2:0

finał (1:0)

27.04.2018, 17:30 • Stadion MOSiR, Łódź • 28 • 28. kolejka • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:28:23)
ŁKS został nowym wiceliderem kosztem pokonanej w tym spotkaniu Warty Poznań. Do wyniku 2:0 doprowadził Radionow. W pierwszej połowie Ukrainiec zdobył gola po rzucie rożnym, a po przerwie przeprowadził indywidualny atak zakończony strzałem z dystansu. Warta nie miała w swoich szeregach takiej indywidualności i z Łodzi wraca pokonana. Zieloni potrafili przejąć inicjatywę, ale stwarzali sytuacje podbramkowe z niską częstotliwością.

90+4

90+1

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Pyrdoł, na boisku pojawia się Koprowski.

90

Doliczone 4 minuty o regulaminowego czasu.

90

Wyborna szansa Gamrota na zdobycie trzeciego gola dla ŁKS. Po płaskim dośrodkowaniu futbolówka trafiła w pole karne do osamotnionego zmiennika. Ten oddał strzał po ziemi metr obok słupka bramki Lisa!

88

Daleki wrzut z autu Jasińskiego. Po nim jeszcze bezpańskie dośrodkowanie, które obrońcy ŁKS mogli spokojnie przepuścić poza boisko.

86

Dostojnie celebrują wznowienie gry łodzianie. Nigdzie się już gospodarzom nie spieszy, chyba że do szatni, żeby świętować zdobycie kompletu punktów.

84

Margol szukał miejsca na uderzenie zza pola karnego. Do zmiennika dobiegli ekspresowo stoperzy z Poznania i nie dali czasu na przymierzenie.

82

Po drugim golu gospodarzy stracili impet Warciarze. Nie odpowiedzieli jeszcze na świetne uderzenie Radionowa żadnym atakiem.

80

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Kocot, na boisku pojawia się Margol.

80

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Piceluk, na boisku pojawia się Szynka.

80

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Janicki, na boisku pojawia się Cierpka.

79

Gol dla ŁKS-u!
Strzelcem bramki JEWHEN RADIONOW.

Radionow był sam przed polem karnym przeciwnika, mimo to potrafił zrobić coś z niczego. Ukrainiec przebiegł się między kilkoma biernymi obrońcami, po czym oddał świetne, precyzyjne uderzenie z dystansu. Lis tylko obserwował lot piłki do własnej bramki.

77

Zamieszanie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła boiska. Kita był ponownie nieco za głęboko wyrzucony i nie był w stanie oddać uderzenia głową w światło bramki ŁKS Łódź.

76

Kwadrans do końca pojedynku. W posiadaniu piłki niemal wyłącznie drużyna z Poznania, ale nie przekłada się to na liczne sytuacje podbramkowe, a czas ucieka.

74

Kita zatrzymany wślizgiem na lewym skrzydle. Zyskuje cenny czas ŁKS, który pod warunkiem utrzymania prowadzenia, zostanie nowym wiceliderem.

72

Dośrodkowanie z lewej flanki w kierunku Piceluka. Doświadczonemu napastnikowi nie udało się dopaść do piłki między stoperami przeciwnika.

71

Sporo było przerw w ostatnim fragmencie spotkania. To utrudnia Warciarzom rozpędzenie się i zepchnięcie przeciwnika we własne pole karne.

70

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Bryła, na boisku pojawia się Kujawa.

68

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Sanocki, na boisku pojawia się Biegański.

68

Kolejna żółta kartka dla Bryły za nieprzepisowe zatrzymanie Jasińskiego na skrzydle.

66

Kocot utrudniał Lisowi wznowienie gry, więc dostał za swoje zachowanie żółty kartonik.

65

Zatańczyła piłka w polu karnym przyjezdnych po dalekim wrzucie z autu. Sygnalizowali łodzianie zagranie ręką, jednak sędzia nic takiego tym razem nie zobaczył.

64

Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Łuczak, na boisku pojawia się Gamrot.

62

Dośrodkowania Kiełba ze stałych fragmentów siały spustoszenie w defensywie ŁKS. Nie ma już tego zawodnika na boisku, a jeszcze groźniejszy postara się być Jasiński.

