Menu

Piłka nożna

Mistrzostwa Świata

Egipt – Urugwaj

0:1

finał (0:0)

15.06.2018, 14:00 • Jekaterynburg Arena, Jekaterynburg • Grupa A • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z mistrzostw świata! (16:01:54)
Posiadanie piłki: 41% : 59%.
Strzały na bramkę: 3:4.
Strzały niecelne: 3:6.
Rzuty rożne: 0:5.
Spalone: 1:1.
Faule: 11:6.
W samej końcówce regulaminowego czasu Urugwaj zagwarantował sobie zwycięstwo na początek swojego występu w mistrzostwach świata. Gola na 1:0 strzelił Jose Gimenez po dośrodkowaniu Carlosa Sancheza z rzutu rożnego. Nie można powiedzieć, że drużyna Oscara Tabareza nie zwyciężyła zasłużenie, ale jednocześnie nie można powiedzieć, że była zdecydowanie lepsza od przeciwnika. Pozbawiona Mohameda Salaha drużyna z Afryki postawiła opór faworytowi i niewiele zabrakło jej, żeby zapunktować.

90+7

Koniec meczu.

90+6

Druga i pewnie ostatnia kartka dla Hegaziego za ostre przewinienie na Luisie Suarezie.

90+5

Jose Gimenez już we własnym polu karnym, a tam szczupakiem wybił piłkę po wrzutce z prawego skrzydła.

90+4

Trezeguet ucierpiał w pojedynku na połowie przeciwnika. Wrócił na boisko, ale pewnie nie będzie go stać na żaden sprint w końcówce doliczonego czasu.

90+3

Żółtą kartkę otrzymuje Trezeguet za ostre przewinienie.

90+2

Trudno będzie się zorganizować Faraonom do ataku po bolesnym ciosie. Długo pracowali na czyste konto, ale zostali trafieni w końcówce regulaminowego czasu.

90

Doliczone pięć minut do regulaminowego czasu.

89

89. José Giménez (URU) - 0:1

89

Gol dla Urugwaju!
Strzelcem bramki JOSÉ GIMÉNEZ.

Urugwaj na prowadzeniu! Bramka zdobyta rzutem na taśmę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Obok stopera Celestes było trzech reprezentantów Egiptu, mimo to ten potrafił oddać zabójcze uderzenie głową po podaniu Carlosa Sancheza.

88

Słupek! Uderzenie z rzutu wolnego tuż obok celu. Tym razem strzelił Edinson Cavani i już wydawało się, że piłka trafi do bramki Egiptu, ale nie! Sanavi odetchnął z ulgą.

87

Zmiana w drużynie Urugwaj: z boiska schodzi Matías Vecino, na boisku pojawia się Lucas Torreira.

87

Przewinienie przed polem karnym Faraonów na Edinsonie Cavanim. Szansa na zmianę bezbramkowego rezultatu z rzutu wolnego.

86

Przypadkowe wstrzelenie Carlosa Sancheza w pole karne Egiptu, a tam najlepszy Alnani.

85

Kociołek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Sprytniejsi od przeciwników obrońcy w czerwonych koszulkach.

84

Po przerwie już więcej sytuacji podbramkowych Celestes, ale nie są w stanie znaleźć sposobu na pokonanie Sanaviego.

83

83. Sanavi obronił efektownie strzał Cavaniego!

83

Sanavi wyrasta na pierwszoplanowego bohatera pojedynku! Tym razem zatrzymał uderzenie Edinsona Cavaniego po podaniu Luisa Suareza. Świetnie sparował piłkę na korner po próbie superstrzelca Urugwaju.

82

Zmiana w drużynie Egipt: z boiska schodzi Amr Vardá, na boisku pojawia się Ramadán Sobhi.

81

10 minut do końca regulaminowego czasu. Na początek tego okresu Hegazi wybił piłkę po wrzutce Martina Caceresa. W odpowiedzi akcja Egiptu zakończona sprytnym uderzeniem Alnaniego obok bramki.

79

Dużo energii ma w sobie Kahraba. Swój rajd próbował zakończyć podaniem w pole karne, jednak wrócił na czas i zatrzymał piłkę Martin Caceres.

