Senegal – Algieria

0:1

finał (0:1)

19.07.2019, 21:00 • Cairo International Stadium, Káhira • Finał • Jarek

Algierczycy powtarzają wyczyn z fazy grupowej i zwyciężają z Senegalem 1:0. Ogromny wpływ miał na to gol zdobyty już w 2. minucie, a następnie dobra gra w obronie i nieskuteczność rywali. Dziękuję za uwagę! (22:57:41)

Mimo ogromnej przewagi Senegalczycy muszą zadowolić się jedynie srebrnymi medalami!

90+4

Guedioura zagrywka piłkę ręka, żółtko dla reprezentanta Algierii.

90+2

Faul Mandiego i arbiter po raz piąty sięga po żółtą kartkę.

90+1

Bardzo umiejętnie bronią się Algierczycy. Niezwykle utrudniony dostęp do ich bramki mają rywale.

90

O cztery minuty zostają przedłużone nadzieje Senegalczyków!

89

Ostatnia zmiana Algierii. Bunidzah schodzi, Slimani wchodzi.

88

Diatta uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Nie spieszy się ze wznowieniem gry Mbulhi.

87

Zeffane w nieprzepisowy sposób walczył o piłkę i arbiter dyktuje rzut wolny dla Senegalu.

85

Zmiana także w jedenastce Senegalu. Balde wchodzi za Nianga.

85

Kolejna zmiana w reprezentacji Algierii. Tahrat wchodzi w miejsce Figuliego.

84

Zmiana w reprezentacji Algierii. Bilajli zastąpiony przez Brahimiego.

82

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł Sarr, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

80

Kolejny reprezentant Senegalu upomniany żółtą kartką. Tym razem arbitrowi podpadł Gassama.

79

Spóźniony wślizg Gueye i Senegalczyk słusznie zostaje upomniany żółtą kartką.

77

Coraz mniej czasu do końca spotkania. Senegalczycy nadal nie grzeszą skutecznością.

75

Druga zmiana w reprezentacji Senegalu. Diagne wchodzi za Saiveta.

73

Senegalczycy wybijają piłkę poza linię końcową po dośrodkowaniu Mahreza z rzutu wolnego.

72

Tym razem jakieś problemy zdrowotne ma Gassama.

70

Mbulhi świetnie interweniuje po uderzeniu Sabaly'ego! Tylko korner dla Senegalu.

69

69. M'Baye Niang (SNG)

69

Niezwykle ciężko może być Algierczykom utrzymać prowadzenie. Coraz większą liczbą zawodników atakują rywale. Pachnie golem!

66

Ależ to była okazja! Znakomita podanie w pole karne otrzymał Niang, ale po minięciu bramkarza uderzył z ostrego kąta ponad poprzeczką!

65

Diatta faulował w ataku Zeffanę. Od rzutu wolnego blisko własnej szesnastki Algierczycy.

64

Mieli swoją chwilę radości Senegalczycy, ale szybko minęła. Nie ma jedenastki, nie ma znakomitej szansy na gola. Cały czas muszą atakować.

62

Jednak nie! Po skorzystaniu z VAR-u arbiter decyduje się anulować swoją decyzję o przyznaniu jedenastki!

61

61. Adlene Guedioura (ALG)

61

Jeszcze będzie oglądał powtórkę video arbiter. Czy będzie rzut karny?!

60

Guedioura zagrywa ręką we własnym polu karnym! Jedenastka dla Senegalu!

59

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W reprezentacji Senegalu N'Diaye zostaje zastąpiony przez Diattę.

57

Nieudane wykończenie akcji przez Saiveta i od bramki rozpocznie golkiper Algierii.

56

Niewiele zmieniło się w drugiej połowie względem pierwszej. Cały czas dużo walki, fauli i sporo przerw w grze.

54

Faul Belailliego i kolejny reprezentant Algierii zostaje upomniany żółtą kartką.

52

Mbulhi ponownie bezbłędnie wyłapuje piłkę po wrzutce rywali.

