Mistrzostwa Świata

Japonia – Senegal

2:2

finał (1:1)

24.06.2018, 17:00 • Ekaterinburg Arena, Jekaterynburg • Grupa H • Radosław Łączkowski (@RadekLaczkowski)

Japonia remisuje z Senegalem 2:2 w pierwszym meczu drugiej kolejki grupy H. Dla nas ten rezultat jest bardzo istotny, ponieważ ewentualny zwycięzca meczu Polska – Kolumbia znacznie zwiększy swoje szanse na awans do fazy pucharowej. Jedno się nie zmieni, Japonia i Senegal nadal będą na dwóch pierwszych miejscach. "Samurajowie" zdecydowali się na techniczne konstruowanie akcji, dzięki czemu dwukrotnie doprowadzili do wyrównania. Senegal znów nie zagrał pasjonującego spotkania, ale ponownie punktuje. Teraz pozostaje nam tylko czekać na mecz Polaków! Dziękujemy za uwagę i idziemy kibicować Biało-Czerwonym! (18:58:01)

90+4

90+4

Wrzutka w pole karne zakończona niecelnym uderzeniem Senegalczyków. Sędzia Rocchi za moment zakończy spotkanie.

90+4

Hasebe faulował Mane w środku pola. Żółta kartka dla japońskiego pomocnika.

90+2

Japończycy wybijają futbolówkę po dośrodkowaniu Sabaly'ego. Kilka sekund później Koulibaly chciał uderzyć z nożyc, ale kopnął w interweniującego rywala.

90+1

N'Doye trafił ręką w twarz jednego z Japończyków. Pomocnik Senegalu upomniany żółtym kartonikiem.

90

Sędzia doliczył do spotkania cztery minuty.

90

Sabaly ukarany żółtą kartką za nieprzepisowe zatrzymanie Usamiego.

90

Usami próbował wyjść z kontratakiem, ale rezerwowy Japonii był faulowany przez Sabaly'ego.

89

Senegal chce zamknąć rywali na ich połowie. Japonia dobrze ustawia swoje szyki obronne

87

Zmiana w drużynie Japonia: z boiska schodzi Takashi Inui, na boisku pojawia się Takashi Usami.

85

Zmiana w drużynie Senegal: z boiska schodzi M'Baye Niang, na boisku pojawia się Mame Diouf.

84

Strzał głową N'Doye po centrze z prawej strony za wysoki. Kawashima wznawia grę od bramki.

82

Długie podanie do Nianga z prawej strony. Sędzia dobrze dostrzegł pozycję spaloną zawodnika Senegalu.

80

Zmiana w drużynie Senegal: z boiska schodzi Badou Ndiaye, na boisku pojawia się Cheikh N'Doye.

78

78. Keisuke Honda (JPN) - 2:2

78

Gol dla Japonii!
Japonia po raz drugi doprowadza do wyrównania! N'Diaye raczej niepotrzebnie wychodził z bramki, przez co minął się z piłką! Inui podał z linii końcowej na piąty metr do KEISUKE HONDY! Pomocnik Japończyków mocnym uderzeniem umieścił futbolówkę w bramce!

77

Senegal próbuje strzelić trzecią bramkę, ale dośrodkowania Sarra nikt nie zdołał zamknąć.

75

Zmiana w drużynie Japonia: z boiska schodzi Genki Haraguči, na boisku pojawia się Shinji Okazaki.

75

75. Yūya Ōsako (JPN)

75

Strzał Osako został zablokowany. Japończycy reklamowali zagranie ręką Sane. Jednak sędzia nakazuje grać dalej.

74

Japonia wywalczyła rzut rożny po interwencji Koulibaly'ego przy centrze Haraguchiego.

72

Zmiana w drużynie Japonia: z boiska schodzi Shinji Kagawa, na boisku pojawia się Keisuke Honda.

71

71. Moussa Wagué (SNG) - 1:2

71

Zespół Senegal właśnie zdobył gola! Mimo przewagi Japończyków na murawie, afrykański zespół znów wychodzi na prowadzenie! Płaskie zagranie Sabaly'ego w pole karne. Niang źle trafił w piłkę, ale na skrzydle pokazał się MOUSSA WAGUE! Ten oddał mocny strzał pod poprzeczkę!

69

Fatalnie wykonany rzut wolny przez Senegalczyków. Na szczęście dla nich, Japonia nie zdołała wyprowadzić kontrataku.

68

Inui taktycznie faulował Sarra na wysokości pola karnego Kawashimy. Żółty kartonik dla japońskiego skrzydłowego.

66

Kagawa faulowany przez Mane na połowie boiska. Japonia od kilku minut zaczyna przeważać na murawie.

