Orlen Superliga mężczyzn

Handball Stal Mielec – MKS Zagłębie Lubin

26:27

finał (17:16)

01.05.2019, 18:00 • Hala MOSiR, Mielec • 5 • Runda Spadkowa • Nataniel Brożnowicz

Cóż to było za widowisko!
Takiego zaangażowania i zapału do gry nie widzieliśmy na Mieleckim boiska od bardzo dawna! Obydwa zespoły zdały się podejść do tego spotkania na zasadzie "być albo nie być" w PNGiG Superlidze. Kibice, którzy zawitali dziś na Mieleckie boisko z pewnością nie mogą narzekać co do widowiskowości dzisiejszego spotkania. (19:42:23)

Koniec meczu. (26:27)

60

Sędziowie nie zdecydowali się przerwać gry, gdy piłka zaplątana była w siatce w ostatnich 20 sekundach!
Po tej bardzo kontrowersyjnej sytuacji, mecz kończy się. (26:27)

60

Po rzucie wolnym Rutkowski trafia jedynie w blok. (26:27)

60

Sarajlić rzuca! Po bloku piłka wychodzi za linię końcową boiska. (26:27)

60

Równo 60 sekund do końca. Mielczanie przy piłce.
Końcówka może okazać się naprawdę ciekawa. (26:27)

59

Timeout dla gospodarzy. (26:27)

59

Dwie minuty dla Jedrzejewskiego. Mielczanie w piątkę na boisku! (26:27)

59

Dawydzik trafia z koła! (26:27)

59

Broni Andelić, a po kontrze trafia Jędrzejewski! Niewiarygodna sytuacja! (26:26)

58

Sędzia decyduje się na kontrowersyjne ukaranie dwoma minutami Huberta Skucińskiego! (25:26)

57

Kornecki pewnie z rzutu karnego! (25:26)

57

Wilk obija słupek! Pierwszy jego niewykorzystany rzut karny w tym meczu. (24:26)

57

Kolejna dwuminutowa kara w drużynie gości! (24:26)

56

Gębala ukarany dwoma minutami! Mielczanie przed realną szansą na wyrównanie. (24:26)

56

Bondzior leży na boisku. Coś prawdopodobnie stało się z jego kostką. (24:26)

56

Wiśniewski broni rzut karny Bondziora! Mielczanie ponownie przed szansą na zdobycie bramki kontaktowej. (24:26)

55

Niewiarygodne, jak piłkę tę zdołał opanować Krępa! Mamy bramkę! (24:26)

54

Pawlaczyk trafia z 9 metra. Zagłębie ucieka wynikiem! (23:26)

54

Dwoma minutami w bardzo ważnym momencie ukarany Krupa. (23:25)

54

Tylko w poprzeczkę trafiają Mielczanie podczas tej akcji. (23:25)

53

Niesamowite! Wydawało się, że bez szans na obronę tego rzutu Bondziora był Andelić. Bramkarz Stali zdołał jednak wybronić! Wielkie brawa! Stal przed szansą na zdobycie bramki kontaktowej. (23:25)

53

Wilk po raz czwarty skutecznie na 7 metrze. (23:25)

51

Podwójna! Piłka dla Mielczan. (22:25)

50

Potężnym strzałem pokonuje Małeckiego świeży po przerwie Rutkowski. (22:25)

50

Broni Andelić. (21:25)

49

Jedynie 4 bramki w tej części spotkania zdobyli Mielczanie. Fakt ten nie napawa optymizmem kibiców Stali. (21:25)

49

Przewinienie Mielczan! Bramka Krępy nieuznana. (21:25)

48

Potężny rzut Morynia broni nogą Andelić. (21:25)

47

Dobrze wyglądającym lobem próbował popisać się teraz Krupa. Było naprawdę blisko! (21:25)

47

Z drugiej linii po bloku trafia Pawlaczyk. (21:25)

