2. Liga

Elana Toruń – Skra Częstochowa

2:1

finał (0:0)

24.04.2019, 17:00 • Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego, Toruń • 30. kolejka • Jarek

Ważne zwycięstwo Elany w kontekście walki o awans. Sam mecz nie należał jednak do najciekawszych. Dziękuję za uwagę! (18:55:04)

90+4

90+4

Znakomita interwencja Biegańskiego chroni Skrę przed utratą kolejnej bramki!

90+3

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Napora, na boisku pojawia się Błaszkiewicz.

90+2

Żółtym kartonikiem za faul w środku pola upomnienia zostaje Kryszak.

90+1

O trzy minuty przedłużone zostało to spotkanie!

90

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Wołkowicz, na boisku pojawia się Jóźwicki.

90

Wołkowicz lewą flanką, ale on także zostaje zablokowany, Kolejny korner dla gospodarzy.

88

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Zalewski, na boisku pojawia się Siwek.

88

Dośrodkowanie Zagórskiego po akcji lewym skrzydłem zablokowane przez rywali. Rzut rożny dla torunian.

86

Dobrym wyjściem z linii bramkowej popisał się Michał Nowak, który wyłapał piłkę przed nadbiegającym rywalem.

85

Mariusz Kryszak jest w już w stanie grać dalej. Przy piłce częstochowianie.

84

Ucierpiał w starciu przy własnym polu karnym jeden z zawodników Elany i mamy krotką przerwę w grze.

82

Mogło być bardzo groźnie pod bramką gospodarzy, ale Damian Nowak w ostatniej chwili zostaje uprzedzony przez Onsorge!

81

Gol dla Elany!
Gospodarze obejmują prowadzenie! Przepięknym bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego popisuje się MARIUSZ KRYSZAK!

80

XX fauluje rozpędzonego zawodnika Elany niemal na linii pola karnego! Żółta kartka dla Holika i bardzo dogodna okazja dla gospodarzy.

79

Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Kieca.

77

Niedokładnie Elana na prawym skrzydle. Z piątego metra wznawia grę Biegański.

75

Na razie jedynie słownie upomniany golkiper Skry za zbyt powolne wznawianie gry.

74

Rośnie napór torunian. Elana mocno zdeterminowana, aby strzelić zwycięskiego gola i zapewnić sobie komplet punktów.

73

Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Skry. Rzut rożny dla podopiecznych Rafała Góraka.

72

Żółtym kartonikiem upomniany Obuchowski za faul na zawodniku Elany na lewym skrzydle.

71

Potężnie huknął z dystansu Wołkowicz, ale był to strzał równie mocny, co niecelny.

70

Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czy któryś z zespołów zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

68

Z dystansu uderzał Lenartowski, ale w środek bramki i piłkę pewnie wyłapał golkiper Skry.

67

To powinien być gol! Znakomitą sytuacje miał Kryszak, który jednak zdecydował się odegrać do jednego z kolegów, a ten uderzył minimalnie ponad poprzeczką!

67

Złapali wiatr w żagle torunianie. Podopieczni Rafała Góraka walczą o wyjście na prowadzenie.

65

Kolejna akcja gospodarzy, ale techniczne uderzenie Kołodziejskiego okazuje się niecelne.

64

Błyskawicznie wyrównują torunianie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki rywali wpakował DOMINIK KOŚCIELNIAK!

64

Fenomenalna interwencja Biegańskiego po uderzeniu głową jednego z rywali!

63

Boniecki faulowany na połowie rywali i arbiter dyktuje rzut wolny.

62

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Dobosz, na boisku pojawia się Stryjewski.

61

Gol dla Skry!
Nowak rzucił się w prawo, a w drugą stronę uderzył PIOTR NOCOŃ i goście obejmują prowadzenie!

61

Kołodziejski zostaje upomniany żółtą kartką.

60

Rzut karny dla Skry Częstochowa!

59

Zbyt lekko uderzał z dystansu Kryszak i spokojnie wyłapał piłkę Biegański.

58

Przyjezdni wybijają piłkę po kolejnym dośrodkowaniu rywali ze skrzydła.

56

Podopieczni Rafała Góraka są przy piłce, ale nie mają pomysłu na przeprowadzenie akcji ofensywnej.

54

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Ciechański, na boisku pojawia się Boniecki.

53

Z dystansu uderzał Wołkowicz, ale bez większych problemów interweniuje Biegański.

52

Było groźnie, ale uderzenie Ciechańskiego zostało zablokowane! Tylko korner dla torunian.

51

Płaska centra Napory z prawego skrzydła, ale wybijają futbolówkę torunianie.

50

Dobosz faulowany na wysokości linii środkowej boiska. Rzut wolny dla Elany.

49

Przyjezdni wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

47

Zbyt mocno z głębi pola zagrywał piłkę w pole karne rywali Onsorge. Futbolówka wyszła poza linię końcową.

46

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy bez bramek i bez jakichś większych emocji w Toruniu. Elana remisuje ze Skrą, a kibice zgromadzeni na trybunach oglądają raczej słabe zawody. Miejmy nadzieję, że po przerwie ulegnie to zmianie, a worek z golami zostanie rozwiązany. Zostańcie z nami!

45

44

Zbyt głębokie dośrodkowanie Wołkowicza z rzutu wolnego i piłka ląduje w objęciach Biegańskiego.

43

Andrzejewski faulowany na prawym skrzydle przez Niedbałę. Rzut wolny dla Elanowców.

41

Na pozycji spalonej znajdował się Damian Nowak i arbiter przerywa akcję Skry.

40

Zablokowane uderzenie na bramkę gospodarzy i rzut rożny dla Skry.

40

Pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Od dłuższego czasu w posiadaniu futbolówki znajdują się częstochowianie.

