3:1

finał (1:1)

16.12.2018, 17:00 • Anfield Road, Liverpool • Runda 17 • Bartek Łojewski

85

I na ostatnie pięć minut na murawie melduję się Juan Mata. Dobre wspomnienia ma z tym stadionem niewielki Hiszpan, jednak wydaje się, że dziś Mata meczu nie odmieni.

83

Zabezpiecza środek pola Jurgen Klopp. Na ostatnie minuty tego meczu wchodzi Jordan Henderson, zastępując autora pierwszej bramki, czyli Sadio Mane.

80

80. Xherdan Shaqiri (LIV) - 3:1

80

Gol dla Liverpoolu!

I mamy drugie trafienie XHERDANA SHAQIRIEGO. Ależ miał nosa ze zmianą Jurgen Klopp. Filigranowy Szwajcar prawdopodobnie zapewnia The Reds komplet punktów w spotkaniu z odwiecznym rywalem. Były pomocnik Stoke znów przy udziale graczy United uderza na bramkę de Gei, a ten po rykoszecie nie miał szans na skuteczną interwencję.

79

I była to ostatnia akcja Hiszpana w tym meczu. W jego miejsce Mourinho postawił na wracającego po kontuzji Martiala.

73

73. Xherdan Shaqiri (LIV) - 2:1

73

Mane pobiegł do samej linii końcowej. Senegalczyk próbował dograć na szósty metr do Salha, futbolówka po dwóch rykoszetach została wybita przez bramkarza United, do niej dopadł XHERDAN SHAQIRI i zmiennik wyprowadza The Reds na prowadzenie!

70

To koniec występu Gwinejczyka na dziś. Były pomocnik RB Lipsk zanotował dziś średni występ, w jego miejsce Jurgen Klopp zdecydował się postawić na Shaqiriego. Szwajcar ma nękać obrońców United potężnymi strzałami z dystansu.

52

52.

52

Świetna interwencja de Gei, który broni strzał Firmino, a po chwili Young po raz drugi ratuje swój zespół w ostatniej chwili, blokując strzał Keity.

46

Na drugą połowę nie wybiegł już Diogo Dalot, być może jest to pokłosie drobnego urazu lub też żółtej kartki w pierwszej połowie. Na drugą część spotkania Mourinho wystawia Fellainiego.

39

Ostre starcie na połowie Czerwonych Diabłów. Wydaje się, jednak że pan Martin Atkinson poprawnie ocenił wydarzenia na boisku i ukarał żółtą kartką Romelu Lukaku.

33

33. Jesse Lingard (MAN) - 1:1

33

Gol dla United!

I mamy wyrównanie na Anfield Road!!
Nic na to nie wskazywało, ale po dośrodkowaniu z lewej strony Romelu Lukaku, piłkę z rąk "wypluwa" przed siebie Alisson i JESSE LINGARD z najbliższej odległości doprowadza do wyrównania!

27

Centra Robertsona trafia do Firmino, ten podaje do Lovrena, a Chorwat pudłuje w dogodnej sytuacji!

26

Dobra, szybka akcja Liverpoolu i musiał ratować się faulem Diogo Dalot, za co Portugalczyk obejrzał żółtą kartkę.

24

24. Sadio Mané (LIV) - 1:0

24

Zagranie za plecy obrońców od Fabinho do rozpędzonego SADIO MANE, który uciekł spod krycia Younga i strzałem z powietrza nie dał szans de Gei na skuteczną interwencję. Zasłużone prowadzenie The Reds!

7

Groźne uderzenie zza pola karnego Firmino i pierwsza w tym meczu świetna interwencja de Gei. Po chwili z dobitką pędził jeszcze Mane, ale dobrze przeszkadzał Senegalczykowi Lindelof.

4

Piłka trafia do siatki po dośrodkowaniu Younga, jednak arbiter podniósł chorągiewkę, bowiem absorbował uwagę bramkarza Romelu Lukaku.

Zawodnicy obu ekip wychodzą już z tunelu, zaraz zaczynamy!

3:1

finał (1:1)

Gole: 24. Mané, 73. Shaqiri, 80. Shaqiri – 33. Lingard

Kartki:   26. Dalot (MAN), 39. Lukaku (MAN)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
Strzały celne: 36:6. Strzały niecelne: 11:3. Rzuty rożne: 13:2. Spalone: 2:3. Foule: 6:14.

Liverpool F.C.: Alisson – Clyne, Lovren, V. van Dijk (C), Robertson – Wijnaldum, Fabinho, Keïta (70. Shaqiri) – M. Salah, Firmino, Mané (83. Henderson).