Berland Komprachcice – GKS Futsal Tychy

11:3

finał (6:2)

21.04.2018, 18:00 • OSiR Komprachcice • 22. kolejka • Rafał Słociak

Euforia na trybunach, euforia na parkiecie. Berland pokonuje w ostatnim meczu sezonu tyski GKS 11:3, prezentując w ostatnich spotkaniach piorunującą serię bez porażki! To był fenomenalny spektakl skuteczności, okraszony perfekcyjnymi trafieniami Rafała Gawina z przedłużonych rzutów karnych. Nawet sanie Bernata nie popsuły nastrojów w obozie Berlandu. Komprachciczanie przeskakują w tabeli ligowej lokalnego rywala – opolską Odrę, lądując na... no właśnie – w zależności od wyniku spotkania w Gliwicach – na czwartym lub piątym miejscu. Ależ finisz! To co, za rok już na pewno awans? ;) Oby! A póki co, bardzo dziękuję za uwagę i poświęcony czas. Wracamy po wakacjach! (19:40:52)

39:47

Gol dla Berland OSiR-u Komprachcice!
Strzelcem bramki MIKA.
Jeszcze na do widzenia Shved do Miki i to chyba ostatnie trafienie Berlandu w tym sezonie!

39:33

Zboch na uwolnienie. Ostatnie sekundy.

39:12

Jeszcze Mika po grzbiecie jednego z tyszan, będzie róg!

39:07

Ławka Berlandu już tańczy i śpiewa!

39:01

Mika bawi się pod własną bramką, minuta do końca.

38:49

Ależ wjechał w ostatniej chwili Przywara w defensywie!

38:32

I kolejny groźny strzał gości! Ponownie wzdłuż bramki.

38:20

Profesorska interwencja Zbocha w defensywie.

38:07

Shved przepięknie nabiegał w tempo, ale strzał niecelny!

38:01

Za karę zmienia go Przywara ;)

37:53

Gibała świetnie wyszedł do piłki, ale strzał mija słupek!

36:43

Sitko z całej siły, ale kąt był zbyt ostry i piłka mija bramkę.

36:30

Gawin!!!! Trzeci wzorowo wykorzystany przedłużony karny. Mamy dwucyfrówkę.

36:29

Czy Berland wykorzysta grę w przewadze i podkręci wynik na dwucyfrowy? Ponownie Gawin podchodzi do stojącej piłki.

36:29

Timeout dla gospodarzy.

36:29

Tomek Bernat opuszcza boisko.

36:29

Bardzo brzydkie sanki w wykonaniu Tomka Bernata. Obie ekipy poderwały się do konfrontacji, a faulowanym Michał Zboch. Robi się gorąco.

35:24

Lachowicz do Olejnika, ale zabrakło centymetrów! Mika chciał zamykać na długim słupku, ale nie zdążył do piłki.

35:05

Gol dla GKS-u!

W międzyczasie Bartłomiej Sitko z bliska strzela trzecią bramkę dla GKSu Tychy!

34:40

Meldunek z Podkarpacia- Heiro wyrównuje stan meczu z Odrą Opole. 2:2 w Rzeszowie.

34:02

Ależ po profesorsku gra teraz Gibała. Kolejny atak trójkowy, ale Shved za plecy kolegów.

33:48

Akcja Gibała-Wedler-Shved, ale Tychy jakimś cudem nie tracą kolejnej bramki!

33:28

GKS w natarciu, ale póki co Berland skutecznie w defensywie. Coraz więcej nerwów i walki.

33:02

Świetnie Korzonek w bramce!

32:41

Świetna solowa akcja Miki, ale kończący strzał tuż obok słupka!

32:04

Pierwsza okazja Artura, ale wysoko nad bramką.

31:41

I po raz kolejny Sitko, ale zablokowany. Na boisku w barwach Berlandu pojawia się też Artur Olejnik!

31:13

Korzonek zastępuje Burduję w bramce Berlandu. Brawa dla bramkarza gospodarzy za świetny sezon między słupkami!

30:41

Wedler świetnie w defensywie! Zablokowany strzał jednego z tyszan.

30:13

Sitko tuż obok bramki!

29:47

Berland dominuje. Chyba nie tego spodziewali się goście ze Śląska.

29:29

Wedler w solowym rajdzie, ale tylko obija słupek!

29:13

Kontra Gibały, strzał Wedlera, ale tylko róg dla gospodarzy.

28:50

I ponownie Burduja na posterunku.

