PKO Ekstraklasa

Cracovia – Jagiellonia Białystok

0:1

finał (0:1)

23.04.2019, 20:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • Grupa Mistrzowska • Krzysztof

Jesus Imaz ma patent na Cracovię! W barwach Wisły Kraków karcił rywali zza miedzy, a teraz robi to w Jagiellonii. Białostoczanie utrzymali jednobramkowe prowadzenie i wracają z cennymi trzema punktami. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy com. (22:26:31)

90+4

90+3

Jaga sprytnie rozgrywa w narożniku na połowie przeciwników. Zostało kilkadziesiąt sekund.

90+2

Cracovia próbuje już tylko dalekich przerzutów w pole karne. Defensorzy Jagiellonii wygrywają jednak większość pojedynków w powietrzu.

90+1

Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jesus Imaz Balleste, na boisku pojawia się Maciej Twarowski.

90+1

Celne uderzenie z woleja Cabrery. Napastnik Pasów uderzył jednak zbyt słabo, aby móc zaskoczyć świetne dysponowanego Kelemena.

90

Kwiatkowski doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89

Romanczuk faulowany przy linii bocznej w środkowej strefie boiska. Według sędziego był podcinany przez Datkovicia.

87

Arsenić mocno poturbowany przez Dytiatjewa, który zapędził się na ostatnie minuty pod pole karne przeciwników.

86

Mamrot ma do dyspozycji jeszcze jedną rotację w składzie. Probierz już wykorzystał wszystkie takie możliwości.

84

Bardzo dobre zachowanie Arsenicia, który wybił futbolówkę daleko od własnego pola karnego. Obrońca Jagi jest jednym z najjaśniejszych punktów tego meczu.

83

Ostatnie minuty tego pojedynku. Cracovia jest coraz bliżej wyrównania. Jaga skupia się na obronie wyniku.

81

81. Próba Gola:

81

Mocne uderzenie Gola z dystansu. Futbolówka przeleciała tuż obok słupka! Brakowało naprawdę niewiele i pomocnik Pasów zrehabilitowałby się po wielu błędach w dzisiejszym meczu.

79

Pesković wyszedł na przedpole i mocno wypiąstkował futbolówkę. Jaga wraca na własną połowę.

78

Pospisil faulowany blisko linii bocznej. Goście będą mieli okazję na dośrodkowanie w szesnastkę przeciwników.

77

Dzisiejsze spotkanie ogląda 8 427 widzów.

75

75. Parada Kelemena:

75

Kapitalna interwencja Kelemena! Miękka wrzutka gospodarzy w pole karne, gdzie Cabrera wybiegał zza pleców obrońców. Snajper Pasów uderzył nieczysto, ale celnie. Znakomite zachowanie golkipera Jagi.

0:1

finał (0:1)

Gole: 21. Balleste (kar.)

Kartki:   21. Datković (CRA) – 56. Böðvarsson (JAG)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 8:1. Rzuty rożne: 0:3. Spalone: 2:2. Foule: 15:23.

Cracovia: Pesković – Ferraresso, Dytiatjew, Datković, Siplak – Gol (C) – Cecarić (61. Hanca), Hernandez, Serafin (61. Dimun), Wdowiak (72. Pik) – Cabrera.
Zmiany: Stępniowski – Helik, Râpă, Dimun, Strózik, Hanca, Pik.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – A. Kadlec, Arsenić, Mitrović, Böðvarsson – Kwiecień, Romanczuk (C) – Wójcicki, Poletanović (72. Pospisil), Košťál (68. Guilherme) – Balleste (90+1. Twarowski).
Zmiany: Sandomierski – Adamec, Guilherme, Pospisil, Twarowski, Ozga, Łapiński.

Główny: Tomasz Kwiatkowski

Widownia: 8 427