Fortuna 1 Liga

Raków Częstochowa – Warta Poznań

3:0

finał (0:0)

14.04.2019, 17:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • 28. kolejka • Jan Starzomski

Dziękuję za wspólnie spędzony czas, zapraszam na kolejne relacje. Dobrego wieczoru! (18:54:40)
Druga połowa znacznie ładniejsza niż pierwsza, ale i tak mieliśmy spore przestoje, kopaninę. Zawodnikiem spotkania zdecydowanie Sczepański – dwie zdobyte bramki i dobra gra w ofensywie.

90+5

90+4

Szczepański przyjął piłkę na linii pola karnego Warty, sędzia przerwał grę – uznał, że zawodnik Rakowa zagrał nakładką.

90+3

Raków nie zwalnia tempa, a wręcz przyspiesza, coraz bliżej brami Warty.

90+1

Gol dla Rakowa!
Świetnie zagranie do wychodzącego na czysta pozycję MIŁOSZA SZCZEPAŃSKIEGO, techniczne uderzenie i mamy 3:0!

90

Zagramy jeszcze 5 minut.

90

Warta próbowała zaatakować ale nic nie ugrała.

89

Rzut rożny dla Rakowa: dośrodkowuje Figiel, w dobrym miejscu znalazł się Friday Eze – uderzył jednak wprost w Lisa!

88

Bartl próbował zagrać piłkę na wolne pole do Friday Eze, Wypych przeciął tor lotu piłki.

87

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Lewicki, na boisku pojawia się Eze.

85

Trochę kopaniny z obu stron, ponownie nudniejsza część spotkania.

84

Do wejścia na boisko przygotowuje się Patrick Friday Eze, co prawda dziś nie piątek ale zawodnik Rakowa dostanie swoje kilka minut gry.

83

Raków ponownie pozycyjnie po chwili długie zagranie w kierunku Lewickiego – zbyt mocne, piłka opuściła boisko.

81

Szybka i ładna akcja gospodarzy: Daniel Bartl minął zawodnika Warty, zagrał na wolne pole do MIŁOSZA SZCZEPAŃSKIEGO, który w pojedynku sam na sam z Lisem uderzył w długi słupek,od którego odbiła się piłka i wpadła do bramki!

80

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Listkowski, na boisku pojawia się Góra.

80

Rzut wolny dla Rakowa: piłkę w pole karne wrzucał Figiel – górą zawodnicy Warty, wybijają piłkę.

79

Warta w ataku, po dośrodkowaniu w pole karne faulowany Niewulis – Gliwa rozpocznie grę od długiego wykopu.

78

Dzisiejsze spotkanie ogląda 3019 widzów.

77

Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Domański, na boisku pojawia się Szczepański.
Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Grobelny, na boisku pojawia się Sobol.

77

Mieliśmy chwilę przerwy w grze, opatrywany był Domański.

75

Warta odnotowania akcja Warty, strzał głową Kiełba, Gliwa nie miał problemów ze złapaniem piłki.

74

Ciekawszy fragment gry: Listkowski dostał piłkę na prawej stronie pola karnego, od razu w nie zagrał ale nie było w nim żadnego zawodnika gospodarzy.

73

Raków od dwóch minut pozycyjnie, nic ciekawego się nie dzieje

72

Szczerze napiszę, że na boisku poza chwilowymi zrywami wieje nudą.

71

Na własnej połowie faulowany był Rafał Figiel. Gospodarze w ataku pozycyjnym.

70

Bartl w pojedynku z dwoma zawodnikami Warty był bez szans, nie dość że stracił piłkę to i sfaulował- całe szczęście dla gospodarzy, ze wszystko działo się na połowie gości.

69

Ambitna walka Listkowskiego, stracił piłkę na środku boiska, od razu wrócił i wślizgiem odzyskał – brawa od kibiców.

68

Ze stałego fragmentu nic ciekawego nie wyszło, Raków ponownie gra pozycyjnie.

67

Raków atakuje lewą stroną zdobywa kolejne metry. Będzie rzut z autu na wysokości pola karnego Warty.

66

Rzut wolny dla Rakowa spod linii bocznej boiska: dobre dośrodkowanie ale i gwizdek sędziego – faul w ataku.

65

Znów proste błędy Rakowa, tym razem Petrasek źle przyjął piłkę. Piłka wyszła na aut. Ponownie długa w rzutka w pole karne, górą zawodnicy Rakowa.

