Liga Europy UEFA

Arsenal F.C. – Vitoria Sport Clube

3:2

finał (1:2)

24.10.2019, 21:00 • Emirates Stadium, Londyn • Grupa F • Kamil Kazmierczak (@kkazmierczak15)

90+2

90+2. Nicolas Pépé (ARS) - 3:2

90+2

Gol dla Arsenalu!
Strzelcem bramki NICOLAS PÉPÉ.

Ależ zmiana w wykonaniu Pepe! Druga bramka w wykonaniu Francuza i obie były z rzutu wolnego! Pepe tym razem uderzył w to samo miejsce i także pokonał bramkarza gości!

87

Zmiana w drużynie Vitória Sport Clube: z boiska schodzi Davidson, na boisku pojawia się Rochinha.

84

Tapsoba fauluje rywala i dostaje żółtą kartkę. Gospodarze będą mieli rzut wolny z podobnego miejsca, co kilka minut temu!

80

80. Nicolas Pépé (ARS) - 2:2

80

Mamy wyrównanie! Do piłki ustawionej kilka metrów przed polem karnym podszedł Pepe. Iworyjczyk zdecydował się uderzyć piłkę przy dalszym słupku i pokonał stojącego w bramce Joao Miguela!

75

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alexandre Lacazette, na boisku pojawia się Nicolas Pépé.

75

Lacazette wyraźnie krytykował decyzję arbitra i dostał żółtą kartkę.

71

Zmiana w drużynie Vitória Sport Clube: z boiska schodzi Marcus Edwards, na boisku pojawia się André Pereira.

64

Zmiana w drużynie Vitória Sport Clube: z boiska schodzi André Almeida, na boisku pojawia się Pedro Rodrigues.

60

Poha faulował wychodzącego z kontrą rywala i dostaje żółtą kartkę!

57

Garcia i Lacazette walczyli z lewej strony boiska. Ostatecznie niesportowo zachował się zawodnik gości i dostał żółtą kartkę.

46

Podwójna zmiana w przerwie w barwach Arsenalu. Z boiska schodzą Willock i Maitland-Niles, a pojawiają się na nim Ceballos i Guendouzi.

38

38. Bruno Duarte Da Silva (GUM) - 1:2

38

Gol dla Vitórii SC!
Strzelcem bramki BRUNO DUARTE DA SILVA.

Mamy ponowne prowadzenie gości! Tym razem strzał zza pola karnego oddał Davidson. Piłka trafiła w słupek i dopadł do niej Duarte. Oddał mocny strzał i bez szans był Martinez!

35

Mustafi z kartką.

32

32. Gabriel Martinelli (ARS) - 1:1

32

Strzelcem bramki GABRIEL MARTINELLI.

W ostatnich minutach Arsenal przejął inicjatywę i udało się zdobyć bramkę wyrównującą. Centra w pole karne z lewej strony w wykonaniu Tierneya. Martinelli najwyżej wyskoczył do futbolówki, oddał strzał głową i mamy 1:1!

8

8. Marcus Edwards (GUM) - 0:1

8

Strzelcem bramki MARCUS EDWARDS.

Goście przeważali w pierwszych minutach meczu i to wykorzystują! Biegnący prawą stroną boiska Garcia zagrał płasko w pole karne do Edwardsa. Ten oddał płaski strzał i pokonał bramkarza Arsenalu! 0:1 na Emirates!

3:2

finał (1:2)

Gole: 32. Martinelli, 80. Pépé, 90+2. Pépé – 8. Edwards, 38. Da Silva

Kartki:   35. Mustafi (ARS), 75. A. Lacazette (ARS) – 57. García (GUM), 60. Poha (GUM), 84. Tapsoba (GUM)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 6:9. Rzuty rożne: 11:3. Spalone: 5:0. Foule: 12:12.

Arsenal F.C.: Martinez – Tierney, Holding, Mustafi, Bellerín (C) – Torreira, Willock (46. D. Ceballos) – Martinelli, Smith-Rowe, Maitland-Niles (46. Guendouzi) – A. Lacazette (75. Pépé).
Zmiany: Leno – D. Ceballos, Pépé, Chambers, Guendouzi, Kolašinac, Saka.

Vitoria Sport Clube: M. Silva – Venâncio (C), García, Hanin, Tapsoba – A. Almeida (64. Rodrigues), Agu, Poha – Edwards (71. A. Pereira), Davidson (87. Rochinha), Da Silva.
Zmiany: Douglas – Pedro Henrique, Bonatini, Rochinha, Elmusrati, A. Pereira, Rodrigues.

Główny: Serdar Gözübüyük (NED)
Asystenci: Charles Schaap (NED), Jan de Vries (NED)
Techniczny: Jeroen Manschot (NED)