28:35

Kontra Berlandu, ale Gibała za plecy nabiegającego Lachowicza. Więcej precyzji i byłoby dziewiąte trafienie.

28:26

BURDUJAAAAAA!!! Co za interwencja!

28:04

Berland się rozpędza! Świetna okazja Miki, ale po rykoszecie na róg.

27:13

Strzelcem bramki SHVED.
Mika z wolnego na lewo do Shveda, a ten pewnym strzałem pakuje piłkę do siatki z ostrego kąta! Co za mecz w wykonaniu Berlandu!

27:12

Shved zrównany z parkietem. Pierwsze przewinienie gości w drugiej połowie.

27:00

Co ten Arek! W ostatniej chwili tyszanie blokują strzał Gibały z lewej strony. Walka, mnóstwo walki.

26:27

Ależ walka do końca w wykonaniu Gibały. Ale to zrozumiałe w ostatnim meczu sezonu.

25:57

Przywara niecelnie! Tym razem to Berland z nastawieniem na kontry, tyszanie postanowili mocniej przycisnąć.

25:27

Tym razem Sitko w zielonej koszulce.

25:08

Mika z woleja! Potężny strzał, ale w samo spojenie!

24:04

Strzelcem bramki
LACHOWICZ.
Kontra Berlandu, indywidualny rajd Lachowicza i piękne wykończenie mimo przeciwnika na plecach. Berland 7, Tychy 2. Mówiłem, że jeszcze będzie się działo!

23:27

Wolny dla tyszan, ale w banalny sposób oddają piłkę Berlandowi.

23:20

Zboch świetnie w defensywie.

22:51

Wedler traci piłkę pod bramką GKSu po podaniu Zbocha. Było groźnie!

22:10

Mika indywidualnie, seria zwodów, ale też bez wykończenia.

21:20

Mika niemal dziurawi Borowskiego strzałem w brzuch z najbliższej odległości.

20:32

Gibała demonstruje swoje panowanie nad piłką. Klatka, zgaszenie, seria zwodów, ale na razie bez wykończenia.

20:01

No to lecimy z drugą połóweczką, skoro sobota!

Patrząc na zespół GKSu Tychy, ma się wrażenie, że Michał Słonina (którego w środowisku futsalowym nikomu nie trzeba przedstawiać) mógłby swoim doświadczeniem hojnie obdarować resztę zespołu. Jednak młodzi chłopcy zdecydowanie umieją w futsal i po przerwie raczej nie położą się na niebieskim parkiecie komprachcickiego OSiRu.

W Komprachcicach po staremu. Emocji Ci u nas dostatek. Do przerwy gracze z Komprachcic zaaplikowali gościom 6 trafień, choć zaczęło się nieszczególnie, bo od bramki Kołodziejczyka dla tyszan. Jednak z czasem Berland zaczął coraz śmielej dochodzić do głosu, czego efektem była kolejno dobitka Sapy, piękny strzał w tempo Miki, sprytny i precyzyjny strzał Sapy, przedłużony karny wykorzystany przez Gawina, a na deser dwa egzekucyjne strzały do pustej bramki przez pół boiska w wykonaniu Kiliana i Zbocha. W międzyczasie Dudzik postanowił pokazać po co przywdział zieloną koszulkę i wykorzystał grę "w przewadze" pod bramką Berlandu. Dzieje się dużo, ale to dopiero połowa spotkania. Mam nadzieję, że pan ratownik na drugą połowę już się nie spóźni – tutaj jeszcze może być zawałowo. Chwila oddechu i zaraz wracamy na parkiet!

20:00

19:59

Jeszcze Zboch równo z syreną, ale obija słupek!

19:46

Świetna akcja Lachowicza, seria zwodów i ostatecznie z autu Berland.

19:28

Mika fauluje, czwarte przewinienie gospodarzy.

19:20

Ależ skutecznie broni się Berland.

19:09

Ostatnia minuta pierwszej połowy. Jeszcze róg dla GKSu.

19:08

Żółtko dla kapitana Berlandu za wślizg taktyczny, zatrzymujący kontrę gości.

18:43

Paweł Pytel przed świetną okazją, ale strzał z bliska przelatuje wzdłuż bramki!

18:27

A tyszanie konsekwentnie z wyprowadzonym bramkarzem...

18:00

Strzelcem bramki ZBOCH.
Kapitan Berlandu pięknie akcentuje swoje wejście na boisko. Przechwyt i długi strzał na pustą bramkę. Szóste trafienie gospodarzy!

17:51

Sędzia musi interweniować. Zrobiło się bardzo nerwowo i na boisku i na ławce gospodarzy.

