AZS UMCS Lublin – Malwee Łódź

4:4

finał (0:2)

24.03.2018, 15:30 • Hala Globus, Lublin • 19. kolejka • Jarek

Po bardzo emocjonującym spotkaniu w Lublinie miejscowy AZS remisuje z Malwee Łódź. Spotkanie naprawdę mogło się podobać i wydaje się, że remis jest sprawiedliwym wynikiem. Dziękuję za uwagę! (17:09:44)

40

40

Ależ niewiele brakowało! Po strzale Walęciuka piłka odbija się od jednego z rywali, a następnie od poprzeczki! Korner dla gospodarzy.

39

Będą walczyć o pełną pulę gospodarze, ponieważ grają z lotnym golkiperem! Zobaczymy, dla kogo skończy się to pomyślnie.

39

O czas poprosił opiekun drużyny z Lublina.

38

Wkraczamy w decydującą fazę meczu. Do końcowego gwizdka nieco ponad dwie minut efektywnego czasu gry,

37

Trzeciego przewinienia dopuszczają się gospodarze. Przyjezdni mają na swoim koncie cztery faule.

36

Zagranie ręką jednego z łodzian na własnej połowie boiska. Rzut wolny dla gospodarzy, którzy wyraźnie chcą pójść za ciosem i strzelić gola dającego prowadzenie.

35

Gol dla AZS-u UMCS Lublin!

Doprowadzają do wyrównania gospodarze! Tym razem sposób na Kajetaniaka znalazł JAKUB WALKIEWICZ!

34

Taktyczny faul Wojciecha Magnusa. Arbiter nie miał wyboru i musiał upomnieć zawodnika Malwee żółtym kartonikiem.

33

Kontaktowa bramka gospodarzy! Bardzo dobrym, płaskim uderzeniem z dystansu popisuje się JAROSŁAW WALĘCIUK!

32

Niecelnie na bramkę rywali uderzają przyjezdni. Lublinianie rozpoczną od bramki i pewnie od razu ruszą do ataku.

31

Gol dla Malwee!

Wykorzystują fakt wysunięcia golkipera przez rywali łodzianie! KRYSTIAN POMYKAŁA strzałem niemal z okolic połowy boiska pakuje piłkę do siatki!

30

W dalszym ciągu w ofensywie z lotnym golkiperem znajdują się lublinianie. Poczuli swoją szansę gospodarze i z pewnością będą dążyć co najmniej do wyrównania.

28

Przerwa na życzenie trenera gości.

28

Bardzo długo budowali swoją akcję miejscowi. Wszystko było jednak dokładnie zaplanowane. W decydującym momencie z linii pola karnego do bramki skierował piłkę ARTUR SUŁEK!

27

Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się WOJCIECH BONIASZCZUK! Bardzo mocne uderzenie i Kajetaniak bez szans na skuteczną obronę.

27

Rzut karny dla gospodarzy! Jeden z zawodników Malwee ręką zablokował strzał rywala. Duża szansa dla lublinian za częściowe odrobienie strat!

25

Z lotnym golkiperem grają miejscowi. Przed momentem z dystansu uderzał Walkiewicz, ale jego strzał wybronił golkiper rywali.

24

Bardzo dobra interwencją popisuje się Kajetaniak. Tylko korner po obiecującej akcji gospodarzy.

23

Próbowali wyjść z kontrą goście, ale nieskutecznie. Lublinianie szybko przechwycili futbolówkę i od razu wrócili do ataku.

22

Znakomicie rozpoczyna się druga połowa dla przyjezdnych! Piłkę do bramki skierował MATEUSZ SOBCZAK.

21

Do przerwy dość niespodziewanie Malwee Łódź prowadzi w Lublinie 2:0. Gole dla gości strzelali Wasiak oraz Pomykała. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans. Zostańcie z nami!

20

19

Bardzo dobrą wychwyceniem piłki przed szarżującym rywalem popisał się Furtak.

18

Niespełna trzy minuty efektywnego czasu gry do końca pierwszej połowy spotkania. Czy do przerwy doczekamy się jeszcze jakichś goli?

17

Kolejne uderzenie na bramkę przyjezdnych, ale tylko korner ugrali an tym lublinianie.

