0:2

finał (0:1)

07.07.2018, 16:00 • Samara Ariena, Samara • Ćwierćfinał • Jarek

Z mojej strony to już wszystko! Dziękuję za uwagę i zapraszam na relację z drugiego dzisiejszego ćwierćfinału. Do zobaczenia! (17:55:53)

Koniec, koniec, koniec! Anglicy pokonują Szwecję 2:0 i zapewniają sobie awans do najlepszej czwórki mistrzostw świata! W gronie półfinalistów mamy Belgię, Francję oraz Anglię. O 20 rozpocznie się mecz wyłaniający ostatnią drużynę, która powalczy o medal. Będzie to Rosja albo Chorwacja.

90+4

Bezradni Szwedzi. Nieprzepisowo walczył o piłkę z Kanem Larsson i arbiter zdecydował się na indywidualne upomnienie.

90+3

Nie ustają śpiewy angielskich kibiców, którzy od dłuższego czasu świętują awans do półfinału.

90+1

Ostatnia zmiana w reprezentacji Anglii. Za Sterlinga wchodzi Rashford.

90+1

Aż o pięć minut przedłużony zostaje mecz w Samarze.

90+1

Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Augustinsson, ale jego strzał był bardzo niecelny.

90

90. Ludwig Augustinsson (SWE)

90

Faulowany Granqvist tuż przed linią pola karnego. To może być jedna z ostatnich okazji Szwedów na zdobycie bramki.

89

Nieporozumienie Anglików w szesnastce rywali i futbolówka wyszła poza plac gry.

88

Nie zapanował nad nerwami Guidetti i on również zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

87

87. Harry Maguire (ENG)

87

Faul Maguire od tyłu i arbiter po raz pierwszy w tym meczu sięga po kartkę.

86

Sporo faulują w ostatnich minutach Szwedzi. Jeszcze jeden rzut wolny dla Anglików bardzo blisko pola karnego rywali.

85

Zmiana także w reprezentacji Trzech Koron. Krafth zostaje zastąpiony przez Janssona.

85

Kolejna zmiana w reprezentacji Anglii. Za Hendersona na murawie melduje się Dier.

84

Nieudane zagranie Trippiera z rzutu wolnego i piłka opuściła plac gry.

82

Strzał Lingarda z dwudziestego metra zablokowany przez jednego z obrońców, ale Anglicy w dalszym ciągu utrzymują się przy piłce.

81

Bardzo dobre wyjście z bramki zanotował Pickford.

80

Już tylko dziesięć minut na odrobienie strat mają Skandynawowie. Niewiele wskazuje na to, aby ich gonitwa miała się udać.

78

Bardzo groźnie zrobiło się pod bramką szwedzkiej reprezentacji, ale ostatecznie wychodzą z opresji Szwedzi.

77

Pierwszej zmiany dokonuje Gareth Southgate. Za Dele Alliego wprowadzony został Delph.

75

Ucierpiało dwóch Szwedów, na szczęście szybko doszli do siebie. Anglicy przy piłce.

73

Złe zagranie Lingarda do Sterlinga, który nie miał szans sięgnąć futbolówki. Od bramki Olsen.

72

72. Marcus Berg (SWE)

72

Maguire faulowany przez Granqvista w trakcie dośrodkowania z kornera.

71

Fenomenalną okazję na zdobycie bramki miał Berg, ale po raz kolejny na przeszkodzie stanął golkiper angielskiej drużyny! Tylko korner dla naszym morskich sąsiadów.

70

Rozpoczęła się siedemdziesiąta minuta gry! Daje się zauważyć pojedyncze zrywy Szwedów, ale jeśli ktoś ma tu jeszcze strzelić bramkę, to raczej Anglicy.

68

Strzał Dele Alliego zza pola karnego, ale piłka trafia prosto w Granqvista! Anglicy w dalszym ciągu przy piłce.

