Polska – Brazylia

2:7

finał (1:2)

16.04.2019, 18:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa Łuczniczka, Bydgoszcz • Jarek

Dobiegło końca spotkanie Biało-Czerwonych z reprezentacją Brazylii. Canarinhos udowodnili wyższość i zwyciężyli 2:7. Miejmy nadzieję, że nasi reprezentanci sporo wyniosą z tego dwumeczu i w kolejnych spotkaniach przyniosą nam więcej powodów do radości. Dziękuję za uwagę! (19:44:45)

40:00

39:18

Santana próbował zmieścić piłkę między nogami Kałuży, ale dobrze interweniował polski golkiper.

38:12

Dobra interwencja Kałuży po uderzeniu z lewej flanki. Rzut rożny dla Brazylijczyków.

37:46

Z bliskiej odległości obok bramki posyła piłkę Paradynski!

37:30

Potężne uderzenie Marka z lewego skrzydła, ale piłka obija jedynie słupek!

36:28

Słupek po koronkowej akcji Canarinhos i uderzeniu Leo Santany z bliskiej odległości!

36:18

Skiksował przy uderzeniu z woleja Zastawnik i futbolówka poszybowała bardzo wysoko ponad bramką Brazylii.

35:41

bardzo ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Biało-Czerwonych, niestety piłka nie znalazła drogi do bramki rywali.

35:30

Wracający do bramki Roncaglio wpadł na Kubika i arbiter zinterpretował to jako piąte przewinienie Brazylijczyków!

34:51

Zewnętrzną częścią stopy z lewej flanki uderzał Grubalski, jednak także niecelnie.

34:21

Rozklepali polską defensywę Brazylijczycy, a na szczęście akcja zakończyła się strzałem obok słupka.

33:38

Nie rezygnują z walki polscy zawodnicy. Przed momentem uderzał Lutecki, a chwilę wcześniej Zastawnik, niestety obaj niecelnie.

33:00

Ferrao upada na parkiet na naszej połowie boiska, ale arbitrzy nie dopatrzyli się naruszenia przepisów. Od autu Polacy.

31:59

Gol dla Brazylii!
Skutecznie z większej odległości uderzał MARLON! Uciekają nam Brazylijczycy...

31:26

Nieporozumienie w drużynie gości i od rzutu rożnego rozpoczną nasi reprezentanci.

30:53

Dobre zagranie Grubalskiego do Kubika przecięte niestety przez jednego z Brazylijczyków.

30:18

Dwa ciosy Brazylii w niecałą minutę! Ponownie FERRAO wpisuje się na listę strzelców.

29:37

Wracają na trzybramkowe prowadzenie Brazylijczycy! Nie poradził sobie Kałuża z mocnym uderzeniem FERRAO z lewej strony.

29:20

Czwarte przewinienie Brazylijczyków w drugiej odsłonie spotkanie. Polacy jak na razie bez przewinień.

28:33

Raz jeszcze świetnie między słupkami spisuje się nasz golkiper!

27:49

Dwukrotnie w krótkim odstępie czasu wyśmienicie interweniował Michał Kałuża!

27:13

Gol dla Polski!
Udana odpowiedź Polaków! Dwójkowa akcja Tomasza Luteckiego i MIKOŁAJA ZASTAWNIKA zakończona bramką strzeloną przez tego drugiego!

26:49

Strzał Karola Czyszka zablokowany przez Rafaela Rato. Korner dla Biało-Czerwonych.

25:59

Tym razem to Polaków ratuje słupek przed utratą bramki!

25:31

Ależ niewiele brakowało! Akcja Grubalskiego zakończona uderzeniem w słupek!

25:24

Kolejna groźna akcja Brazylijczyków. Minimalnie niecelnie na nasza bramkę uderzał Paradynski.

24:36

Przerwa na życzenie selekcjonera polskiej reprezentacji.

