Mistrzostwa Europy mężczyzn

Polska – Czechy

3:0

finał (25:18, 25:12, 25:15)

16.09.2019, 20:00 • Ahoy Sport & Exhibition Centre ROTTERDAM • Grupa D • Patrycja Smolarczyk

Dziękuję za dzisiaj oraz zapraszam na kolejne relacje na portalu Lajfy com! Bądźcie z nami na bieżąco! (21:33:50)

W Rotterdamie rozbrzmiewa piosenka "hej, Sokoły!" ku uciesze naszych zawodników i tysięcy polskich kibiców.
Można powiedzieć, że dominacja naszych orłów dalej trwa! Dzięki świetnej atmosferze oraz wsparciu najlepszych kibiców na świecie, gra reprezentacji Polski z meczu na mecz staje się coraz pewniejsza.
Reprezentacja Polski zdobywa kolejne trzy punkty w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Podopieczni trenera Vitala Heynena bardzo pewnie pokonali naszych południowo – zachodnich sąsiadów, udowadniając im, kto tak na prawdę tutaj rządzi.

Koniec meczu

25:15

Autowa zagrywka kończy to spotkanie, o którym nasi sąsiedzi na pewno będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć!

24:15

Kubiak myli się na zagrywce.

24:14

Ofiarnie w obronie Czesi po ataku Konarskiego, ale nic to nie dało! Piłka meczowa dla Biało – Czerwonych!

23:14

Tym razem w polu zagrywki myli się Hadrava.

22:14

Po prostej ze środka trafia Sedlacek. To jeszcze nie koniec emocji w tym meczu.

22:13

To jest nieprawdopodobne! Kolejny błąd na zagrywce po stronie Czechów!

21:13

Block – out Hadravy.

21:12

Skuteczna kontra w wykonaniu naszych siatkarzy, i mamy 21:12! Odliczamy minuty do końca tego meczu!

20:12

Jakby tego było mało, Finger atakuje bezpośrednio w siatkę.

19:12

Dzavoronok serwuje w siatkę. Ilość błędów serwisowych w tym meczu będzie ogromna, jeśli chodzi o naszych dzisiejszych rywali.

18:12

Konarski został zatrzymany na prawym skrzydle przez podwójny blok Czechów!

18:11

Tym razem punkt wędruje na konto reprezentacji Czech po swobodnym ataku z lewej strony.

18:10

Kubiak atakuje z piłki przechodzącej. Przewaga podopiecznych trenera Heynena wzrasta już do ośmiu punktów.

17:10

Czesi sprawdzają, ale challenge wykazał, że był to kolejny as Leona!

16:10

Ależ zagrywka! Leon huknął po prostej!

15:10

Przesuniętą – krótką odpowiadają również nasi rywale, którzy zdobywają 10 oczko dla swojej reprezentacji.

15:9

Nowakowski nie myli się z przesuniętej – krótkiej ze środka. Wysokie prowadzenie Polaków w tym secie.

14:9

Ładny atak Dzavoronoka, który trafia w sam narożnik boiska.

14:8

Timeout dla reprezentacji Czech.

14:8

Ostra zagrywka Galabova, ale Leon przyjął i jeszcze zaatakował w tej samej akcji.

13:8

Co za akcja w wykonaniu Leona! Przyjmujący kapitalnie obrocił swój atak do prostej!

12:8

Leon świetnie radzi sobie z podwójnym blokiem rywali, znajdując dziurę, którą sprytnie wykorzystał.

11:8

Kubiak trafia w taśmę. Trzy punkty przewagi Mistrzów Świata.

11:7

Kolejny punktowy blok po stronie Biało – Czerwonych!

10:7

Block – out Galabova.

10:6

Monster blok! Hadrava nie miał szans z polskim blokiem na prawym skrzydle!

9:6

Challenge na korzyść reprezentacji Czech.

9:5

Janouch swobodnie odpowiada bardzo dobrą przesunięta – krótką ze środka.

9:4

Muzaj jest dzisiaj nie do zatrzymania!

8:4

Hadrava przebija się przez nasz blok, i tym samym zapisuje kolejny punkt na konto reprezentacji Czech.

8:3

Block – out Kubiaka.

7:3

Kolejny bardzo mocny atak Leona pod linię końcowa boiska. Prowadzenie Biało – Czerwonych wzrasta.

6:3

Dzavoronok zablokowany!

5:3

Nowakowski skutecznie kończy akcję ze środka.

4:3

Hadrava obija polski blok. Czesi na pewno nie złożą broni tak łatwo.

4:2

Muzaj potężnie trafia z drugiej linii. Czesi nie mieli żadnych szans na obronę ataku naszego atakującego.

3:2

I jeszcze jeden zły serwis po stronie naszych rywali.

2:2

Myli się Muzaj w ataku z prawego skrzydła. Remis!

2:1

Nowakowski pewnie atakuje po prostej.

1:1

Błyskawicznie doprowadzają jednak do remisu nasi rywale, po skutecznym ataku Sedlacka ze środka.

1:0

Na początek trzeciej partii w polu zagrywki mylą się po raz kolejny w tym spotkaniu Czesi.

