2. Liga

Gryf Wejherowo – Legionovia Legionowo

1:2

finał (1:0)

12.10.2019, 15:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 13. kolejka • Bartłomiej Karasz

PZBuk: 2.15 3.2 3.05

Na dziś to już wszystko dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne transmisję z Wejherowa. (16:56:04)
Legionovia w meczu o sześć punktów pokonuje Gryfa 2-1 w Wejherowie. Goście ambitnie walczyli o bramkę wyrównującą a jak ją zdobyli to poszli za ciosem i trzy punkty jadą do Legionowa. Mecz rozgrywany był a trudnych warunkach atmosferycznych i tym bardziej należą się brawa dla wszystkich zawodników.

90+4

90+3

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Pietraszkiewicz, na boisku pojawia się Żbikowski.

90+2

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Gajewski, na boisku pojawia się Wolski.

90+1

Bez namysły obrońcy Legionvi wybijają piłkę jak najdalej od własnego pola minuty dzielą ich od zwycięstwa.

90

Sędzia dolicza cztery minuty do regulaminowych 90.

89

Minuta do końca goście starają się utrzymać jak najdłużej przy piłce.

88

Żółtą kartkę otrzymuje Kankowski (Gryf Wejherowo).

87

Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Koprowski, na boisku pojawia się Kolus.

86

Błesznowski łapie to słabe dośrodkowanie.

85

Cisza na stadionie oddaje wszystko. Gryf przegrywa z ostatnia drużyna w tabeli na kilka minut przed końcem meczu 1-2.

84

Gol dla Legionovii!
Piłkę w polu karnym przejmuje ADAM IMIELA i mocnym strzałem w lewy róg bramki zdobywa swojego drugiego gola w tym meczu.

83

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Imiela, na boisku pojawia się Więdłocha.

82

Zatrzymany Hebel przy linii bocznej ale będzie aut dla Gryfa.

80

Zawodnik Gryfa przewraca się w błocie piłka zatrzymuję się w kałuży a goście będą mieli rzut rożny. Oto obraz jaki widzimy teraz na boisku.

79

Po indywidualnej akcji Kankowskiego będzie rzut rożny dla Gryfa.

78

Wybijają obrońcy to dośrodkowanie Szewczyka piłka płata figla coraz bardziej. Murawa zamienia się nam w jedno wielkie mokradło.

77

Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Burkhardt, na boisku pojawia się Gabor.

76

Daniel Pietraszkiewicz sam ruszył na czterech rywali i o mały włos a wygrałby ten pojedynek.

75

Kwadrans do końca. Fatalnie wybija piłkę Błesznowski i Straus ratuje się wybiciem jej na aut.

74

Pomocy medycznej wymaga Gajewski i mamy przerwę w meczu.

73

Hebel dośrodkował idealnie na głowę do Bartosza Gęsiora a ten z kilku metrów nie trafia w bramkę po strzale głową !! To powinien być gol.

72

Wolny dla Gryfa do bramki około 30 metrów.

71

Znany już dziś duet Nowicki Szewczyk rozegrali kolejną akcję. Tym razem podawał Szewczyk a piłki nie opanował Nowicki.

70

Tym razem pod bramką gości zatańczyła piłka w błocie ale wszystko kontrolował Błesznowski.

69

Gryf jest po ciężkim nokaucie w tym momencie .Goście nabrali wiatru w żagle po tej wyrównującej bramce.

68

Nie do wiary!!! Do pustej bramki z metra nie trafia Gajewski piłka ociera się o niego i zatrzymuje w błocie na linii bramkowej.

67

Nabija Sławek na rywala piłkę która wychodzi poza plac gry od bramki Ferra

66

Walczyli walczyli aż wywalczyli ten mecz zaczyna się nam od nowa.

65

Cóż za wspaniałe uderzenie z przed pola karnego ADAMA IMIELI Ferra tylko patrzył na piłkę wpadającą do siatki.

64

Sędzia przerywa mecz i odbywa rozmowę z Majewski który jest wyraźnie nie zadowolony.

