Menu

Futsal

Reprezentacja U19

Łotwa – Polska

1:3

koniec (0:1)

11.09.2019, 19:00 • Ryga, Łotwa • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas. (20:34:05)
Półfinałowy mecz Polska – Hiszpania w czwartek o godzinie 19.
Polska awansowała do półfinału mistrzostw Europy do lat 19. Do sukcesu potrzebowała minimum remisu. Wykonała zadanie z nawiązką. W spotkaniu z Łotwą drużyna Łukasza Żebrowskiego była faworytem i poradziła sobie z tą presją. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Przez większą część spotkania Biało-Czerwoni grali rozsądnie bez piłki, a w odpowiednich momentach dokumentowali golami swoją przewagę w umiejętnościach.

40:00

Koniec meczu.

39:30

Odliczanie do końca meczu. Radosne dla Polski.

38:40

Palonek zatrzymany ułamek sekundy przed uderzeniem do opuszczonego przez bramkarza królestwa Łotwy.

37:30

Kolejne podania Łotwy. Poddenerwowany Iljins strzelił, ale wysoko ponad bramką Polski.

36:20

Ostatnie szanse reprezentantów Łotwy na zapunktowanie w organizowanym przez siebie turnieju. Polska już chyba poznała wszystkie warianty rozegrania przeciwnika.

35:35

Prokop pomylił się wyraźnie oddając uderzenie przez całe boisko. Jeszcze takiego celnego strzału nie udało się wykonać, a okazje były.

35:00

Zostało pięć minut i awans Polski jest już bardzo iluzorycznie zagrożony, ale nie wolno stracić koncentracji do końcowej syreny.

34:30

Cvetkovs także trafił w dobrze ustawionego reprezentanta Polski. Po rykoszecie futsalówka nie poleciała w bramkę Iwanka.

33:55

Uderzenie z dystansu prosto w nogi reprezentanta Polski.

33:05

Szybko rozegrany atak. Po przepuszczeniu Kozlovskisa dośrodkowanie i uderzenie z bliska. Krzysztof Iwanek był już w parterze, ale intuicyjnie wystawił dłoń i w ten sposób uratował Polskę przed stratą drugiego gola.

32:30

Przerwa na żądanie selekcjonera Łotwy.

31:34

Gol dla Polski!
Strzelcem bramki PIOTR MATRAS.

Polacy wzięli w kleszcze Kozlovskisa, który gra jako lotny bramkarz. Po wyłuskaniu piłki udało się przeprowadzić ekspresową akcję. Piotr Matras miał przed sobą tylko rozpaczliwie broniącego zawodnika z pola, którego ominął mocnym strzałem w okienko.

30:50

Dłuższe rozegranie Polski. Szkoda, że piłka opuściła boisko, ale zyskaliśmy sporo cennego czasu.

29:40

Nadal to samo w wykonaniu reprezentacji Łotwy. Pieczołowicie budowana akcja. Wierz rywale, że ponownie uda się uśpić defensywę Polski.

29:10

Przerwa na żądanie Łukasza Żebrowskiego.

28:40

Krzysztof Iwanek jeszcze nie wstrzelił się do bramki odsłoniętej przez Łotwę. Mało zabrakło, żeby piłka znalazła się tym razem w siatce.

Łotwa – Polska

1:3

koniec (0:1)

Wróć do online

Bramki: 28. Grislis – 14. Palonek, 22. Borowik, 32. Matras

Kartki:   14. Kozlovskis (LAT)

Łotwa: Skesters-Kambals (Meikulans) – Cvetkovs, Ivenkovs, Tarakanovs, Skopenko – Jelagovs, Kozlovskis, Medvedins, Sinakovs, Maligins, Grislis, Iljins.

Polska: Iwanek (Puzio, Warszawski) – Groń, Raszkowski, Borowik, Jekiełek – Prokop, Matlęga, Piór, Matras, Palonek, Lisiński, Lewandowski.

Sędziowie: Parona, Wowczok – Torsun, Matković