Mistrzostwa Świata

Anglia – Panama

6:1

finał (5:0)

24.06.2018, 14:00 • Nizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod • Grupa G • Patrycja Prucia

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne wielkie emocje do naszych relacji! (15:56:50)
To już koniec tej niezwykle jednostronnej rywalizacji. Synowie Albionu ogrywają wyraźnie 6:1 Panamę. Trzy bramki dla Anglików zdobył Harry Kane, który po nieco ponad godzinie opuścił boisko. Dwa trafienia dołożył defensor Manchesteru City John Stones, a jedno dorzucił jeszcze Jesse Lingard. Honorowe trafienie dla Panamczyków zdobył Baloy, który tym samym zapisał się w historii swojej reprezentacji. Był to pierwszy gol Panamy na Mistrzostwach Świata. Teraz zacieramy ręce i zbliżamy się coraz bardziej do meczu Polska – Kolumbia!

90+4

90+3

Murillo znowu dobrze poradził sobie ze Sterlingiem. Gracz ten jako jeden z niewielu może zaliczyć ten występ do udanych.

90+2

Penedo wznawia grę od własnej bramki. Jego dalekie wybicie pada łupem defensorów Synów Albionu.

90+1

Trwa już doliczony czas tego meczu. Sędzia Ghead Grisha dorzucił do drugiej odsłony aż cztery dodatkowe minuty.

90

Ashley Young będzie centrował z rzutu wolnego w pole karne. Sędzia jeszcze upomina Baloy'a, aby ten nie faulował Stonesa.

89

Powoli zbliżamy się do końca regulaminowego czasu trwania tej rywalizacji. Sędzia jednak z pewnością dorzuci jeszcze kilka minut.

87

Kapitalnie w środku pola opanował niezwykle trudne podanie Delph, ale chwilę później fatalnie zagrywał on do partnera na lewe skrzydło. Rose nawet nie ruszył do piłki.

86

Avila próbował przyspieszyć nieco grę swojej reprezentacji w środku pola i faulował go jeden z rywali.

85

Panamczycy wznawiają grę od rzutu wolnego na własnej połowie boiska. Oni również nie spieszą się z wyprowadzeniem ataku.

84

Ashley Young wymienił sporo podań z Maguirem. Rywale nie przeszkadzają im podejściem pressingiem.

83

Rose wznawia grę od wrzutu z autu na lewej stronie boiska. Nie pokazują mu się jednak do gry żadni partnerzy.

82

82. Raheem Sterling przymierzył obok słupka:

82

Swojego trafienia w tym meczu szukał również Sterling. Młody skrzydłowy pięknie huknął z 23. metra, ale nieznacznie chybił celu!

81

Zbliżamy się coraz bardziej do zakończenia tej rywalizacji. Piłka krąży jak po sznurku między kolejnymi zawodnikami Synów Albionu.

80

Do końca spotkania pozostało już tylko dziesięć minut. Anglicy szukają jeszcze swoich kolejnych okazji na zdobycie bramki.

78

78. Felipe Baloy (PNM) - 6:1

78

Gol dla Panamy!
Strzelcem bramki FELIPE BALOY. Asysta Michael Amir Murillo.

No i mamy w końcu pierwsze trafienie w historii Panamy na Mundialu! Euforia zapanowała na trybunach i wszyscy fani wybuchnęli falą radości! Po świetnej centrze Murillo idealnym strzałem na wślizgu Pickforda pokonał Felipe Baloy!

77

Środkiem pola przedzierał się rozpędzony Cooper. Faulował go Sterling i będzie w efekcie rzut wolny dla Panamy na czterdziestym metrze.

76

76. Román Torres spudłował w wybornej sytuacji:

76

To powinna być pierwsza bramka Panamczyków na Mundialu! Torres idealnie zamykał dośrodkowanie na dalszym słupku, ale fatalnie spudłował strzałem na wślizgu!

76

Wracający we własne pole karne Rose wybijał piłkę na rzut rożny. Będzie to okazja na trafienie dla Panamczyków.

75

Pickford bardzo niepewnie zachował się za własnym polem karnym. Atakował go Perez, ale ostatecznie golkiper Evertonu zdołał odegrać do partnera.

73

73. Jordan Henderson ładnie złożył się do uderzenia:

73

Bardzo dobrze do strzału zza pola karnego złożył się Henderson. Piłka przeleciała jednak kilkanaście centymetrów obok słupka.

72

Żółtą kartkę otrzymuje Michael Amir Murillo (Panama). Pociągał on wyraźnie za koszulkę uciekającego Sterlinga.