46

Pięknym rzutem w okienko popisuje się teraz Dudkowski. (21:24)

45

Zdecydowanie przestrzelił teraz Sarajlić. (21:23)

45

Trzecią karę, a w wyniku tego czerwoną kartkę otrzymuje Pietruszko. (21:23)

45

Noga! Przy piłce ponownie Mielczanie. (21:23)

45

Sarajlić z drugiej linii! (21:23)

44

Bardzo delikatnym rzutem pokonuje Andelicia Bondzior. (20:23)

43

Faulowany Stankiewicz. Sędzia wskazuje na 7 metr. (20:22)

43

Zdecydowanie przestrzelił Kowalczyk. (20:22)

43

Po kontrze trafia Bondzior. (20:22)

42

Prosta strata gości. (20:21)

41

Znakomicie w bramce ponownie Andelic, a po szybkiej akcji trafia Krupa. (20:21)

40

Po gwizdku Krępa oddał jeszcze rzut na bramkę gości. Niefortunnie prosto w twarz uderzył piłką Małeckiego. Sędzia postanowił ukarać go dwoma minutami. (19:21)

40

Po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu z 7 metra trafia Bondzior. (19:21)

40

Za faul na kołowym gości dwoma minutami ukarany Mochocki. (19:20)

39

Strata Mielczan i ponownie znakomicie w bramce prezentuje się Andelić! Goście jednak wciąż są przy piłce. (19:20)

38

Analogiczna sytuacja! Najpierw słupek obił Bondzior, a później znakomitą obroną popisał się Andelić. (19:20)

38

Po kontrze trafia Kowalczyk. (19:20)

36

Najpierw potężnie obił słupek Kowalczyk, a po chwili dobitkę Wilka obronił Małecki. Goście ponownie w posiadaniu. (18:20)

36

Timeout dla gospodarzy. (18:20)

36

Znakomicie na kole odnalazł się Dawydzik i Zagłębie po raz pierwszy w tym spotkaniu obejmuje 2 bramkowe prowadzenie. (18:20)

36

Przejście Krępy. Piłka dla gości. (18:19)

34

Zdołał przez obrońców na 6 metrze przepchać się Krępa. Trafia! (18:18)

33

Traci Stal, a po szybkiej akcji z koła trafia Dawydzik. (17:18)

32

Z rzutu bieżnego na wyrównanie trafia Pawlaczyk. (17:17)

31

Podczas pierwszej akcji zdecydowanie przestrzelił Rutkowski. (17:16)

31

Za faul na Mochockim dwoma minutami ukarany Gębala. (17:16)

31

Drugą połowę właśnie rozpoczęli ze środka gospodarze. (17:16)

31

Druga połowa rozpoczęta. (17:16)
Cóż to była za połowa!
Ogromną chęć na wyniesienie z dzisiejszego meczu 3 punktów widać po grze obu drużyn. Na boisku cieszyć oko może widowiskowa gra kombinacyjna oraz ogromne zaangażowanie obu drużyn. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Tomasz Wiśniewski, stojący między słupkami w drużynie gospodarzy, który w największym stopniu odpowiada za prowadzenie Mielczan w pierwszej połowie.
Z niecierpliwością oczekujemy na drugą połowę spotkania.

30

Pierwsza połowa skończona. (17:16)

30

Błąd Mielczan w rozegraniu kończy się kontrą, podczas której na pięć sekund przed końcem trafia Pawlaczyk. (17:16)

30

Moryń pewnym rzutem z prawej strony pokonuje Wiśniewskiego. (17:15)

30

Ładne rozegranie Mielczan na drugiej linii! Trafia Kowalczyk. (17:14)

29

Czas! Piłka dla Mielczan. (16:14)

28

Przewinienie Mielczan w ataku. Akcję zaczynają konstruować już goście. (16:14)

27

Mocny rzut Gębali broni Wiśniewski! (16:14)

