Puchar Niemiec

Borussia Dortmund – Werder Brema

3:3

koniec po rz. karnych (2:4) (1:1)

05.02.2019, 20:45 • Signal Iduna Park, Dortmund • 1/8 finału • Piotr Grabowski (@@19pjotr93)

Ależ widowisko! Ostatecznie po rzutach karnych to Werder zwycięża i awansuje dalej! Trzeba jednak przyznać, że dogrywka w wykonaniu obu drużyn była fenomenalna! (23:28:31)

4. serie 2:4

Kruse trafia i kończy ten pojedynek na korzyść Werderu!

4. serie 2:3

Weigl pewnym strzałem przedłuża nadzieje Borussi.

3. serie 1:3

Klasseen również pewnie z 11 metra! Pod poprzeczkę.

3. serie 1:2

Tym razem Witsel skutecznie z 11 metra do lewej strony! Bramkarz zmylony.

2. serie 0:2

Za to Eggenstein pewnym strzałem pokonuje golkipera Borussi.

2. serie 0:1

Philipp strzela potężnie, ale jeszcze raz interweniuje Pavlenka!

1. serie 0:1

Za to Pizarro pewnym strzałem po ziemi trafia do siatki!

1. serie 0:0

Jako pierwszy Alcacer! Nie za mocny strzał i Pavlenka broni!

Rozpoczynają się rzuty karne.
Kapitalna dogrywka w wykonaniu obu zespołów! Zobaczyliśmy aż cztery gole! Teraz czekamy tylko na rzuty karne.

Gol dla Werderu!
Co za mecz! Korner dla przyjezdnych, świetna centra w okolice piątego metra, gdzie do piłki najwyżej wyskakuje MARTIN HARNIK i trafia do siatki! Po rękach golkipera kieruje futbolówkę do bramki!

118

Centra w pole karne gospodarzy, ale dortmundczycy zdołali ponownie wybić piłkę na korner.

116

Zgranie do Klaassena, jednak ten okazuje się wolniejszy od golkipera gospodarzy.

115

Żółtą kartkę otrzymuje Klaassen (Werder Brema).

114

Tutaj jeszcze może się sporo wydarzyć. Obie drużyny niezwykle się otworzyły!

113

113. Achraf Hakimi (DOR) - 3:2

113

Gol dla Borussii!
Zrobił nam się mecz w dogrywce! Kapitalna kontra. Philipp przedostaje się w pole karne rywala z prawej strony. W końcu zgrywa do ACHRAFA HAKIMIEGO, a ten pewnym strzałem trafia do siatki,

112

Alcacer decyduje się na bezpośrednie uderzenie na bramkę z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie mija słupek bramki rywala!

111

Jeden z gości zagrywa niefortunnie piłkę ręką na 20 metrze i mamy rzut wolny!

110

Korner dla Borussi. Centra w pole karne, ale piłka posłana zdecydowanie za nisko.

109

W odpowiedzi gospodarze. Brunn Larsen wpada w szesnastkę i strzela z okolic ósmego szóstego metra, ale kapitalnie interweniuje Pavlenka!

108

108. Claudio Pizarro (BRM) - 2:2

108

No i już mamy wyrównanie! Świetna, kombinacyjna akcja gości. Zgranie w pole karne, gdzie CLAUDIO PIZARRO dopada do piłki na piątym metrze i mija bramkarza i trafia do siatki!

107

Kontra Borussi. W pole karne z prawej strony piłkę wrzuca Diallo, ale Pavlenka piąstkuje piłkę poza szesnastkę!

106

Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

105+2

Pierwsza dogrywka skończona.

105+1

Żółtą kartkę otrzymuje Brunn Larsen (Borussia Dortmund).

105+1

Arbiter dorzuca minutę!

105

105. Christian Pulisic (DOR) - 2:1

105

No i znów bramka tuż przed gwizdkiem! Kontra Borussi przez środek i w końcu kapitalne zgranie do CHRISTIANA PULISICIA, który decyduje się strzelać i trafia!

104

Sporo gry w środkowej części boiska, a my nieuchronnie zbliżamy się do pkońca pierwszej części dogrywki.

103

Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Delaney, na boisku pojawia się Dahoud.

101

Tym razem na ofsajdzie jeden z zawodników Werderu.

