Fortuna Puchar Polski

Piast Gliwice – Legia Warszawa

1:1

koniec po rz. karnych (2:4) (0:0)

30.10.2018, 20:30 • Stadion Miejski, Gliwice • 1/16 finału • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (23:29:50)

Gdyby nie było w tym spotkaniu dogrywki i rzutów karnych to mecz byłby do zapomnienia. O wiele więcej działo się na stadionie w Gliwicach po upływie 90 minut. Ostatecznie to aktualni mistrzowie Polski awansują do kolejnej rundy dzięki pewnie wykonanym uderzeniom w serii jedenastek.
Strzały na bramkę: 4:10
Strzały niecelne: 11:10
Rzuty rożne: 8:6
Spalone: 1:1
Faule: 17:19

4. serie 2:4

Kulenović uderza w prawo, Plach rzuca się w lewo. Legia Warszawa wygrywa po rzutach karnych!

4. serie 2:3

Mocne uderzenie po ziemi tuż przy lewym słupku Papadopulosa!

3. serie 1:3

Antolić uderza mocno i pewnie. Karny wykonany niemal identycznie jak u Cafu.

3. serie 1:2

Sokołowski uderza w poprzeczkę!

2. serie 1:2

Cafu uderza celnie w lewą stronę bramki, Plach rzucił się w prawo.

2. serie 1:1

Wyczul intencję rywala Majecki, ale Dziczek uderzył bardzo mocno i pewnie tuż przy słupku!

1. serie 0:1

Pewne płaskie uderzenie Kucharczyka w prawą stronę bramki!

1. serie 0:0

Majecki broni uderzenie Koruna!

Rozpoczynają się rzuty karne.

W dogrywce działo się więcej niż w regulaminowym czasie gry, ale to jeszcze nie koniec emocji!

120+3

Druga połowa dogrywki skończona.

120+2

Jeszcze będzie okazja po rzucie wolnym dla gospodarzy, najpewniej ostatnia w meczu.

1:1

Gole: 118. Sokołowski – 111. Carlitos

Kartki:   105+3. Konczkowski (PIA) – 63. Nagy (LEG), 86. Kante (LEG)

2:4   Kulenović (LEG)

Strzały celne: 3:8. Strzały niecelne: 11:10. Rzuty rożne: 8:6. Spalone: 1:1. Foule: 18:19.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Czerwiński, Korun, Mokwa – Badia (79. Gojko), Jodlowiec, Felix (73. Valencia), Dziczek, Jagiełło (113. Sokołowski) – Ayong (46. Papadopulos)

Zmiany: Dybowski – Valencia, Sokołowski, Byrtek, Papadopulos, Borkała, Gojko

Legia Warszawa: Majecki – Stolarski, Jędrzejczyk, Pazdan, Hlousek – Kucharczyk, Martins (48.Cafu), Szymański (85. Carlitos), Antolić, Nagy (74. Vesović) – Kante (112. Kulenović)

Zmiany: Malarz – Wieteska, Pasquato, Vesović, Cafu, Carlitos, Kulenović

Główny: Tomasz Musiał
Asystenci: S. Mucha, J. Ślusarski
Techniczny: S. Krasny