64

Długa wrzutka z autu w pole karne Rakowa, gwizdek sędziego – faul w ataku zawodnika Warty.

63

Raków atakuje środkiem boiska, długie podanie do Bartla – zbyt mocne, by pomocnik Rakowa mógł do niego dojść.

62

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Bodzioch, na boisku pojawia się Wypych.
Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Jakóbowski, na boisku pojawia się Falecki.

62

Bodzioch już dziś nie zagra, schodzi w kierunku nie tyko ławki rezerwowych ale karetki.

60

Mateusz Bodzioch ma rozbity nos, nieprzyjemnie to wygląda.

59

Bardzo nieprzyjemne zderzenie dwóch zawodników Warty głowami – Bodzioch i Kalupa leżą na murawie. Sędzia od razu przerwał grę, konieczna jest pomoc medyczna.

58

Raków gra coraz lepiej, konkretniejsze akcje ale bez drugiej bramki, przed chwilą na spalonym był Figiel.

57

Znów atak Rakowa lewą stroną, piłka była już w polu karnym. Gwizdek sędziego przerwał akcję – faul w ataku.

55

Raków atakował lewą stroną, płaskie dośrodkowanie, nogę dostawił Daniel Bartl – uderzenie w słupek bramki!

54

Warta długo rozgrywała piłke, wrzutka Janickiego w pole karne, Gliwa wychodzi i łapie piłkę.
Po chwili szybka akcja Rakowa, Lewicki mógł wyjść sam na sam ale pogubił się i został zepchnięty na prawo od bramki.

52

Bartosz Kalupa wrzucał piłkę z lewej strony w pole karne, pewna interwencja Gliwy.

51

Rafał Figiel fauluje przeciwnika, od rzutu wolnego ze środka boiska rozpoczyna Warta.

49

Patryk Kun dośrodkowuje w pole karne, głową strzela Szymon Lewicki, piłka odbija się od BARTOSZA KIELIBY i wpada do siatki – bramka samobójcza.

48

Figiel dośrodkował z rzutu rożnego, głową uderzył Petrasek – interwencja obrońców gości.

47

Jasiński miał ręce przy ciele, piłka trafiła w jedną z nich – sędzia nie wskazał na jedenasty metr.

47

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w kierunku Petraska, górą jednak obrońcy Warty.

46

Do bramki Warty ponad 20 metrów, faulowany Lewicki na wysokości narożnika pola karnego.

46

Są i piłkarze gości. Brak zmian w składach.
Piłkarze Rakowa wrócili już na murawę. Czekamy na gości.
Na druga połowę zapraszamy tuż po 18:00.
Szczerze mówiąc dawno nie widziałem tak nudnego spotkania, emocji jak na rybach, kilka akcji i nic więcej. Nie do tego przyzwyczaił swoich kibiców Raków.

45+1

45+1

Szybka akcja Rakowa prawą stroną, dośrodkowanie w kierunku Listkowskiego – zawodnicy Warty wybijają piłkę na rzut rożny. Nic ciekawego z niego nie wyszło.

45

Sędzia dolicza tylko jedną minutę, nie było wiele przerw w grze oprócz opatrywania Listkowskiego.

45

Warta z niespodziewaną okazją, piłkę dostał Grobelny, huknął zza 16 metra – trochę niecelnie, ale i ładnie.

44

Petr Schwarz sfaulował Szymusika, mieliśmy z 20 sekund przerwy w grze.

43

Gospodarze próbowali długiego zagrania do Lewickiego, Lis pewnie wyszedł i złapał futbolówkę.

42

Wreszcie coś ciekawego: najpierw Listkowski z prawej strony zagrywał w pole karne – interwencja Lisa, po chwili strzał Schwarza – niecelny.

41

Gra w środku pola, Raków znów w ataku pozycyjnym.

40

Akcja Rakowa: wrzutka piłki z autu w pole karne, Rafał Figiel próbował przedłużyć jej lot, zagrał jednak poza linię końcową boiska.

38

Rzut wolny z prawej strony pola karnego dla gospodarzy: wrzucał piłkę Schwarz, nogą uderzał Petrasek – na szczęście dla gości strzał wprost w bramkarza gości.

37

Dalej to samo, podania bez jakiegokolwiek zagrożenia dla bramkarza Warty.

