2:2

finał (0:2)

21.04.2018, 18:00 • Hala Miłocin, Rzeszów • 22. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:19:34)
Żadna drużyna nie może się cieszyć ze zwycięstwa na koniec sezonu. Odra Opole długo prowadziła. Konsekwentną i bardziej dojrzałą grę w pierwszej połowie udokumentowała dwoma golami. Heiro miało plan. Oszczędziło trochę energii, a po przerwie ruszyło do agresywnego odbioru. W przedostatniej minucie gospodarze dopięli swego i ustalili wynik na 2:2.

40:00

39:30

Żółtą kartkę otrzymuje Groszak (Odra Opole).

38:50

Gol dla Heiro!

Radość na trybunach, ponieważ Heiro dopięło swego w przedostatniej minucie spotkania. Mocne uderzenie, wyrównanie i Odra Opole musi zapomnieć o swojej zaliczce wypracowanej przed przerwą!

38:20

Odrobina zapasów w Rzeszowie. Bramkarz Heiro niby miał piłkę w dłoniach, a jednak przeciwnik miał inne zdanie i próbował ją wykopać będąc w parterze.

36:30

Centymetry dzieliły rzeszowian od wyrównania! Bramkarz Odry Opole nie dosięgnął piłki, a ta sunąca po parkiecie zatrzymała się dopiero na słupku.

36:02

Krótki drybling na połowie zespołu z Podkarpacia nie pozwolił wypracować na tyle dużo miejsca, żeby oddać soczyste uderzenie.

35:40

Bramkarz nadal na posterunku, a Heiro stara się rozmontować defensywę przyjezdnych w identycznej sile liczebnej.

35:00

Jeszcze jedna przerwa na żądanie. Na szczęście dla widowiska już ostatnia. Być może Heiro przygotuje już wariant z wycofanym bramkarzem.

34:05

Heiro dostało ostrzeżenie i stara się zaatakować. Niezależnie od błędów w ofensywie Odry Opole to nadal przyjezdni są bliżej zwycięstwa na zakończenie sezonu.

32:30

Doskonała sytuacja podbramkowa Odry Opole i drugie w tym pojedynku spektakularne pudło gości z metra do pustej bramki. Ciekawe, czy gospodarze wymierzą przeciwnikowi karę za nieskuteczność.

31:25

Odra Opole w ataku pozycyjnym, ale wygląda on zdecydowanie gorzej niż w pierwszej połowie. To przede wszystkim konsekwencja bardziej agresywnych prób odbioru Heiro Rzeszów.

30:05

Rozświetliła się hala. Do zmroku pozostało jeszcze trochę czasu, ale dużymi krokami nadchodzi wieczorna szarówka na Podkarpaciu.

28:55

Przerwa na żądanie szkoleniowca, czyli minuta na złapanie oddechu dla zawodników.

28:05

Wysoki pressing rzeszowian. Tak jak wspominaliśmy w pierwszej połowie raczej nie stosowali takich prób odebrania piłki na połowie przeciwnika.

27:15

W drugiej połowie gra jest mniej płynna, ponieważ w działaniach drużyn z Rzeszowa oraz Opola pojawiła się nerwowość. Trudno się dziwić, ponieważ rezultat jest aktualnie na styku.

25:30

Zaostrzyła się gra w Rzeszowie. Coraz więcej spięć na pograniczu faulu i takich poza przepisami piłkarskimi.

24:20

Akcja po przeciwnej stronie boiska, czyli Odra zaczyna ponownie odpowiadać uskrzydlonemu pobytem w szatni przeciwnikowi.

22:10

Futsaliści Heiro są przekonani, że pierwsza bramka rozwiąże worek z kolejnymi. Opolanie muszą się budzić, żeby nie roztrwonić całej przewagi.

20:45

Wybornie rozpoczęli drugą połowę gospodarze. Akcja oskrzydlająca zakończona płaskim dośrodkowaniem, gdzie autor bramki sfinalizował akcję trzema strzałami. Ten trzeci wreszcie do siatki.

21

Pierwsza połowa ze wskazaniem na Odrę Opole. Swoją dojrzalszą i ciekawszą grę udokumentowała dwiema bramkami i po przerwie postara się utrzymać prowadzenie. Rzeszowianie spróbują zorganizować się do pościgu.

20:00

19:20

Uderzenie z dystansu po ziemi metr obok bramki opolan. To prawdopodobnie była ostatnia szansa dla rzeszowian na zdobycie gola kontaktowego przed przerwą.