77

Diego Godin próbował zrobić przewagę na połowie Egiptu. Akcja stopera nabrałaby rumieńców, gdyby tylko Carlos Sanchez nie wyrzucił go podaniem poza boisko.

76

Krąży piłka po połowie Egipcjan. Drużyna z Afryki stosuje zmasowaną defensywę wobec ataku pozycyjnego Urugwaju.

74

Sanavi ucierpiał w pojedynku z Luisem Suarezem i poprosił o krótką przerwę w grze na dojście do siebie.

73

73. Luis Suarez nie przechytrzył Sanaviego!

73

Luis Suarez ponownie gorszy w pojedynku z Sanavim. W odpowiednim momencie bramkarz reprezentacji Egiptu rzucił się pod nogi napastnika i wygarnął stamtąd futbolówkę! To trzecia zmarnowana szansa Suareza.

72

Mocne i celne uderzenie zza pola karnego Urugwaju. Piłka zatrzymała się w rękawicach Muslery, mimo to była to jego najtrudniejsza interwencja w tym spotkaniu.

70

Uderzenie i tylko szkoda z perspektywy Urusów, że prosto w Martina Caceresa. Ten ma doświadczenie w blokowaniu piłki lecącej do bramki. Przypomina się tegoroczny mecz Lazio z FCSB.

68

Paweł Gil nie musi wiele analizować w centrum VAR. Bjoern Kuipers nie ma trudnego spotkania do prowadzenia.

67

Mocne wstrzelenie Kahraby po sprytnym rozegraniu futbolówki na prawym skrzydle. Poradził sobie Diego Godin i nie pozwolił na dojście do piłki przeciwnikom.

66

Skomplikowane spotkanie dla Celestes. Mają coraz mniej czasu na udokumentowanie przewagi golem. Nie mogą też się odkryć, ponieważ Egipt czeka na swoją szansę.

65

Rogriguez dwukrotnie zatrzymany przez Faraonów. W pierwszym tempie zmiennik próbował dostarczyć piłkę z lewego skrzydła do ustawionego w środku pola karnego Luisa Suareza.

64

Martin Caceres rozpędził się na lewej stronie boiska. Agresywne i mocne dośrodkowanie zneutralizowane przez obrońców reprezentacji Egiptu.

63

Zmiana w drużynie Egipt: z boiska schodzi Marván Muhsín, na boisku pojawia się Kahraba.

62

Po przewinieniu na Bentancurze nie udało się Urusom spożytkować rzutu wolnego.

61

Fajnie wyglądała wrzutka z głębi pola Carlosa Sancheza. Lepiej od Luisa Suareza ustawił się jednak stoper reprezentacji Egiptu i wyekspediował futbolówkę daleko.

60

Po niespełna godzinie Oscar Tabarez zdecydował, że jego młodzi pomocnicy nie są w stanie zdominować Egiptu i wprowadził bardziej doświadczonych podopiecznych.

59

Zmiana w drużynie Urugwaj: z boiska schodzi Giorgian De Arrascaeta, na boisku pojawia się Cristian Rodríguez.

58

Zmiana w drużynie Urugwaj: z boiska schodzi Nahitan Nández, na boisku pojawia się Carlos Sánchez.

57

Trezeguet już na własnej połowie, gdzie zgodnie z przepisami przerwał leniwe rozegranie Celestes. Kontratak Egiptu nie zakończył się uderzeniem.

56

Bezpańska piłka spadła na klatce piersiowej Trezegueta. Pomocnik reprezentacji Egiptu opuścił ją sobie na stopę i oddał strzał z powietrza. Wyraźnie chybił.

54

Przewinienie w centrum boiska na Matiasie Vecino. Pomocnik znany z włoskich boisk nie zamierzał długo wylegiwać się na murawie i natychmiast wznowił grę ze stojącej piłki.

53

Powrócili już na dobre z szatni na boisko reprezentanci Egiptu i ponownie stawiają twardy opór przeciwnikom z Ameryki Południowej.

52

Diego Godin ustawił się idealnie i przeczytał podanie Trezegueta w kierunku Muhsina. Po chwili ponowienie ataku i ponownie zabrakło odrobiny dokładności Faraonom.

50

Zmiana w drużynie Egipt: z boiska schodzi Tarik Hamad, na boisku pojawia się Sam Mursí.