0:0

Trzeci set rozpoczęty.
Reprezentacja Polski prowadzi już 2:0. Wygrana w tym spotkaniu oraz cenne trzy punkty są coraz bliżej. Trzymajmy kciuki za naszych!

25:12

I Maciej Muzaj zagrywką skończył tego seta, o którym nasi rywale na pewno będą chcieli całkowicie zapomnieć.

24:12

Blok! Czesi po raz kolejny mogli poczuć na własnej skórze, co to znaczy polski blok! Piłka setowa dla Biało – Czerwonych!

23:12

Atakujący czeskiej drużyny atakuje daleko w aut. Można by rzec, że jest to siatkarski nokaut.

22:12

Kolejny blok na Hadravie, który jako jedyny próbuje jeszcze walczyć w tym secie.

21:12

Zajicek również popełnia błąd w polu zagrywki.

20:12

Błąd w zagrywce po stronie reprezentacji Polski.

20:11

Muzaj przełamuje potrójny blok Czechów, którzy nie byli w stanie obronić tej 'petardy'.

19:11

Tym razem nasz kapitan serwuje jednak minimalnie w aut.

19:10

As serwisowy Kubiaka! Gra Czechów totalnie się rozsypała.

18:10

Kolejny punktowy blok na koncie podopiecznych trenera Heynena!

17:10

Bieniek w spektakularny sposób wbija 'gwoździa' z piłki przechodzącej!

16:10

Hadrava zatrzymany na lewym skrzydle!

15:10

Bieniek ze środka całkowicie w swoim stylu! Pięć punktów przewagi w tym secie.

14:10

14:9

Bezpośredni błąd w ataku po stronie Czechów.

13:9

13:9

Kubiak po raz kolejny fantastycznie atakuje z piłki sytuacyjnej! Czesi są w rozsypce!

12:9

Bieniek swobodnie plasuje ze środka, powiększając tym samym prowadzenie Biało – Czerwonych.

11:9

Ze środka pewnie odpowiada Sedlacek.

11:8

I jeszcze jeden punkt wędruje na nasze konto. Tym razem po dłoniach Czechów technicznie atakuje Kubiak.

10:8

Ależ nieprawdopodobne! Kolejny as serwisowy na koncie Nowakowskiego!

9:8

Kubiak technicznie plasuje tuż za blok Czechów. Polska wychodzi po raz pierwszy od dłuższego czasu na prowadzenie!

8:8

8:8

As serwisowy Nowakowskiego! Polacy wyrównują!

7:8

Co za akcja! Kubiak z piłki sytuacyjnej atakuje w ósmy metr boiska, dzięki przypadkowej obronie Nowakowskiego.

6:8

Świetna kiwka Kubiaka w sam środek boiska. Przewaga Czechów zaczyna się zmniejszać.

5:8

Galabov serwuje mocno, ale piłka zostaje po stronie Czechów.

4:8

Kubiak zatrzymany przez pojedynczy blok Sedlacka!

4:7

Piłka po zagrywce Galabova z dużym szczęściem przetoczyła się po siatce, i spadła po stronie naszych siatkarzy.

4:6

Leon także myli się na zagrywce. Dwa punkty straty!

4:5

Hadrava serwuje bezpośrednio w siatkę.

3:5

Hadrava technicznie kiwa tuż za blok Biało – Czerwonych.

3:4

Leon po raz kolejny zatrzymany w tym secie! Czesi wychodzą na prowadzenie.

3:3

Zajicek popełnia błąd w polu zagrywki.

2:3

Hadrava zaskoczył polskich zawodników swoim atakiem z lewego skrzydła.

2:2

Szybko wyrównuje ze środka Bieniek. Remis!

1:2

Leon zatrzymany na lewej stronie! Nasz przyjmujący chciał wykonać kiwkę, ale kierunek zamknęli mu Czesi.

1:1

Janouk serwuje daleko poza dziewiąty metr boiska.

0:1

Na początek drugiej partii skutecznie w ataku sytuacyjnym popisuje się Dzavoronok.

0:0

Drugi set rozpoczęty.
Reprezentacja Polski prowadzi po pierwszym secie 1:0 z Czechami, tryumfując 25:18. Czekamy z wielką niecierpliwością na kolejne sety tej rywalizacji oraz liczymy, że polskie przyjęcie i atak utrzymają się na tak wysokim poziomie, jak dotychczas.

25:18

Muzaj świetnie trafia po prostej! Kończymy pierwszą partię!

24:18

Pierwszy as serwisowy po stronie Czechów. Świetnie w polu zagrywki melduje się Dzavoronok!

24:17

Wcisnął piłkę Dzavoronok, który przedłuża rywalizacje w tym secie.

24:16

As serwisowy Nowakowskiego! Piłka setowa dla Polski!

23:16

Bieniek pewnie wygrywa przepychankę na siatce, zdobywając kolejny punkt dla swojej drużyny.

22:16

21:16

Sedlacek uderza po przekątnej pod dziewiąty metr.

21:15

21:15

As serwisowy Leona!

