2. Liga

Gryf Wejherowo – Olimpia Grudziądz

3:0

finał (1:0)

24.04.2019, 17:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 30. kolejka • Bartłomiej Karasz

Na dziś to już wszystko ze stadionu Gryfa zapraszam serdecznie na nasze kolejne transmisje. (18:54:42)
Wicelider na kolanach broniący się przed spadkiem Gryf pokonał bardzo wysoko zespół Olimopi aż 3-0.

90+4

90+2

Bardzo niecelny strzał ponad bramką Lelenia.

90+1

Mimo że przegrywają trzema bramkami nadal atakują nie brakuje gościom charakteru.

90

Sędzia dolicza cztery minuty.

90

Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Chwastek, na boisku pojawia się Kątny.

89

Kontra Gryfa uderza Chwastek ale jest blokowany.

88

Gol dla Gryfa!
KRZYSZTOF WICKI pewnie pokonał Brylewskiego z rzutu karnego, Ten mecz już się skończył Gryf pewnie prowadzi już 3-0.

87

Karny dla Gryfa !!!!!!

86

Zakręcił obrońcą German Ruiz ale uderzył bardzo nieclenie.

85

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Kona, na boisku pojawia się Gabor.

84

Kapitalnie zagrał Pietroń z pierwszej piłki do Sikorskiego zawodnik Gryfa stanął oko w oko z bramkarzem i uderzył zbyt mocno, piłka poszybowała nad poprzeczką.

83

Jeszcze walczą jeszcze wierzą ale czasu już coraz mniej. Kolejny atak rusza na bramkę Lelenia.

82

Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Koziara, na boisku pojawia się Sikorski.

81

Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Ryk, na boisku pojawia się Węsierski.

80

Uderza German Ruiz i na raty broni Leleń.

79

Zbyt mocne podanie Alvesa do Ciechanowskiego i od bramki ponownie Leleń.

78

Zabrakło nie wiele a błąd obrońcy wykorzystałby Czychowski. Daleko z bramki wyszedł Brylewski i uratował sytuację.

77

Jeszcze bardziej goście podkręcają tempo tego meczu. Będą mieli kolejny rzut rożny.

76

Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Rogalski, na boisku pojawia się Czychowski.

75

Kolejny strzał tym razem uderzał Ivan Ocenas. Kwadrans do końca czy Gryf zdoła cały czas powstrzymać rywali?

74

Nie zmienia nam się obraz gry goście dominują atakują strzelają ale bramki jak na razie zdobyć nie mogą.

73

Jak to nie wpadło !!!! To nie możliwe. Najpierw z trzech metrów nie trafia Marzec a dobitka Alvesa jest fatalna . Aż się nie chce wierzyć że nie ma bramki kontaktowej.

71

Żółtą kartkę otrzymuje Rogalski (Gryf Wejherowo).

70

Poza bramkarzem Brylewskim wszyscy są na połowie Gryfa.

69

Seria dośrodkowań w pole karne Gryfa nie przynosi jak na razie rezultatu ale trzeba przyznać że ostatnie minuty niemalże cały czas przy piłce są zawodnicy z Grudziądza.

68

Coraz więcej nerwowości wdziera się do gry Olimpii czas ucieka a wynik jest dla nich nie korzystny.

67

Kolejny raz dobrze pokazał się German Ruiz zgrał piłkę z głowy ale czujny był Leleń.

66

Gramy dalej niby przy piłce więcej czasu są goście ale Gryf potrafi się skutecznie odgryzać.

65

Jakieś problemy bramkarza Gryfa i mamy przerwę w meczu.

64

Z dwóch metrów nie trafia do pustej bramki wprowadzony chwilę temu German Ruiz to mogło być wejście smoka w zespole gości.

63

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Kita, na boisku pojawia się German Ruiz.

62

Bardzo dobrze podawał Koziara do Rogalskiego. Gdyby zawodnik Gryfa szybciej ruszył do tego podania znalazłby się w sytuacji sam na sam.

61

Podanie Alvesa do Kity ten strzela z 10 metra ale nie trafia nawet w bramkę.

60

Kwadrans gry w drugiej połowie za nami gospodarze podwyższyli wynik tego ale meczu ale do końca jeszcze sporo czasu.

59

Nie najlepsza interwencja Lelenia po strzale Ziętarskiego i będzie rożny dla przyjezdnych.

58

Dziś nie ma straconych piłek o każdą walczą jedni i drudzy ten mecz może się na prawdę podobać.

57

Wolny dla Gryfa uderza Maciej Koziara ale tym razem jego próba bardzo niecelna.

56

Jak wyrównana jest druga liga niech świadczy dzisiejszy mecz każdy może tu wygrać z kazdym.

55

PO dośrodkowaniu Wicki zgrywa w pole karne tam obrońcy starają się wybić piłkę ale ta trafia do ŁUKASZA PIETRONIA a ten uderza pod poprzeczkę i Gryf prowadzi już 2-0.