72

Statystyka posiadania piłki cały czas jest bardziej korzystna dla Synów Albionu (57%-43%).

71

Obraz gry cały czas nie ulega zmianie. Anglicy z ogromnym spokojem wymieniają podania jeszcze na własnej połowie boiska.

70

Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Kieran Trippier, na boisku pojawia się Danny Rose.

69

Zmiana w drużynie Panama: z boiska schodzi Gabriel Gómez, na boisku pojawia się Felipe Baloy.

69

Zmiana w drużynie Panama: z boiska schodzi Édgar Bárcenas, na boisku pojawia się Abdiel Arroyo.

68

Torres i Murillo próbują coś zdziałać na prawej stronie boiska. Nie są jednak w stanie podejść bliżej pola karnego Anglików.

67

67. Michael Amir Murillo ładnie przedzierał się prawym skrzydłem:

67

Szykują się kolejne zmiany w obu ekipach. Niebawem na murawie zobaczymy kolejnego gracza Synów Albionu. Murillo nie zdołał zakończyć swojej szarży dobrym strzałem.

65

Harry Kane tym samym po trzecim trafieniu schodzi z boiska. Teraz bramki będzie starał się zdobywać Jamie Vardy.

63

Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Jesse Lingard, na boisku pojawia się Fabian Delph.

63

Zmiana w drużynie Anglia: z boiska schodzi Harry Kane, na boisku pojawia się Jamie Vardy.

63

Zmiana w drużynie Panama: z boiska schodzi Aníbal Godoy, na boisku pojawia się Ricardo Ávila.

62

62. Harry Kane (ENG) - 6:0

62

Gol dla Anglii!
Strzelcem bramki HARRY KANE. Asysta Ruben Loftus-Cheek.

Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Loftus-Cheek. Piłka odbiła się dość przypadkowo od Harry'ego Kane'a i kompletnie zaskoczyła Penedo. To już trzecie trafienie tego gracza w tym spotkaniu!

62

Gotowi do wejścia na boisko są już dwaj zawodnicy rezerwowi Synów Albionu Vardy oraz Delph.

61

Na dwudziestym metrze Godoy szukał sobie miejsca do oddania strzału. Przyblokowali go jednak rywale i był zmuszony dograć do Murillo. Jego centra została ostatecznie zablokowana.

60

Za nami już godzina tej rywalizacji. Po przerwie zwolnili tempo rozgrywania swoich ofensywnych akcji prowadzący piłkarze.

59

Coraz więcej starają się grać z pierwszej piłki Anglicy. Mają oni niemal dwa razy więcej podań w tym meczu od swoich przeciwników.

58

Znowu ładnie szarżował prawym skrzydłem Sterling, jednak faulował on lepiej ustawionego Escobara.

57

Davis podłączył się do ofensywnej akcji swojej druyny. Ostatecznie jednak Barcenas faulował dobrze ustawionego Trippiera.

56

Kieran Trippier dostał minimalnie zbyt mocne podanie na prawym skrzydle. W efekcie od bramki grę wznowi Penedo.

55

Nie widać już większej ambicji i woli walki w drużynie Panamy. Niebawem możemy spodziewać się pierwszych zmian.

54

Tym razem po wrzutce z rzutu rożnego Trippiera odpowiednio we własnej szesnastce interweniował Torres.

53

Kolejnych bramek szukają podopieczni Southgate'a. Escobar dobrze zachował się w swoim polu karnym i wybił futbolówkę na korner.

52

Egipski arbiter odgwizdał przewinienie Panamczyków w środku pola. Faulował swojego przeciwnika Godoy.

51

Rodriguez posłał niezłe dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne, ale nikt nie zamknął akcji na dalszym słupku.

50

Teraz to podopieczni Gomeza starają się stworzyć sytuację strzelecką. Wszystko kończy się rzutem rożnym po interwencji Walkera.

49

Sterling otrzymał świetne podanie na wolne pole, ale odważnie wychodzący z bramki Penedo zdołał zażegnać niebezpieczeństwo.

48

Panama może już nie ma szans na odwrócenie losów tej rywalizacji, ale z pewnością spróbuje jeszcze zdobyć swoją pierwszą bramkę na Mistrzowstwach Świata.

47

Anglicy w swoim stylu wymieniają kolejne podania na połowie rywali. Panamczycy z kolei skupiają się na głębokiej defensywie.