50

Mane pomagał sobie ręką przy opanowywaniu futbolówki, co nie uszło uwadze sędziemu.

49

Dośrodkowanie Bennacera z rzutu wolnego, ale przechwytują piłkę rywale.

47

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Algieria prowadzi do przerwy 1:0! jedyna bramka padła już w drugiej minucie i trzeba przyznać, że szczęście pomogło Bunidzahowi. Senegal atakował częściej, ale nie był w stanie doprowadzić do wyrównania. Czy uda się tego dokonać po przerwie?

45+3

45+2

Jeszcze rzut rożny wywalczyli Senegalczycy.

45

O dwie minuty przedłużona zostaje pierwsza połowa spotkania.

43

Dobre dośrodkowanie Saiveta, ale przytomnie interweniują obrońcy!

42

Guedioura fauluje rywala na własnej połowie boiska. Znów może być groźnie pod bramką Algierii.

40

40. M'Baye Niang (SNG)

40

Pięć minut do końca pierwszej połowy. Senegal naciska, ale nie może znaleźć drogi do bramki.

38

Bardzo dobra okazja Senegalu, ale po uderzeniu Nianga piłka szybuje centymetry ponad poprzeczką!

38

Niang upada w polu karnym Algierii, jednak mimo protestów zawodników arbiter nie używa gwizdka!

36

Jeszcze jedno dośrodkowanie w pole karne Algierii. Defensorzy wybijają piłkę na rzut rożny, a więc mamy korner dla Senegalu.

34

Do gry powraca Kouyate. Nieco ponad dziesięć minut do końca pierwszej odsłony tego pojedynku.

32

Pierwsza żółta kartka w tym finale. Arbitrowi podpadł Binsibajni.

30

Kolejna przerwa w grze, tym razem związana z urazem Kouyate.

29

Sporo przewinień obserwujemy w dzisiejszym pojedynku. Zdecydowanie ciekawiej byłoby zamiast tego oglądać składne akcje w ataku.

27

Kolejnym bardzo dobrym wyjściem z bramki popisuje się Mbulhi. Pewnie przechwycona futbolówka.

26

Faulował Alioum i rywale rozpoczną od rzutu wolnego.

24

Próbują w jakiś sposób stworzyć sobie okazję do strzelenia bramki Senegalczycy, ale jak na razie są zdecydowanie za mało konkretni.

22

Dośrodkowanie Saiveta ze stałego fragmentu gry, ale obrońcy radzą sobie z wyekspediowaniem futbolówki.

21

Posiadanie piłki: Senegal – Algieria: 54% – 46%.

19

Z reprezentantem Senegalu wszystko jest już w porządku i gra zostaje kontynuowana.

18

Krótka przerwa w grze związana z jakimś urazem reklamowanym przez Sarra.

16

Ładnym dryblingiem w środku pola popisał się Sadio Mane.

15

Kwadrans gry za nami. Częściej przy piłce znajdują się Senegalczycy, ale nie przekłada się to na wynik. Algieria na prowadzeniu.

14

Kouyate ładnie złożył się do strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jednak piłka poszybowała obok bramki!

12

Rozgrywają piłkę na własnej połowie Senegalczycy. Utracona bramka już w drugiej minucie na pewno nie wpłynęła na nich pozytywnie.

11

Wyszedł poza pole karne Gomis i wybił piłkę na aut.

9

Mbulhi pewnie wyłapuje piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

8

Jeszcze jeden rzut wolny dla Algierczyków na połowie rywali.

7

Mane wyraźnie faulowany przy wyprowadzaniu kontrataku, jednak arbiter nie decyduje się na sięgnięcie po kartkę.

6

Długo nie podnosił się z murawy Feghouli po ostrym wejściu gwiazdy Liverpoolu, na szczęście wszystko jest już w porządku.

5

Nieprzepisowe zagranie Sadio Mane. Rzut wolny dla Algierii na wysokości czterdziestego metra.

4

Kouyate faulowany na własnej połowie boiska i arbiter bez wahania sięga po gwizdek.

