PKO Ekstraklasa

Miedź Legnica – Wisła Płock

2:1

finał (1:1)

24.02.2019, 15:30 • Stadion im. Orła Białego, Legnica • 23 • 23. kolejka • Mateusz

Koniec dzisiejszego pojedynku w Legnicy. Miedź zasłużenie pokonuje Wisłę 2:1. Przypomnijmy, że gole dla gospodarzy zdobywali Zieliński i Szczepaniak. Ponadto Miljković zainkasował trafienie samobójcze. (17:23:43)

90+3

90+2

Łukowski posłał piłkę hen ponad poprzeczką.

90+1

Trzy minuty doliczone.

90

Dzisiejsze spotkanie ogląda 4 008 widzów.

90

Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Omar Santana, na boisku pojawia się Rafał Augustyniak.

89

Szykuje się ostatnia zmiana w zespole Miedzi Legnica. Do wkroczenia na murawę niemalże gotowy jest już Rafał Augustyniak.

88

Żółtą kartkę otrzymuje Fabian Piasecki (Miedź Legnica).

87

Muszą zaryzykować w ostatnich minutach zawodnicy Wisły Płock. Nawet kosztem narażenia się na kontratak. Przed momentem chybił Angel Garcia.

86

Końcówka nie należy do najpiękniejszych. Sporo chaosu i niedokładnych podań.

85

Na razie Szczepaniak gra dalej. Ostatnie minuty dzisiejszego pojedynku.

84

Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Joan Román, na boisku pojawia się Henrik Ojamaa.

83

Za momencik doczekamy się kolejnej roszady po stronie Miedzi Legnica. Wiele wskazuje na to, że boisko opuści Mateusz Szczepaniak.

81

Podania: 477-289.
Celność podań: 92-83%

79

Jeszcze niczego nie można tutaj przesądzać. Nieco ponad dziesięć minut do ostatniego gwizdka sędziego Jarosława Przybyła. Każdy scenariusz jest możliwy.

78

Piasecki sfaulował Stefańczyka.

77

Mecz kiksów. Znów jakoś dziwnie odbiła się piłka, ale tym razem powędrowała obok bramki Miedzi Legnica.

75

Około kwadrans do końca tej potyczki. Wisła Płock musi gonić wynik. Jeżeli "Nafciarze" przegrają dziś w Legnicy, to ich sytuacja jeszcze mocniej się skomplikuje.

74

74. Mateusz SZCZEPANIAK - 2:1

74

Gol dla Miedzi!
Strzelcem bramki MATEUSZ SZCZEPANIAK. Ogromny błąd popełnił teraz Dahne! Kręcąca futbolówka zaskoczyła niemieckiego golkipera i przekroczyła linię bramkową. Mamy prowadzenie Miedzi!

73

Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Petteri Forsell, na boisku pojawia się Fabian Piasecki.

72

72. Zapachniało golem!

72

Niesamowite! Ależ fenomenalną okazję miał Szczepaniak! Wystarczyło, by lekko podniósł futbolówkę i byłby autorem trafienia! Tymczasem skutecznie interweniował Dahne.

71

Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Bartłomiej Sielewski, na boisku pojawia się Ariel Borysiuk.

70

Posiadanie piłki: 59-41%.

69

Zaczyna iskrzyć. Przed momentem zagotowało się pomiędzy Kuświkiem i Santaną. Na szczęście we właściwym momencie zareagował sędzia Przybył.

68

Było szalenie groźnie! Niewiele brakowało, a Garcia wpakowałby piłkę do własnej siatki.

67

Stilić furory dzisiaj nie zrobił. Doskonale pamiętamy m.in. rzut wolny, który fatalnie przestrzelił. A miał dogodną sytuację. Poza tym nie był zbyt widoczny.

66

Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Semir Štilić, na boisku pojawia się Oskar Zawada.

65

Faule: 16-9.