61

Rozmus dostał kartkę za przewinienie na rozpędzonym Grobelnym.

60

Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Kiełb, na boisku pojawia się Jasiński.

60

Kwadrans po przerwie to pierwszy tak wyraźnie ze wskazaniem na ekipę ze stolicy Wielkopolski. Po stałym fragmencie była centymetry od wyrównania.

59

Riposta łodzian. Radionow był na spalonym, więc jego strzał po wrzutce z narożnika pola karnego nie miał już specjalnego znaczenia.

57

Temperatura sięgnęła zenitu po dośrodkowaniu Kiełba z rzutu wolnego. Sanocki skierował piłkę na słupek. Ta trafiła sekundę później jeszcze do Dejewskiego, który powinien przelobować leżącego na murawie Kołbę. Zrobił to, ale jednocześnie główkował nad poprzeczką!

55

Warciarze przyspieszyli i atakują, jednak mają problem z przeprowadzeniem akcji zakończonej celnym uderzeniem.

53

Kita wywalczył futbolówkę w bocznym sektorze boiska. Pośpiech przy wrzucie jej z autu był złym doradcą, ponieważ gospodarze po chwili odzyskali piłkę.

51

Kiełb napomniany żółtą kartką za niebezpieczny wślizg w nogi Radionowa.

50

Warta stara się rozpocząć drugą połowę tak samo jak ŁKS pierwszą, czyli od wysokiego pressingu i prób stwarzania sytuacji podbramkowych.

48

Niebezpieczne dośrodkowanie Patrzykąta ominęło całe towarzystwo w polu bramkowym ŁKS Łódź. Jeszcze zamykał to wszystko Kita, ale z ostrego kąta miał niewielką szansę na oddanie celnego uderzenia.

47

Premierowa akcja po przerwie została bez problemu zatrzymana przez obrońców w zielonych koszulkach. W tej sytuacji do ataku przystępuje Warta.

46

Sporo działo się w pierwszej połowie w Łodzi. Radionow dał prowadzenie gospodarzom w 10. minucie. Mógł je także podwoić, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Po interwencji Lisa po strzale z jedenastego metra obudziła się Warta i zaczęła odgryzać. Na wyrównanie pomysłu jednak na razie nie znalazła. Do przerwy więc 1:0.

45+2

45

Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

44

W odpowiedzi gospodarze mieli korner. Groźne dośrodkowanie Łuczaka w pole bramkowe i z trudem wyekspediowali stamtąd futbolówkę Zieloni.

43

Piceluk strzelił głową z kilkunastu metrów po wrzutce sprzed pola karnego. Dystans był solidny, więc trudno było myśleć o zaskoczeniu Bryły. Pewnie chwycił piłkę bramkarz ŁKS.

40

Sanocki podobnie jak Radionow nie oddał strzału głową po dośrodkowaniu. Nie po raz pierwszy w tym spotkaniu centrował Kiełb.

40

Pięć minut do końca regulaminowego czasu w dość atrakcyjnej, pierwszej połowie.

39

Ripostuje drużyna z Łodzi. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła nie udało się oddać uderzenia nieco spóźnionemu Radionowowi.

38

Szansa dla poznaniaków na zdobycie gola z rzutu rożnego. Długo zastanawiali się przyjezdni. W końcu po dośrodkowaniu Kiełba piłkę na poprzeczkę strącił Piceluk. Tak blisko szczęścia Warta jeszcze dziś nie była.

36

Patryk Bryła zabrał się z piłką w pole karne Warty Poznań i miał przed oczami tylko Lisa. Niezłe uderzenie, ale jeszcze lepsza interwencja bramkarza przyjezdnych. Próbował jeszcze dobijać Radionow, jednak został przyblokowany przez obrońców.

35

Coraz więcej prostych pomyłek łodzian w środkowej strefie boiska. Gospodarze mają szczęście, że ich przeciwnik nie jest w stanie przeprowadzić składnego, szybkiego ataku po przechwycie.

