PKO Ekstraklasa

Legia Warszawa – Piast Gliwice

2:0

finał (1:0)

15.12.2018, 20:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • 19. kolejka • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (22:34:25)
Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
Strzały na bramkę: 4:1. Strzały niecelne: 9:1. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 1:3. Faule: 25:17.

Zasłużona wygrana Legii, choć trudno powiedzieć, że przyszło ono jej łatwo. Piast nie stwarzał sobie w drugiej części gry dogodnych okazji bramkowych, ale miał po swojej stronie inicjatywę. W końcu jednak miejscowi wyprowadzili kontrę, która przypieczętowała ich triumf.

90+4

90+4

Nagy spróbował uderzenie z powietrza z sytuacyjnej piłki, lecz mocno przestrzelił.

90+1

Podanie na wolne pole do Pasquato, który uderza z pierwszej piłki, lecz świetnie interweniuje Plach!

90

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Konczkowskiego, wybija piłkę głową Jędrzejczyk.

89

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Parzyszek, na boisku pojawia się Karol Stanek.

89

Sedlar upomniany za faul na Pasquato.

88

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Chris Philipps, na boisku pojawia się Cristian Pasquato.

88

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Michał Kucharczyk, na boisku pojawia się Iñaki Astiz.

87

Po wrzutce z narożnika Kucharczyk doszedł do strzału Jędrzejczyk, lecz główkował obok bramki.

86

86. Uderzenie Vesovicia

86

Kolejna kontra miejscowych. Udanym dryblingiem popisał się Vesović po czym płasko uderzył w stronę bliższego słupka. szczęśliwie interweniował Plach.

84

84. CARLITOS - 2:0

84

Gol dla Legii!

W końcu udała się kontra gospodarzom. Cafu zagrał prostopadłe zagranie na prawą flankę do Szymańskiego, który wypatrzył w polu karnym CARLITOSA a ten w sytuacji sam na sam uderzył obok bramkarza do siatki!

82

Długo holował piłkę w kontrze Cafu i na koniec zamiast podać stracił piłkę i faulował rywala.

81

Za mocno wypuścił sobie piłkę na prawej stronie pola karnego Carlitos. W efekcie zmarnowana została okazja na stworzenie sobie groźnej okazji bramkowej.

80

Phillips upomniany za faul na Sokołowskim.

79

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Aleksander Jagiełło, na boisku pojawia się Denis Gojko.

77

Z kontrą wyszli gospodarze, zagranie Cafu w stronę wychodzącego na pozycję Carlitosa. Ten jednak został czysto powstrzymany przez jednego z obrońców.

76

Dzisiejsze spotkanie ogląda 17026 widzów.

75

Nieudanie rozegrany ten wolny przez miejscowych. Od bramki wznawia grę Plach.

75

Żółta kartka dla Koruna.

74

Chciał uderzyć z dystansu Sedlar, ale szybko został zablokowany. Ruszyła z kontrą ekipa z Warszawy i wywalczyła rzut wolny blisko szesnastki na lewej flance.

73

Spokojnie rozgrywa piłkę na swojej połowie Legia. Nie śpieszy jej się z atakowaniem.

71

Z kontra wyszli przyjezdni prawym skrzydłem. Akcja zakończyła się jednak nieudanym dryblingiem Sokołowskiego.

70

Rzut wolny dla gości na połowie przeciwnika po faulu Phillipsa. Spokojnie poradzili sobie w swoim polu karnym miejscowi po wrzutce Hateleya.

68

W ostatnich chwilach optyczna przewaga jest po stronie Piasta, ale brakuje mu stworzenia sobie dobrej okazji bramkowej. Pasywnie gra Legia.

66

Jędrzejczyk upomniany za faul na Parzyszku. On także będzie pauzował w kolejnym spotkaniu.

65

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Sandro Kulenović, na boisku pojawia się Carlitos.

63

Zablokowany na prawej stronie pola karnego Jagiełło. Po wrzutce z narożnika chwyta piłkę Majecki.

62

Wolny dla gości na prawej flance. Po dośrodkowaniu Hateleya mamy niecelny strzał głową Sedlara.

62

Gra wznowiona. Przy piłce Piast.

60

Przerwa w grze, pomoc medyczna przy Jędrzejczyku po starciu z Sokołowskim.

59

Po nieudanym strzale z dystansu Vesovicia przejął piłkę na prawej flance Szymański i po chwili zacentrował na dalszy słupek, lecz trochę za mocno.

58

Rzut wolny na prawym skrzydle dla miejscowych. Słaba centra Kucharczyka, ale Pietrowski wybija piłkę na róg.

56

Teraz goście mają korner. Po wrzutce z narożnika na raty wybijał piłkę Remy.

