0:1

finał (0:0)

23.10.2019, 18:55 • Amsterdam Arena, Amsterdam • Grupa H • Mateusz Nyka

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (20:55:50)

Minimalne, choć na pewno zasłużone wyjazdowe zwycięstwo Chelsea nad Ajaxem. O ile pierwsza połowa była bardzo wyrównana i ciężko było wskazać drużynę przeważającą to druga już zdecydowanie należała do podopiecznych Franka Lamparda. W ich grze było widać więcej jakości, a także mocno zależało im na zwycięstwie. Pokazali to w końcówce, kiedy to strzelili decydującą bramkę, dającą trzy punkty. Amsterdamczycy zupełnie nie mieli pomysłu na zagrożenie bramki Arrizabalagi jak i z przedostaniem się na połowę przeciwników. Kiepski występ zawodników Erika ten Haga i zostają z niczym.

90+5

90+5

Długie podanie na walkę do Huntelaara, jednak ten za ostro zaatakował Azpilicuetę. Ewidentne przewinienie rezerwowego.

90+4

Zagranie Alonso do Batshuayia, który zastawiał się przed atakującym go Blindem. Akcję przerywa sędzia bowiem Belg był na spalonym.

90+3

Bardzo mądrze rozgrywają końcówkę tego meczu londyńczycy. Nie oddają oni futbolówki swoim przeciwnikom i kradną kolejne sekundy.

90+2

Jorginho doskonale odnajduje niepilnowanego Batshuayia! Belg pokusił się o strzał zamiast podawać do Jamesa! Broni to Onana!

90+1

W międzyczasie sędzia doliczył cztery dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90+1

Ostatnią zmianę wykorzystuje Frank Lampard. Miejsce dla Jamesa zostawia Hudson-Odoi.

90

Momentalna reakcja Erika ten Haga. Za Veltmana i Alvareza pojawiają się Huntelaar, a także de Jong.

89

Długie zagranie Blinda na Tadicia. Serba przypilnował Alonso i dodatkowo jeszcze go przechytrzył. Od bramki zacznie Arrizabalaga.

88

Momentalnie ruszyli do ofensywy gospodarze, którzy mają już bardzo mało czasu na wyrównanie. Czujnie jednak w defensywie przyjezdni.

86

86. Michy Batshuayi (CHE) - 0:1

86

Gol dla Chelsea!

"The Blues" potwierdzają swoją dominację! Pulisic na pełnej szybkości wpada w szesnastkę lewą stroną i zagrywa po ziemi na czwarty metr! Przepuszcza futbolówkę Alonso, dzięki czemu tylko dołożył nogę MICHY BATSHUAYI! 0:1!

85

Mocno ucierpiał po tym wejściu Ziyech. Marokańczyk po otrzymaniu pomocy medycznej zdołał podnieść się z boiska i będzie grać dalej.

84

Zupełnie niepotrzebny rajd Zoumy środkiem pola i stracił on piłkę na rzecz Ziyecha, a także naraził swój zespół na kontrę. "Żółtko" dla Francuza.

83

Van de Beek zgarnia bezpańską piłkę na dalszym słupku i zagrywa po ziemi w pole karne. Przypadkowo strzelił Tadić, jednak pewnie Arrizabalaga.

82

Fatalne długie podanie Blinda do Neresa. Brazylijczyk nawet nie wystartował bowiem nie miał najmniejszych szans.

0:1

finał (0:0)

Gole: 86. Batshuayi

Kartki:   49. Tadić (AJA), 66. Lisandro Martínez (AJA) – 84. Zouma (CHE)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 5:9. Rzuty rożne: 6:9. Spalone: 3:2. Foule: 14:15.