100

Dorzutka w pole karne Borussi z lewej strony, ale zdecydowanie za wysoka.

99

Od paru minut gospodarze mają sporo problemów by dłużej utrzymać się w posiadaniu futbolówki.

98

Tym razem akcja gości na lewej stronie, w końcu zgranie w pole karne, ale znów Dortmundczycy dobrze w defensywie.

96

Teraz to bremeńczycy w ataku pozycyjnym. Mimo wszystko Ci mają sporo problemów z przedostaniem się pod pole karne rywali.

94

Mimo wszystko gracze Werderu próbują zaatakować. Niewiele z tego wynika. Defensorzy Borussi udanie w defensywie.

92

Borussia od początku pierwszej części dogrywki wciąż zdecydowanie częściej przy piłce, na razie jednak nic z tego nie wynika.

91

Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Gotze, na boisku pojawia się Philipp.
Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Guerreiro, na boisku pojawia się Brunn Larsen.

91

Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Bargfrede, na boisku pojawia się Pizarro.

91

Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.
Końcówka drugiej połowy naprawdę niezła! Czekamy na dogrywkę!

90+2

Druga połowa skończona.

90+2

Korner dla Borussi. Centra w szesnastkę, gdzie najwyżej do piłki wyskakuje Toprak i uderza głową, ale trafia w poprzeczkę!

90+1

90+1.

90+1

Arbiter dorzuca dwie minuty!

90

Centra w pole karne z narożnika boiska, jednak rywale wybili piłkę. Jeszcze widzimy strzał, ale jeden z zawodników Borussi na ofsajdzie.

89

89.

89

Kruse decyduje się na bezpośredni strzał na bramkę z rzutu wolnego, ale kapitalnie interweniuje golkiper gospodarzy! Korner!

88

Gebre Selasie faulowany w okolicach pola karnego przez Gotze i mamy rzut wolny dla Werderu!

87

Kontra przyjezdnych, ale dobry powrót do defensywy zalicza Delaney i wybija piłkę na korner.

86

Ostatnimi czasy naprzemiennie w posiadaniu piłki obie drużyny. Żaden z zespołów nie spieszy się by wygrać w regulaminowym czasie gry.

84

Sporo chaotycznych zagrań, teraz Borussia mocnym zagraniem do przodu traci piłkę na rzecz rywali.

83

Coraz bliżej końca regulaminowego czasu gry. Jak tak dalej pójdzie, zanosi się na dogrywkę w tym pojedynku.

81

Na strzał z dystansu decyduje się Mohwald, ale piłka po jego uderzeniu przelatuje wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Oelschalgela.

80

Próba akcji przez środek w wykonaniu Werderu, ale zgranie w pole karne nie w czas.

79

Dortmundczycy w ataku pozycyjnym. Gracze Borussi spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

78

Werder tez szuka swoich okazji. W końcu dorzutka w pole karne z prawej strony, ale Borussia udanie w defensywie.

76

Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Sahin, na boisku pojawia się Mohwald.

75

Guerreiro w indywidualnej akcji próbuje przedostać się w pole karne rywala i traci panowanie nad piłką w okolicach 14 metra i pada na murawę! Arbiter niewzruszony! Bez przewinienia!

74

Ostry faul w środkowej części boiska. Na murawę powalony Weigl i arbiter odgwizduje przewinienie!

72

Wciąż to Dortmundczycy w natarciu. Mimo to nadal ciężko im się przedostać w pole karne rywala.

70

Hakimi centruje w pole karne rywala, ale Klaassen dobrze zachowuje się w obronie.

68

Gotze zgrywa w pole karne rywala, ale dobrze w defensywie w tym wypadku interweniuje Langkamp.

66

Zmiana w drużynie Werder Brema: z boiska schodzi Rasica, na boisku pojawia się Harnik.

64

Dortmundczycy wyraźnie przycisnęli gości. Wciąż są na połowie rywala.

62

Pulisić otrzymuje podanie od rywala i decyduje się strzelać, ale trafia jedynie w słupek!

61

Przyjezdni w natarciu, jednak akcja Kruse w porę przerwana przez rywali.

59

Wciaz ten mecz jest na korzyść Borussi. Mimo to z minuty na minutę widać, że to Werder próbuje też zaatakować.