63

Bardzo trudne dośrodkowanie pewnie łapie Ferra.

62

Już dziś taką akcję widzieliśmy bardzo dobre zagranie Nowickiego i fatalnie uderza po raz kolejny Szewczyl jak mówi przysłowie do trzech razy sztuka.

61

Zbyt agresywnie atakował teraz Majewski rywala i sędzia uznał że będzie wolny dla Legionovi.

60

Kwadrans drugiej połowy właśnie mija w na tablicy wyników nadal 1-0 dla Gryfa.

59

Dużo walki na boisku warunki i stan murawy są dodatkową przeszkoda dla piłkarzy w tym meczu.

58

Po dośrodkowaniu Burkhardta zrobiło się na moment zamieszanie w szesnastce gości ale szybko wyjaśnił dalekim wybiciem Zembrowski.

57

Bartosz Waleńcik nie czysto zaatakował Majewskiego i gospodarze mają rzut wolny.

56

Oddala na chwilę Gryf grę z przed własnej bramki i będzie egzekwował aut pod polem karnym gości.

55

Kolejne w tym meczu dośrodkowanie Koziary i po raz kolejny również wybicie piłki przez defensywę gospodarzy.

54

Po akcji Kankowskiego aut dla gości. Szybkie wybicie i faulowany jest przed polem karnym Gryfa Gajewski.

53

Żółtą kartkę otrzymuje Imiela (Legionovia Legionowo).

52

Faulowany jest zawodnik gości. Do bramki nieco ponad 20 metrów. Koziara przy piłce dobre dośrodkowanie i broni Ferra uderzenie Gołaszewskiego ale będzie rzut rożny dla Legionovi.

51

Z dystansu uderza Burkhardt ale jego uderzenie jest zablokowane.

50

Fatalnie uderzył Szewczyk z 10 metra po podaniu Nowickiego . Ale to kiks !!

49

Żółtą kartkę otrzymuje Gajewski (Legionovia Legionowo).

48

Początek meczu jest taki sam jak końcówka pierwszej połowy. Atakują goście szukając bramki wyrównującej.

47

Mocno dośrodkował z autu zawodnik Legionovi z kilku metrów wprost w Ferre uderzał Imiela !!!

46

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Będzieszak, na boisku pojawia się Choroś.

46

Pierwszy kwadrans to bardzo dobra gra Gryfa udokumentowana bramką. Każda kolejna minuta to stopniowo rosnąca przewaga gości którzy nie przekładają tego na zdobycze bramkowe. Przed nami przerwa 15 minutowa a po niej wracamy na drugą połowę tego meczu.

45

45

Kapitalne zagranie Szewczyka do Nowickiego ten z pierwszej piłki do Hebla i z trzech metrów zawodnik Gryfa trafia prosto w bramkarza.

44

Kilka metrów od bramki przeleciała piłka po strzale Szewczyka zza pola karnego.

43

Ostatnie minuty to dominacja gości posiadanie piłki jest na pewno po ich stronie ale wynik już nie.

42

Z rożnego chwilę później z przed pola dośrodkowuje Kubicki ale nadal nie ma wykończenia tej akcji.

41

Atakują lewą stroną goście ale defensywa Gryfa bardzo czujna i i nie pozwala ani na podanie ani dośrodkowanie. Po kolejnym wślizgu będzie rzut rożny dla Legionovi.

40

Pięć minut do końca pierwszej połowy atakuje Gryf.

39

Piłka spadła na ziemie w polu karnym Gryfa ale żaden piłkarz w białym stroju (błotno-białym) nie zdołał uderzyć celnie na bramkę gospodarzy.

38

Adam Imiela wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu. Szybkie dośrodkowanie wybijają gracze Gryfa poza pole gry i kolejny rożny.

37

Nieudane podanie do Będzieszaka i od autu Gryf.

35

Z przed pola uderzał Mateusz Małek ale dobrze choć z problemami bo piłka jest ślizga broni Ferra.

