0:1

finał (0:1)

27.05.2018, 12:45 • Stadion Miejski, Chorzów • Runda 33 • Mariusz Nyka

To już wszystko z wydarzeń w Chorzowie. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfach! Życzymy udanego niedzielnego popołudnia. (14:58:03)

Ostatni gwizdek sędziego i wpadają na boisko wszyscy piłkarze Zagłębia! Sosnowiczanie wywalczyli właśnie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Żałobne nastroje zapanowały za to w ekipie miejscowych, gdyż oficjalnie wiemy już, że Ruch spada do II ligi. Wynik nie do końca odzwierciedla to, co działo się dziś na stadionie przy ulicy Cichej. Zagłębie miało bowiem miażdżącą przewagę, jednak nie potrafiło udokumentować tego kolejnymi trafieniami. Ruch rzucił się do natarcia w końcówce, lecz wyniku zmienić się już nie udało.

90+6

90+5

Utrudnia wznowienie gry Nowak. Jeszcze mamy kartkę dla zawodnika Zagłębia.

90+4

Jeszcze kartka dla Kudły, który próbował ukraść trochę czasu. Już odliczają końcowe sekundy goście. Cieszy się niemal cała ławka sosnowiczan. Za chwilę wielka feta!

90+3

Dali się zepchnąć do defensywy w ostatnich minutach przyjezdni. Skacze przy linii trener Dudek próbując dodać jeszcze trochę energii swoim podopiecznym.

90+2

Napędza się Sanogo wychodząc z kontrą z własnej połowy boiska. Małkowski desperacko przewraca rywala. To będzie kartka.

90+1

Jeszcze daleka wrzutka z autu w pole karne przeciwnika. Tam spore zamieszanie i próbują oddać strzał gracze Ruchu, ale bezskutecznie.

90

Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

89

Świetnie rozegrany rzut wolny przez gości. Nawotka wchodzi w pole karne przeciwnika. Wyłożenie na piąty metr i znów zabrakło kogoś, kto mógłby zakończyć akcję strzałem.

88

Wydawało się, że ładną piłkę posłał Nowak w pole karne gospodarzy. Próbuje dojść do strzału "szczupakiem" Sanogo, lecz ostatecznie zabrakło około pół metra.

87

I mamy awizowaną korektę w barwach "Zagłębiaków". Na ostatnie parę minut wejdzie Sanogo w miejsce kontuzjowanego Christovao.

86

Położył się na murawie Christovao. Sugeruje problemy mięśniowe Angolczyk. Wydaje się, że będzie potrzebna zmiana w barwach gości.

85

W odpowiedzi dalekie podanie do Lewickiego. Ten wchodzi w pole karne i próbuje mijać Bankowa! Wygrywa starcie jeden na jeden Bułgar.

84

Ależ błąd obrony z Sosnowca! Fatalnie pomylił się Jędrych i ma przed sobą tylko bramkarza Bogusz. Przegrywa jednak pojedynek z bramkarzem zawodnik Ruchu!

0:1

finał (0:1)

Gole: 13. Christovao

Kartki:   74. Kowalski (RUC), 90+2. Małkowski (RUC) – 35. Christovao (SOS), 45+2. Puchacz (SOS), 90+4. Kudła (SOS), 90+5. Nowak (SOS)

Posiadanie piłki: 39 % : 61 %.
Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 3:9. Spalone: 1:1. Foule: 13:19.