36

Jak to powiedział chwilę temu dziennikarz RadioFon: "ja do ciebie, ty do mnie, nic z tego nie wynika".

35

Z ciekawszych rzeczy obok żółtej kartki to można powiedzieć, że za trybuną wschodnią przejechał pociąg.

35

Żółtą kartkę otrzymuje Grobelny (Warta Poznań).

34

Niecelny, właściwie to bardzo niecelny strzał Jakóbiaka.

33

Warta Poznań miała dobrą okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego – zagranie bardzo nieudane, piłka wyszła za linię końcową.

32

Raków w ataku: lewą stroną z piłką pobiegł Listkowski, odegrał do środka do Figla, kapitan Częstochowy zrobił zwód, uderzył lewą nogą – celnie, ale strzał bardziej do statystyk. Pewna obrona Lisa.

31

Listkowski fauluje w ataku przeciwnika.

30

Peter Schwarz był na wysokości linii pola karnego Warty, dostał dobre podanie i do końca nie wiemy co chciał zrobić, bo podał prosto pod nogi przeciwnika.

29

Znów masa błędów z obu stron, nic ciekawego tak naprawdę się nie dzieje, żadnych sytuacji strzeleckich.

28

Raków wraca do ataku pozycyjnego, stopniowo spychany przez zawodników Warty na własną połowę.

27

Kiełb w szybkiej akcji gości wrzucił piłkę w pole karne – prosto w ręce bramkarza Rakowa.

26

Szymon Lewicki faulowany na własnej połowie, bolesne zderzenie.

25

Kontratak Warty: na dwudziestym metrze piłkę dostał Jakóbowski, zwodem minął przeciwnika i wyszedł sam na sam z bramkarzem Rakowa – górą Gliwa!

24

Błędy po obu stronach, łatwe straty, gra toczy się głównie w środkowej strefie.

23

Warta próbowała szybkiej akcji, podanie na dojście do Szymusika – zawodnik Warty był jednak bez szans na dojście do tej piłki.

22

Strzał z dystansu Janickiego, pewna interwencja Gliwy.

21

Warta pograła wreszcie trochę piłką, nieporozumienie między Szymusikiem a Jakóbowskim.

20

Mieliśmy jedną z niewielu akcji ofensywnych Warty, dośrodkowanie w pole karne z lewej strony nieudane, do nikogo.

19

Nieporozumienie między zawodnikami Rakowa, stracili piłkę – aut dla Warty.

18

Raków zamyka przeciwnika w zamku hokejowym, wszak ma w swoim składzie trzech Czechów, a oni umieją dobrze grać na lodzie.

17

Gramy na połowie Warty, jedno podanie po drugim, z lewej do środka, ze środka na prawą.

16

Kasperkiwicz traci piłkę na własnej połowie, przejął ją Jakóbowski, starał się wyjść na sam ale powrót Kasperkiewicza wraz z asekuracją Niewulisa zażegnał niebezpieczeństwo dla gospodarzy.

15

Daniel Bartl próbował dojść do długiego podania na prawej stronie, utrzymał piłkę tuż przy linii końcowej, górą był jednak przeciwnik z Poznania który wybił piłkę sprzed jego nóg.

14

W pobliżu linii środkowej boiska faulowany był Listkowski (Raków).

13

Cały czas Raków w ataku, rozgrywający piłkę. Asysten trenera Warty pokazuje, aby jego podopieczni podeszli bliżej rywala.

12

Petr Schwarz wrzucał piłkę z autu w pole karne Warty – najlepiej w tej akcji zachował się bramkarz Warty Adrian Lis, który pewnie złapał piłkę.

11

Trójka obrońców Rakowa do spółki z Bartlem i Figlem rozgrywała piłkę na własnej połowie.

10

Potrzebna była pomoc medyczna, gra wznowiona.

9

Na murawie leży Marcin Listkowski, jeden z zawodników Warty kopnął go przypadkowo w kostkę.

8

Długo budowany atak pozycyjny gospodarzy nie został zakończony strzałem, mieliśmy długie podanie w pole karne Warty, wprost w ręce wychodzącego z bramki Lisa.

7

Raków w ataku pozycyjnym, spokojnie rozgrywa akcję.