27

Timeout dla gości. (16:14)

27

Sarajlić z drugiej linii po koźle. (16:14)

26

Fenomenalne zagranie między z prawego na lewe skrzydło! Wiśniewski bez szans. (15:14)

26

Rozgrywaną piłkę przez gości przecina Kowalczyk, w wyniku czego po chwili zdobywa bramkę po sytuacji sam na sam. (15:13)

26

Wilk po raz trzeci z rzutu karnego! (14:13)

25

Faulowany jest Krępa w wyniku czego zaraz swojej szansy na 7 metrze poszuka Wilk. (13:13)

24

Efektownym lobem popisuje się teraz Bondzior. (13:13)

24

Dwukrotnie broni Wiśniewski! Goście jednak wciąż przy piłce. (13:12)

24

Za faul na rzucającym kołowym Zagłębia dwoma minutami ukarany Wypych. (13:12)

23

Sarajlić z drugiej linii po koźle. (13:12)

23

Timeout dla gospodarzy. (12:12)

23

Ależ wyrównany jest dzisiejszy mecz! Żadna z drużyn od samego początku nie zdołała uciec na więcej niż 2 bramki. (12:12)

23

Broni Skrzyniarz, a po szybkiej akcji obijają słupek goście. (12:12)

23

Głęboko w pole bramkowe Mielczan wskakuje Moryń. Bramka! (12:12)

22

Sarajlić sprytnie do Wilka na skrzydła, a ten wykorzystuje szansę! (12:11)

21

Podwójna fenomenalna obrona Wiśniewskiego! (11:11)

20

Dudkowski potężnie obija poprzeczkę z siódmego metra. Piłka ponownie w posiadaniu Zagłębia. (11:11)

20

Jędrzejewski za zbyt ofensywną grę w obronie zniknie z boiska na dwie minuty. (11:11)

19

Za ogromną skuteczność należy pochwalić dziś zawodników obu drużyn. Tym razem na skrzydle bezbłędny Skuciński. (11:11)

19

Z koła trafia Dawydzik. (10:11)

18

Po raz drugi z karnego trafia Wilk. (10:10)

18

Faulowany Krępa! Pawlaczyk kończy z dwoma minutami, a Stal z karnym. (9:10)

17

Niedokładne podanie Rutkowskiego przejmuje Sroczyk i w indywidualnej akcji pokonuje Wiśniewskiego. (9:10)

16

Z 7 metra po koźle trafia Bondzior. (9:9)

15

Fenomenalnie kontrę gości broni Wiśniewski, a po szybkiej akcji trafia Sarajlić! (9:8)

14

Obronił mocny rzut Rutkowskiego Małecki, jednak po chwili swoją dobitką zaskoczył go Krępa. (8:8)

14

Za nieprzepisowe zagranie w obronie dwie minuty otrzymuje Pietruszko. (7:8)

13

Z 7 metra po rękach Wiśniewskiego trafia Dudkowski. (7:7)

12

Tym razem piłkę rozgrywaną przez gości przeciął Kornecki!
Po chwili w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza gości! (7:6)

12

Z koła trafia Krępa. (6:6)

11

Szybka odpowiadają również goście. Z drugiej linii trafił właśnei Gębala. (5:6)

11

Szybko odpowiada Mochocki. (5:5)

10

Niesamowite! Sytuacja powtórzyła się! Dudkowski po otrzymaniu piłki wyprowadził kolejną akcję sam na sam w wyniku czego Lubin obejmuje prowadzenie. (4:5)

9

Prosto w ręce dostał piłkę Dudkowski od rozgrywających zawodników Mielczan, w wyniku czego po indywidualnej akcji zdobył bramkę. (4:4)

9

Już wydawało się, że Mielczanie stracą piłkę podczas tego ataku, ale noga obrońcy Zagłębia pozwala im na jeszcze jedną szansę. (4:3)