67

67. Harry Maguire (ENG)

67

Nieco ponad dwadzieścia minut na odwrócenie losów spotkania mają szwedzcy reprezentanci. Wydaje się, że Anglicy jednak utrzymają te prowadzenie.

65

Jeszcze jedna roszada w reprezentacja Trzech Koron. Za Forsberga wchodzi Olsson.

65

Zmiana w reprezentacji Szwecji. Toivonena zastępuje Guidetti.

65

Nieudane wykończenie akcji przez Anglików i z piątego metra wznowi grę Olsen.

64

Ładnie kombinują Szwedzi, ale ich akcję w porę przerywają rywale.

62

62. Piękna akcja Szwedów:

62

Jak to nie wpadło?! Koronkowa akcja Szwedów, piękne wymiany piłki, ale w decydującym momencie strzał Claessona znakomicie wybronił Pickford!

60

Larsson w brzydki sposób zatrzymuje Kane'a na skrzydle, ale arbiter w dalszym ciągu nie decyduje się na sięgnięcie po kartkę.

59

59. Dele Alli (ENG) - 0:2

59

Gol dla Anglii!

O krok od półfinału są Anglicy! Perfekcyjna wrzutka Lingarda i pewny strzał DELE ALLIEGO głową z pięciu metrów! Niezbyt udanie w obronie zachowali się szwedzcy defensorzy.

57

Zablokowane uderzenie Lingarda i Synowie Albionu rozpoczną od rzutu rożnego.

56

Kane zbyt mocno w pole karne do Sterlinga, ale zdołali się utrzymać przy piłce Anglicy.

55

Lindelof uprzedził Harry'ego Kane'a przy dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

54

54. Harry Maguire (ENG)

54

Zakotłowało się pod bramką szwedzkiej reprezentacji, ale ostatecznie Anglikom nie udało się oddać strzału.

53

Na trybunach niesie się teraz głośny doping rosyjskich kibiców. Przypomnijmy, że reprezentacja Sbornej gra swój mecz o półfinał już dziś wieczorem.

52

Bardzo dobrze zorganizowani w defensywie są Synowie Albionu. Rywale mają kłopot z przedostaniem się pod pole karne.

50

Trippier czysto odebrał piłkę Toivonenowi na własnej połowie boiska.

49

Piłkę przejęli Anglicy, którzy w tym momencie nie spieszą się z przeprowadzaniem kolejnych ataków.

47

47. Marcus Berg (SWE)

47

Ależ wspaniała parada Pickforda po strzale głową Berga z siedmiu metrów! Fenomenalna interwencja angielskiego golkipera.

47

Od razu ruszyli do przodu Szwedzi. Trudno się dziwić – nie mają już nic do stracenia i jeśli chcą zdobyć gola, muszą zaatakować.

46

Do przerwy Anglicy prowadzą ze Szwedami jednym golem. Na listę strzelców wpisał się w trzydziestej minucie Harry Maguire. Na razie niewiele powodów do optymizmu mogą mieć kibice szwedzcy. Ale kto wie, może w drugiej połowie reprezentacja "Trzech Koron" znacznie poprawi swoją grę i powalczy o awans.

45+2

45+1

Jedną minutę doliczył Bjorn Kuipers.

45

45. Raheem Sterling (ENG)

45

Ależ to zepsuł Sterling! Tym razem nie był na ofsajdzie, a został obsłużony znakomitym podaniem. Sterlinga znów zatrzymał Olsen, a przy dobitce zablokował Granqvist!

44

44. Raheem Sterling (ENG)

44

Znakomite zagranie do Sterlinga, który przegrywa pojedynek sam na sam z Olsenem! Bardzo późno odgwizdany ofsajd, który był oczywisty.

43

Długa piłka w pole karne do Sterlinga, który był jednak naciskany przez dwóch defensorów i nie zdołał opanować futbolówki.

42

Pickford bardzo pewnie wyłapuje piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu jednego ze Szwedów z lewej strony boiska.