54

Uderzenie z dystansu broni Leleń.

53

Podrażniona Olimpia nie zwalnia tempa. Rzut rożny dla gości ale to dośrodkowanie nie sprawia problemów obrońcom.

52

Co tu się dzieje. Goście zdobywają bramkę z ewidentnego spalonego a liniowy milczy !!!! Sędzia główny naprawia kolosalny błąd liniowego i nie uznaje bramki samemu decydując o spalonym. Takie błędy powinny dyskwalifikować !!

51

Goście w ataku. przy linii bocznej Goerke blokuje rywala ale gra nadal toczy się na połowie Gryfa.

50

Na pozycji spalonej Mateusz Marzec.

49

Nie porozumienie na linii Ryk Koziara i goście wznawiać będą od bramki.

48

Początek drugiej połowy i od razu widać że w szatni gości padły mocne słowa. Na dodatek dwie zmiany zobaczymy jak wpłynie to na przebieg meczu.

47

Żółtą kartkę otrzymuje Goerke (Gryf Wejherowo).

46

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Witasik, na boisku pojawia się Marzec.

46

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Skibicki, na boisku pojawia się Hanzlik.

46

Gryf prowadzi do przerwy z wiceliderem 1-0 i jest to zasłużone prowadzenie. Gospodarze stworzyli więcej klarownych sytuacji i jak na razie prezentują się lepiej na tle wyżej notowanego rywala.Trener Mariusz Pawlak ma 15 minut na zmotywowanie swoich graczy na drugą połowę tego meczu.

45

45

Uderza Goerke piłka trafia w głowę jednego z obrońców i na zakończenie tej pierwszej połowy będzie rożny dla Gryfa. Uderza kołc ale piłkę łapie Brylewski.

44

Końcówka tej połowy pod dyktando gości.

43

Ponownie uderza Kita ale tym razem wysoko ponad poprzeczką bramki Lelenia.

42

Wydawało się że na spalonym był Przemysław Kita ale nie, piłkę z nogi w ostatniej chwili wybił mu jeden z obrońców Gryfa. To była chyba najlepsza okazja na wyrównanie.

41

Mocne uderzenie z dystansu Pietronia. Ale tak jak mocne tak i nie celne.

40

Pięć minut do końca pierwszej połowy, Mecz może nam się podobać Gryf nadal walczy o drugą bramkę z kolei goście jakby nieco się przebudzili w końcówce tej połowy.

38

Wybita piłka z własnego pola karnego przez piłkarzy Gryfa ale mamy przerwę bo ucierpiał Kołc i leży na murawie.

37

Dośrodkowanie Wawszczyka zostało wybite a po chwili zagranie Zitko było bardzo nie celne. Od bramki Leleń.

36

Dośrodkował Koziara ale obrońcy wybili na przed pole do stojącego Chwastka. Ten uderzył nieclenie ale sędzia i tak dopatrzył się przewinienia jednego z piłkarzy Gryfa.

35

Żółtą kartkę otrzymuje Wawszczyk (Olimpia Grudziądz).

34

Dobrze podawał Ryk w kierunku Rogalskiego zawodnik Gryfa uderzył ale broni bramkarz. Wybił przed siebie ale po chwili już miał ją pewnie w rękawicach.

33

Kolejny rożny dla Gryfa. Mocno bita piłka w kierunku bramki ale piąstkował dobrze Brylewski.

32

Wygrał Alves pojedynek biegowy ale jego techniczny strzał był niecelny.

31

Żółtą kartkę otrzymuje Wicki (Gryf Wejherowo).

30

Ależ bomba Koziary z wolnego z trudem broni Brylewski. Bardzo dobry strzał zawodnika gospodarzy ale obrona też była na wysokim poziomie.

29

Po faulu na Rogalskim będzie wolny dla Gryfa.

27

Rożny dla Olimpii; Zamieszanie w polu strzał i będzie kolejny rożny. Po drugim obrońcy Gryfa wybili jednak piłkę na połowę rywali.

26

Słabe zagranie Matica Żytko i od autu gospodarze.

25

Gryf nie zwalnia kolejne dośrodkowanie i będzie kolejny rożny. Gryf jest bliżej drugiej bramki niż goście wyrównania.

24

Z najbliższej odległości uderzał Rogalski i z perspektywy trybun piłka szła do bramki ale jednak nie. Minęła słupek.

23

Płasko zagrywał po ziemi Chwastek i w ostatniej chwili obrońca uprzedził Rogalskiego wybijając piłkę.

22

Na spalonym złapany Przemysłąw Kita.

21

W środku Olimpia rozgrywa piłkę bardzo szczelna są dziś formacje gospodarzy. Nie tak łatwo przedostać się jak na razie pod bramkę Lelenia.