57

Hakimi w pole karne, ale pewnie w defensywie zachowują się gracze Werderu.

56

Borussia wciąż w natarciu, ale nadal niewiele z tego wynika. Wciąż remis na tablicy wyników.

54

54.

54

Rashica otrzymuje podanie w polu karnym rywala i strzela, ale świetnie interweniuje golkiper Borussi!

52

Przewinienie na zawodniku gości, ale nic z dośrodkowania. Borussia udanie oddała zagrożenie.

50

Kolejny raz w natarciu Dortmundczycy, ale ponownie w defensywie dobrze zachowują się goście.

48

Diallo w akcji na lewej stronie boiska, jednak w defensywie skutecznie Eggenstein.

46

Zmiana w drużynie Borussia Dortmund: z boiska schodzi Reus, na boisku pojawia się Alcacer.

46

45+4

45+3

45+3. Marco Reus (DOR) - 1:1

Pierwsza połowa rozpoczęła się od gola Werderu. Potem to Borussia dominowała i przypieczętowała to golem z rzutu wolnego! Czekamy na drugą połowę!

45+3

No i mamy gola do szatni! Na bezpośredni strzał z rzutu wolnego decyduje się MARCO REUS i trafia w samo okienko bramki rywala!

45+2

Jeszcze Witsel faulowany na 18 metrze i będzie rzut wolny!

45+1

Dortmundczycy wciąż w natarciu, wciąż to oni są częściej pod polem karnym rywala.

45+1

Arbiter decyduje się dorzucić dwie minuty do pierwszej części tego spotkania.

44

Kruse ponownie decyduje się na bezpośrednie uderzenie na bramkę z rzutu wolnego, ale kapitalnie interweniuje golkiper Borussi!

43

Żółtą kartkę otrzymuje Weigl (Borussia Dortmund).

43

43.

43

Kontra Werderu i Rasica w akcji prawej stronie, ale przy próbie minięciu Weigla jest faulowany!

41

Akcja gospodarzy przez środek, ale gracze Werderu ponownie skutecznie zachowują się w defensywie.

40

Hakimi próbuje centrować z prawej strony, ale zostaje przyblokowany. Jedynie korner.

39

Mimo szybkiej gry i dosyć kombinacyjnych akcji, niewiele się dzieje pod bramkami obu zespołów.

37

Wciąż to gospodarze częściej przy piłce. Mimo to niewiele z tego wynika.

35

Spotkanie robi się coraz bardziej żwawe. Obie drużyny nie odpuszczają i zaczynają wyraźniej naciskać.

34

Prostopadle zagranie do Gotze, ale ten nie zdołał w dobry sposób przyjąć piłki.

33

I znów w natarciu Werder, ale tym razem defensywa Borussi czujna!

32

Było groźnie pod bramką Borussi! Szybka kontra i z lewej strony w pole karne piłkę posyła Klaassen. Tam na futbolówkę nabiega Kruse, ale strzela minimalnie niecelnie.

31

Borussia szuka i kombinuje, ale na razie ich akcje nie mają zbyt dużego polotu, są zdecydowanie za bardzo czytelne.

29

Gotze zgrywa górą w pole karne rywala, ale bardzo nieudanie. Piłka trafia w ręce Pavlenka.

27

Sporo gry w środkowej części boiska ostatnimi czasy. Naprzemiennie w posiadaniu piłki obie drużyny.

26

Tym razem akcja przyjezdnych, jednak Kruse w momencie podania na minimalnym ofsajdzie.

25

Kolejne nieco za mocne podanie do przodu w wykonaniu gospodarzy.

24

Gracze Werderu od momentu zdobycia bramki nie pokazali zbyt wiele. Bardzo rzadko są w posiadaniu piłki.

23

Kolejna centra w pole karne gości, jednak Guerreiro minimalnie mija się z piłka i grę wznowi Pavlenka.

21

Centra z rzutu rożnego w pole karne, gdzie Weigl uderza głową, ale zdecydowanie niecelnie.

20

Centra z prawej strony boiska w pole karne Werderu, ale ponownie rywale wybijają na korner.

19

Wciąż to Borussia w ataku pozycyjnym. Na razie jednak ciężko im przecisnąć się przez defensywę rywala.