55

Żółta kartka dla Vesovicia. Będzie pauzował w kolejnym meczu. Rzut wolny na lewej flance dla gości.

54

Długie zagranie Cafu na prawą flankę do Vesovicia, tego uprzedził Pietrowski i pozwolił piłce wyjść za boisko.

53

Teraz przy futbolówce są gospodarze. Sporo krótkich podań w środkowej strefie boiska.

51

Rozgrywają piłkę na połowie rywala przyjezdni. Szukają miejsca na wrzutkę na lewym skrzydle.

49

Po dośrodkowaniu z lewej flanki Szymańskiego niecelnie główkował Jędrzejczyk.

48

Czerwiński faulował uciekającego do kontry Nagy'a. Żółta kartka dla obrońcy Piasta. Będzie pauzował w kolejnym meczu.

47

Rzut wolny na lewym skrzydle dla gości. Po wrzutce Hateleya wybija piłkę Jędrzejczyk.

46

Bez zmian w przerwie meczu.

46

Spokojne prowadzenie gospodarzy po pierwszych 45 minutach. Goście jak na razie nie stworzyli sobie choćby jednej klarownej sytuacji bramkowej. Z drugiej strony patrząc Legia też ich wiele nie stworzyła, ale na pewno inicjatywa jest po jej stronie.

45+3

45+2

Szymański upomniany za próbę wymuszenia rzutu wolnego na połowie przeciwnika.

45+1

Trzy minuty doliczone przez arbitra.

45

Przyblokowany strzał z dystansu spokojnie wyłapany przez Majeckiego. Szybko wznowił grę bramkarz Legii.

44

Teraz okazję z wolnego zyskał Piast. Po wrzutce Hateleya jeden z graczy Legii wybija piłkę na róg.

43

Rzut wolny dla Legii na prawej stronie, niedaleko pola karnego. Uderzenie Szymańskiego wysoko nad bramką.

41

Mamy pierwszy celny strzał po stronie gości. Po zamieszaniu w polu karnym gości główkował w sam środek bramki Sedlar, chwycił piłkę pewnie Majecki.

40

Plach zmuszony do dryblingu po niezbyt udanym przyjęciu piłki, ale poradził sobie bez problemu.

39

Poradzili sobie z tym stałym fragmentem gry przyjezdni. Przy piłce na swojej połowie utrzymuje się Legia.

38

Zablokowane uderzenie z kilkunastu metrów Nagy'a. Miejscowi zyskali kolejny korner.

37

Rzut wolny na połowie przeciwnika dla gości. Piłka daleko ustawiona od bramki, krótkie rozegranie.

35

Urwał się na lewej flance Szymański i zagrał spod końcowej linii do Kulenovicia, który w trudnej sytuacji uderzył z pierwszej piłki nad bramką.

34

Po dośrodkowaniu Kucharczyka i interwencji Czerwińskiego niecelnie z powietrza uderzył Hlousek.

33

Z wyższym pressingiem wyszła Legia i wymusiła błąd Czerwińskiego, który wybił piłkę na aut. Po chwili Legia ma rzut wolny na prawej flance.

31

Zakotłowało się w okolicy szesnastki po wrzutce Szymańskiego, ale bez większego zagrożenia dla
bramki gości. Przy futbolówce nadal są legioniści.

30

Zablokowane dośrodkowanie Hlouska z lewego skrzydła. Mamy rzut rożny dla gospodarzy.

29

Odzyskali własnie piłkę legioniści. Spokojnie rozgrywają ją na swojej połowie.

28

Utrzymują się przy piłce teraz przyjezdni. Szukają miejsca na rozegranie akcji na prawej flance.

26

Po wrzutce Hateleya słyszymy gwizdek sędziego. Była tam pozycja spalona Parzyszka.

25

Faulowany na prawym skrzydle Felix przez Jędrzejczyka. Okazja na groźną wrzutkę z wolnego dla gości.

23

Za mocne podanie na lewe skrzydło do Szymańskiego. Ten nie miał szans zdążyć do tej piłki.

22

Utrzymują się przy piłce w środkowej strefie boiska legioniści. Dużo krótkich podań.

20

20. Sandro KULENOVIĆ - 1:0

20

Świetne prostopadłe podanie Nagy'a do wychodzącego na pozycję SANDRO KULENOVICIA, który w sytuacji sam na sam popisuje się pewnym uderzeniem po ziemi!

18

Groźne dośrodkowanie w pole bramkowe, ale poradzili sobie z nim gospodarze.

17

Zablokowane dośrodkowanie Jagiełły z lewego skrzydła. Rzut rożny dla Piasta.

15

Goście mają wolnego na połowie przeciwnika. Do bramki jednak daleko, krótkie rozegranie tego rzutu.