64

64. Takaši Inuj (JPN)

64

Piękne zagranie piętą Osako do Inuiego! Strzelec wyrównującej bramki oddał techniczny strzał na dalszy słupek. Futbolówka odbiła się od spojenia!

63

Kagawa mógł zdecydować się na strzał, ale oddał piłkę do Osako. Dośrodkowanie napastnika FC Köln poleciało za bramkę.

62

Japonia wyprowadza kontrę po zatrzymaniu Sarra na skrzydle. Senegal musi szybko wracać się do obrony.

60

60. Mało brakowało, a Japonia wyszłaby na prowadzenie po trafieniu Osako.

60

Osako mógł wyprowadzić Japonię na prowadzenie! Senegalczycy stracili piłkę na trzydziestym metrze. Płaskie zagranie w pole karne Shibasakiego do napastnika Japonii! Ten nie zdołał dostawić nogi na piątym metrze!

59

Niang ponownie uderzył ręką rywala. Tym razem opatrywany jest Shojji. Zawodnik Senegalu otrzymał żółtą kartkę.

58

Haraguchi faulował Sabaly'ego na połowie Senegalczyków. Japończycy po przerwie mają problem z utrzymaniem się przy piłce.

56

Chwila przerwy w grze. Hasebe ucierpiał w starciu z Niangiem. Japonia przez kilkanaście sekund musi grać w osłabieniu.

55

55. Mocny strzał Nianga zza pola karnego i pewna interwencja Kawashimy.

55

Dwie okazje dla "Lwów Terangi". Najpierw Yoshida wykopał piłkę po zamieszaniu w polu karnym, a później strzał Nianga z daleka wybronił Kawashima.

54

Reprezentacja Senegalu wciąż szuka miejsca na wyprowadzenie ataku pozycyjnego. Japonia konsekwentnie gra w obronie i wypycha rywali.

52

N'Diaye otrzymał podanie na szesnastym metrze od Mane. Techniczne uderzenie z pierwszej piłki zupełnie niecelne.

51

Haraguchi nie zdołał odegrać piłki do wybiegającego Kagawy. Wysokie tempo drugiej części spotkania.

50

Szybki kontratak Senegalczyków. Strzał z półwoleja Nianga poszybował nad bramką Kawashimy.

49

49.

49

Długo trwał atak Japończyków. Centrę Nagatomo z lewej strony głową strącił Haraguchi. Uderzenie Osako wyłapał N'Diaye.

48

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Senegalu nieudane. Japonia ratuje się dalekim wybiciem na połowę boiska.

47

Senegal konstruuje atak pozycyjny, ale zabrakło komunikacji na skrzydle. Po chwili Yoshida wślizgiem blokuje centrę Sarra.

46

Po pierwszej połowie Japonia remisuje z Senegalem 1:1. "Lwy Terangi" szybko wyszły na prowadzenie po szczęśliwym trafieniu Sadio Mane. Spotkanie było wyrównane, a z czasem to zawodnych z Azji zdołali doprowadzić do wyrównania do ładnej akcji i strzale Takashiego Inuiego. Senegal ma lepsze statystyki w kwestii uderzeń na bramkę, ale więcej piłką operują piłkarze Akiry Nishino. Mamy nadzieję, że po przerwie znów zobaczymy emocjonujące spotkanie. Za chwilę powracamy do Jekaterynburga.

45+1

45

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

45

Rzut wolny dla reprezentacji Senegalu. Sakai faulował Mane, do bramki Japonii około trzydzieści metrów. Centra do Nianga, który został na spalonym.

44

Płaskie zagranie N'Diaye spod narożnika boiska na bliższy słupek. Defensywa Japonii wykopuje piłkę z własnego pola karnego.

43

Sakai zablokował dośrodkowanie Sabaly'ego z prawej flanki. Senegal wywalczył rzut rożny.

42

Inui ponownie pokazał się do gry na skrzydle. Podanie Yoshidy do skrzydłowego Japonii za mocne.

40

Odpowiedź Japończyków. Techniczne uderzenie Haraguchiego poszybowało nad poprzeczką.

39

Niang został znakomicie wypuszczony na wolne pole z połowy boiska! Napastnik Torino przegrał starcie sam na sam ze znakomicie interweniującym Kawashimą!

38

Miękkie dośrodkowanie Sarra w pole karne Kawashimy. Yoshida głową wybija futbolówkę.

36

Kagawa faulowany przez Nianga na połowie Senegalu. Japończycy dostali wiatr w żagle.