49

Hamad oberwał w biodro od De Arrascaety. Zanosi się na pierwszą, wymuszoną kontuzją zmianę w reprezentacji Egiptu.

48

Musi się organizować ponownie drużyna z Afryki, żeby ostudzić impet naładowanych energią w szatni przeciwników.

47

Mocne otwarcie drugiej części w wykonaniu reprezentacji Urugwaju. Agresywne próby odebrania piłki, a także sytuacja podbramkowa.

46

46. Luis Suarez zmarnował sytuację sam na sam!

46

Luis Suarez dostał podanie z głębi pola od Cavaniego! Stanął sam na sam z Sanavim i powinien śmiało wykorzystać tę sytuację podbramkową. Świetnie ustawił się i interweniował po uderzeniu z bliska golkiper Egiptu.

46

Druga połowa rozpoczęta.
Pozbawiona Mohameda Salaha reprezentacja Egiptu ma nadspodziewanie dużo argumentów. Przede wszystkim w defensywie. Jej lider może obserwować mecz z ławki rezerwowych z zadowoleniem. Urugwaj przeważa, ale przez 45 minut stworzył sobie w zasadzie tylko jedną stuprocentową sytuację podbramkową po stałym fragmencie. To mało, żeby zadowolić kibiców z Ameryki Południowej.

45+1

Pierwsza połowa skończona.

45

Doliczona minuta.

45

Beznadziejne dośrodkowanie Nandeza za plecy Edinsona Cavaniego oraz Luisa Suareza. Tak to reprezentacja Urugwaju na pewno nie wyjdzie na prowadzenie.

43

Nie może sobie pograć między obrońcami Luis Suarez. Cały czas podwojone krycie i szybki doskok do napastnika Barcelony.

41

Ostatnie szanse na zmianę wyniku w pierwszej połowie. Dotychczas nie było tych sytuacji podbramkowych zbyt wiele.

39

Sędzia zdecydował się na przerwanie akcji reprezentacji Urugwaju, ponieważ na murawie leżał po niebezpiecznym upadku Varda.

38

Diego Godin przeprowadził rajd środkiem boiska przez 50 metrów. Próbował otworzyć grę podaniem do De Arrascaety i jest wściekły na skrzydłowego, któremu odskoczyła futbolówka.

37

Bramkarze rządzą po dośrodkowaniach. Sanavi wcale nie prezentuje się na przedpolu gorzej niż Muslera.

36

Sanavi przeciął bezpańskie podanie we własnym polu karnym.

35

Egipt przeniósł grę z lewego na prawe skrzydło, ale tam wcale nie poszło lepiej. Poradzili sobie w defensywie współpracujący Caceres oraz De Arrascaeta.

34

Ponownie Muslera interweniował po dośrodkowaniu. Pewny chwyt doświadczonego golkipera.

33

Mohamed Salah na ławce rezerwowych. Przed momentem pojawił się na telebimie, co natychmiast spowodowało ożywienie w sektorach zajmowanych przez kibiców Egiptu.

32

Z rzutu wolnego próbował strzelić do bramki Luis Suarez. Dobrze ustawiony przez Sanaviego mur zatrzymał futbolówkę.

31

Już dwa kwadranse za kibicami. Urugwaj nieco groźniejszy od przeciwnika, ale nie można powiedzieć, że dominuje niepodzielnie. Również Egipt ma swoje argumenty.

29

Odpowiedzią na uderzenie Muhsina z drugiej linii jest podobna próba Matiasa Vecino po przeciwnej stronie boiska. Nie trafił w bramkę pomocnik Interu.

28

Muslera pewnie interweniował na przedpolu po dośrodkowaniu z prawego sektora boiska.

26

Muhsin mierzył zza pola karnego Urugwaju. Niezła próba, ale tylko niezła i Muslera nie miał problemu z zatrzymaniem futbolówki. Muhsin tylko podrapał się po głowie.

25

Trezeguet przejął piłkę po zbyt leniwym jej rozegraniu, ale zabrakło mu pomysłu na skuteczny kontratak.

24

24. Pudło Luisa Suareza z bliska!

24

Jeszcze jeden rzut rożny. Piłka po głębokim dośrodkowaniu dotarła do ustawionego szeroko Luisa Suareza. Świetna szansa znanego z Primera Division napastnika, jednak ten z bliska chybił w boczną siatkę!