20

Ładnie Kołc zagrał na wolne pole w kierunku Koziary ale zabrakło zawodnikowi Gryfa boiska aby móc zatrzymać piłkę. Od bramki goście.

18

Po rzucie rożnym szybko przejęli piłkę goście i ruszyli z kontrą. Niezbyt jednak wyszła im ta akcja i od bramki Leleń.

18

Żółtą kartkę otrzymuje Ryk (Gryf Wejherowo).

17

Tym razem kopia akcji z przed minuty. Wolny dla Gryfa uderza Kołc po murze i piłka wychodzi na rzut rożny.

16

Strzał zawodnika z Grudziądza w mur ale piłka jakimś cudem trafiła w pole karne Gryfa a tam dzięki ofiarnej interwencji obrony akcja została zatrzymana.

15

Kwadrans gry a nami. Faulowany jest Ziętarski do bramki około 30 metrów.

13

Z przed pola uderzał Łukasz Pietroń ale piłka minęła słupek bramki Olimpi.

12

Gospodarze idą za ciosem i ruszają z kolejnym atakiem. Ten mecz rozpoczął im się wyśmienicie.

11

Uderzał Chwastek ale został zablokowany piłka spadła pod nogę Kołca a ten idealnie dośrodkował na głowę MACIEJA KOZIARY który precyzyjnym strzałem otwiera nam wynik tego meczu.

10

Znają stawkę tego meczu oba zespoły i jak na razie te pierwsze minuty dość spokojne.

9

Zbyt mocne dośrodkowanie lewą nogą w wykonaniu Maćka Koziary.

8

Robert Ziętarski przedarł się z piłką w pole karne ale został dobrze zablokowany przez obrońcę a na dodatek jeszcze faulował.

7

Zbyt mocne zagranie Pietronia do Rogalskiego i od bramki Brylewski.

6

A teraz wolny dla gości. Do bramki około 25 metrów i wygląda na to że będzie dośrodkowanie. Lekkie dośrodkowanie, piłkę przejmuje Kołc i daleko ją wybija.

5

Faulowany w środku boiska jest Rogalski od wolnego grę wznawiać będą gospodarze.

4

Zamieszanie pod bramką Gryfa wychodzi jednak Leleń i pewnie łapie piłkę w ręce.

3

Ładna akcja Gryfa prawym skrzydłem. Zagranie do będącego w polu karnym Kołca ten przyjął piłkę i wystawił na 15 metr na strzał do Koziary. Ten drugi uderzył mocno ale został zablokowany.

2

Każdy zespół w tym meczu ma jakiś cel. Za 90 minut zobaczymy kto będzie się cieszył bardziej.

1

Mecz rozgrywany nietypowo bo w środę ale jak wiadomo terminy gonią i do zakończenia ligi coraz bliżej. Jak zwykle będziemy na stadionie w Wejherowie by specjalnie dla Państwa przeprowadzić tekstową transmisję z tego spotkania. Już dziś serdecznie zapraszam do spędzenia z nami tego czasu.
W poprzedniej kolejce goście mierzyli się ze Stalą Stalowa Wola na własnym obiekcie i wygrali pewnie 2-0. Bramki zdobywali w tym meczu Tiago Alves i German Ruiz. Olimpia jest obecnie wiceliderem tabeli ale ma tyle samo punktów co trzeci Widzew. Do lidera tracą cztery oczka i mają zaledwie dwa przewagi nad czwartym Bełchatowem.
O tym że Gryf mimo że jest niżej notowany w tabeli ma szanse na wygranie tego meczu niech świadczy spotkanie w rundzie jesiennej w Grudziądzu. Faworytem tego meczu była Olimpia i nawet prowadziła już po 3 minutach ale kolejne bramki zdobywali już tylko zawodnicy Gryfa. Po golach Wickiego i Chwastka trzy punkty z jakże trudnego terenu powędrowały do Wejherowa.
Nie łatwy jest ostatnio terminarz dla piłkarzy Gryfa Wejherowo. Kilka dni temu grali oni z inną drużyną która myśli o awansie a mianowicie GKS-em Bełchatów. Gospodarze wygrali 3-1 i po tej porażce zawodnicy z pomorza ponownie spadli do strefy spadkowej. Jedyną bramkę dla żółto-czarnych zdobył Krzysztof Wicki.
Dwa zespoły które zmierzą się ze sobą w dniu jutrzejszym dzieli przepaść w tabeli. Oba grają o różne cele, dla jednych jest to walka o awans do pierwszej ligi dla drugich o pozostanie w drugiej. O ile Olimpia jest w bardziej komfortowej sytuacji to Gryf gra z nożem na gardle. Rywale zdobywają punkty i bezpieczna lokata zaczyna się oddalać. Co tu dużo mówić jutro Gryf Wejherowo podejmuję Olimpię Grudziądz i z pewnością szykuje się nam ciekawe widowisko.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.