AC Milan – SSC Napoli

0:0

finał (0:0)

26.01.2019, 20:30 • San Siro, Mediolan • Runda 21 • Mateusz

To nie był najciekawszy mecz. Chwilami było tak nudno, że szło zasnąć. Debiut Krzysztofa Piątka wypadł całkiem nieźle. Był aktywny, jednak za wiele też nie zdziałał. Bezbramkowy remis to dobre podsumowanie tego starcia. (22:29:14)

90+6

90+4

Jeszcze gramy.

90+3

90+3. Fabián Ruiz (NEA)

90+3

Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Fabián Ruiz (SSC Napoli).

90+1

Spotkanie zostało przedłużone o 5 minut.

90

Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Mateo Musacchio, na boisku pojawia się Diego Laxalt.

88

I znów Zieliński, ale niecelnie.

88

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Lorenzo Insigne, na boisku pojawia się Adam Ounas.

87

87. Piotr Zieliński (NEA)

87

Zieliński miał dobrą okazję, jednak uderzył w kierunku dobrze ustawionego bramkarza.

87

Çalhanoğlu kiepsko wykonał rzut wolny. Trafił prosto w mur.

86

Żółtą kartkę otrzymuje Raúl Albiol (SSC Napoli).

86

AC Milan wygląda na zespół, który chciałby dograć z tym remisem do końca.

84

Nieznacznie pomylił się teraz Zieliński!

83

Coraz mniej czasu, a wynik wciąż bezbramkowy. Optymizmem może napawać jednak to, że mecz się ożywił.

81

Rzut rożny dla SSC Napoli.

80

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Dries Mertens, na boisku pojawia się Simone Verdi.

79

Ożywiła się gra Milanu! Robi się trochę ciekawiej.

78

78. Mateo Musacchio (ACM)

78

Musacchio miał fenomenalną szansę na odnotowanie trafienia, jednak został zatrzymany przez Ospinę!

73

Nieco ponad kwadrans do ostatniego gwizdka. Jak spisze się Piątek? Zobaczymy.

72

Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Mário Rui, na boisku pojawia się Faouzi Ghoulam.

71

Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Patrick Cutrone, na boisku pojawia się Krzysztof Piątek.

70

Krzysztof Piątek odbiera ostatnie wskazówki! Za kilka chwil zamelduje się na murawie.

69

Zmiana w drużynie AC Milan: z boiska schodzi Lucas Paquetá, na boisku pojawia się Fabio Borini.

67

Nadal nudno, nadal bez sensowniejszych zrywów, a do końca spotkania zostało już tylko nieco ponad 20 minut.

66

SSC Napoli znów naciera.

65

Ładnie uderzył Milik, ale dobrze ustawiony był Donnarumma!

64

64. Piotr Zieliński (NEA)

64

Posiadanie piłki: 52-48%

63

Może przydałyby się jakieś zmiany? Kto wie, może właśnie powiew świeżego powietrza w postaci roszady przyniósłby pozytywne efekty.

60

Godzina gry za nami. Zaraz uśniemy.

59

SSC Napoli przyspieszyło, lecz nic z tego nie wynikło. Ponownie dobrze spisała się defensywa AC Milan.

58

Nadal 0:0.

55

Dziesięć minut gry w ramach drugiej połowy za nami. Wciąż brakuje większych emocji.

54

Donnarumma pewnie wyłapał centrę w pole karne.

53

52

Były powody, by sędzia podyktował rzut karny dla SSC Napoli. Poskrobany po kostkach został jeden z przyjezdnych.

51

Nuda.

50

Insigne zatrzymany.

49

Póki co wygląda to bardzo podobnie do tego, co działo się w pierwszej połowie. Pierwsza bramka potrzebna jak woda na pustyni.

48

48. Lucas Paquetá (ACM), Franck Kessié (ACM)

48

Cutrone szukał szansy na wprowadzenie piłki do siatki, ale jedynie wywalczył wznowienie z narożnika boiska.

47

Czekamy na debiut Krzysztofa Piątka. Czekamy też na lepszą grę pozostałych Polaków.

46

Rozpoczynamy drugą partię dzisiejszego starcia. Bez zmian w obu ekipach.

46

Premierowa odsłona dobiegła końca. Póki co bez rewelacji. Spodziewaliśmy się zdecydowanie ciekawszego spotkania. Miejmy nadzieję, że drugie 45 minut nam to wynagrodzi.

45+1

45

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

44

Za kilka chwil pierwsza połowa zostanie zakończona. Do przerwy już raczej nic się nie zmieni.

42

Na trybunach panuje dobra atmosfera. Mimo niezbyt ciekawego spotkania, kibice są w doskonałych nastrojach.

41

Teraz zaatakowali zawodnicy SSC Napoli. Dośrodkowanie z prawej flanki nie dotarło jednak do adresata.

40

Przekombinowali teraz zawodnicy AC Milan. Koniec końców uderzył Paqueta, ale niecelnie.

38

Nieudana akcja AC Milan.