34

Z każdą minutą pogarsza się stan murawy w Wejherowie co przekłada się na grę.

33

Gra toczy się na połowie Gryfa. Goście nie mają pomysłu na jakaś składną akcję zakończoną strzałem Gryf się natomiast bardzo dobrze broni.

31

Po zgraniu piłki przez Kankowskiego Damian Lisiecki zdecydowała się na strzał przewrotką i pomylił się bardzo niewiele.

30

Przyjezdni są coraz bliżej wyrównania ale wynik nadal korzystny dla Gryfa,

29

Chyba trzy albo cztery pod rząd dośrodkowania w pole karne Gryfa ale za każdym razem brakuje wykończenia. Goście od kilku minut ciągle atakują bramkę Ferry.

28

Piłka po uderzeniu Gajewskiego minimalnie mija lewy słupek bramki Ferry. Najlepsza okazja dla gości na wyrównanie.

27

Minimalnie za mocno podał Hebel do wychodzącego Szewczyka i szybkie wyjście z bramki zapobiegło utracie gola.

26

Dobre dośrodkowanie w pole i nieczysto w piłkę z kilku metrów trafia Mateusz Małek.

25

Kolejny wolny dla gości tym razem do bramki około 20 metrów.

24

Wolny dla gości z okolic połowy boiska. Miękka wrzutka w pole karne i poza własną szesnastkę wybija ją Lisiecki.

23

Z około 25 metrów uderzał Kubicki ale ponownie zabrakło precyzji.

22

Przy tym dośrodkowaniu faulowany był chyba Ferra i od bramki bramkarz Gryfa będzie wznawiał grę.

21

W ostatniej chwili zablokowany strzał Gajewskiego. Rzut rożny dla Legionovi.

20

Coraz częściej przy piłce są przyjezdni.

19

Fatalne zagranie przez środek Nowickiego zakończyło akcję Gryfa. Chyba nie widział że prawą stroną uciekał Kankowski.

18

Fatalny kiks w polu karnym obrońcy Gryfa mógł zakończyć się bramką. Kompletnie nie spodziewał się Imiela że ta piłka przejdzie i może dlatego jego strzał na bramkę Ferry był bardzo niecelny.

17

Bardzo dużo gry z pierwszej piłki w wykonaniu gospodarzy w tym meczu jest niewątpliwie przyczyną ich przewagi nad rywalem.

16

Kankowski nie odpuścił i ruszył za piłką dobiegł do niej i zagrał do Maksymiliana Hebla którego uderzenie zostało zablokowane.

15

Kwadrans za nami Gryf prowadzi 1-0.

14

Akcja gości. Próba dośrodkowania w pole karne jest blokowana i Ferra bez problemów wyłapuje futbolówkę.

13

Strzał z dystansu Lisieckiego jest słaby i bardzo niecelny.

12

Zapominamy już o tamtej akcji (zresztą bardzo pięknej) i gramy dalej. Gryf atakuję goście się bronią.

10

Gol dla Gryfa!
Wspaniałą akcja Gryfa. Szybko wymienione kilka podań z pierwszej piłki i Kankowski zagrał w pole do MATEUSZA MAJEWSKIEGO a ten precyzyjnym strzałem pokonał Błesznowskiego.

9

Poradziłą sobie defensywa Gryfa z tym dośrodkowaniem Koziary z rzutu rożnego.

8

Po dośrodkowaniu Hebla goście szybko wyszli z kontrą czego efektem będzie rzut rożny dla przyjezdnych.

7

Optyczna przewaga po stronie Gryfa. Jest to chyba pierwszy mecz w tym sezonie w którym to gospodarze dominują w początkowej fazie spotkania.

6

W środku pola ostro zaatakowany został Hebel. Jest przerwana gra ale nie ma kartki dla zawodnika Legionovi.

5

Zbyt mocne podanie do Gołaszewskiego i przy piłce pierwszy jest Ferra.