41

Zamieszanie w polu karnym Skandynawów, którzy jednak bez szwanku wychodzą z opresji.

40

Nie mają zbytnio pomysłu Szwedzi na przeprowadzenie akcji, która mogłaby przynieść im wyrównanie. Chyba niewiele może się tu wydarzyć jeszcze przed przerwą.

38

Jeszcze raz Pickford myli się przy długim wznowieniu gry. Piłka oddana za darmo.

37

Dośrodkowanie Augustinssona z rzutu wolnego, ale piłka trafia na głowę Maguire'a.

35

Zupełnie nieudane uderzenie Hendersona zza pola karnego. Dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania.

33

Niezbyt udane wybicie piłki przez Pickforda i od autu rozpoczynają rywale.

32

Bardzo dobrą sytuację mają podopieczni Garetha Southgate'a. Kibice angielscy rozpoczęli śpiewanie na stadionie w Samarze.

30

30. Harry Maguire (ENG) - 0:1

30

Anglicy obejmują prowadzenie! Bardzo dobre dośrodkowanie Younga z rzutu rożnego i strzałem głową z dziesięciu metrów zdobywa bramkę HARRY MAGUIRE!

30

Tym razem za mocna wrzutka Trippiera, ale będą mieli jeszcze rzut rożny Synowie Albionu.

29

Dobre wybicie Granqvista po kolejnym dośrodkowaniu w pole karne Szwedów.

27

Na dłużej przy piłce znaleźli się teraz reprezentanci "Trzech Koron", ale zabrakło dokładności na połowie rywali.

25

Błędna decyzja liniowego, który zasygnalizował pozycję spaloną jednego ze Szwedów. Powtórki pokazały, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

24

Olsen bardzo pewnie broni płaskie zagranie z boku pola karnego. Bardzo czujny jest golkiper szwedzkiej reprezentacji.

23

Zdecydowanie za długo trzymał piłkę przy sobie Sterling, a następnie nieudanie dośrodkowywał.

22

Ostatnie minuty pokazały, że coś może drgnąć. Zobaczymy, czy Anglicy pójdą za ciosem i w dalszym ciągu będą atakować.

20

Dośrodkowanie Younga z lewej flanki, ale lepiej ustawieni byli Szwedzi, którzy przechwycili futbolówkę.

19

19. Harry Kane (ENG)

19

To mógł być gol! Sterling dzięki ogromnej szybkości znakomicie wyprowadził kontratak. Na dwudziestym metrze zagrał Do Harry'ego Kane'a, który płaskim uderzeniem minimalnie spudłował!

19

Zablokowane dośrodkowanie Augustinssona i od autu wznawiać grę będą Skandynawowie.

18

Bardzo dobre zachowanie Stonesa, który zablokował Toivonena i pozwolił piłce opuścić plac gry.

17

Sporo chaosu teraz w środkowym sektorze boiska. Żadna z drużyn nie potrafiła na dłużej utrzymać się przy piłce.

16

Groźnie zapowiadała się akcja Szwedów, ale zagranie Claessona do Toivonena zostało przecięte przez jednego z angielskich defensorów.

15

Bardzo powoli rozkręca się ten mecz. Pierwszy kwadrans nie przyniósł nic ciekawego. Miejmy nadzieję, że scenariusz gry ulegnie zmianie.

13

Claesson zdecydował się na potężne uderzenie z dystansu. Strzał był niecelny, ale pomysł jak najbardziej dobry.

12

Podopieczni Garetha Southgate'a wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

11

Zamknięci Szwedzi we własnym polu karnym. Po chwili dośrodkowywał jeden z Anglików, ale zbyt wysoko i Olsen ze spokojem wyłapał futbolówkę.

9

Ucierpiał w starciu z rywalem Henderson, jednak sędzia uznał, że to angielski zawodnik przewinił w tej sytuacji.

