Jagiellonia Białystok – FC Toruń

2:4

finał (1:2)

16.03.2019, 18:00 • Runda 21 • Jarek

Spotkanie w Białymstoku dobiegło końca! Torunianie lepiej zagrali końcowe minuty, dzięki czemu zwyciężają z MOKS-em 4:2. Dziękuję za uwagę! (19:31:51)

40

40

Uderzał Citko z lewego skrzydła, ale bezbłędnie interweniował Naparło.

39

Nie wykorzystuje przedłużonego rzutu karnego Spychalski! Młody zawodnik gości z dziesięciu metrów huknął w słupek!

39

Adrian Citko faulował wychodzącego na wolne pole Kriezela i słusznie obejrzał "żółtko".

39

Gol dla FC Toruń!
MARCIN MIKOŁAJEWICZ po raz drugi wpisuje się na listę strzelców! Tym razem kapitan przyjezdnych popisuje się celnym uderzeniem niemal z połowy boiska do pustej bramki rywali!

38

Z lotnym golkiperem grają gospodarze. Rywale zamknięciu w futsalowym zamku.

38

Czas dla trenera białostoczan.

38

Na niecałe trzy minuty przed końcowym gwizdkiem torunianie wracają na prowadzenie! Precyzyjnym uderzeniem z lewej flanki popisał się TOMASZ KRIEZEL!

37

Piąte przewinienie notują białostoczanie! Toruń z trzema faulami na swoim koncie.

37

Z dystansu Citko, ale dobrze blokuje go Mrówczyński. Gospodarze dalej w natarciu.

36

Na dwunastym metrze faulowany był Wojciechowski. Za moment może być groźnie pod bramką MOKS-u.

35

Chcą pójść za ciosem gospodarze i powalczyć o zwycięstwo! Podobny zamiar mają także torunianie, a więc szykuje nam się bardzo ciekawa końcówka!

34

Słupek chroni torunian przed utratą bramki po strzale Grabowskiego z bliskiej odległości!

33

Dobrze pilnowany na skrzydle był Waszak, który tym samym nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Od bramki miejscowi.

32

Z prawego skrzydła potężnie uderzał Lisowski, ale zablokował go jeden z rywali. MOKS od autu.

32

Indywidualnie Waszak, ale znakomicie jego uderzenie broni Jendruczek!

31

Mrówczyński fauluje rozpędzonego rywala na własnej połowie boiska i arbiter sięga po kartkę.

31

Z ostrego kąta uderzał Cyman, ale był naciskany przez dwóch rywali i nie zdołał strzelić celnie.

29

Faule: 2-2.

29

Gol dla MOKS-u Słoneczny Stok!
Gospodarze doprowadzają do wyrównania! Miejscowi wykonywali rzut wolny niemal na linii pola karnego rywali. Podanie do boku dostał MATEUSZ LISOWSKI, który płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce!

29

Kriezel z autu do Wojciechowskiego, który od razu decyduje się na strzał. Nie była to jednak udana próba.

28

Druga połowa jak na razie pod dyktando MOKS-u. To gospodarze przez większą część czasu znajdują się przy piłce i atakują, jednak póki co nie przekłada się to na wynik.

27

Przerwa na życzenie trenera drużyny gości.

27

Szarżował na lewej flance Kożuszkiewicz, ale w porę zablokował go Cyman. Białostoczanie od autu.

27

Rzut wolny z linii pola karnego dla MOKS-u, ale po raz kolejny bardzo dobrą interwencją popisuje się Naparło.

26

Upada na parkiet w środku pola Spychalski. To pierwsze przewinienie, jakie oglądaliśmy po zmianie stron.

24

Ciekawa akcja gospodarzy, ale niecelnym strzałem kończy ją Maciąg.

23

Daleko od własnej bramki odszedł Jendruczek. Golkiper gospodarzy zdecydował się na strzał z własnej połowy, ale czujnie interweniował Naparło.

22

Wprost pod nogi rywala zagrał w środku pola Elsner, ale po chwili skutecznym odbiorem naprawił swój błąd.

21

Do przerwy FC Toruń prowadzi z MOKS-em 2:1. Przewaga ta, szczególnie w futsalu, niczego jednak nie zapewnia. Druga połowa zapowiada się niezwykle emocjonująco. Zostańcie z nami!

20

20

Znakomicie w obronie zagrali teraz torunianie! Uderzenie na bramkę gości ze strony białostoczan skutecznie blokowane.

20

Niespełna minuta do końca pierwszej połowy spotkania. Próbują doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą miejscowi.

19

Indywidualna akcja Mrówczyńskiego zakończona uderzeniem prosto w Jendruczka!

18

Momentalnie o czas poprosił opiekun białostockiej drużyny.