8

Sroczyk ze skrzydła. (4:3)

8

Słupek Mochockiego. Goście ruszają z szybką akcją. (4:2)

7

Błąd w rozegrani gości. Przy piłce Mielec. (4:2)

7

Rutkowski z drugiej linii. (4:2)

6

Za faul na rzucającym Morynie dwoma minutami ukarany Kornecki. (3:2)

6

Efektywnie przebił się przez linię obrony Moryń w wyniku czego po chwili zdobył bramkę. (3:2)

5

Tomasz Mochocki! Cóż za potężny rzut oddany z prawej strony. (3:1)

5

Moryń znakomicie po zwodzie do Sroczyka, a ten wykorzystuje swoją szansę na skrzydle. (2:1)

4

Kilku zawodników Stali rzuciło się teraz na Morynia. Żółtą kartką ukarany jednak jedynie Paweł Wilk. (2:0)

4

Pewnie rzut karny wykorzystuje Wilk. (2:0)

3

Agresywnie w obronie goście. Tym razem żółtą kartką ukarany Pawlaczyk. (1:0)

3

Za faul na rzucającym Krępie dwie minuty otrzymuje Pietruszko. (1:0)

2

Podwójna! Przy piłce ponownie Mielczanie. (1:0)

2

Zagranie z drugiej linii do Krępy, a ten nie myli się na 6 metrze. (1:0)

1

Podczas pierwszego ataku swojej szansy rzutem z biodra szukał Dudkowski. Posłana przez niego piłka trafia jednak w blok Mielczan. (0:0)

1

Ze środka boiska grę właśnie rozpoczęli goście. (0:0)

1

Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

SPR Stal Mielec: Andjelić, Wiśniewski – Wilk, Krępa, Wypych, Skuciński, Rusin, Mochocki, Sarajlić, Kowalczyk, Krajewski, Krupa, Kornecki, Jędrzejewski, Valyntsau, Rutkowski.

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk, Stankiewicz, Bondzior, Kużdeba, Pawlaczyk, Mrozowicz, Gębala, Szymyślk, Sroczyk, Pietruszko, Moryń, Jaszka, Dawydzik.

Sędziowie: Dąbrowski Kamil, Staniek Paweł..
Na relację ze spotkania zapraszamy jutro od godziny 18:00.
MKS Zagłębie Lubin
Drużyna Zagłębia, mimo iż znajduje się na samym dole kolei, traci bardzo niewiele do swoich sąsiadów. Ich bilans bramkowy może równać się wręcz z bilansem Szczecina zajmującego 3 miejsce. Przy najbardziej optymistycznych założeniach, Lubin po jutrzejszym meczu może wskoczyć nawet na 3 pozycję w tabeli. To niewątpliwie dodaje ogromnej motywacji wszystkim graczom Zagłębia.
SPR Stal Mielec
Stal niemal od samego początku fazy dogrywkowej plasuje się na 4/6 miejscu w tabeli. Biorąc pod uwagę, że do niższej ligi spadną aż dwie drużyny, możemy być pewni, że Stal żyje w ciągłym strachu.
Co więcej, taki sam wynik, czyli 4 punkty ma obecnie 2 inne drużyny w tabeli. To wszystko sprawia, że jutrzejszy mecz może okazać się kluczowy w kwestii utrzymania się przez Mielczan w lidze.
Już w środę na mieleckie boisko Stali zawita drużyna Zagłębia Lubin. Dla obu drużyn będzie to niezwykle ważny mecz o utrzymanie się w lidze.

26:27

Handball Stal Mielec: Andjelić, Wiśniewski – Wilk, Krępa, Wypych, Skuciński, Rusin, Mochocki, Sarajlić, Kowalczyk, Krajewski, Krupa, Kornecki, Jędrzejewski, Valyntsau, Rutkowski.

Sędziowie: Dąbrowski Kamil, Staniek Paweł.