20:15

Leon "wbił gwoździa" czeskim zawodnikom, którzy nie mieli najmniejszych szans na obronę tego ataku!

19:15

Dzavoronok bez większych problemów kończy swój atak po prostej.

19:14

Leon przełamuje podwójny blok rywali, i atakuje w sam narożnik boiska.

18:14

Świetna akcja zakończona przez Nowakowskiego!

17:14

Bardzo dobry atak Hadravy bezpośrednio po dłoniach Biało – Czerwonych. Tylko trzy punkty straty.

17:13

Leon myli się w ataku. Nasz przyjmujący uderzył daleko w aut.

17:12

Błyskawicznie odpowiada ze środka udanym atakiem Bieniek.

16:12

Punktują z szóstej strefy Czesi.

16:11

Kolejna zepsuta zagrywka po stronie rywali.

15:11

Galabov przełamuje polski blok, atakując po przekątnej z prawego skrzydła.

15:10

Czesi także popełniają błąd w polu zagrywki.

14:10

Nowakowski chciał zagrać skrót, ale piłka zatrzymała się na siatce.

14:9

13:9

Leon serwuje poza plac gry. Kolejny punkt wędruje na konto naszych rywali.

13:8

13:8

Kolejny blok po stronie podopiecznych trenera Vitala Heynena!

12:8

Potężny atak Leona po ciasnym skosie. cztery punkty przewagi Biało – Czerwonych w tej partii.

11:8

Piłka nieszczęśliwie wróciła na stronę Polaków, i to Czesi będą mieli kolejny punkt na swoim koncie.

11:7

Galabov serwuje bezpośrednio w aut.

10:7

Galabov swobodnie w kontrze obija podwójny polski blok, wypychając piłkę po dłoniach Kubiaka w aut.

10:6

Leon punktuje po raz kolejny ze skrzydła. Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie.

9:6

Co za blok! Finger tym razem nie miał z nami żadnych szans!

8:6

Block – out Fingera.

8:5

Świetna przesunięta – krótka w wykonaniu Nowakowskiego.

7:5

7:4

Nie oszczędzał na sile w ataku z drugiej linii Dzavoronok.

7:3

Kolejny zły serwis po stronie czeskiej.

6:3

Finger popisał się bardzo dobrą techniczna kiwką tuż za blok Polaków.

6:2

Muzaj kapitalnie uderza z drugiej linii! Czesi nie mieli najmniejszych szans, aby obronić ten atak!

5:2

Czesi psują swoją zagrywkę. Trzy punkty przewagi podopiecznych trenera Heynena.

4:2

Finger swobodnie zaatakował pod linię dziewiątego metra.

4:1

Znakomity potrójny blok Polaków na prawym skrzydle!

3:1

2:1

Świetny atak Leona z lewej strony na podwójnym bloku. Polska wychodzi na prowadzenie.

1:1

Muzaj zatrzymany na prawym skrzydle! Remis!

1:0

Na początek dzisiejszego spotkania w polu zagrywki myli się Galabov.

0:0

Polska: Śliwka, Szalpuk, Nowakowski, Muzaj, Leon, Kłos, Kubiak, Konarski, Komenda, Kochanowski, Bieniek, Drzyzga, Libero: Zatorski, Wojtaszek.

Czechy: Hadrava, Dzavoronok, Zajicek, Finger, Patocka. P. Bartos, Galabov, A. Bartos, Sobotka, Janku, Janouch, Sedlacek. Libero: Monik, Kunc.

Sędzia pierwszy: Benedikt Geukes
Sędzia drugi: Konstantinos Voudous.
Na relację z tego spotkania zapraszam dzisiaj na godzinę 20.00. Bądźcie z nami na portalu Lajfy com!
Co przyniesie nam dzisiejsze spotkanie? Czy Polska jako faworyt tego meczu spełni swój status? Czy może jednak to Czesi sprawią jedna z większych sensacji na tym turnieju?
Czesi będą zatem kolejnym rywalem w naszej grupie, którym przyjdzie nam walczyć. We wczorajszym spotkaniu nasi południowo-zachodni sąsiedzi bez straty seta uporali się z estkończykami. Wygrana z reprezentacją Estonii była ich pierwszym tryumfem na tegorocznych mistrzostwach.
Podopieczni trenera Vitala Heynena idą, jak na razie niczym burza. W dwóch pierwszych spotkaniach Polacy bez większego trudu poradzili sobie z reprezentacjami Estonii i Holandii, wygrywając odpowiednio 3-1 oraz 3-0. Po wczorajszym pasjonującym spotkaniu, w którym nasi siatkarze zatryumfowali nad teoretycznie najmocniejszym rywalem w grupie, awans do kolejnej fazy ME wydaje się coraz bardziej pewny. Niedzielna wygrana w dużej mierze była zasługą Macieja Muzaja, który popisał się dużą skutecznością w ataku oraz dołożył do tego kilka punktowych bloków.
Zapraszam na relację z kolejnego spotkania grupowego tegorocznych Mistrzostw Europy, w którym zmierza się ze sobą reprezentacja Polski oraz Czech.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.