Angielska Premier League

Arsenal F.C. – Fulham F.C.

4:1

finał (1:0)

01.01.2019, 16:00 • Emirates Stadium, Londyn • Runda 21 • Radosław Łączkowski (@RadekLaczkowski)

W drugiej połowie noworoczny worek z bramkami został rozwiązany i ostatecznie Arsenal pokonuje Fulham 4:1. Po przerwie deklasacja gospodarzy nie ulegała żadnej wątpliwości. Goście kolejnych punktów muszą poszukać na innych stadionach. Kanonierzy byli bardzo aktywni w ofensywie, szczególnie Lacazette, Aubameyang i... Kolasinac. Leno nie miał wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Różnica klas była aż nadto widoczna. To na tyle z Emirates Stadium, dziękujemy za uwagę i życzymy sobie i Państwu takiej ilości bramek w jak największej liczbie meczów w 2019 roku. (17:57:57)

90+3

90+2

Francuski pomocnik wrócił już na boisko. W międzyczasie Arsenal wywalczył kolejny korner.

90+1

Na murawie opatrywany jet Guendouzi. Francuz ucierpiał przy wykonaniu wślizgu.

90

Trzy minuty doliczone przez sędziego do regulaminowego czasu gry.

90

Maitland-Niles urwał się prawym skrzydłem i wywalczył rzut rożny. Jednak gospodarze wycofali piłkę na swoją połowę.

88

Cairney faulowany w środkowej strefie boiska przez Torreirę. Fulham chce szybko zagrać piłkę pod pole karne Leno.

86

Tempo gry wyraźnie spadło. Arsenal zamierza bronić bardzo wysokiego wyniku i utrzymuje się przy piłce.

84

84. Pierre-Emerick Aubameyang (ARS) - 4:1

84

Gol dla Arsenalu!
Teraz Gabończykowi udało się strzelić gola! Zagranie na prawą stronę do PIERRE-EMERICKA AUBAMEYANGA, który uderzył mocno w kierunku dalszego słupka. Futbolówka odbiła się jeszcze od Reama, co zmyliło Rico!

82

82. Rico świetnie interweniuje w sytuacji sam na sam z Aubameyangiem.

82

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alex Iwobi, na boisku pojawia się Bukayo Saka.

81

Aubameyang miał okazję na pokonanie Rico! Były zawodnik Borussii Dortmund był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale ten świetnie paruje uderzenie!

79

79. Aaron Ramsey (ARS) - 3:1

79

Gospodarze wrócili na dwubramkowe prowadzenie! Guendouzi zagrał na wolne pole do Kolasinaca. Ten podał w szesnastkę Fulham do Aubameyanga. Strzał Gabończyka odbił się od słupka! Jednak z dobitką ruszył AARON RAMSEY, Walijczyk posłał mocne uderzenie w okienko!

77

Guendouzi pokazał się na lewej stronie, ale nie miejsca na dośrodkowanie w pole karne.

76

Fosu-Mensah jako pierwszy otrzymuje żółtą kartkę. Holender sfaulował Xhakę w środku pola.

74

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alexandre Lacazette, na boisku pojawia się Aaron Ramsey.

72

Kolejny atak Fulham boczną strefą boiska. Tym razem podanie Kamary z prawej strony do Mitrovicia, którego uprzedził Leno.

71

Rico wybiegł z pola karnego i głową wybija futbolówkę zagraną w kierunku Aubameyanga.

70

70. Aboubakar Kamara (FHM) - 2:1

70

Gol dla Fulham!
Goście strzelają bramkę wyrównującą! Błąd na linii Koscielny – Torreira i Fulham wychodzi z kontrą. Sessegnon płasko zagrał na dalszy słupek! Tam wbiegał ABOUBAKAR KAMARA i mocnym uderzeniem umieszcza piłkę w bramce!

69

Seri bardzo dobrze zagrał do Mitrovicia. Serb był ustawiony na piątym metrze, ale jego strzał głową poleciał prosto w bramkarza Arsenalu.

68

Za głęboka centra Bryana z lewego skrzydła ląduje w rękach Leno.

