Japonia – Polska

0:1

finał (0:0)

28.06.2018, 16:00 • Wołgograd Ariena, Wołgograd • Grupa H • Jarek

Z mojej strony to już wszystko. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na wieczorne emocje związane z meczami Anglii z Belgią oraz Panamy z Tunezją. Do zobaczenia! (18:01:11)

Faule: 11:8.

Nie zdążył wejść na murawę Błaszczykowski. Japończycy dopinają swego i kończą mecz z porażką 1:0 oraz z lepszym współczynnikiem Fair Play od Senegalu. Możemy się cieszyć, ponieważ kończymy ten mundial pozytywnym akcentem i udaje nam się zakończyć fazę grupową z trzema punktami. Miało być lepiej, ale skoro nie udało nam się awansować, to dobrze, że chociaż wygraliśmy ten mecz o honor.

90+4

90+3

Przy linii bocznej czeka na wejście na murawę Błaszczykowski. Miał zmienić jednego z naszych reprezentantów, ale najprawdopodobniej się to nie uda, ponieważ Japończycy nie dopuszczają do przerwania gry.

90+2

Obraz gry nie ulega zmianie. Japonia przy piłce, ale bez żadnego zaangażowania w ofensywie. Długo wymieniają piłkę wzdłuż boiska nasi rywale.

90+1

O trzy minuty przedłużona zostaje druga połowa tego spotkania.

90

Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Japończycy wiedzą, w jakiej są sytuacji i starają się nie prowokować niepotrzebnych zdarzeń.

89

Bardzo daleko wybijają futbolówkę Japończycy. Ostatnie minuty rozgrywane są przy akompaniamencie gwizdów.

88

Teraz to podopieczni Adama Nawałki znajdują się przy piłce. Póki co nie atakujemy. Miejmy nadzieję, że nasi jednak spróbują powalczyć o drugiego gola.

86

Pogubili się w tej wymianie podań nasi rywale i piłka wychodzi na aut. Biało-Czerwoni wznawiają grę na wysokości linii środkowej boiska.

85

Nie podoba się kibicom obecna gra Japonii. Azjaci przetrzymują piłkę, aby nie dać Polakom okazji na zdobycie gola, ale też aby nie wyłapać żadnej kartki.

84

Japończycy nie spieszą się teraz z wyprowadzaniem ataków. Mają mniej żółtych kartek niż Senegal, a więc na ten moment znajdują się na drugim miejscu w tabeli.

82

Ostatnia zmiana w japońskiej reprezentacji. Hasebe wchodzi w miejsce Muto.

82

Płaska centra w pole karne do Lewego, który został uprzedzony przez Makino. Niewiele brakowało, a mogła paść bramka samobójcza.

81

Rozpoczęliśmy ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry. Jest to również nasze ostatnie dziesięć minut na tym mundialu. Miejmy nadzieję, że kolejne już za cztery lata.

80

Rafał Kurzawa zostaje z kolei zmieniony przez Sławomira Peszko.

79

Łukasz Teodorczyk wchodzi w miejsce Piotra Zielińskiego.

79

Tymczasem zmiany szykują się w naszej reprezentacji. Do wejścia szykowany jest Teodorczyk, a także Peszko.

78

Strzał Glika głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale bardzo niecelny.

77

Góralski ładnie odwrócił się z piłką w środku pola, ale faulował go rywal. Krychowiak za moment wznowi grę od rzutu wolnego w środku pola.

76

Kolumbia obejmuje prowadzenie w meczu z Senegalem! Zarówno Senegal, jak i Japonia mają w tym momencie po cztery punkty i bilans bramek 4:4. Czy na tym turnieju dojdzie po raz pierwszy do sytuacji, w której o awansie zadecyduje klasyfikacja Fair Play?

74

74. Pudło Lewandowskiego:

74

Nieprawdopodobne! Fenomenalna kontra naszych reprezentantów! Zieliński zagrywa na skrzydło do Grosickiego. Ten zauważył wysuwającego się na wolne pole Lewandowskiego, który naciskany przez rywala posyła piłkę ponad bramką!

73

Niecelny strzał głową Yoshidy. Fabiański nie musi spieszyć się ze wznowieniem gry z piątego metra.

72

Bardzo dobry wślizg Bereszyńskiego. Nasi rywale rozpoczną od rzutu rożnego.

70

Dwadzieścia minut do końca meczu! Polacy prowadzą, a Japończycy muszą się rzucić do przodu, ponieważ taki rezultat wyrzuca ich z mundialu.

68

Zdecydowanie więcej mogliśmy wycisnąć z tej akcji. Piłka opuszcza linię końcową i grę wznawiać będzie Kawashima.