33

Strata młodego Pyrdoła w centrum boiska. Musiał reperować sytuację Rozwandowicz po dośrodkowaniu poznaniaków z prawego skrzydła.

32

Kocot pobiegł za Kiełbem aż do linii bramkowej i naprawił tam błąd Pyciaka. Zablokowane dośrodkowanie z lewego skrzydła i Warta Poznań miała jedynie rzut rożny.

30

Drugi kwadrans zdecydowanie bardziej wyrównany jeśli chodzi o obraz spotkania, choć ponownie bliżej zdobycia gola był ŁKS.

28

Wymiana podań przed polem karnym gospodarzy i Kita miał trochę miejsca na oddanie strzału. Nie była to dobra próba. Anemiczna, a na dodatek niecelna.

27

Warta ma trochę szczęścia i próbuje temu szczęściu pomóc. Poznaniacy wymieniają podania w okolicy koła środkowego.

25

Radionow (ŁKS Łódź) nie wykorzystał rzutu karnego. Beznadziejne uderzenie napastnika gospodarzy prosto w rękawice Lisa, którego interwencja powinna dodać skrzydeł Warcie.

24

Rzut karny dla ŁKS! W momencie podania Wolskiego w kierunku Bryły wślizgiem sunął po boisku Kiełb i dotknął futbolówkę ręką w szesnastce.

23

Łuczak potwierdził, że wszystko z jego zdrowiem jest w porządku. Były zawodnik Zagłębia Sosnowiec podłączył się do ataku i oddał uderzenie w przeciwnika zza pola karnego.

22

Była krótka przerwa w grze spowodowana urazem Łuczaka. Doświadczony pomocnik trzymał się za bark. Na szczęście kontuzja nie jest poważna.

21

Trochę zwolnili gospodarze, ponieważ tempo, jakie narzucili na początku spotkania, było zabójcze. Tymczasem Warta zaczęła się odgryzać.

19

Spalony! Po wstrzeleniu Janickiego piłkę zgarnął w polu karnym Piceluk i skierował ją do bramki ŁKS. Miał szczęście bramkarz gospodarzy, że sędzia użył gwizdka.

18

Po długim wykopie Lisa piłka została przedłużona prosto do Kołby. Bramkarze przerzucają się futbolówką jak gorącym kartoflem.

17

Pozwolili ełkasiacy wymienić kilka podań przeciwnikom. Akcja zakończyła się dośrodkowanie Patrzykąta w rękawice Kołby. Skuteczna interwencja bramkarza i Piceluk nie doczekał się jego błędu.

15

Kwadrans pod znakiem totalnej dominacji gospodarzy. Wyraźna przewaga łodzian została udokumentowana golem Radionowa.

14

Rozegranie rzutu wolnego do Rozmusa. Skrajny obrońca ŁKS oddał uderzenie, ale nawet gdyby ominął Lisa, to i tak sędzia asystent zasygnalizował spalonego i nie byłoby gola.

13

Musi się budzić do pracy Warta Poznań. Na razie jedyne na co stać przyjezdnych to prokurowanie stałych fragmentów blisko własnej bramki.

12

Po zdobyciu gola ŁKS może zagrać swobodniej. Nadal stacjonuje na obrzeżach pola karnego poznaniaków.

10

Przewaga łodzian skutkuje prowadzeniem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował w kierunku bramki Bryła. Zanim piłka zatrzepotała w siatce strącił ją jeszcze Jewhen Radionow. Najlepszy napastnik ŁKS główkował zaskakująco dla Lisa.

8

Doczekali się kibice z Poznania wizyty swoich ulubieńców na połowie ŁKS Łódź. Pogubił się jeden z Warciarzy, kiedy próbował dryblować w polu karnym.

7

Pierwsze minuty spotkania ze zdecydowanym wskazaniem na beniaminka. Warta ma problem z opuszczeniem własnej połowy boiska.

6

Ponownie przewinienie na obrzeżach pola karnego przyjezdnych. Nieco za wysokie dośrodkowanie ze stałego fragmentu w kierunku Rozwandowicza i stoper ŁKS Łódź nie doskoczył do futbolówki.