23

Rzut rożny dla Urugwaju. Sanavi wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu De Arrascaety. Jeszcze poprawka Edinsona Cavaniego z linii pola karnego i blokujący defensor uratował Faraonów.

22

Tym razem uruchomione lewe skrzydło, gdzie operuje Martin Caceres. Cała akcja przerwana przez Egipcjan dopiero w polu karnym, gdzie przekładał sobie piłkę Luis Suarez.

20

Crossowe podanie do rozpędzonego na prawym skrzydle Vareli. Nieco za dużo energii włożył w to zagranie Jose Maria Gimenez i futbolówka uciekła poza boisko.

18

Akcja na małej przestrzeni nie przyniosła korzyści Urusom. Rzetelnie bronili piłkarze z Afryki.

17

Said próbował zmusić sędziego do odgwizdania faulu na obrzeżach pola karnego. Bjoern Kuipers nie dał się nabrać.

16

Przewinienie przed polem karnym Urugwaju. Zamiast uderzenia z niezłej pozycji było dośrodkowanie w kierunku Gabra, któremu nie wyszło zgranie głową. Poradzili sobie podopieczni Oscara Tabareza.

14

W odpowiedzi akcja dwójkowa Luisa Suareza z ustawionym na prawym skrzydle defensorem Varelą. Kończył ją napastnik FC Barcelona uderzeniem po płaskim dośrodkowaniu. Wyraźne pudło z kilkunastu metrów.

13

Pierwsza sytuacja podbramkowa powinna dodać pewności siebie nieobecnym na poprzednich mundialach zawodnikom.

11

Pierwsze podanie w pole karne Urugwaju i było niebezpiecznie. W dobrej sytuacji do strzału znalazł się Trezeguet i miał szczęście Muslera, że przeciwnik nie trafił czysto w piłkę. To ułatwiło interwencję.

11

Zdaniem sędziego Bjoerna Kuipersa faulował Caceres – Wardę. Piłka więc dla reprezentacji Egiptu, a obrońca Lazio musiał cofnąć się kilka kroków.

10

Egipt nie zagościł jeszcze w polu karnym przeciwnika ze strefy CONMEBOL. Nie pozwalają na wiele obrońcy Diego Godin oraz Jose Maria Gimenez.

8

8. Pierwsze uderzenie Edinsona Cavaniego.

8

Pierwszy strzał w kierunku bramki Egiptu. Akcja dwójkowa Luisa Suareza z Edinsonem Cavanim zakończona uderzeniem napastnika Paris Saint-Germain po ziemi. Poradził sobie i zatrzymał futbolówkę Sanavi.

7

Urusi przerywają akcje Egiptu, ale nie potrafią szybko przejść z fazy defensywy do ataku.

6

Luis Suarez popędził w kierunku obrońców Egiptu. Pozostali Celestes nie zaangażowali się równie agresywnie w pressing i nie udał się on reprezentacji Urugwaju.

5

Diego Godin zbiegł ze środka boiska na prawe skrzydło, gdzie podwoił krycie i wybił piłkę spod nóg przeciwnika na aut. Po chwili ofensywa Egiptu została ostatecznie zatrzymana.

4

Na boisko upadł Edinson Cavani i potrzebuje chwili na dojście do siebie. Na szczęście dla Urugwajczyków superstrzelec eliminacji do mistrzostw świata szybko powrócił do rywalizacji.

3

Premierowa kombinacja Urugwaju w mistrzostwach świata. Wmieszali się w to zawodnicy z północy Afryki i przecięli podanie od Luisa Suareza.

2

Egipcjanie w czerwonych koszulkach oraz czarnych spodenkach, a ich przeciwnicy z Ameryki Południowej na biało z błękitnymi akcentami na strojach.

1

Mecz się właśnie rozpoczął.
Hymny narodowe. Na początek Egiptu, który po blisko trzech dekadach wystąpi ponownie w najważniejszej imprezie piłkarskiej świata.
Piłkarze wychodzą na murawę Jekaterynburg Areny. Koncentracja na twarzach przedstawicieli obu nacji.
Składy:

Egipt: Šanáví – Fasí (C), Gabr, Hegází, Abdal Šáfí – Alnaní, Hamad – Vardá, Saíd, Trézéguet – Muhsín.