34

34. Takaši Inuj (JPN) - 1:1

34

Świetny przerzut na lewą stronę z połowy boiska w kierunku Nagatomo! Ten wbiegł w pole karne i zostawił piłkę na dwunastym metrze! Tam był ustawiony TAKASHI INUI, który pięknym, technicznym uderzeniem doprowadził do remisu!

31

Sakai zatrzymał Mane na prawej stronie. Tempo gry trochę spadło, Japonia nadal buduje ataki pozycyjne, a Senegal nastawia się na kontry.

29

Przerzut gry na prawą stronę do Haraguchiego. Sabaly zdołał wygrać pojedynek biegowy ze skrzydłowym Japonii.

27

Centra Senegalu z rzutu rożnego w okolice siódmego metra. Arbiter dopatrzył się faulu na japońskim zawodniku.

25

Centra Nagatomo na bliższy słupek po szybkim ataku. Koulibaly dalekim wykopem oddalił zagrożenie.

24

Przewinienie Haraguchiego na N'Diaye na połowie boiska. Japonia bardzo wysoko atakuje rywali.

22

22. Niewygodna piłka dla Sarra i lekkie uderzenie na bramkę Kawashimy.

22

Dośrodkowanie N'Diaye po kontrze wyprowadzonej przez Mane. Strzał Sarra był za słaby na zaskoczenie Kawashimy.

21

Senegal próbował wyjść z kontratakiem, ale Sakai pozwolił piłce opuścić plac gry przy sprincie Mane.

20

Inui faulowany przez Sarra na lewej stronie. Japonia nie boi się szybkich wymian podań na całej szerokości boiska.

19

Mane znajdował się na pozycji spalonej po wykopie futbolówki przez N'Diaye.

17

17.

17

Kolejny szybki atak "Niebieskich samurajów". Zagranie w pole karne, Inui nie zdołał przyjąć piłki.

15

Japończycy zabierają się za odrabianie strat. Hasebe oddał mocny strzał z daleka, ale futbolówka trafiła w jednego z jego partnerów.

13

Zawodnicy z Afryki próbują powiększyć prowadzenie, ale dośrodkowanie Sarra z prawej strony wychwycił bramkarz Japonii.

11

11. Sadio Mané (SNG) - 0:1

11

Zespół Senegal właśnie zdobył gola! "Lwy Terangi" wychodzą na prowadzenie! Sabaly zgarnął piłkę w polu karnym rywali i oddał płaski strzał! Kawashima mógł z łatwością złapać to uderzenie, ale zdecydował się na piąstkowanie! Niefortunnie trafił w nogę SADIO MANE! Senegal otwiera wynik spotkania!

10

Daleki przerzut futbolówki w wykonaniu Koulibaly'ego do Mane. Zawodnik Liverpoolu nie miał szans na dobiegnięcie do futbolówki.

9

Sakai sprytnie zagrał do Osako na dwudziesty metr, niestety dla Japończyków drugi z azjatyckich piłkarzy nie opanował piłki.

7

Dużo dzieje się na początku spotkania. Centra Senegalu z lewej strony spokojnie wyłapana przez Kawashimę.

6

Inui świetnie pokazał się na lewej flance, jednak podanie Kagawy do pomocnika Eibar wyraźnie za mocne.

5

Kontra Senegalczyków przyniosła kolejny rzut rożny. Tym razem Niang za nisko zagrywał piłkę w pole karne Kawashimy. Strzał Sabaly'ego z daleka bardzo niecelny.

4

Atak pozycyjny w wykonaniu Japonii. Sabaly zatrzymał Hamaguchiego na skrzydle.

3

Dośrodkowanie Sarra wślizgiem zablokował Nagatomo. Mamy rzut rożny dla Senegalu. Centra Nianga minimalnie za wysoka.

2

W odpowiedzi "Lwy Terangi", Mane nie zdołał opanować piłki w polu karnym po centrze z prawej strony.

1

Górne podanie w kierunku Osako. Jednak defensywa Senegalu szybko wybiła futbolówkę z okolic pola karne N'Diaye.

1

Hymny narodowe już za nami. Czekamy na losowanie stron i pierwszy gwizdek sędziego.
Sędziowie wyprowadzają piłkarzy Japonii i Senegalu na murawę stadionu w Jekaterynburgu.

Japonia: Kawashima – H. Sakai, Yoshida, Shoji, Nagatomo – Hasebe, Shibasaki – Haraguchi, Kagawa, Inui – Osako.

Rezerwowi: Higashiguchi, Nakamura – Ueda, Endo, Usami, Yamaguchi, Oshima, Makino, G. Sakai, Honda, Okazaki

Senegal: K. N'Diaye – Sabaly, Koulibaly, Sane, Wague – P. N'Diaye, A. N'Diaye, Gueye – Sarr, Niang, Mane.