67

Papastathopoulos zbiegł w defensywie na lewą stronę i skutecznie przerwał rajd Sessegnona.

65

Iwobi przy odrobinie szczęście przedarł się przez defensywę Fulham i zagrał do środka do Lacazette'a. Francuz upadł na murawę w starciu z Serim. Sędzia nie wskazuje na rzut karny.

63

Niepewne piąstkowanie Rico przy zagraniu głową Aubameyanga. Arsenal wciąż w natarciu.

61

Zmiana w drużynie Fulham F.C.: z boiska schodzi Ibrahima Cissé, na boisku pojawia się Jean Michaël Seri.

60

Zmiana w drużynie Fulham F.C.: z boiska schodzi André Schürrle, na boisku pojawia się Aboubakar Kamara.

58

Lacazette w ciągu trzech minut mógł mieć na koncie dwie bramki! Francuz wyszedł sam na sam z Rico, ale bramkarz Fulham skutecznie broni uderzenie rywala!

56

Zmiana w drużynie Fulham F.C.: z boiska schodzi Cyrus Christie, na boisku pojawia się Timothy Evans Fosu-Mensah.

55

55. Alexandre Lacazette (ARS) - 2:0

55

Kanonierzy trafiają na 2:0! Kombinacyjna akcja na lewej stronie. Kolasinac włączył się do ataku i zagrał na siódmy metr do ALEXANDRE'A LACAZETTE'A! Francuski napastnik posłał mocne uderzenie w górny róg bramki!

53

Przerzut gry z rzutu wolnego na prawą stronę. Centra gości w pole karne, gdzie Koscielny trafia piłką w Leno po wykonaniu wślizgu! Na szczęście dla gospodarzy sędzia wcześniej dopatrzył się pozycji spalonej jednego z zawodników Fulham.

51

Papastathopoulos po raz kolejny nie jest w stanie czysto zatrzymać Mitrovicia. Przewinienie Greka na napastniku Fulham.

49

Goście tym razem usiłują wyprowadzić atak pozycyjny. Zagranie na lewe skrzydło do Schürrle minimalnie za mocne.

47

Rzut rożny dla Fulham. Dośrodkowanie w okolice piątego metra i dobra interwencja Leno.

46

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Shkodran Mustafi, na boisku pojawia się Lucas Torreira.

46

Po 45 minutach Arsenal prowadzi u siebie z Fulham 1:0 po trafieniu Granita Xhaki. Wynik Kanonierów mógł być okazalszy, jednak przy okazjach Lacazette'a i Aubameyanga brakowało skuteczności. Pierwsze minuty rywalizacji były bardzo dynamiczne, głównie za sprawą gospodarzy. Jednak wraz z upływem czasu Fulham zaatakował pressingiem i zagroził bramce Leno przy akcjach Mitrovicia i Sessegnona. Końcówka pierwszej połowy to znów lepsza gra gospodarzy, ale nie udało się powiększyć prowadzenia. Liczymy na emocjonujące i wyrównane widowisko po przerwie.

45+1

45

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44

44. Lacazette fenomenalnie wpadł w pole karne Rico, jednak przegrał rywalizacje z hiszpańskim bramkarzem.

44

Koscielny zastawił futbolówkę adresowaną do Schürrle od Mitrovicia. Leno spokojnie łapie piłkę.

42

Rico ustrzegł swój zespół przed utratą drugiej bramki! Lacazette znakomicie wpadł w pole karne i minął rywali. Strzał byłego zawodnika Olympique Lyon świetnie obronił bramkarz Fulham!

40

40. Aubameyang wbiegł na wysokość bliższego słupka, ale oddał niecelne uderzenie.

40

Iwobi wypatrzył Aubameyanga wbiegającego na bliższy słupek. Miękka centra do Gabończyka, jego strzał głową poleciał obok bramki.

39

Strzał Schürrle ze stałego fragmentu gry wysoko nad bramką Leno.

38

Cairney zdaniem sędziego był faulowany przez Papastathopoulosa. Rzut wolny dla Fulham na około dwudziestym piątym metrze.

35

Gospodarze mogli prowadzić już 2:0! Wycofanie futbolówki przez Kolasinaca z okolic inii końcowej na piąty metr do Xhaki! Szwajcar kropnął z pięciu metrów wprost w Rico!