18:30

Przygotowany przez szkoleniowca Odry Opole stały fragment nie wyszedł jego podopiecznym. Przyjezdni zostali wyrzuceni z okolic pola karnego Heiro.

18:09

O przerwę poprosił szkoleniowiec gości. Minuta na porozmawianie ze swoimi podopiecznymi.

17:15

Spojenie słupka z poprzeczką uratowało drużynę z Rzeszowa. Kolejna bramka przyjezdnych wisiała w powietrzu.

16:20

Coraz mniej czasu do zakończenia pierwszej części spotkania. Heiro ma problem, żeby odpowiedzieć jakąś akcją bramkową wyżej notowanemu przeciwnikowi.

15:00

Gol dla Odry Opole!

Idą po swoje przyjezdni. Drugiej sytuacji podbramkowej już nie zmarnowali i w ten sposób mają już dwa gole przewagi!

13:50

Powoli sunęła piłka w kierunku bramkarza Odry Opole, tymczasem żaden z gospodarzy nie zorganizował się do wysokiego pressingu.

13:05

Szybko mija czas futsalistom. Na boisku jest niewiele przewinień i generalnie piłka jest w grze.

11:55

Zarysowała się przewaga przyjezdnych. Bramka dodała im skrzydeł i to oni są częściej w posiadaniu piłki. Przed momentem zmarnowali genialną sytuację podbramkową.

11:05

Heiro musi organizować się do odrabiania strat w tym spotkaniu. Odra stara się studzić impet przeciwnika, wymieniając krótkie podania w centrum boiska.

09:45

Odra na prowadzeniu. Po dalekim wznowieniu bramkarza było bezpośrednie uderzenie nożycami. Ono jeszcze nie skończyło się golem, ale natychmiast była dobitka prosto do siatki.

09:25

Jeszcze jedna próba z dystansu. Tym razem rykoszet, po którym Odra Opole nie zrobiła użytku z rzutu rożnego.

08:35

W odpowiedzi na najbardziej dotychczas niebezpieczny atak Heiro Rzeszów opolanie próbują wrócić do tego, co było dobre w ich grze na samym początku konfrontacji.

07:35

Dobra akcja Heiro Rzeszów i futsalistów z Opola ratowała brawurowa interwencja bramkarza na przedpolu. Odważne, skuteczne wyjście z własnego królestwa.

06:00

Zaczyna się pojawiać coraz więcej niebezpiecznych uderzeń z obu stron boiska. Bramkarze zaczynają być podłączeni do przysłowiowego prądu.

03:40

Brakuje dokładności dotychczas w atakach obu pierwszoligowców. Dość problematyczne jest dla nich przeniesienie piłki pod bramkę przeciwnika.

02:50

Nieudane rozrzucenie gry crossowym podaniem na lewe skrzydło. Piłka wprowadzili już do gry przyjezdni zza linii bocznej boiska.

02:00

W rozegraniu będący w białych koszulkach i niebieskich spodenkach opolanie. Heiro Rzeszów oczekuje na to jak rozwinie się premierowa akcja Odry.

1

Futsaliści gotowi do rozpoczęcia pojedynku. Za moment piłka pójdzie w ruch.
Heiro Rzeszów podejmie na zakończenie sezonu Odrę Opole. To przyjezdni są wyżej notowani w grupie wschodniej pierwszej ligi. Rozpoczęcie spotkania w sobotę o godzinie 18.
Heiro Rzeszów nie może już awansować w tabeli, ale musi bronić się przed atakiem będącego na 10. lokacie Futsalu Nowiny. Ma nad tym przeciwnikiem dwa punkty przewagi, więc dla bezpieczeństwa drużyna z Podkarpacia powinna zapunktować w starciu z Odrą Opole.
Rzeszowianie strzelili tylko trzy gole mniej od swojego przeciwnika. Olbrzymią dysproporcję widać natomiast w defensywie obu drużyn. Odra pozwoliła sobie na stratę 49 bramek, a Heiro 104. To ponad dwa razy więcej.
Drużyna z Opola jest przed przyjazdem do Rzeszowa na piątym miejscu w tabeli. Obok Odry panuje ścisk. Do będącego szczebelek wyżej GSF Gliwice traci ona punkt i ma identyczną przewagę nad Berlandem Komprachcice. W stawce może dojść więc do przetasowań.
W rundzie jesiennej Odra Opole dość zaskakująco przegrała na własnym terenie z Heiro Rzeszów 3:5. Ten rezultat pokazuje, że ekipa z Podkarpacia może mieć nadspodziewanie dużo do powiedzenia również w rewanżu.