4

Nie mogło się to spotkanie rozpocząć lepiej dla Algierczyków. Zobaczymy jednak, czy będą oni w stanie owe prowadzenie utrzymać.

2

2. Bagdád Búnidžáh (ALG) - 0:1

2

Gol dla Algierii!
Coś niesamowitego! Na strzał zza pola karnego zdecydował się BAGDAD BUNIDZAH, piłka zahaczyła o stopę jednego z obrońców i kompletnie zaskoczyła golkipera wpadając do bramki niemal pionowo!

1

Od razu do przodu ruszyli Senegalczycy. Groźna centra z prawej strony, , ale Mandi skutecznie nabił jednego z rywali i nie ma nawet rzutu rożnego dla formalnych gospodarzy tego finału.

1

Protokół meczowy:

Senegal: A. Gomis – Gassama, Sabaly, Sané, Kouyaté (C) – A. N'Diaye, Gueye – Saivet, Sarr, Mané – Niang.
Rezerwowi: Diallo, Mendy – Ciss, Cissé, Diagne, Diatta, K. Baldé, Mou. Konaté, Wagué, Koulibaly, Thioub.

Algieria: Mbúlhí – Zifán, Binsibajní, Binlamrí, Mándí – Mahrez (C), Fígúlí, Binnásir, Guedioura – Bilajlí, Búnidžáh.
Rezerwowi: Dúcha, Úkíddžá – Atál, Halíš, Táhrát, Abíd, Bráhímí, Únás, Búdawí, Delort, Fáris, Slímání.

Sędzia główny: Neant Alioum (Kamerun)
Asystenci: Evarist Menkouande, Elvis Nguegoue (obaj Kamerun)
Sędzia techniczny: Eric Otogo-Castane (Gabon).
Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Naprawdę ciężko wskazać jest faworyta tego spotkania. Senegal ma w swoich szeregach niezawodnego Sadio Mane, jednak Algieria pokazuje się na tym turnieju ze znakomitej strony. Szanse na sięgnięcie po puchar można określić jako pół na pół.

Ćwierćfinał:
Algieria – Wybrzeże Kości Słoniowej 1:1, 4:3 pk.

Senegal – Tunezja 1:0 pd.
Obie ekipy znają się doskonale. Mierzyły się ze sobą kilkanaście dni temu jeszcze jako grupowi rywale. Wtedy lepsza okazała się Algieria, która wygrała 1:0 po golu strzelonym przez Belalliego w 49. minucie. Dzisiejsze spotkanie będzie toczone jednak o dużo większą stawkę. Czy Algierczycy będą w stanie wygrać ponownie?
Czas na finał tegorocznego Pucharu Narodów Afryki! W decydującym o trofeum starciu Senegal zmierzy się z Algierią. Szykujemy się na dużą dawkę emocji!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

0:1

finał (0:1)

Gole: 2. Búnidžáh

Kartki:   79. Gueye (SNG), 80. Gassama (SNG) – 32. Binsibajní (ALG), 90+2. Mándí (ALG), 90+4. Guedioura (ALG)

Strzały celne: 7:2. Strzały niecelne: 5:0. Rzuty rożne: 6:2. Spalone: 0:1. Foule: 18:32.

Senegal: A. Gomis – Gassama, Sabaly, Sané, Kouyaté (C) – A. N'Diaye (59. Diatta), Gueye – Saivet (75. Diagne), Sarr, Mané – Niang (85. K. Baldé).
Zmiany: Diallo, Mendy – Ciss, Cissé, Diagne, Diatta, K. Baldé, Mou. Konaté, Wagué, Koulibaly, Thioub.

Algieria: Mbúlhí – Zifán, Binsibajní, Binlamrí, Mándí – Mahrez (C), Fígúlí (85. Táhrát), Binnásir, Guedioura – Bilajlí (84. Bráhímí), Búnidžáh (89. Slímání).
Zmiany: Dúcha, Úkíddžá – Atál, Halíš, Táhrát, Abíd, Bráhímí, Únás, Búdawí, Delort, Fáris, Slímání.

Sędzia techniczny: Eric Otogo-Castane (Gabon)