Lechia Gdańsk – Legia Warszawa

0:0

finał (0:0)

09.12.2018, 18:00 • Stadion Energa, Gdańsk • 18 • 18. kolejka • Krzysztof

Wydawało się, że nic nie może być słabszego od pierwszej połowy tego meczu. Okazało się, że jednak jest – druga połowa. Bardzo słabe spotkanie w Gdańsku. Lechia remisuje bezbramkowo z Legią i w tabeli zachowane status quo. (19:54:41)

90+4

90+2

Trzy minuty doliczone przez Marciniaka.

90+1

90+1. Podsumowanie "meczu na szczycie":

90+1

Coś nieprawdopodobnego! Makowski trącił futbolówkę do boku do Araka, a ten dokładnie zacentrował na głowę Sobiecha. Napastnik Lechii z bliskiej odległości przestrzelił! Marciniak wskazuje na rzut rożny, ale tam nie było kontaktu z piłką zawodnika Legii.

90

Dobrnęliśmy do ostatniej minuty regulaminowego czasu gry. Oby jak najrzadziej spotkały nas takie mecze na szczycie.

88

Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Marko Vešović, na boisku pojawia się Jose Kante.

86

Arak potraktował Stolarskiego łokciem. Marciniak nie dopatrzył się jednak przewinienia na kartkę.

85

Centra Mladenovicia z lewej flanki. Arak wygrał pojedynek główkowy w polu karnym, lecz jego strzał był bardzo niedokładny. Piłka przeleciała nad poprzeczkę.

84

Przerzucone dośrodkowanie Martinsa z lewego skrzydła. Futbolówka poszybowała za linię końcową.

83

Skuteczna interwencja Stolarskiego, który zablokował Mladenovicia i wywalczył dodatkowo piłkę. Majecki wznowi grę od bramki. Nie możemy spodziewać się celnego, dalekiego wykopu.

82

Spóźniony Makowski wyciął Martinsa. Gracz Legii ucierpiał w tym starciu, ale jest gotowy, aby kontynuować grę.

82

Żółtą kartkę otrzymuje Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk).

82

Faule: 10 – 12

80

Trudno sobie wyobrazić, aby któraś z drużyn rozstrzygnęła ten pojedynek na swoją korzyść. Mecz, ze względu na postawę aktorów dzisiejszego spektaklu, jest skazany na bezbramkowy remis.

77

Łukasik przyblokował Hlouska w polu karnym. Naprawił w ten sposób błąd po swoim kiksie.

76

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Lukas Haraslin, na boisku pojawia się Artur Sobiech.

0:0

finał (0:0)

Kartki:   82. Makowski (LGD) – 41. Martins (LEG)

Posiadanie piłki: 42 % : 58 %.
Strzały celne: 2:2. Strzały niecelne: 9:6. Rzuty rożne: 7:5. Spalone: 1:2. Foule: 13:13.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Nunes, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Łukasik, Kubicki – Wolski (67. Arak), Makowski, Haraslin (76. Sobiech) – F. Paixao (C).
Zmiany: Alomerovic – Chrzanowski, Vitoria, Maulana Vikri, Michalak, Arak, Sobiech.

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Rémy, Jędrzejczyk (C), Hloušek – Cafú, Martins – Vešović (88. Kante), Szymański, Kucharczyk (65. D. Nagy) – Carlitos (65. Kulenović).
Zmiany: Cierzniak – Philipps, Wieteska, D. Nagy, Pasquato, Kante, Kulenović.

Główny: Szymon Marciniak

Widownia: 20 856