4

Umiejętnie Gryf utrzymuję się przy piłce a przy okazji faulowany jest Szewczyk. Wolny dla gospodarzy.

3

Ponownie piłka w polu karnym gości ale tym razem piąstkuje bramkarz gości.

2

Wolny dla Gryfa.Marcin Burkhardt miękko zagrywa do Kankowskiego ale dośrodkowanie tego drugiego jest blokowane.

1

Rozpoczynają goście. Pierwsza akcja pokazuję nam jednak że boisko jest dość mocno nasiąknięte wodą co może być czynnikiem destrukcyjnym przy konstruowaniu akcji.

1

Goście na biało Gryf standardowo na żółto-czarno. Piłkarze wychodzą na murawę zatem minuty dzielą nas od początku tego meczu.
Typowo jesienna aura dziś w Wejherowie. Pada lekki deszcze a temperatura oscyluje w okolicach 10 stopni. Warunki są takie same dla obu zespołów . Za 10 minut zaczynamy mecz.

Gryf Wejherowo: Ferra – Gęsior, Lisiecki, Koprowski, Majewski, Hebel, Sławek, Burkhardt, Szewczyk, Nowicki, Kankowski

Rezerwowi: Leleń, Biedrzycki, Sikorski, Prusinowski, Goerke, Czychowski, Gabor, Kolus, Małolepszy

Legionovia Legionowo: Błesznowski – Waleńcik, Zembrowski, Straus, Gajewski, Imiela, Koziara, Małek, Pietraszkiewicz, Gołaszewski, Będzieszak

Rezerwowi: Stefania, Więdłocha, Wolski, Żbikowski, Lewtak, Lewandowski, Choroś

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań).
Do bezpiecznej pozycji Gryf traci 6 oczek goście już 10. Sezon nie jest nawet na półmetku ale trzeba uważać żeby reszta drużyn walczących o utrzymanie za szybko nie odskoczyła. Stawka meczu zatem bardzo duża i jest o co grać. Jak uczy nas historia spotkania drużyn walczących o utrzymanie zawsze są bardzo zacięte.Oby i ten mecz dostarczył nam również spodziewanych emocji.
Trzy ostatnie spotkania w Wejherowie pomiędzy Gryfem a Legionovią są na korzyść żółto-czarnych. Dwa zwycięstwa i jeden remis. Natomiast ostatni mecz zagrali ze sobą 05.05.2018 wtedy to Gryf wygrał na wyjeździe 2-1 a bramki w tamtym spotkaniu zdobywali Okuniewicz , Wicon (Gryf) Leleno (Legionovia)
Ostatni mecz gości ze Zniczem był pierwszym który nie przegrali od 11 spotkań!!! Przed tym meczem mieli na koncie 10 porażek z rzędu!!
Goście znajdują się na dnie tabeli i potrzebują jakiegoś bodźca aby zacząć zdobywać punkty i piąć się w ligowej tabeli. Kibice z Legionowa, piłkarze, działacze i trener mają nadzieje że tym przełomowym momentem będzie mecz w Wejherowie. O zwycięstwo będzie jednak bardzo ciężko przyjezdni mają problem ze zdobywaniem bramek w ostatnich spotkaniach. Od trzech meczy nie zdobyli żadnego gola a w ostatnim meczu podzieli się punktami ze Zniczem Pruszków remisując ten mecz 0:0
Piłkarze z Wejherowa w ostatniej kolejce pokonali na wyjeździe bardzo dobrze grającą Stal Rzeszów. Mimo że gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego meczu to podopieczni trenera Kowalskiego po bramkach Nowickeigo i Hebla wygrali 2-1. Dla Stali jedynego gola w tym meczu zdobył Piotr Głowacki.
W najbliższą sobotę Gryf podejmować będzie Legionovie Legionowo. Będzie to pojedynek przedostatniej drużyny w tabeli z ostatnią. W dużo lepszych nastrojach są gospodarze którzy po dwóch zwycięstwach z rzędu będą szukali kolejnego.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.