33

Arsenal szybko wyprowadził atak pozycyjny. Techniczne uderzenie Guendouziego wychwycił Rico.

32

32. Strzał głową Mitrovicia spokojnie wyłapał Leno.

32

Kolejna akcja Fulham. Centra na piąty metr do Mitrovicia. Serb zdołał oddać strzał głową, który wyłapał Leno.

30

Schürrle zdecydował się na strzał z daleka. Futbolówka kopnięta przez Niemca poleciała nad poprzeczką.

29

Krótkie rozegranie rzutu rożnego nie przyniosło rezultatów. Guendouzi oddala zagrożenie.

28

Dośrodkowanie Bryana zablokowane przez Maitland-Nilesa. Rzut rożny dla Fulham.

27

Goście chcą jak najszybciej doprowadzić do remisu, ale nie mają miejsca na rozegranie akcji na połowie rywali.

25

25. Granit Xhaka (ARS) - 1:0

25

Błyskawiczna odpowiedź Kanonierów przynosi zmianę rezultatu! Iwobi miękko zacentrował z lewej strony. Lacazette wykazał się sprytem i zastawił defensora Fulham, dzięki temu futbolówka trafiła do osamotnionego GRANITA XHAKI! Uderzenie Szwajcara na dalszy słupek, Rico nie miał szans na skuteczną obronę!

23

Płaskie dośrodkowanie Schürrle w pole karne Arsenalu! Sessegnon minął się z futbolówką na piątym metrze!

21

Po dłuższej przerwie gospodarze znaleźli się w szesnastce rywali. Lacazette nie miał okazji na oddanie strzału. Kontra Fulham i ponownie Leno uprzedził Sessegnona.

20

Po raz kolejny Leno wychodzi z bramki i wyłapuje zagranie w swoje pole karne. Kibice reagują na to buczeniem.

17

Goście atakują rywali wysokim pressingiem. Papastathopoulos nieprzepisowo zatrzymał Mitrovicia.

15

15. Sessegnon mógł otworzyć wynik rywalizacji, jednak przymierzył minimalnie od bramki Leno.

15

Fulham mógł wyjść na prowadzenie! Zagranie z głębi pola na prawe skrzydło do Sessegnona! Anglik zbiegł do środka, ale uderzył tuż obok słupka!

13

Zawodnicy walczą o piłkę w środkowej strefie boiska. Zdaniem arbitra Mitrović faulował Guendouziego.

11

Za mocne zagranie "po linii" od Mustafiego w kierunku Aubameyanga na prawej stornie boiska.

9

Fatalne dośrodkowanie Xhaki spod chorągiewki. Piłka przekroczyła linię końcową.

8

Arsenal długo konstruował akcję lewym skrzydłem. Kolasinac urwał się rywalom i wywalczył rzut rożny.

6

Tempo akcji minimalnie spadło. Atak pozycyjny Fulham zakończony kiksem Bryana z daleka.

4

Geundouzi wpadł w pole karne Rico. Francuz nie miał szans na zagranie do środka, został szybko otoczony przez obrońców gości.

2

Kolejna akcja Kanonierów. Podanie Iwobiego z lewej strony do Aubameyanga. Gabończyk uderzył z ostrego kąta nad bramką.

1

Maitland-Niles znakomicie ruszył prawą flanką i próbował zagrać w pole karne do Lacazette'a. Podanie przecinają defensorzy Fulham.

1

Zanim rozpocznie się mecz, zawodnicy i kibice minutą ciszy uczczą pamięć Petera Hill-Wooda. Były prezes Arsenalu zmarł 28. grudnia.
Obie ekipy są już na Emirates Stadium. Czekamy na pierwszy gwizdek arbitra.

Arsenal F.C.: Leno – Sokratis, Koscielny, Mustafi – Maitland-Niles, Guendouzi, Xhaka, Kolasinac – Iwobi, Lacazette, Aubameyang.

Rezerwowi: Cech – Elneny, Ramsey, Torreira, Lichtsteiner, Nketiah, Saha

Fulham F.C.: Rico – Odoi, Le Marchand, Ream – Christie, Cairney, Cisse, Bryan – Schürrle, Mitrović, Sessegnon.