37

Callejón chciał ładnie dokręcić piłkę. Chciał, ale to nie wyszło.

36

W dalszym ciągu 0:0. Nie dzieje się nic sensownego.

35

Nie wygląda to zbyt ciekawie...

33

Wygląda na to, że obie ekipy nie mają konkretnego pomysłu na zaszkodzenie przeciwnikowi.

32

Na razie możemy pisać o rozczarowaniu. Nie jest to wielkie widowisko.

31

Za około kwadrans pierwsza połowa dzisiejszego starcia w Mediolanie zostanie zakończona. W dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis.

30

"Błękitni" operują piłką w okolicach środka boiska. AC Milan znów się wycofał.

29

AC Milan znów przyspieszył, lecz niewiele z tego wynikło. Przyjezdni zanotowali skuteczny powrót do obrony.

28

SSC Napoli trochę chaotycznie.

26

Arkadiusz Milik kompletnie niewidoczny. Nieco częściej przy piłce znajduje się Piotr Zieliński.

25

Czekamy na premierowe trafienie. Gol na pewno pozytywnie wpłynąłby na poziom tego spotkania. Jest nieźle, ale może być zdecydowanie lepiej.

24

Tempo nieco siadło.

23

Suso uderzył wysoko ponad poprzeczką.

22

Suso zagrywał na pole karne, jednak nie była to dokładna centra.

21

Niezłe tempo ma ten mecz, ale chwilami brakuje konkretów.

19

AC Milan próbuje nieco przyspieszyć i znaleźć receptę na przeforsowanie zasieków obronnych SSC Napoli. Na razie na niewiele się to zdaje.

18

Żółtą kartkę otrzymuje Fabián Ruiz (SSC Napoli).

17

Żółtą kartkę otrzymuje Patrick Cutrone (AC Milan).

17

Póki co lepsze wrażenie sprawia drużyna SSC Napoli. Przed momentem po raz kolejny uderzał Insigne.

16

Od pierwszego gwizdka sędziego Doveriego minęło już nieco ponad piętnaście minut. Na tablicy wyników w dalszym ciągu mamy bezbramkowy remis.

15

Ponownie skutecznie interweniował golkiper AC Milan.

14

Czekamy na rozwój sytuacji. Obecnie "Błękitni" cierpliwie budują akcje.

12

Nieudana akcja SSC Napoli.

10

Cutrone ładnie urwał się spod opieki rywali. Wypracował sobie pozycję strzelecką i... trafił w boczną siatkę.

9

Miejscowi rozkręcają się z minuty na minutę. Przed chwilą przymierzył Suso, ale Ospina nie miał najmniejszego kłopotu ze złapaniem futbolówki.

8

Milan trochę się cofnął. Gospodarzom ciężko przechytrzyć Neapolitańczyków.

7

Nieudana kontra AC Milan.

6

Donnarumma musiał interweniować. Dobrą sytuację miał Callejon. Mocno uderzył, jednak golkiper gospodarzy był na posterunku!

5

Pięć minut gry już za nami. Obecnie rywalizacja toczy się w okolicach środka boiska.

4

Na razie dość spokojnie. Częściej przy piłce znajdują się goście.

3

Słaba centra w pole karne gospodarzy.

2

Rzut rożny dla SSC Napoli. Dośrodkowywać będzie Mertens.

1

Początek dzisiejszego spotkania w Mediolanie. Gospodarze w czerwono-czarnych koszulkach i białych spodenkach. Goście na błękitno.

1

AC Milan: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko, Paquetá – Suso, Cutrone, Çalhanoğlu.
Rezerwowi: Plizzari, An. Donnarumma – J. Mauri, Borini, Bertolacci, Conti, Montolivo, Abate, Laxalt, K. Piątek.

SSC Napoli: Ospina – Malcuit, Albiol, Koulibaly, Rui – Callejón, P. Zieliński, Ruiz, L. Insigne (C) – D. Mertens, Milik.
Rezerwowi: Meret, Karnézis – Verdi, Ounas, Luperto, Hamšík, Nikola Maksimović, Hysaj, Ghoulam, Diawara..
Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji. Do usłyszenia!
AC Milan zgromadził dotychczas 34 "oczka". Na dorobek ten złożyło się dziewięć triumfów, siedem remisów i cztery porażki. W miniony poniedziałek drużyna ta wygrała w Genui 2:0.
SSC Napoli ma na swoim koncie 47 punktów. Dotychczas ekipa ta zanotowała 15 zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki. W zeszłej kolejce "Błękitni" pokonali na swoim obiekcie Lazio 2:1.
Będzie to pojedynek drużyn znajdujących się na szczycie ligowej tabeli. SSC Napoli to wicelider rozgrywek, natomiast AC Milan plasuje się tuż za podium – na czwartej lokacie. Sytuacja w tym zestawieniu zwiastuje naprawdę interesujące widowisko.
Trwa 21. kolejka włoskiej Serie A. Podczas tej relacji śledzić będziemy pojedynek AC Milan z SSC Napoli. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji na pewno nie zabraknie.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.