24:36

Kałuża interweniował po uderzeniu Danyela, ale wobec dobitki BATERII był już bezradny!

23:19

Canarinhos podwyższają prowadzenie! Indywidualna akcja DANYELA zakończona celnym uderzeniem w kierunku dłuższego słupka.

23:05

Ładnie uaktywnił się na lewym skrzydle Kubik, jednak jego uderzenie okazało się niecelne.

22:51

Gadeia uderzał z lewego skrzydła, ale jedynie w boczną siatkę polskiej bramki.

22:35

Korner dla Brazylii, ale udaje nam się zażegnać niebezpieczeństwo.

21:30

Lutecki bardzo dobrze odebrał piłkę Danyelowi przy narożniku boiska i od razu ruszył z kontratakiem.

20:01

Do przerwy Polacy przegrywają z Brazylią 1:2. Biało-Czerwoni rozpoczęli spotkanie od szybko strzelonej bramki, ale rywale w miarę szybko odpowiedzieli, a tuż przed końcem pierwszej połowy objęli prowadzenie, Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

20:00

19:55

Leszczak ofiarnie blokuje uderzenie jednego z rywali zza pola karnego. Gdyby nie on, Brazylia strzeliłaby trzecią bramkę!

18:49

Brazylijczycy obejmują prowadzenie! Dobre wykonanie rzutu rożnego i na listę strzelców wpisuje się kapitan Canarinhos, DANYEL!

18:46

Lutecki udanie zablokował zagranie w pole karne z lewego skrzydła.

18:16

Taktyczny faul Zastawnika. Piąte przewinienie naszych reprezentantów, a dodatkowo Polak upomniany żółtą kartką.

18:04

Polacy od autu na połowie rywali. Czy Polaków stać na przeprowadzenie takiej akcji, jak na początku spotkania?

17:30

Dwie i pół minuty efektywnego czasu gry do końca pierwszej połowy spotkania.

16:24

Trzeci raz faulowali przyjezdni. Polacy także mają na swoim koncie trzy przewinienia.

15:42

Zagranie Luteckiego za plecy Łopucha. Od autu na własnej połowie boiska Brazylijczycy.

15:15

Przerwa na życzenie selekcjonera polskiej reprezentacji, Błażeja Korczyńskiego.

15:03

Na przebój przez środek poszedł Zastawnik, ale skutecznie powstrzymali go rywale.

14:33

Kontratak Polaków lewym skrzydłem zakończony niecelnym strzałem osamotnionego Gładczaka.

13:30

Udana interwencja Kałuży po bezpośrednim uderzeniu Baterii z rzutu wolnego.

12:49

Ferrao po raz kolejny! Brazylijczyk minimalnie niecelnie z okolic dziewiątego metra!

12:29

Kolejna udana interwencja Kałuży po strzale z prawej strony boiska.

11:52

To powinien być gol! Piotr Łopuch dopadł do piłki odbitej przez golkipera rywali, ale w dogodnej sytuacji uderzył ponad bramką!

11:39

Bardzo groźny na prawym skrzydle jest Ferrao. Dobrze przed momentem wybronił Kałuża.

11:10

Póki co obserwujemy naprawdę dobre i czyste spotkanie. Obie ekipy zanotowały dotychczas po jednym przewinieniu.

10:23

Kontrę po rzucie rożnym dla Polski próbowali wyprowadzić kontrę, ale nie zdołał opanować piłki Danyel.

09:40

Obiecująco zapowiadała się kontra Polaków, jednak zagranie do Zastawnika okazało się minimalnie za mocne!

09:15

Niebezpiecznie zrobiło się pod polem karnym. Piłka odbiła się od nogi Kałuży. Rywale zaczną od autu.

08:53

Zabawił się na prawym skrzydle Fits. Uderzenie Brazylijczyka jednak niecelne.

08:30

Ładna akcja Polaków zakończona przyblokowanym uderzeniem Marka. Aut dla Biało-Czerwonych.