64

Trener gości szykuje zmianę. Przy linii bocznej coraz intensywniejszy rozruch prowadzi Zawada.

63

Za około pół godziny już wszystko będzie jasne. Obecnie nie dzieje się zbyt wiele. Brakuje przede wszystkim konkretów.

62

Ciekawe, jak potoczy się to spotkanie. Póki co trudno cokolwiek wyczuć.

61

Strzały: 7-4
Strzały celne: 4-2

60

Od pierwszego gwizdka sędziego Jarosława Przybyła minęło już pół godziny. Aktualnie na tablicy wyników mamy remis 1:1.

59

Sporo walki w środku pola obserwujemy w trakcie tej drugiej partii dzisiejszego spotkania. Brakuje klarownych sytuacji strzeleckich. Miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

58

Głośno na trybunach stadionu w Legnicy. Kibice próbują napędzić Miedź do jeszcze skuteczniejszej gry przeciwko ekipie z Płocka.

57

Kolejny faul. Tym razem przewinił Sielewski. Żółta kartka.

56

Nie brakuje ostrych zagrań z obu stron. Przed momentem wyznaczone przepisy przekroczył Omar Santana. Sędzia Przybył musi być czujny.

55

Ponad bramką rywali uderzył jeden z zawodników Miedzi Legnica.

53

Czekamy na rozwój wydarzeń. Czekamy na kolejne bramki!

52

Na trybunach panuje dobra atmosfera. Widać, że w Legnicy nie brakuje zagorzałych sympatyków lokalnej drużyny, którzy wspierają ją na dobre i złe.

51

Nadal jesteśmy świadkami żywego pojedynku. Zarówno jedni, jak i drudzy nie szczędzą sił. Oby tak dalej, oby to się przełożyło na groźne natarcia!

50

Pewnie interweniował Dahne. Głową uderzył Bartczak, ale jego strzał nie przysporzył żadnych trudności golkiperowi przeciwnej drużyny.

49

Łasicki nie zagra w kolejnym meczu płockiej Wisły. To pokłosie kartki, którą przed momentem obejrzał.

48

Żółtą kartkę otrzymuje Igor Łasicki (Wisła Płock).

47

Początek drugiej partii dzisiejszego spotkania w Legnicy dość dynamiczny. Mocno wierzymy, że do samego końca będziemy świadkami arcyciekawej konfrontacji.

46

Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Justinas Marazas, na boisku pojawia się Jakub Łukowski.

46

45 minut dzisiejszego spotkania w Legnicy już za nami. Do przerwy mamy remis 1:1. Póki co emocji nie brakowało. Mamy nadzieję, że również i po przerwie doświadczymy wielu wrażeń. Tymczasem pora na kilka chwil wytchnienia.

45+2

45+1

Widać, że to trafienie przed przerwą dało sporo tlenu drużynie Wisły Płock. Goście uwierzyli, że są w stanie powalczyć o zwycięstwo.

45

Dwie minuty dorzucone do pierwszej połowy.

43

43. Aleksandar MILJKOVIĆ - 1:1

43

Gol dla Wisły Płock!
Samobójcze trafienie zalicza ALEKSANDAR MILJKOVIĆ. Spore zamieszanie w polu karnym po centrze z narożnika boiska. Koniec końców skończyło się na golu samobójczym.

42

Teraz udało się zaatakować płocczanom. Po wrzutce w pole karne z autu wywalczyli rzut rożny. Może być ciekawie.

41

Wisła Płock trochę bezradna. Biega za rywalami, lecz ma problem z przejęciem piłki. A co tu dopiero mówić o stworzeniu jakiegoś groźnego ataku.

40

Mocno rozochoceni są legniczanie! Po zdobyciu tej pierwszej bramki nabrali wiatru w żagle. Przed momentem oddali kolejne uderzenie głową, ale tym razem piłka przeszybowała ponad poprzeczką.

39

Korner nie przyniósł legniczanom żadnych korzyści.