18

Kontratak przyjezdnych zakończony bramką! Pechowo interweniował MICHAŁ MACIĄG i trafienie zakwalifikowane zostało jako samobójcze!

18

Lisnychenko został obsłużony znakomitym podaniem na piąty metr od Lisowskiego, ale przegrał pojedynek z golkiperem rywali!

17

Osamotniony z przodu był Lisnychenko, a dobrą grą w defensywie popisał się Spychalski.

16

Rzut wolny dla MOKS-u. Zagranie na bok do Osypiuka, który uderza w boczną siatkę.

16

Z prawego skrzydła uderzał Lisnychenko, ale dobrze ustawiony był Naparło, który sparował piłkę na rzut rożny.

15

Białostoczanie przy piłce, ale mają problem z rozegraniem, gdyż bardzo wysoko ustawieni są rywale.

13

Dość czysto grają póki co obydwie ekipy. Zarówno MOKS, jak i FC mają na swoim koncie po jednym przewinieniu.

12

Groźny kontratak torunian. Z linii bramkowej wybijał piłkę Osypiuk po uderzeniu jednego z rywali!

11

Lisowski skutecznie blokuje centrę Mrówczyńskiego z lewego skrzydła.

10

Dość szybko o czas prosi opiekun drużyny gości, Łukasz Żebrowski.

10

Taktyczny faul Wojciechowskiego i arbiter słusznie decyduje się na pokazanie graczowi FC żółtej kartki.

9

Zablokowane uderzenie Grabowskiego z okolic dziesiątego metra. Od autu białostoczanie.

9

Ależ niewiele brakowało! Kontratak torunian wyprowadzony przez Mikołajewicza. Kapitan gości długo holował piłkę, aż w końcu zdecydował się na strzał i huknął w poprzeczkę!

7

Wyrównują miejscowi! Naparło popełnia błąd przy wybiciu piłki. Do futbolówki dopada MICHAŁ OSYPIUK, który potężnym uderzeniem pod poprzeczkę umieszcza piłkę w bramce!

7

Cyman uderzał niemal z linii bocznej, ale nie miał kłopotów z interwencją golkiper białostockiej drużyny.

6

Nieudana długa piłka od Naparło do Mrówczyńskiego. Od autu rozpoczynają gospodarze.

4

Nieporozumienie w toruńskiej drużynie. Waszak podawał do bramkarza, mimo, że ten już brał udział w tej akcji chwilę wcześniej. Piłka dla gospodarzy.

4

Szybki kontratak przyjezdnych. Z lewego skrzydła uderzał Spychalski, ale niecelnie.

3

Bardzo szybko na prowadzenie wychodzą przyjezdni! Bramkarza rywali pewnie pokonuje MARCIN MIKOŁAJEWICZ.

2

Ciekawa okazja torunian. Płaskie uderzenie Elsnera, jednak piłka o dobry metr mija słupek bramki rywali.

1

Za kwadrans zaczynamy!

MOKS Słoneczny Stok Białystok:
Jendruczek, Święciński – Lisowski, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisnychenko, Łukasiewicz, Maciąg, Firańczyk, Grabowski

FC Toruń:
Naparło – Wojciechowski, Domański, Mikołajewicz, Zboralski, Waszak, Elsner, Spychalski, Kriezel, Cyman, Mrówczyński

Sędziowie: Obsada sędziowska:

Sędzia I: Sławomir Steczko
Sędzia II: Wojciech Curyło
Sędzia III: Paweł Tokarewicz
Sędzia czasowy: Piotr Jankowski.
Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:00. Kilkadziesiąt minut wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami odbył się 30 listopada. Na hali w Toruniu obserwowaliśmy bardzo wyrównane zawody, które zakończyły się remisem 3:3. Jak będzie tym razem?
Zdecydowanie w innym położeniu znajdują się przyjezdni. Torunianie mieli na początku obecnego roku mały kryzys, ale wydaje się, że powoli z niego wychodzą. Obecnie podopieczni Łukasza Żebrowskiego z dorobkiem 38 punktów plasują się na drugim miejscu.
Po osiemnastu meczach białostoczanie mają na swoim koncie 21 punktów i zajmują ósme miejsce. MOKS ma jeszcze tylko matematyczne szanse na awans do grupy mistrzowskiej, ale ma również przewagę nad dwiema ostatnimi drużynami.
Serdecznie zapraszam na relację z jednego z sobotnich meczów Futsal Ekstraklasy. W Białymstoku miejscowy MOKS zmierzy się z FC Toruń. Szykuje się ciekawy pojedynek!

2:4

finał (1:2)

Gole: 7. Osypiuk, 29. Lisowski – 3. Mikołajewicz, 18. Maciąg (sam.), 38. Kriezel, 39. Mikołajewicz

Kartki:   39. Citko (SSB) – 10. Wojciechowski (TOR), 31. Mrówczyński (TOR)