8

Granqvist trafiony w rękę w polu karnym rywali i arbiter z Holandii przerywa akcję Szwedów. Pickford wznawia grę z rzutu wolnego.

7

Było groźnie! Błąd Granqvista starał się wykorzystać Dele Alli, jednak piłkę po jego zagraniu do Kane'a przechwycił Olsen.

5

Synowie Albionu spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska.

4

Na własnej połowie znajdują się Szwedzi, którzy czekają na jakiś ruch Anglików.

2

Za mocne zagranie Berga i piłka wychodzi poza linię końcową. Od bramki rozpocznie Pickford.

1

Protokół meczowy:

Szwecja: Olsen – Krafth, Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Claesson, Seb. Larsson, Ekdal, Forsberg – Berg, Toivonen.

Rezerwowi: Nordfeldt, Johnsson – Helander, P. Jansson, M. Olsson, Durmaz, Hiljemark, Rohdén, Svensson, Guidetti, Kiese Thelin.

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Alli, Henderson, Lingard, Young – Sterling, Kane (C).

Rezerwowi: Butland, Pope – Alexander-Arnold, Cahill, Delph, P. Jones, Rose, Dier, Loftus-Cheek, Rashford, Vardy, Welbeck.

Sędziowie: Bjorn Kuipers.

Dzień dobry Państwu! Do rozpoczęcia trzeciego ćwierćfinału pozostało niecałe 90 minut. Za moment poznamy składy, w jakich obie ekipy rozpoczną spotkanie w Samarze. Bądźcie z nami!
Początek spotkania w Samarze o godzinie 16:00. Kilkadziesiąt minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu zespołów. Koniecznie bądźcie z nami!
Jak nie teraz, to kiedy? To pytanie zadają sobie chyba wszyscy sympatycy angielskiej reprezentacji. Kadrowicze z Brytanii przebrnęli przez 1/8 finału, ponadto ich droga do finału nie wydaje się aż tak trudna. Anglicy unikną gry z największymi faworytami i możliwe że mistrzostwa w Rosji pozwolą im po raz drugi sięgnąć po mistrzostwo świata.
Ten mundial na tyle przyzwyczaił nas do niespodzianek, że właściwie udział Szwecji w tej fazie rozgrywek nikogo nie powinien dziwić. Reprezentanci "Trzech Koron" wygrali grupę w której rywalizowali z Koreą Południową, Niemcami oraz Meksykiem. W 1/8 finału Szwedzi grali ze Szwajcarią, którą pokonali 1:0 po golu Forsberga.
Czas na kolejne decydujące rozstrzygnięcia! Dziś poznamy pozostałych dwóch półfinalistów rosyjskiego mundialu. W pierwszym dzisiejszym ćwierćfinale Anglicy zmierzą się ze Szwedami.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

0:2

finał (0:1)

Gole: 30. Maguire (Young), 59. Alli (Lingard)

Kartki:   88. Guidetti (SWE), 90+4. Seb. Larsson (SWE) – 87. Maguire (ENG)

Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 1:6. Spalone: 2:1. Foule: 10:7.

Szwecja: Olsen – Krafth (85. P. Jansson), Lindelöf, Granqvist (C), Augustinsson – Claesson, Seb. Larsson, Ekdal, Forsberg (65. M. Olsson) – Berg, Toivonen (65. Guidetti).
Zmiany: Nordfeldt, Johnsson – Helander, P. Jansson, M. Olsson, Durmaz, Hiljemark, Rohdén, Svensson, Guidetti, Kiese Thelin.

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Alli (77. Delph), Henderson (85. Dier), Lingard, Young – Sterling (90+1. Rashford), Kane (C).
Zmiany: Butland, Pope – Alexander-Arnold, Cahill, Delph, P. Jones, Rose, Dier, Loftus-Cheek, Rashford, Vardy, Welbeck.

Sędziowie: Bjorn Kuipers (Holandia)