46

Rozpoczynamy już drugą odsłonę tej rywalizacji. Wszystko wskazuje na to, że nie mieliśmy żadnych zmian w przerwie.

46

Za nami już pierwsza połowa tej rywalizacji. Reprezentacja Anglii do przerwy gromi aż 5:0 Panamę. Bramki dla Synów Albionu zdobywali John Stones (dwie), Harry Kane (dwie) oraz Jesse Lingard. Panamczycy początkowo również stwarzali sobie sytuacje podbramkowe, jednak nie potrafili oddać ani jednego celnego uderzenia na bramkę Pickforda. Być może snajper Tottenhamu będzie w tym meczu poprawiał swój dorobek bramkowy. Za moment wracamy do dalszych emocji na Nizhny Novgorod Stadium.

45+3

45+2

Rozpoczęła się już druga doliczona minuta tej rywalizacji. Sędzia właśnie tyle doliczył do tej części gry.

45+1

45+1. Harry Kane (ENG) - 5:0

45+1

Bramkę z rzutu karnego zdobywa HARRY KANE.

Dokładnie w ten sam sposób uderzył z jedenastego metra Harry Kane. Tym razem Penedo rzucił się w drugą stronę, ale nie dał się zmylić snajper Tottenhamu Hotspur.

44

Żółtą kartkę otrzymuje Fidel Escobar (Panama). Wszystko w efekcie faulu na Stonesie w polu karnym.

44

44. Harry Kane (ENG), John Stones (ENG)

44

Będzie kolejny rut karny dla reprezentacji Synów Albionu! Murillo wyraźnie przytrzymywał Stonesa w szesnastce.

43

Spróbował jeszcze swoich sił z dystansu Jesse Lingard, ale jego uderzenie z 25. metra trafiło w przeciwnika i piłka wychodzi za linię końcową.

41

Sędzia czeka jeszcze na decyzję VAR. Ostatecznie jednak wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i wznawiamy już grę.

40

40. John Stones (ENG) - 4:0

40

Strzelcem bramki JOHN STONES.

To już jest prawdziwy pogrom! Najpierw świetnie rozegraniu Anglicy stały fragment gry i po dośrodkowaniu w pole karne mamy zgranie piłki na piąty metr! Tam jeszcze zdołał Penedo obronić uderzenie Sterlinga, ale przy dobitce Stonesa był bezradny!

39

Anglicy naradzają się przed wykonaniem rzutu wolnego. Piłka jest już ustawionego na wysokości 35. metra przed bramką Penedo.

38

Barcenas sprytnie zagrywał w pole karne. Minął się z piłką Stones, a na jego szczęście futbolówka przeleciała pół metra obok bramki Pickforda.

37

Panama przy takim wyniku już nie będzie miała żadnych szans w kwestii ewentualnego awansu do kolejnej fazy turnieju.

36

36. Jesse Lingard (ENG) - 3:0

36

Strzelcem bramki JESSE LINGARD.

Zawodnik Manchesteru United popisał się w tej sytuacji kapitalnym uderzeniem zza pola karnego. Jesse Lingard wymienił szybkie podania ze Sterlingiem, a później technicznie przymierzył z dwudziestego metra tuż pod popreczkę bramki Penedo!

35

Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już zaledwie dziesięć minut. Z upływającym czasem coraz mniej mamy ofensywnych wypadów Panamczyków.

34

Kolejny raz dobrze w defensywie spisał się Murillo. Wygrał on pojedynek główkowy z rywalem i wybił piłkę na aut.

33

Kolejne bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał Trippier i niecelne uderzenie głową z ostrego kąta oddaje Maguire.

32

Indywidualny rajd środkiem pola przeprowadził Sterling i ostatecznie młody skrzydłowy zdołał wywalczyć rzut wolny.

30

Za nami już pół godziny tej rywalizacji. W dalszym ciągu utrzymuje się stosunkowo wysokie prowadzenie podopiecznych Southgate'a.

29

Podpalił się w tej sytuacji Jose Luiz Rodriguez. Po kombinacyjnym rozegraniu ataku przez Panamę mieliśmy ostatecznie bardzo słabe uderzenie tego gracza z ostrego kąta!

29

Cooper szukał sobie pozycji do dośrodkowania w okolicy pola karnego, ale dobrze był ostatecznie przyblokowany przez Hendersona.

28

Kompletnie niewidoczny jest póki co w tym meczu Ashley Young. Skrzydłowy Manchesteru United nie napędza ataków Synów Albionu tak jak robi to w swoim klubie.