17:32

Kontra, Kilian na środek do Gibały ale Arek minimalnie niecelnie w kierunku pustej bramki! Szkoda zmarnowanej akcji.

17:13

Bomba Słoniny ale Burduja pięknie pofrunął i uratował Berland!

16:22

Strzelcem bramki KILIAN.
ŁOOOOOO ale akcja! Tychy znowu po obwodzie z przewagą, ale Kilian powalczył na całego, wyłuskał piłkę i bez namysłu łupnął w kierunku pustej bramki. Opłaciło się!

15:42

Kontra Berlandu, ale Borowski świetnie na przedpolu.

15:06

Strzelcem bramki DUDZIK.
Dudzik w roli wyprowadzonego bramkarza wykorzystuje przewagę liczebną w okolicach bramki Berlandu. Mocny strzał i chyba jeszcze rykoszet po plecach Sapy. Druga bramka dla gości.

14:42

Gibała po linii do Sapy, ale ciut za mocno.

14:30

14:30

Słonina z dystansu, ale wysoko nad bramką.

14:03

Paweł Pytel fauluje Gibałę. Czyli będzie przedłużony karny dla Berlandu!

13:34

Mika potężnie, ale niecelnie

13:32

Mika pięknie w tempo do Gibały, ale Borowski zatrzymuje Arka!

13:22

Ależ ofiarnie Mika w defensywie!

13:05

Dudzik zmienia kolor koszulki. Berland zamknięty na własnej połowie.

12:45

Timeout dla gości.

12:45

Strzelcem bramki SAPA.
Matkojedyna co tu się dzieje! Sapa z dystansu, w sumie bez szczególnej siły, ale Borowski całkowicie zasłonięty przez własnych zawodników daje się zaskoczyć. Berland podkręca wynik!!

12:28

Ależ lob Shveda!!!! Ale tylko poprzeczka...

11:59

Gibała dostrzegł Mateusza Mikę, który niepilnowany czekał na prawej stronie. Mocny strzał zamyka temat, Berland na prowadzeniu!

11:46

Sitko postanowił sprawdzić wytrzymałość sufitu komprachcickiej hali.

11:34

I już lecimy w drugą stronę. Świetną okazję marnuje Kochanowski na prawym skrzydle. Mocno, ale tuż obok spojenia.

11:18

Mika świetnie uwalnia się spod krycia, ale mocny strzał prosto w Borowskiego!

10:46

Przechwyt Kołodziejczyka, ale strzał bardzo niecelny.

09:52

Kilian za mocno na prawo do Lachowicza. Berland coraz śmielej dochodzi do głosu, ale tyszanie mądrze wyczekują okazji do kontr.

09:19

Pięknie wychodził Kilian, ale Borowski szybciej dopadł do piłki! Kolejna kontra GKSu, ale tym razem Gawin na posterunku.

08:39

W międzyczasie setki marnują kolejno Bernat i Słonina. Ależ podskoczyło nam tempo tego meczu.

08:17

Najpierw z dystansu strzelał Mika, piłka uderza w słupek, dopada do niej Sapa i z najbliższej odległości pakuje pod poprzeczkę. Mamy wyrównanie!

07:50

Ależ okazję miał Gibała! Minimalnie niecelnie.

07:38

Berland traci piłkę na własnej połowie. Wznawiają z autu goście, do piłki dopada Słonina, ale uderza tuż ponad bramką!

06:58

Mika na lewo do Sapy, ale ten ostatni przenosi piłkę nad poprzeczką!

06:56

Bernat fauluje rozpędzającego się Sapę. Mika podchodzi do stojącej piłki.

06:29

Ręka Dudzika. Trzecie przewinienie tyszan.

06:07

Teraz z kolei Mika przed szansą! Tuż obok słupka.

05:50

Lachowicz na lewo do Kiliana, ale ten minimalnie niecelnie z pierwszej piłki! Ależ to była okazja na wyrównanie!

05:16

Strzelcem bramki KOŁODZIEJCZYK.'
Marek Kołodziejczyk dostaje piłkę pod bramką Berlandu, uwalnia się spod opieki Rafała Gawina i z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki gospodarzy!

05:08

Fenomenalna interwencja Burdui! Strzelał z wolnego Piotr Pytel.

05:07

Paweł Pytel faulowany przez Remka Lachowicza, ale sędzia długo zwlekał z gwizdkiem.

05:02

Będzie kolejny róg dla GKSu.

04:14

Niecelna próba Gawina z dystansu, strzał wysoko nad bramką.