37

Nieudany centrostrzał autorstwa Obuchowskiego. Nowak od bramki.

36

Taktyczny faul Dobosza i arbiter słusznie sięga po kartkę.

35

Defensorzy Skry bezbłędnie radzą sobie z wybiciem futbolówki po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

32

Niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Elany, ale ostatecznie piłka w sporej odległości mija słupek bramki gospodarzy.

30

Pół godziny gry za nami. Scenariusz nie ulega zmianie. Przy piłce miejscowi.

28

Częstochowianie od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

26

Nieudane uderzenie Damiana Nowaka z narożnika pola karnego.

25

Zupełnie nieudane wykonanie rzutu wolnego z czterdziestu metrów w wykonaniu Noconia.

23

Miękka wrzutka Kościelniaka z prawego skrzydła i spokojnie łapie piłkę Biegański.

22

Nieudanie w ofensywie przyjezdni i od bramki grę wznowi Michał Nowak.

20

Huknął z dystansu Damian Nowak i z problemami interweniował golkiper Elany! Korner dla częstochowian.

19

Jeszcze jeden korner dla ekipy z Torunia. Jak tym razem wykonają ten stały fragment miejscowi?

17

Kolejna akcja gospodarzy niezakończona uderzeniem na bramkę rywali.

16

Minęła piętnasta minuta gry. Niewiele dzieje się jak na razie w Toruniu. Elana przeważa, ale póki co mieliśmy tylko jedną ciekawszą akcję.

14

Po dośrodkowaniu Wołkowicza z prawego skrzydła piłka ląduje w objęciach Biegańskiego.

13

Niepewnie interweniował przy wrzutce z prawego skrzydła Nowak, ale ostatecznie złapał piłkę golkiper Elany.

12

Zamieszanie w polu karnym gości. Po uderzeniu Kościelniaka z ostrego kąta znakomita interwencją popisuje się Biegański!

11

Groźnie pod bramką Skry, ale zagranie Ciechańskiego skutecznie przyblokowane. Korner dla podopiecznych Rafała Góraka.

9

Skiksował przy próbie uderzenie z woleja Górka. Przyjezdni próbowali wyprowadzić kontrę, którą dobrym wślizgiem przerwał Andrzejewski.

8

Dobrze zapowiadała się akcja Elany, ale Kościelniak niezbyt dokładne zagrał piłkę głową i rywale wybili futbolówkę.

7

Tym razem to Górka nieprzepisowo powstrzymywany w środku pola. Niezbyt ciekawy początek spotkania.

5

Zalewski ostro potraktowany w środkowym sektorze boiska przez Andrzejewskiego. Dobrze całą sytuację widział arbiter i odgwizdał rzut wolny.

4

Z prawego skrzydła w pole karne rywali wparował Andrzejewski, który jednak nie zdołał skutecznie odegrać do środka. Z piątego metra grę wznowi Biegański.

2

Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Skry. Rzut rożny dla Elany.

1

Napora faulował jednego z rywali na wysokości linii środkowej boiska. Od rzutu wolnego torunianie.

1

Zawodnicy obu drużyn pojawili się już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

Protokół meczowy:

Elana Toruń:
Nowak – Górka, Onsorge, Kołodziejski, Andrzejewski – Kościelniak, Lenartowski, Dobosz, Kryszak (C), Wołkowicz – Ciechański
Rezerwowi:
Mrozek – Lenkiewicz, Stryjewski, Buławski, Zagórski, Boniecki, Jóźwicki

Trener: Rafał Górak

Skra Częstochowa:
Biegański – Poprawa, Zalewski, Nocoń, Obuchowski, Napora, Skowron, Niedbała, Olejnik (C), Holik, Nowak
Rezerwowi:
Krzeczuk – Marek, Tomczyk, Gerega, Błaszkiewicz, Kieca, Siwek

Trener: Paweł Ściebura

Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Składy obydwu ekip zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!
Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się 6 października. W Częstochowie lepsza okazała się Elana, która zwyciężyła 2:1. Czy torunianie ponownie sięgną po komplet?
W nieco innym położeniu są przyjezdni, ale też ich cel na ten sezon był inny. Ekipa z Częstochowy ma obecnie na swoim koncie 39 punktów i dość bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. W minioną sobotę Skra przegrała na własnym terenie z Resovią 0:2.
Wiosna w wykonaniu gospodarzy nie jest najlepsza, ale cały czas liczą się oni w walce o awans na zaplecze Ekstraklasy. Torunianie z dorobkiem 47 punktów zajmują piątą lokatę i do drugiej Olimpii Grudziądz oraz trzeciego Widzewa Łódź tracą po trzy oczka. W poprzedniej kolejce Elana uległa na wyjeździe Radomiakowi 0:2.
Powoli wkraczamy w decydująca fazę ligowych rozgrywek. Nie inaczej jest w polskiej drugiej lidze. W meczu 30. kolejki w Toruniu miejscowa Elana podejmie Skrę Częstochowa.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

2:1

finał (0:0)

Gole: 64. Kościelniak, 81. Kryszak – 61. Nocoń (kar.)

Kartki:   36. Dobosz (ELA), 61. Kołodziejski (ELA), 90+2. Kryszak (ELA) – 72. Obuchowski (SKC), 80. Holik (SKC)

M. Nowak – Górka, Onsorge, Kołodziejski, Andrzejewski – Kościelniak, Lenartowski (79. Zagórski), Dobosz (62. Stryjewski), Kryszak (C), Wołkowicz (90. Jóźwicki) – Ciechański (54. Boniecki)

Zmiany:

Biegański – Poprawa, Zalewski (88. Siwek), Nocoń, Obuchowski, Napora, Skowron, Niedbała (79. Kieca), Olejnik (C), Holik, D. Nowak