27

Niezwykle szybki Sterling otrzymał podanie za linię obrony rywali, ale przy okazji wpadł w pułapkę ofsajdową.

25

Kolejny już raz w tym meczu nie był w stanie opanować długiego zagrania Jesse Lingard. W efekcie od autu wznowią Panamczycy.

24

Kyle Walker nie spieszy się z wyprowadzeniem piłki. Atak pozycyjny konstruowany jest przez Synów Albionu w bardzo powolny sposób.

23

Żółtą kartkę otrzymuje Ruben Loftus-Cheek (Anglia). Przy kolejnym jego przewinieniu sędzia rzecz jasna pokazał napomnienie.

22

22. Harry Kane (ENG) - 2:0

22

Harry Kane nie pomylił się w tej sytuacji i kapitalnym strzałem w samo okienko pokonał Penedo! Golkiper reprezentacji Panamy nie miał żadnych szans przy obronie tego strzału.

21

W tej sytuacji sędzia nie mógł mieć wątpliwości. Jest to słusznie podyktowany rzut karny.

20

20. Fidel Escobar wyraźnie faulował Lingarda:

20

Będziemy mieli rzut karny dla reprezentacje Anglii! Jesse Lingard był przewracany w polu karnym przez Escobara.

19

Na boisku znowu pojawił się Torres. Wszystko wskazuje na to, że może on znowu grać na pełnych obrotach.

18

Panamczycy słusznie domagają się upomnienia Sterlinga żółtą kartką, ale egipski sędzia nie odgwizdał w tej sytuacji nawet rzutu wolnego.

17

Znowu mamy przerwę w grze. Torrez zwija się z bólu na murawie, a wszystko to wynika ze starcia ze Sterlingiem.

16

16. Édgar Bárcenas nieznacznie chybił celu:

16

Murillo świetnie przedarł się prawym skrzydłem i dograł do lepiej ustawionego Barcesana. Ten momentalnie przymierzył technicznie z dwudziestego metra, ale nieznacznie chybił!

15

Kwadrans tego spotkania już za nami. Dość szybko prowadzenie objęli Anglicy i to poniekąd podyktowało dalszą grę. Synowie Albionu są również zdecydowanie dłużej w posiadaniu piłki (63%-37%).

14

Zdecydowanie wyżej zakładają podejście pressingiem Synowie Albionu. Nie poradzili sobie z tą presją Panamczycy i okazję na kontrę mieli Anglicy.

13

Podopieczni Gomeza całym zespołem wrócili na własną połowę boiska. Zmusiło to do gry dalszą piłką Anglików i finalnie nie opanował futbolówki Lingard.

12

Może się podobać sposób kontrowania w wykonaniu Panamczyków. Kilka razy zdążyli oni już zagrozić bramce Pickforda.

11

Anglicy wymieniają kolejne podania w środkowej strefie boiska. Stracili jednak piłkę i po chwili Cooper wywalczył wrzut z autu.

10

Żółtą kartkę otrzymuje Armando Cooper (Panama). Faulował on od tyłu dryblującego Jesse Lingarda.

8

8. John Stones (ENG) - 1:0

8

Strzelcem bramki JOHN STONES. Asysta Kieran Trippier.

Defensor Manchesteru City uwolnił się spod opieki rywala i po dośrodkowania Trippiera świetnym strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki! Bramkarz Penedo nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia!

8

Egipski arbiter upomina zawodników walczących o pozycję w polu karnym Panamczyków. Za moment Trippier będzie centrował z rzutu rożnego.

7

Anglicy wyprowadzają piłkę z własnej połowy boiska. Rywale cofnęli się już spokojnie do swojego bloku defensywnego.

6

Jose Luis Rodriguez był faulowany przy linii bocznej boiska przez Loftus-Cheeka. Sędzia upomina słownie reprezentanta Synów Albionu.

5

5. Aníbal Godoy fatalnie spudłował:

5

Kapitalną okazję na objęcie prowadzenia mieli reprezentaci Panamy! Godoy otrzymał świetne podanie na linii pola karnego, ale huknął ,,Panu Bogu w okno".

5

Mamy pierwsze uderzenie w wykonaniu zawodników Panamy. Wyraźnie chybił jednak celu Barcenas.

4

Jesse Lingard opuścił póki co boisko, ale wszystko wkazuje na to, że będzie w stanie kontynuować udział w meczu.

3

Lingard dostał łokciem w twarz od jednego z rywali. Mamy teraz chwilową przerwę w grze i pomocnik Manchesteru United jest badany przez medyków.