Rezerwowi: Diallo, Gomis – Mbodji, Mbengue, Sakho, Gassama, Kouyate, N'Doye, Konate, Sow, Diouf, Balde.
Japonia i Senegal zmierzą się po raz pierwszy w historii. W niedzielne popołudnie dojdzie do rywalizacji liderów z grupy H. W kontekście wyników reprezentacji Polski ten mecz będzie bacznie obserwowany. "Niebiescy samurajowie" pokazali, że są w stanie wyprowadzać wiele ataków. Z kolei "Lwy Terangi" bezlitośnie wykorzystują błędy rywali. Czy któraś z ekip zgarnie pełną pulę? Czy dojdzie do podziału punktów? Odpowiedzi na te i inne pytania przyniesie nam ostatni gwizdek arbitra. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo do naszego serwisu.
Oba zespoły wygrały swoje pierwsze mecze w grupie H, więc nie powinniśmy zobaczyć wielu zmian w składach.

Przewidywane ustawienie:
Japonia: Kawashima – Sakai, Yoshida, Shoji, Nagatomo – Hasebe, Shibasaki – Haraguchi, Kagawa, Inui – Osako.

Senegal: Ndiaye – Wague, Sane, Koulibaly, Gassama – Sarr, Ndiaye, Gueye, Mane – Diouf, Niang.
(Źródło: fifa.com)
Senegal:
Z kolei "Lwy Terangi" dopiero drugi raz w historii grają na Mistrzostwach Świata. W grupie kwalifikacyjnej nie mieli sobie mocnych, zdecydowanie pokonując Burkina Faso. Niestety na własnej skórze przekonaliśmy się dobrej dyspozycji Senegalczyków, ulegając im 1:2. Patrząc na kadrę, jaką zabrał ze sobą Aliou Cisse, boki obrony i pozycja napastnika nie są najsilniejszymi pozycjami Senegalu. Jednak na reprezentację Polski wystarczyły szybkie ataki, dzięki temu Senegal był jedyną ekipą afrykańską, która w poprzedniej serii gier zdobyła jakiekolwiek punkty.
Japonia:
"Niebiescy samurajowie" przyjechali do Rosji w nie najlepszych humorach. Po pewnym wygraniu kwalifikacji doszło do zamieszania w szeregach reprezentacji, czego efektem było zwolnienie Vahida Halilhodzicia ze stanowiska trenera. Jego następca – Akira Nishino – zdołał rozegrać jedynie trzy sparingi przed Mistrzostwami Świata. Jednak forma przyszła w najbardziej odpowiednim momencie, po bardzo dobrym występie Japonia pokonała Kolumbię 2:1. Dzięki temu Shinji Kagawa i spółka mają szansę wyjść z grupy. Od 1998 roku w przypadku Japończyków można znaleźć ciekawą zależność, gdy na poprzednim Mundialu odpadają w fazie grupowej, cztery lata później grają w 1/8 finału. Ostatnie Mistrzostwa Azjaci skończyli z zaledwie jednym punktem (mając za rywali Wybrzeże Kości Słoniowej, Grecję i... Kolumbię).
Najwyższa pora na drugą kolejkę spotkań w grupie H! Zanim Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Kolumbii, na murawie w Jekaterynburgu wybiegną piłkarze Japonii i Senegalu.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

2:2

finał (1:1)

Gole: 34. Inuj (Nagatomo), 78. Honda (Inuj) – 11. Mané, 71. Wagué (Niang)

Kartki:   68. Inuj (JPN), 90+4. Hasebe (JPN) – 59. Niang (SNG), 90. Sabaly (SNG), 90+1. N'Doye (SNG)

Posiadanie piłki: 54 % : 46 %.
Strzały celne: 7:12. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 2:4. Foule: 8:15.

Japonia: Kawashima – H. Sakai, Yoshida, Šódži, Nagatomo – Šibasaki, Hasebe (C) – Haraguči (75. Okazaki), Kagawa (72. Honda), Inuj (87. Usami) – Ōsako.
Zmiany: Higašiguči, Nakamura – Ueda, Endo, Makino, G. Sakai, Honda, Usami, Yamaguchi, Ošima, Okazaki, Muto.

Senegal: K. N'Diaye – Wagué, Sané, Koulibaly, Sabaly – Gueye – Sarr, A. N'Diaye, Ndiaye (80. N'Doye), Mané (C) – Niang (85. Diouf).
Zmiany: Diallo, A. Gomis – M'Bengue, Mbodji, Gassama, Kouyaté, N'Doye, M. Sow, Diouf, Mou. Konaté, D. Sakho, Baldé.

Sędziowie: Gianluca Rocchi – Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini – Abdulrahman Al Jassim