Rezerwowi: Akramí, Haddarí – Almuhammadí, Ašraf, Gábir, Hamdí, Samír, Kahraba, Mursí, Shikabala, Sobhi, M. Salah.

Urugwaj: Muslera – Varela, J. Giménez, Godin (C), Cáceres – Nández, Bentancur, Vecino, De Arrascaeta – L. Suárez, Cavani.

Rezerwowi: Silva, Campaña – Stuani, Gómez, Urretaviscaya, Torreira, C. Sánchez, Rodríguez, Laxalt, G. Silva, M. Pereira, Coates.

Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).
Kibice reprezentacji Egiptu muszą poczekać na powrót do podstawowego składu Mohameda Salaha. Kontuzjowany w czasie finału Ligi Mistrzów zawodnik rozpocznie pojedynek z Celestes na ławce rezerwowych.
Podobnie jak w meczu towarzyskim poprzedzającym mistrzostwa świata Oscar Tabarez stawia na doświadczenie. W jedenastce Urugwaju są między innymi Fernando Muslera, Diego Godin, Martin Caceres, Luis Suarez i Edinson Cavani.
Drugi dzień mistrzostw świata rozpocznie się w Jekaterynburgu. Egipcjanie zmierzą się z Urugwajczykami, których uznaje się za faworytów w grupie A. Bjoern Kuipers gwizdnie po raz pierwszy w piątek o godzinie 14.
Reprezentacja Egiptu powraca do mistrzostw świata po blisko trzech dekadach nieobecności. Po raz ostatni Faraonowie wystąpili w 1990 roku we Włoszech. W fazie grupowej zdobyli dwa punkty za remisy z Holandią oraz Irlandią i nie przedostali się do dalszego etapu turnieju.
W eliminacjach do mistrzostw świata Faraonowie wygrali dwumecz z Czadem, a następnie w fazie grupowej uplasowali się ponad Ugandą, Ghaną oraz Kongiem. W sześciu meczach Egipcjanie zdobyli 13 punktów. Jej najlepszym snajperem była gwiazda Liverpool FC, Mohamed Salah.
Po stronie zespołu z Ameryki Południowej również nie brakuje doświadczonych, klasowych zawodników. Można wymienić na przykład Fernando Muslerę, Diego Godina, Luisa Suareza i Edinsona Cavaniego. Pokolenie tych piłkarzy czeka na spełnienie w futbolu reprezentacyjnym, jakim może być zdobycie medalu mistrzostw świata.
Podopieczni Oscara Tabareza uplasowali się wyłącznie za Brazylijczykami w eliminacjach do mistrzostw świata w strefie CONMEBOL. Połowę z 18 spotkań wygrali, cztery zremisowali, a w pięciu zostali pokonani. Najlepszym strzelcem całego cyklu w Ameryce Południowej był Edinson Cavani, który trafił 10 razy do bramki przeciwnika.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

Egipt – Urugwaj

0:1

finał (0:0)

Powrót do relacji

Gole: 89. J. Giménez (C. Sánchez)

Kartki:   90+3. Trézéguet (EGY), 90+6. Hegází (EGY)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 0:5. Spalone: 1:1. Foule: 11:6.

Egipt: Šanáví – Fasí (C), Gabr, Hegází, Abdal Šáfí – Alnaní, Hamad (50. Mursí) – Vardá (82. Sobhi), Saíd, Trézéguet – Muhsín (63. Kahraba).
Zmiany: Akramí, Haddarí – Almuhammadí, Ašraf, Gábir, Hamdí, Samír, Kahraba, Mursí, Shikabala, Sobhi, M. Salah.

Urugwaj: Muslera – Varela, J. Giménez, Godin (C), Cáceres – Nández (58. C. Sánchez), Bentancur, Vecino (87. Torreira), De Arrascaeta (59. Rodríguez) – L. Suárez, Cavani.
Zmiany: Silva, Campaña – Stuani, Gómez, Urretaviscaya, Torreira, C. Sánchez, Rodríguez, Laxalt, G. Silva, M. Pereira, Coates.

Sędziowie: Bjoern Kuipers (Holandia)