14

Po dośrodkowaniu z narożnika Szymańskiego bardzo niecelnie główkował Remy.

13

Po akcji prawą stroną Vesovicia mają korner miejscowi. Po chwili będzie jeszcze jeden.

12

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Tomasz Jodłowiec, a pojawia się Patryk Sokołowski.

11

Po dośrodkowaniu z lewej flanki Szymańskiego niepewnie interweniował Pietrowski, lecz na jego szczęście spokojnie mógł chwycić piłkę Plach.

10

Rzut wolny dla gości na połowie rywala. Po wrzutce Hateleya wybijają piłkę legioniści.

10

Przyjezdni utrzymują się przy piłce na swojej połowie. Jodłowiec na ten moment poza murawą.

9

Pomoc medyczna przy pomocniku gości, być może będzie potrzebna zmiana.

9

Przerwa w grze, leży na murawie Jodłowiec.

7

Zbyt mocne podanie na prawe skrzydło do Szymańskiego, od bramki wznowi grę Plach.

6

Gra wznowiona przy piłce Piast.

4

Chwila przerwy w grze, boisko zostało zadymione przez oprawę kibicowską.

3

Akcja prawym skrzydłem warszawian. Po centrze Vesovicia dobrze interweniuje Czerwiński.

2

Rozgrywają piłkę na swojej połowie Legia, spokojny początek tego spotkania.

1

Legia Warszawa: Majecki – Vešović, Jędrzejczyk, Rémy, Hloušek – Kucharczyk, Cafú, Szymański, Philipps, D. Nagy – Kulenović.
Rezerwowi: Cierzniak – Wieteska, Stolarski, Pasquato, Astiz, Carlitos, Niezgoda.

Piast Gliwice: Plach – Pietrowski, J. Czerwiński, Korun, Konczkowski – Jagiełło, Hateley, Sedlar, Jodłowiec, Félix – Parzyszek.
Rezerwowi: Szmatuła – Sokołowski, Mokwa, Byrtek, Borkała, Gojko, Stanek..
Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 20:30. Bądźcie z nami na portalu lajfy com!
Będzie to już trzecie w tym sezonie stracie między tymi drużynami. Najpierw w ligowym spotkaniu w Gliwicach Legia triumfowała 3:1. Więcej emocji było w pojedynku w ramach 1/16 Pucharu Polski. Po 90 minutach było 0:0 a po 120 1:1. Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, w których lepsza okazała się Legia.
Piast nieźle spisuje się w tym sezonie. Zajmuje obecnie czwarte miejsce z dorobkiem 30 punktów. Znacznie lepiej czują się na swoim obiekcie, gdzie zdobyli 2/3 swojego dorobku. Ich bilans wyjazdowy to 2-4-3. W dodatku Piast do tego meczu przystąpi bez aż czterech zawodników pauzujących za kartki: Mikkela Kirkeskova, Patryka Dziczka, Joela Valencii i Michala Papadopulosa. W Legii za kartki zabraknie Andre Martinsa.
Legioniści wydają się być faworytem tego meczu. Zajmują aktualnie drugą pozycję w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 33 punktów i stratą 5 do prowadzącej Lechii Gdańsk, z którą to zmierzyli się w poprzedniej kolejce. Po niezbyt ciekawym spotkaniu padł bezbramkowy remis. Licząc starcie w Pucharze Polski było to czwarte z rzędu starcie Legii bez straty bramki.
Serdecznie zapraszam na relację z LOTTO Ekstraklasy. Legia Warszawa – Piast Gliwice.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

2:0

finał (1:0)

Gole: 20. Kulenović, 84. Carlitos

Kartki:   45+2. Szymański (LEG), 55. Vešović (LEG), 66. Jędrzejczyk (LEG), 80. Philipps (LEG) – 48. J. Czerwiński (PIA), 75. Korun (PIA), 89. Sedlar (PIA)

Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 9:1. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 1:3. Foule: 25:17.

Legia Warszawa: Majecki – Vešović, Jędrzejczyk, Rémy, Hloušek – Kucharczyk (88. Astiz), Cafú, Szymański, Philipps (88. Pasquato), D. Nagy – Kulenović (65. Carlitos).
Zmiany: Cierzniak – Wieteska, Stolarski, Pasquato, Astiz, Carlitos, Niezgoda.

Piast Gliwice: Plach – Pietrowski, J. Czerwiński, Korun, Konczkowski – Jagiełło (79. Gojko), Hateley, Sedlar, Jodłowiec (12. Sokołowski), Félix – Parzyszek (89. Stanek).
Zmiany: Szmatuła – Sokołowski, Mokwa, Byrtek, Borkała, Gojko, Stanek.

Sędziowie: Bartosz Frankowski