19

Diallo w pole karne do Reusa, ale ten nie zdołał w odpowiedni sposób przyjąć piłki.

18

Dortmundczycy zdecydowanie częściej przy piłce. Werder zamknięty na swojej połowie.

16

Borussia zdecydowanie przycisnęła. Gospodarze z minuty na minutę są coraz więcej przy piłce.

15

15.

15

Centra z prawej strony w pole karne Werderu, tam na 11 metrze jest Gotze, który uderza piętką, ale piłka minimalnie mija słupek!

14

Centra z narożnika boiska na bliższy słupek, ale ponownie goście górą w defensywie.

14

Marco Reus dorzuca piłkę w pole karne, ale rywale czujnie w defensywie. Wybijają na korner.

13

Reus próbuje przedostać się w pole karne rywala, ale jest faulowany w okolicach 20 metra. Rzut wolny!

12

Na razie spotkanie nie porywa. Poza golem Werderu, akcji podbramkowych jak na lekarstwo.

11

Kolejna wrzutka w pole karne Borussii. Tym razem Egennstein próbuje przyjąć i uderzać, ale defensywa rywali uniemożliwia mu to!

9

Diallo przegrywa pojedynek na lewej stronie boiska i to rywale wznowią grę od autu.

8

Borussia wciąż częściej w posiadaniu piłki, nadal jednak niewiele z tego wynika.

7

Borussia próbuje odpowiedzieć. Mocne zgranie górą do przodu, ale Pulisić nie doskakuje do piłki i grę wznowi Pavlenka.

5

5. Rašica (BRM) - 0:1

5

Na strzał z rzutu wolnego decyduje się Kruse, ale po drodze tor lotu piłki zmienia MILOT RASICA i golkiper Borussi kompletnie zaskoczony i bez szans na obronę!

4

Działo ucieka się do przewinienia w okolicach własnej szesnastki i Werder będzie mieć rzut wolny!

4

Akcja przyjezdnych i zgranie z lewej strony boiska w pole karne, gdzie Rasica doskakuje do piłki, ale nieczysto uderza.

3

Borussia znów próbuje zgrać piłkę w pole karne, ale gracze Werderu czujnie w defensywie.

2

Guerreiro próbuje przedostać się prawą stroną boiska, ale rywale skutecznie w defensywie.

1

Na razie dortmundczycy ze stoickim spokojem rozgrywają piłkę w środkowej części boiska.

1

Zawodnicy powoli pojawiają się na murawie.

Borussia Dortmund: Oelschlägel – Hakimi, Weigl, Toprak, Diallo – Witsel, Delaney – Pulisic, Reus, Guerreiro – Götze.
Rezerwowi: Unbehaun – Zagadou, Alcácer, Dahoud, Philipp, Wolf, Bruun Larsen

Werder Brema: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, Moisander, Augustinsson – Bargfrede, Sahin, Klaassen – M. Eggenstein – Kruse, Rašica.
Rezerwowi: Kapino – J. Eggenstein, Friedl, Möhwald, Veljković, Harnik, Pizarro

Sędziowie: Brych – Borsch, Lupp.
A kto w pucharowej rozgrywce będzie lepszy? Na transmisję zapraszamy od 20:45!
W poprzedniej kolejce Bundesligi, obie drużyny zanotowały remisy. Borussia zremisowała z Eintrachtem 1:1, a Werder podzielił się punktami z FC Nurnberg.
W tabeli ligowej to własnie Borussia przewodzi. Dortmundczycy z dorobkiem 49 punktów mają sporą przewagę. W przypadku Werderu sytuacja jest zgoła trudniejsza. 27 oczek na ich koncie i 10 miejsce.
Obie drużyny w tym sezonie spotkały się dotychczas raz. Wówczas dortmundczycy grając na swoim terenie pokonali Werder 2:1.
W ramach 1/8 finału rozgrywek o Puchar Niemiec, Borussia Dortmund podejmie na swoim terenie Werder Brema. Faworyt? Wydają się nim być gospodarze.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

3:3

Gole: 45+3. Reus, 105. Pulisić, 113. Hakimi – 5. Rasica, 108. Pizarro, 119. Harnik

Kartki:   43. Weigl (DOR), 105+1. Larsen (DOR) – 115. Klaassen (BRM)