67

Centra Grosickiego, ale wybijają w górę Japończycy. Próbował walczyć o spadającą piłkę Jędrzejczyk, ale robił to w nieprzepisowy sposób.

66

Faulowany przez Makino był Lewandowski. Żółta kartka dla Japończyka i okazja dla Polaków z rzutu rożnego.

65

Druga zmiana w drużynie naszych rywali. Inuj wchodzi w miejsce Usamiego.

64

Z dystansu uderzał Zieliński, ale jego uderzenie zostaje zablokowane. Chwilę później za mocne dośrodkowanie Grosickiego do Lewandowskiego.

62

Usami uderzał z linii pola karnego, ale bardzo ofiarnie zablokował jego strzał Glik. Możemy się tylko domyślać, jak dużo lepiej mogłoby być, gdyby Kamil grał od samego początku mistrzostw...

61

Od razu rzucili się do odrabiania strat Japończycy. Na ten moment oni również odpadają z turnieju!

59

59. Jan Bednarek (POL) - 0:1

59

Gol dla Polski!

Polska obejmuje prowadzenie! Bardzo ładne dośrodkowanie Kurzawy, świetnie do piłki wyskakuje JAN BEDNAREK, który świetnie zachowuje się w polu karnym i pakuje piłkę do bramki!

59

Kurzawa faulowany na połowie rywali przez Yamaguchiego. Może stały fragment gry pomoże nad zdobyć gola?

58

Zamieszanie w naszym polu karnym. Makino w dość ekwilibrystyczny sposób próbował skierować piłkę do bramki, ale uderzył niecelnie.

57

Płasko niemal z zerowego konta centrował Usami, ale dobrze przypilnował tego Glik. Korner dla rywali.

57

Cały czas na naszej połowie przy piłce znajdują się reprezentanci azjatyckiej drużyny. Do końca spotkania pozostało nieco ponad trzydzieści minut.

55

Próbują odpowiedzieć na akcję Polaków Japończycy. Jak na razie w ciekawym tempie toczona jest druga odsłona.

53

Ależ szkoda! Ładny kontratak polskiej reprezentacji. Zieliński zagrał do Grosickiego, który od razu odegrał mu piłkę, ale nieco za mocno i wyłapał ją Kawashima!

52

Japończycy nieco schowani w tej drugiej odsłonie. Teraz mieli pierwszą okazję, ale bardzo dobrze interweniował Jędrzejczyk.

50

Faulował w ataku Bartosz Bereszyński i spokojnie od rzutu wolnego wznawia grę Kawashima.

49

Bereszyński od autu na wysokości pola karnego naszych rywali.

47

Teraz mamy zmianę w reprezentacji Japonii. Okazaki zostaje zastąpiony przez Osako.

46

Bez zmian w obydwu zespołach na drugą odsłonę meczu.

46

Co ciekawe, w tym momencie Japonia znajduje się na pierwszym miejscu przed Senegalem tylko dzięki... jednej żółtej kartce mniej do Afrykańczyków!

Do przerwy bez bramek w Wołgogradzie! Jest to pierwszy mecz na tym mundialu, w którym do przerwy nie przegrywamy. Miejmy nadzieję, że spotkanie zakończy się co najmniej remisem, a my wrócimy do kraju z jakimkolwiek dorobkiem punktowym. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1

Jedną minutę doliczył arbiter.

45

Za mocne dośrodkowanie Bereszyńskiego i ani Lewandowski, ani Jędrzejczyk nie mieli szans, aby piłkę sięgnąć.

44

Podopieczni Adama Nawałki chyba niewiele zdążą zrobić jeszcze przed przerwą. Brakuje pomysłu na przeprowadzenie ciekawej akcji ofensywnej.

42

Kolejny raz w natarciu Azjaci. Dobrze Jędrzejczyk uniemożliwia jednego z rywali oddanie uderzenia, a po chwili Polacy wywalczyli wrzut z autu.

41

Jeszcze jedno zagranie w nasze pole karne, ale tym razem Japończykom nie udaje się oddać uderzenia.

40

Bardzo pewnie wyłapuje piłkę Łukasz Fabiański po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

39

Ładnie w defensywie zagrał Kurzawa. Nie mógł nic zrobić Okazaki i tylko rzut rożny dla Japonii.

38

Huknął z dystansu Kurzawa, ale ewidentnie zabrakło precyzji. Od bramki rozpocznie Kawashima.

37

Z kontratakiem ruszali Polacy. Zieliński zagrywał do Lewego, ale zagranie zostało zablokowane. Tylko korner dla naszych.

37

Kolejna akcja Japończyków, ale tym razem szybciej udało nam się przerwać ich atak.

35

35. Takaši Usami (JPN)

35

Teraz groźnie pod naszą bramką. Z ostrego konta strzelał Usami, ale dobrze z jego uderzeniem poradził sobie Fabiański.