38

38. Było groźnie!

38

Zieliński próbował zaskoczyć bramkarza Wisły Płock. To był taki centrostrzał. Ostatecznie jednak Dahne zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny. Skuteczna parada.

37

Tempo nadal całkiem dobre. Aktualnie w posiadaniu inicjatywy znajdują się piłkarze legnickiej Miedzi.

36

Podania: 142-86
Celność podań: 92-85%

35

Za około dziesięć minut premierowa odsłona dzisiejszej potyczki w Legnicy zostanie zakończona. Na razie nie zanosi się na kolejne bramki.

33

Garcia zamykał akcję Wisły Płock. Miał przeciętne położenie i nie zdołał oddać celnego uderzenia. Siła była, jednak zabrakło optymalnej precyzji.

32

Częściej w posiadaniu inicjatywy znajduje się legnicka Miedź. Jak widać, gospodarze potrafią też celnie uderzać. Póki co mają 100% skuteczność pod kątem strzałów w światło bramki.

31

Strzały: 3-3
Strzały celne: 3-1

30

Ekipa z Płocka próbuje atakować głównie bokami. Wydaje się, że goście powinni poszukać innych rozwiązań. W ten sposób rywali nie zaskoczą.

29

Miedź przejmuje inicjatywę. Legniczanie zaczynają przeważać w tym spotkaniu. Wisła ma problem z przechwyceniem inicjatywy i wyprowadzeniem sensownej akcji.

28

Santana uderzył w kierunku bramki Wisły Płock. Ponownie jednak na posterunku był Dahne. Nie musiał się jakoś mocno wysilić, by złapać futbolówkę.

27

Szczepaniak oddał przeciętne uderzenie głową. Dähne nie miał najmniejszych kłopotów z odnotowaniem skutecznej interwencji. Nic dodać, nic ująć. Dobrze zachował się golkiper.

26

Piłkarsko lepiej wyglądają zawodnicy Wisły Płock. Są aktywniejsi i częściej przedostają się do ofensywy. W futbolu najważniejsza jest jednak skuteczność.

25

Za około dwadzieścia minut pierwsza połowa zostanie zakończona. W przypadku Wisły Płock można jedynie przytoczyć znane piłkarskie porzekadło: niewykorzystane sytuacje się mszczą.

24

Sędzia Przybył dyskutował jeszcze o czymś z Varelą. Może mieliśmy przy okazji konsultację z VAR-em. Nie ma mowy jednak o pozycji spalonej.

23

23. Paweł ZIELIŃSKI - 1:0

23

Strzelcem bramki PAWEŁ ZIELIŃSKI. Rewelacyjny kontratak gospodarzy! Zachowali spokój w najważniejszym momencie i wysforowali się na prowadzenie. Pewne trafienie Zielińskiego.

23

Nieźle dośrodkowywał Varela, ale dobrze interweniował jeden z jego przeciwników.

22

Nieźle ogląda się to spotkanie. W ostatnich minutach częściej nacierają płocczanie. Miedź Legnica musi być skupiona na skutecznej postawie w defensywie.

21

Posiadanie piłki: 64-36%.

20

20. Zmarnowana okazja Kuświka.

20

Fatalnie zachował się teraz Kuświk! Miał rewelacyjną szansę, by wpakować piłkę do siatki, a jednak posłał ją obok bramki. Powinien uczynić to zdecydowanie lepiej.

20

Bardzo słabe uderzenie z rzutu wolnego oddał Stilić. Piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Źle, bardzo źle.

19

19. Sztuczka Vareli.

19

Musa faulował na skraju pola karnego. Sędzia Przybył nabrał się na zachowanie Vareli, który umiejętnie przewrócił się po interwencji rywala.

19

Ponownie przyspieszyli reprezentanci Wisły Płock. Stefańczyk głośno protestował, twierdząc, że jego drużynie należy się wznowienie z autu. Sędzia miał inne zdanie.