15

Próbują w jakiś sposób odpowiedzieć na gole rywali, ale nie bardzo im to wychodzi. Gdy już dochodzą do sytuacji strzeleckich, nie potrafią pokonać dobrze dysponowanego golkipera gości.

14

14

Podwyższają prowadzenie przyjezdni! Kontra Malwee i z obrębu pola karnego piłkę do siatki skierował KRYSTIAN POMYKAŁA!

13

W natarciu znajdują się gospodarze. Zobaczymy, czy lublinianie znajdą sposób na dobrze spisującego się Kajetaniaka.

12

Ogromne zamieszanie pod bramką Malwee! Blisko zdobycia bramki byli gospodarze, ale dwukrotnie znakomicie interweniował Kajetaniak!

9

Kolejny korner dla miejscowych. Dwukrotnie uderzał jeden z zawodników AZS-u UMCS, ale dobrze bronili się łodzianie.

7

Drugi raz faulują w tym meczu przyjezdni. Miejscowi jak na razie bez przewinień.

6

Zablokowana próba uderzenia z dystansu jednego z zawodników AZS-u. Rzut rożny dla gospodarzy.

5

Mieliśmy przed momentem krótką przerwę w grze, ponieważ z parkietu nie podnosił się Pawłowski. Na szczęście z zawodnikiem Malwee wszystko jest już w porządku i gramy dalej!

3

Walczą o kolejnego gola goście. Drużyna z Łodzi często wymienia podania i robi to na połowie rywali.

2

Przyjezdni wychodzą na prowadzenie po precyzyjnym uderzeniu KAMILA WASIAKA!

1

Protokół meczowy:

AZS UMCS Lublin:
Furtak (Bajkowski) – Michał Ostrowski, Boniaszczuk, Sułek, Al-Swaiti – Marcin Ostrowski, Wiśniewski, Walkiewicz, Król, Bijas, Walęciuk

Trener: Artur Gadzicki

Malwee Łódź:
Kajetaniak (Dakhina) – Młynarczyk, Szymańczuk, Pomykała, Wasiak – Sobczak, Magnus, Olczak, Pawłowski

Trener: Michał Zawadzki

Sędzia I: Paweł Wałęga
Sędzia II: Jan Gawle
Sędzia czasowy: Daniel Złotnicki.
Start spotkania:

Spotkanie rozpocznie się o 15:30. Kilka chwil wcześniej postaramy się zaprezentować składy obydwu drużyn. Zapraszam na wspólne emocje!

Obsada sędziowska:

Bezpośrednie starcia:

Po raz ostatni obie ekipy mierzyły się ze sobą 18 listopada. W Łodzi lepsza okazała się drużyna AZS-u, która zwyciężyła 6:2. W poprzednim sezonie oba bezpośrednie spotkania zwyciężyli lublinianie. Warto jednak dodać, że były to jednobramkowe zwycięstwa.

Przyjezdni są w dużo gorszej sytuacji. Malwee ma jedenaście punktów i zajmuje jedenaste, zagrożone spadkiem miejsce. Łodzianie nie poddają się jednak w walce o utrzymanie. W zeszłej kolejce pokonali u siebie Heiro Rzeszów 3:2 i przedłużyli swoje nadzieje na grę w pierwszej lidze także w przyszłym sezonie.

Gospodarze tego pojedynku zajmują siódme miejsce w tabeli. Miejscowi mają 26 punktów na swoim koncie i nie mają już szans na walkę o awans, ale też mają zapewnione utrzymanie. W ostatniej kolejce AZS przegrał na wyjeździe 4:6 z Berlandem Komprachcice.
O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 19. kolejki pierwszej ligi grupy południowej. W Lublinie dojdzie do starcia miejscowego AZS-u Lublin z Malwee Łódź. Kto wyjdzie z tego starcia zwycięsko?
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

4:4

finał (0:2)

Gole: 27. Boniaszczuk (kar.), 28. Sułek, 33. Walęciuk, 35. Walkiewicz – 2. Wasiak, 14. Pomykała, 22. Sobczak, 31. Pomykała

Kartki:   34. Magnus (LDZ)

Sędzia czasowy: Daniel Złotnicki