2

Bardzo ładnie na prawym skrzydle poradził sobie z przeciwnikiem Kieran Trippier, ale jego wycofanie do partnera skończyło się stratą.

1

Rozpoczynamy już ten bardzo ciekawie zapowiadający się piłkarski bój. Ofensywną akcję wyprowadzają wyżej notowani piłkarze.

1

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Loftus-Cheek, Henderson, Lingard, Young – Sterling, Kane.
Rezerwowi: Butland, Pope – Dier, Vardy, Welbeck, Cahill, Jones, Delph, Rashford, Alli, Alexander-Arnold.

Panama: Penedo – Murillo, Torres, Escobar, Davis – Cooper, Gomez, Goody – Barcenas, Perez, Rodriguez.
Rezerwowi: Calderon, Rodriguez – Cummings, G. Torres, Diaz, Machado, Pimentel, Arroyo, Ovalle, Tejada, Avila, Baloy.

Główny: Ghead Grisha (Egipt)
Asystent I: Redouane Achik (Maroko)
Asystent II: Waleed Ahmed (Sudan)
Techniczny: Norbert Hauata (Tahiti).
Na to ciekawie zapowiadające się piłkarskie widowisko zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 do naszej relacji!
Panama:

Reprezentacja tego kraju jest zdecydowanym outsiderem w swojej grupie. Swój pierwszy mecz Panamczycy przegrali wysoko 0:3 z Belgami, choć trzeba podkreślić, że do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Istotny jest również fakt, że podopieczni Hernana Gomeza stworzyli sobie kilka wybornych okazji strzeleckich, jednak skórę Czerwonym Diabłom ratował Thibaut Courtois. Ciężko przypuszczać, aby reprezentacja Panamy postawiła się Anglikom, jednak liczymy, że nie skupi się tylko i wyłącznie na murowaniu dostępu do własnej bramki.
Anglia:

Reprezentacja Synów Albionu dobrze rozpoczęła zmagania na Mundialu w Rosji. Pierwsze grupowe starcia podopieczni Garetha Southgate'a zakończyli wygraną 2:1 z Tunezją po dwóch trafieniach Harry'ego Kane'a. W ofensywie Anglicy mają bardzo dużo do zaoferowania i mogą liczyć nie tylko na skuteczność napastnika Kogutów, ale również na rajdy Sterlinga oraz Alli'ego. Gorzej ma się jednak w defensywie, gdzie jest jeszcze sporo do poprawy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mecz z Panamą może okazać się bardzo dobrym testem dla kolejnych defensywnych zawodników.
Już w najbliższą niedzielę reprezentacja Synów Albionu zmierzy się z Panamą w ramach drugiej kolejki fazy grupowej. Zdecydowanym faworytem meczu rozgrywanego na Nizhny Novgorod Stadium jest Anglia, która w bardzo szczęśliwym stylu wygrała swoje pierwsze starcie na tym Mundialu. Panamczycy przez długi czas dzielnie przeciwstawiali się Belgom, jednak ostatecznie dość wyraźnie ulegli i są zdecydowanym outsiderem w tej grupie. Liczymy jednak na dobre widowisko i sporą liczbę finezyjnych akcji!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

6:1

finał (5:0)

Gole: 8. Stones (Trippier), 22. Kane (kar.), 36. Lingard (Sterling), 40. Stones, 45+1. Kane (kar.), 62. Kane (Loftus-Cheek) – 78. Baloy (Murillo)

Kartki:   23. Loftus-Cheek (ENG) – 10. Cooper (PNM), 44. Escobar (PNM), 72. Murillo (PNM)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
Strzały celne: 7:2. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 3:2. Spalone: 3:0. Foule: 14:13.

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier (70. Rose), Loftus-Cheek, Henderson, Lingard (63. Delph), Young – Kane (C) (63. Vardy), Sterling.
Zmiany: Pope, Butland – Alexander-Arnold, Cahill, Delph, P. Jones, Rose, Alli, Dier, Rashford, Vardy, Welbeck.

Panama: Penedo – Murillo, Torres (C), Escobar, Davis – Bárcenas (69. Abdiel Arroyo), Cooper, G. Gómez (69. Baloy), Godoy (63. Ávila), Rodríguez – Pérez.
Zmiany: Calderón, Á. Rodríguez – Baloy, Abdiel Arroyo, Cummings, Machado, Díaz, Pimentel, Ovalle, Tejada, G. Torres, Ávila.

Techniczny: Norbert Hauata (Tahiti)