33

Mamy jeszcze potwierdzenie Goal Line Technlogy – piłka po strzale Grosickiego i interwencji Kawashimy nie przekroczyła linii.

32

32. Najlepsza okazja polskiej reprezentacji:

32

Ależ to była okazja! Dośrodkowanie Bereszyńskiego, strzał głową Grosickiego, ale jakimś cudem broni to Kawashima!

30

30. Shinji Okazaki (JPN)

30

Przepraszamy za ogromne kłopoty techniczne. Po trzydziestu minutach remis w starciu z Japonią.

26

Pognał na skrzydle Okazaki, ale został zatrzymany. Aut dla Japończyków.

22

Tym razem dośrodkowywali, ale bardzo przytomnie zachował się w bramce Fabiański.

21

Po dośrodkowaniu Kurzawy z rzutu rożnego nieprzepisowo walczył o piłkę Glik i arbiter dyktuje rzut wolny dla naszych rywali.

19

Skutecznie blokujemy dośrodkowania rywali. Tylko aut dla reprezentacji Japonii.

17

Strzelał zza pola karnego Sakai, ale piłka trafiła prosto w objęcia naszego golkipera.

15

Kwadrans gry za nami. Póki co minimalnie przeważają rywale. Miejmy nadzieję, że Biało-Czerwoni zaczną spisywać się lepiej.

12

Dobrą okazję miał przed momentem Okazaki, ale po wrzutce ze skrzydła niecelnie strzelał głową.

7

Indywidualna próba Jędrzejczyka, ale nie udało się tej akcji zakończyć dośrodkowaniem.

5

Łatwo gubi piłkę Lewandowski na połowie rywali.

1

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00. Relację zaczniemy już niecałą godzinę wcześniej, aby jak najszybciej zaprezentować Państwu skład wyjściowy naszej reprezentacji. Bądźcie z nami!
Przewidywany skład Biało-Czerwonych:

Fabiański – Piszczek, Glik, Bednarek, Rybus – Grosicki, Krychowiak, Góralski, Kurzawa – Zieliński, Lewandowski.

Sporo źródeł podaje, że właśnie tak ma wyglądać podstawowa jedenastka na nasz ostatni mecz na tych mistrzostwach. Cieszy przede wszystkim postawienie na młodego Kurzawę, a także powrót do składu Glika, który z Kolumbią zagrał raptem kilkanaście minut. Nastąpiła również zmiana w bramce. Mogące spisać się lepiej w poprzednich dwóch starciach Szczęsnego ma zastąpić Fabiański.
Polska:

Jak jest, wszyscy dobrze wiemy. Polacy zaliczyli na tym mundialu swojego klasycznego hattricka – mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Nie tak to miało wyglądać, ale miejmy nadzieję, że nie jest to początek jakiegoś kryzysu, a wypadek przy pracy nad powrotem do świetności polskiego futbolu. Miejmy nadzieję, że mecz z Japonią da powody do optymizmu przez meczami Ligi Narodów.
Japonia:

Zupełnie inaczej do meczu podejdą Azjaci. Po zwycięstwie 2:1 nad Kolumbią, a także remisie 2:2 z Senegalem cały czas mają szanse na awans i to z pierwszego miejsca. Co ciekawe, nawet porażka w meczu z nami nie skreśla ich w kontekście walki o fazę pucharową. Sporo będzie zależało od równolegle rozgrywanego meczu Kolumbii z Senegalem.
Nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz. Starcie z Japonią miało być już spotkaniem przygotowującym do fazy pucharowej, jednak rzeczywistość okazało się brutalna. Interkontynentalna grupa okazała się dla nas za trudna i w pojedynku z Japonią pozostaje nam tylko grać o honor.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

0:1

finał (0:0)

Gole: 59. Bednarek (Kurzawa)

Kartki:   66. Makino (JPN)

Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:0. Foule: 11:8.

Japonia: Kawashima (C) – H. Sakai, Yoshida, Makino, Nagatomo – Yamaguchi, Šibasaki – G. Sakai, Okazaki (47. Ōsako), Usami (65. Inuj) – Muto (82. Hasebe).
Zmiany: Higašiguči, Nakamura – Endo, Haraguči, Hasebe, Kagawa, Honda, Inuj, Ōsako, Ošima, Šódži, Ueda.

Polska: Fabiański – Bereszyński, Glik, Bednarek – Kurzawa (80. Peszko), Krychowiak, Góralski, Jędrzejczyk – P. Zieliński (79. Teodorczyk), Lewandowski (C), Grosicki.
Zmiany: Białkowski, Szczęsny – Cionek, Pazdan, Ł. Piszczek, Błaszczykowski, Linetty, Peszko, Rybus, Kownacki, Milik, Teodorczyk.