6

Daniel Bartl indywidualnie atakował prawą stroną, jego dośrodkowanie zablokowane – rzut rożny. Figiel z "rogu" podał po ziemi w pole karne, piłka trafiła pod nogi Domańskiego, który uderzył od razu – bardzo niecelnie to mało powiedziane.

5

Rzut wolny dla Rakowa: w pole karne dośrodkowuje Schwarz – zbyt głęboko, asekuracyjnie obrońca Warty wybił piłkę głową na aut, mógł ją przepuścić – opuściłaby boisko.

4

Środek pola gry, Grobelny fauluje Figla.

3

Kun fauluje w ataku Szymusika.

2

Patryk Kun lewą stroną biegł z piłką, dośrodkowanie zablokowane – rzut rożny. Nie było z niego żadnego pożytku dla gospodarzy.

1

Pierwsze uderzenie na bramkę Gliwy oddał Żebrakowski – strzał bardzo niecelny.

1

Spotkanie rozpoczną zawodnicy gości.
Trójka sędziowska wyprowadziła obie jedenastki na murawę stadionu. Za chwilę tradycyjne losowanie stron.

Raków Częstochowa: Gliwa – Petrasek, Niewulis, Figiel, Domański, Schwarz, Listkowski, Kun, Bartl, Kasperkiewicz, Lewicki
Rezerwowi: Szumski – Sapała, Zachara, Mondek, Góra, Szczepański, Eze

Warta Poznań: Lis – Kieł, Bodioch, Kieliba, Grobelny, Jakóbowski, Szymusik, Jasiński, Kalupa, Janicki, Żebrakowski
Rezerwowi: Laskowski – Napolov, Spławski, Cierpka, Fadecki, Wypych, Sobol

Sędziowie: Główny:Kornel Paszkiewicz
Asystenci:Krzysztof Nejman, Krzysztof Stępień
Techniczny: Paweł Kucharczyk.
Dzień Dobry! Witam z Częstochowy, słonecznej ale i lekko wietrznej. Do rozpoczęcia spotkania pozostało 25 minut.
W rundzie jesiennej górą był Raków, wygrywając na wyjeździe 2:0.
Czy lider tabeli obudzi się i postawi kolejny krok do awansu? Awansu bardzo bliskiego dzięki wygranej GKSu Jastrzębie ze Stalą Mielec. Czy też Warta zaleje Częstochowę?
Początek relacji prosto z Częstochowy w niedzielę tuż przed godziną 17:00. Zapraszamy!
Warta Poznań to klub, który walczy o utrzymanie.12 miejsce w tabeli, tylko 2 punkty przewagi nad 16 Bytovią Bytów, minimalne różnice dlatego dosłownie każdy punkt dla drużyny ze stolicy Wielkopolski, tym bardziej zdobyty w meczu z liderem będzie bardzo cenną zdobyczą.
Patrząc na trzy ostatnie spotkania Warta zremisowała z GKS-em Tychy 1:1 (niemalże sąsiad w tabeli, 10 miejsce) przegrała z Sandecją Nowy Sącz 2:1 (Sandecja nadal walczy o awans) i zdobyła cenne 3 punkty w meczu, który powinna, wręcz musiała wygrać z Wigrami Suwałki (1:0).
Niekwestionowany lider tabeli, czyli częstochowski Raków pożegnał się w środę z rozgrywkami Pucharu Polski: odpadł w półfinale z Lechią Gdańsk. I chociaż można by było powiedzieć, że przecież między tymi zespołami jest różnica lig, można powiedzieć że Lechia była i nadal jest liderem ekstraklasy, to i tak między innymi trener Rakowa jest delikatnie mówiąc wkurzony. Wkurzony, bo kto wie co by było, gdyby nie dwie poprzeczki, nieodgwizdany rzut karny i inne sytuacje z boiska. Jednak czas najwyższy się pozbierać i wziąć w garść, tym bardziej że to druga porażka pod rząd Rakowa – wcześniej przegrał ze Stalą Mielec 3:1.
Raków Częstochowa – Warta Poznań, mecz Fortuna 1. Ligi. Zapowiada się ładna, ale jednocześnie dość chłodna pogoda w Częstochowie, raptem kilka stopni powyżej zera – ale to nie problem ani dla piłkarzy, ani dla kibiców: piłkarze będą biegać a to jak wiadomo rozgrzewa, kibice jak im zimno powinni wziąć się za doping – to rozgrzewa podwójnie.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.