18

Dzisiejsze spotkanie z poziomu trybun śledzi między innymi Grzegorz Rasiak.

17

Kolejne nieprzyjemne zdarzenie, za które upomniany został Szczepaniak. Agresywnie potraktował Varelę.

16

Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Szczepaniak (Miedź Legnica).

16

Dobre, otwarte spotkanie w Legnicy. Przydałyby się jednak jakieś poważniejsze zagrożenia. A już najlepiej otwarcie wyniku.

15

Wygląda na to, że obydwaj zawodnicy są zdolni do dalszego udziału w dzisiejszym spotkaniu. Ponownie w natarciu znajduje się Wisłą Płock.

14

Rasak nadal leży na murawie. Santana wstał z niej o własnych siłach i schodzi z boiska z lodowym opatrunkiem na głowie.

13

Gra przerwana. Na murawie leżą Rasak i Santana. Zderzyli się podczas pojedynku powietrznego. Miejmy nadzieję, że szybko się pozbierają.

12

Znów do natarcia przedarli się płocczanie. Szukają możliwości na zaskoczenie gospodarzy, którzy nie słyną z perfekcyjnej defensywy.

11

W grze obu ekip widoczna jest spora nerwowość. To wpływa na niemałą liczbę niedokładnych podań. Trzeba się nieco uspokoić, bo z tak chaotycznej gry nic nie będzie.

10

Dziesięć minut od pierwszego gwizdka sędziego już za nami.

9

Ależ teraz zrobiło się niebezpiecznie! Uderzył Varela, a Sapela odnotował bardzo, ale to bardzo niepewną interwencję.

8

Póki co poziom rywalizacji nie porywa. Widać, że spotkały się dwie niszowe drużyny. Przynajmniej jeżeli chodzi o ekstraklasowe zmagania.

7

Uryga otrzymał kartonik za odepchnięcie przeciwnika. To oznacza, że nie zagra w kolejnym spotkaniu płockiej Wisły.

6

Żółtą kartkę otrzymuje Alan Uryga (Wisła Płock).

6

Wyrównane pierwsze minuty. Na razie ani jedni, ani drudzy nie stworzyli większego zagrożenia. Czekamy na premierowe konkrety.

4

Sporo ruchu od początku spotkania. Widać, że będziemy świadkami zaciętego pojedynku.

3

Wystartował jak z procy do podania Mateusz Szczepaniak. Miał szanse, by dobiec do piłki, ale jego rajd został przerwany przez gwizdek sędziego. Spalony.

2

Przypomnijmy, że jest to pojedynek dwóch ekip, które znajdują się praktycznie na samym dnie ligowej tabeli. Kto wygra, nieco odskoczy od strefy spadkowej.

1

Wisła Płock zagra dzisiaj w białych strojach, natomiast zawodnicy Miedzi Legnica prezentować się będą w niebieskich strojach. Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie!

1

Zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania. Przypominamy, że pierwszy gwizdek arbitra rozlegnie się o godzinie 15:30. Bądźcie z nami. Do usłyszenia!
Jak już zostało wspomniane, Wisła Płock jest piętnastym zespołem w tabeli LOTTO Ekstraklasy i musi bronić się przed spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Póki co "Nafciarze" zainkasowali cztery triumfy, osiem remisów oraz dziesięć porażek. W sumie mają na swoim koncie 20 punktów.
Miedź Legnica jest obecnie czternastym zespołem ekstraklasowych zmagań. Dotychczas zgromadziła na swoim koncie 21 punktów. Na dorobek ten złożyło się pięć zwycięstw, sześć remisów, a także jedenaście porażek. Legniczanie mają zaledwie jedno "oczko" przewagi nad piętnastą Wisłą Płock, która jest zagrożona degradacją do I ligi.
Trwa 23. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź zmierzy się z Wisłą Płock. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Emocji na pewno nie zabraknie!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.