07:45

Uderzenie Leo Santany skutecznie zablokowane przez podopiecznych Błażeja Korczyńskiego. W dalszym ciągu Brazylia w natarciu.

07:12

Mocno z prawej strony boiska uderzał Bateria, ale dobrze ustawiony był Kałuża. Korner dla Brazylijczyków.

06:34

Brazylijczycy wyrównują po rzucie wolnym! GADEIA otrzymał podanie od Baterii i płaskim uderzeniem pokonał Kałużę!

05:57

Skutecznie, choć na raty, interweniował Kałuża. Od dłuższego czasu inicjatywa po stronie Canarinhos. Brazylijczycy wyraźnie podrażnieni szybko utraconą bramką.

04:50

Daleko wyszedł z bramki Kałuża, ale jego uderzenie niemal z połowy boiska okazało się zbyt wysokie.

04:22

Uderzenie Marlona z prawego skrzydła, jednak piłka poszybowała jedynie w boczną siatkę. Maja jeszcze korner przyjezdni.

03:30

Mocno uderzał z dystansu jeden z Brazylijczyków, na szczęście piłka poszybowała ponad poprzeczką.

02:31

Ależ początek w wykonaniu Biało-Czerwonych! ROBERT GŁADCZAK z piątego metra pakuje piłkę do pustej bramki!

01:36

Rozpędził się na prawym skrzydle Kubik, ale był naciskany przez rywala i nie zdołał wywalczyć choćby rzutu rożnego.

01:00

Dobry początek w wykonaniu polskiej kadry. Dwa, trzy uderzenia na brazylijską bramkę, ale albo niecelne, albo skutecznie interweniował Roncalgio.

00:01

Tak prezentują się składy wyjściowe:

Polska:
Kałuża, (Nawrat) – Łopuch, Zastawnik, Lutecki, Kriezel

Brazylia:
Roncaglio (Guitta) – Danyel (C), Ferrao, Gadeia, Marlon.

Hymny odegrane, za moment startujemy!

Jesteśmy już na hali w Bydgoszczy! Do rozpoczęcia spotkania pozostało pół godziny. Obie ekipy prowadzą obecnie rozgrzewkę, a trybuny powoli zapełniają się kibicami.
Spotkanie w Bydgoszczy zaplanowano na godzinę 18:00. Czy Biało-Czerwonym uda się sprawić niespodziankę? Zapraszam na wspólne emocje!

Obsada sędziowska:

Polska:
Kałuża, Nawrat – Kubik, Czyszek, Wilk, Gładczak, Łopuch, Zastawnik, Solecki, Lutecki, Leszczak, Kriezel, Marek, Grubalski

Brazylia:
Mendes, Roncaglio – Lira, Albuquerque, Veronese, Silva, Vagner, Cunha, Paradynski, Bastezini, Araujo, Fits

Sędzia pierwszy: Damian Jaruchiewicz
Sędzia drugi: Sławomir Steczko
Sędzia trzeci: Damian Grabowski
Sędzia czasowy: Tomasz Frąk.
Rozegrany w niedzielę mecz w Koszalinie zakończył się zwycięstwem "Canarinhos" aż 5:1. Dobrą dyspozycję zaprezentował Nawrat, który bronił całą drugą połowę i dał się pokonać dopiero w ostatniej minucie.
Czas na drugą odsłonę towarzyskiego dwumeczu futsalowej reprezentacji Polski! We wtorek podopieczni Błażeja Korczyńskiego ponownie zmierzą się z kadrą Brazylii. Tym razem spotkanie rozegrane zostanie w bydgoskiej hali "Łuczniczka".

2:7

finał (1:2)

Gole: 3. Gładczak, 28. Zastawnik – 7. Gadeia, 19. Danyel, 24. Danyel, 25. Bateria, 30. Ferrao, 31. Ferrao, 32. Marlon

Kartki:   19. Zastawnik (POL)