4

Przewinienie przed polem karnym Warty. Mała kombinacja ŁKS Łódź zakończona uderzeniem Rozwandowicza z rzutu wolnego prosto w defensora.

3

Pierwsze uderzenie w tym spotkaniu. Radionow wyprzedził defensora z Poznania i główkował nieznacznie obok bramki Lisa po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Pyrdoła. Podniósł się doping na trybunie.

2

Nieudana akcja oskrzydlająca obu drużyn. W końcu futbolówka opuściła boisko i grę wznowił krótkim podaniem od bramki Kołba.

1

ŁKS w białych strojach z czerwonymi akcentami, natomiast przyjezdni z Poznania w zielonych koszulkach oraz białych spodenkach.

1

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus – Pyrdoł, Kocot, Łuczak, Wolski – Bryła, Radionow.

Rezerwowi: Kazimierczak – Waśniowski, Margol, Bielak, Koprowski, Gamrot, Kujawa.

Warta Poznań: Lis – Patrzykąt, Kieliba, Dejewski, Kiełb – Marciniak, Grobelny – Sanocki, Kita, Janicki – Piceluk.

Rezerwowi: Laskowski – Żmijewski, Szynka, Jasiński, Biegański, Cierpka, Wypych.

Sędzia: Jacek Lis (Katowice).
W Łodzi dojdzie do pojedynku na szczycie tabeli. Trzeci ŁKS podejmie wicelidera Wartę Poznań. Jacek Lis rozpocznie dobrze zapowiadające się spotkanie w piątek o godzinie 17.30.
Oba kluby są na właściwej drodze do awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Nie mogą jednak pozwolić sobie na rozprężenie, ponieważ ich przewaga nad czwartym w tabeli Radomiakiem nie jest bezpieczna. W bezpośrednim meczu ŁKS zagra z Wartą o pozycję wicelidera.
Przed pierwszym gwizdkiem druga w tabeli jest Warta. Przewaga podopiecznych Petra Nemca nad najbliższym przeciwnikiem to punkt. W poprzedniej kolejce zmalała ona, ponieważ Zieloni zremisowali 1:1 ze Zniczem Pruszków, a ŁKS zdemolował 5:0 Olimpię Elbląg.
ŁKS zdobył dotychczas więcej punktów na wyjeździe niż na własnym stadionie. Konkretnie w mieście włókniarzy wywalczył 22 "oczka", a poza nim 24. W piątek podopieczni Wojciecha Robaszka zamierzają odwrócić proporcję dzięki zwycięstwu z przeciwnikiem ze stolicy Wielkopolski.
Warta radzi sobie w kratkę w meczach na wyjeździe, ale potrafi zaskoczyć nawet najsilniejszego przeciwnika. Niedawno poznaniacy zdobyli komplet punktów na terenie lidera GKS 1962 Jastrzębie. Przed nimi aktualnie druga pod względem poziomu trudności eskapada i celem na piątek jest przekroczenie 20 punktów zdobytych na wyjeździe.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

2:0

finał (1:0)

Gole: 10. Radionow, 79. Radionow

Kartki:   61. Rozmus (LKS), 66. Kocot (LKS), 68. Bryła (LKS) – 51. Kiełb (WAR)

Spudłowany karny!: 25. Radionow (LKS), bramkarz Lis obronił

ŁKS Łódź: Kołba – Pyciak, Rozwandowicz, Juraszek, Rozmus – Pyrdoł (90. Koprowski), Kocot (80. Margol), Łuczak (64. Gamrot), Wolski – Bryła (70. Kujawa), Radionow.

Zmiany: Kazimierczak – Waśniowski, Margol, Bielak, Koprowski, Gamrot, Kujawa.

Warta Poznań: Lis – Patrzykąt, Kieliba, Dejewski, Kiełb (60. Jasiński) – Marciniak, Grobelny – Sanocki (68. Biegański), Janicki (80. Cierpka), Kita – Piceluk (80. Szynka).

Zmiany: Laskowski – Żmijewski, Szynka, Jasiński, Biegański, Cierpka, Wypych.

Sędziowie: Jacek Lis (Katowice)