Rezerwowi: Bettinelli – Johansen, Ayite, Vietto, Fosu-Mensah, Seri, Kamara

Sędziowie: Graham Scott – Richard West, Neil Davies – Roger East.
Arsenal szuka punktów, aby ostatecznie awansować do Ligi Mistrzów. Po drugiej stronie barykady stoi Fulham, który pragnie za wszelką cenę utrzymać się w Premier League. Poza tym kibice i zawodnicy liczą na efektywne rozpoczęcie 2019 roku. Mecz na Emirates Stadium rozpocznie się o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo.
Historia starć obu ekip jest dość rozbudowania. Na 51 meczów Arsenal wygrał 34, remis padł 10-krotnie. Z kolei 7 spotkań kończyło się wygraną Fulham. W październiku ubiegłego roku Kanonierzy rozgromili rywali 5:1.
Fulham F.C.:
Na drugim biegunie znajdują się "The Cottagers". Beniaminek Premier League obecnie jest na 19. miejscu ze stratą 1 punktu do bezpiecznej pozycji w tabeli. W trakcie sezonu w szeregach Fulham zdecydowano się na zmianę trenera. Slavisę Jokanovicia zastąpił Claudio Ranieri. Efekty pracy Włocha krok po kroku są widoczne, ostatnie trzy mecze to zwycięstwo nad Huddersfield 1:0 i dwa remisy z Wolverhampton 1:1 i z Newcastle 0:0. Sytuacja Fulham w tabeli zaczyna się poprawiać. Niestety dla kibiców tego klubu jest jeden aspekt, który może nieco rozczarować. Klub z Craven Cottage jako jedyny w lidze nie wygrał meczu na wyjeździe.
Arsenal F.C.:
Niektórzy kibice Kanonierów nie wyobrażali sobie życia klubu bez Arsene'a Wengera. Legendarnego Francuza na stanowisku trenera zastąpił Unai Emery. Były szkoleniowiec PSG bardzo dobrze funkcjonuje na Wyspach Brytyjskich. Arsenal po 20 meczach zajmują 5. miejsce ze stratą 18 punktów do Liverpoolu, ale tracą tylko 5 oczek do Chelsea. Celem "The Gunners" jest zajęcie co najmniej 4. pozycję, która pozwoli zagrać w Lidze Mistrzów. Gospodarze noworocznego meczu chcą zmazać plamę po blamażu z Liverpoolem 1:5. Jednak na własnym obiekcie zawodnicy Emery'ego grają świetnie, w 10. spotkaniach ponieśli tylko 1 porażkę – z Manchesterem City 0:2.
Z przytupem rozpoczynamy 2019 rok! Mimo noworocznej imprezy, zawodnicy Premier League nie odpuszczają. Jedno ze starć 21. kolejki odbędzie się na Emirates Stadium. Arsenal podejmie u siebie Fulham.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

4:1

finał (1:0)

Gole: 25. Xhaka, 55. A. Lacazette, 79. Ramsey, 84. Aubameyang – 70. Kamara

Kartki:   76. Fosu-Mensah (FHM)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały celne: 16:9. Strzały niecelne: 7:5. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 4:4. Foule: 7:12.

Arsenal F.C.: Leno – Papastathópoulos, Koscielny (C), Mustafi (46. Torreira) – Maitland-Niles, Guendouzi, Xhaka, Kolašinac – Iwobi (82. Saka), Aubameyang – A. Lacazette (74. Ramsey).
Zmiany: Cech – Lichtsteiner, Saka, Elneny, Ramsey, Torreira, Nketiah.

Fulham F.C.: S. Rico – Odoi, Le Marchand, Ream – C. Christie (56. Fosu-Mensah), Cairney (C), Ib. Cissé (61. Seri), Bryan – Schürrle (60. Kamara), A. Mitrović, R. Sessegnon.
Zmiany: Bettinelli – Fosu-Mensah, Johansen, Seri, Ayité, Vietto, Kamara.

Sędziowie: Graham Scott – Richard West, Neil Davies – Roger East