03:40

Berland przez dłuższą chwilę na własnej połowie, świetny pressing gości, linia środkowa chwilowo nie do przejścia.

03:00

Chwila spokojnej gry po zamku na połowie gospodarzy, w międzyczasie seria zmian. Ostatecznie jedna strata piłki.

01:50

Sapa próbował z lewej strony, ale niecelnie.

01:41

Kolejne przewinienie GKSu, Shved ze stojącej piłki.

01:15

Ależ blisko był Bernat! Świetnie Sapa pod bramką Berlandu.

01:00

Ale Berland skutecznie w defensywie.

00:51

Kolejna próba gości, zaraz wznowią z rożnego.

00:42

Shved faulowany przez Dudzika.

00:28

Było groźnie! Kontra GKSu, Sitko jednak tuż obok słupka w sytuacji sam na sam!

00:13

Mika górą do Shveda, ale podanie przecięte głową jednego z tyszan.

00:01

...i STARTUJEMY!
Trwa prezentacja składów, więc powoli można siadać głęboko w fotelach, zapinać pasy...
Powoli kończy się rozgrzewka obu ekip.
Do wybuchu wulkanu emocji już tylko nieco ponad 10 minut. W głośnikach "Thunderstruck" AC/DC. Kogo nie ma, niech żałuje już teraz ;)
Witam Państwa ze słonecznych, gorących Komprachcic, gdzie już za 20 minut rozpocznie się spotkanie ostatniej kolejki IPLF, pomiędzy Berlandem Komprachcice, a GKSem Tychy.

Berland Komprachcice: Burduja (Korzonek) – Shved, Mika, Sapa, Gibała – Lachowicz, Olejnik, Wedler, Przywara, Gawin, Kilian, Zboch

GKS Futsal Tychy: Borowski (Modrzik) – Bernat, Słonina, Sitko, Dudzik – Biernat, Kochanowski, Krzyżowski, Kołodziejczyk, Paweł Pytel, Piotr Pytel

Sędziowie: Henryk Bąk (Zabrze), Marcin Miśta (Zawiercie) – Tomasz Wanicki (Knurów).

W tym meczu z pewnością nie zabraknie emocji, walki i zaciętości. Jeśli obie ekipy mają jeszcze po ciężkim sezonie jakieś energetyczne rezerwy – to będzie najlepszy moment, żeby się z nich wyczyścić. Zapraszam na parkiet komprachcickiego OSiRu i do śledzenia relacji. Sobota, 18:00, bądźcie z nami!

W ostatniej kolejce, tyski GKS nie miał litości dla Akademików z Lublina, natomiast Berland nie bez emocji ograł u siebie Futsal Nowiny. Obie ekipy są zatem rozpędzone i z pewnością nie odpuszczą ostatniego meczu sezonu. Czy doping Wieśka pomoże gospodarzom w odniesieniu kolejnego zwycięstwa? Warto dodać, że Berland w ostatnich siedmiu kolejkach, przegrał tylko raz, w dodatku jedną bramką. Tyszanie po przerwie zimowej radzili sobie co prawda nieco gorzej, natomiast należy wspomnieć o rekordowym 16:1 z Heiro Rzeszów zaledwie 2 tygodnie temu.

Oba zespoły są niepokonane od 3 kolejek, oba zespoły zaczynały ten sezon z uzasadnionymi nadziejami na awans do elity, oba zespoły znajdują się w górnej połówce tabeli, a dzieli je na ten moment zaledwie 5 oczek. Mało tego! 10.grudnia ubiegłego roku, Berland ograł swoich niedzielnych gości 5:2 na ich terenie. Wygrać na Śląsku ze śląskim zespołem, to rzecz niebywale trudna i z pewnością pozbawiona przypadkowości.

Szanowni Państwo, przed nami ostatnia kolejka sezonu 2017/2018 w I Lidze Futsalu. Na zakończenie zmagań, komprachcicki Berland ugości GKS Tychy i będzie to z pewnością spotkanie pełne emocji, do czego w Komprachcicach już chyba wszyscy przywykli.

11:3

finał (6:2)

Gole: 9. Sapa, 12. Mika, 13. Sapa, 15. Gawin, 17. Kilian, 18. Zboch, 25. Lachowicz, 28. Shved, 36. Gawin, 37. Gawin, 40. Mika – 6. Kołodziejczyk, 16. Dudzik, 36. Sitko

Kartki:   20. Zboch (KOM) – 32. Dudzik (TYC)   37. Bernat (TYC)