2:0

finał (0:0)

23.03.2018, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji. (22:37:20)
To już koniec tego niezwykle ciekawego spotkania. Finalnie na Etihad Stadium Argentyna pokonuje 2:0 reprezentację Włoch. Bramki dla zwycięskiej ekipy zdobywali Banega oraz Lanzini. Trzeba przyznać, że obie ekipy miały dzisiaj trochę sytuacji podbramkowych, a obaj bramkarze sporo razy byli zmuszani do interwencji. Zdecydowanie najlepszą okazję dla Azzurrich zmarnował Insigne, który spudłował w wybornej sytuacji. Podopieczni Sampaoliego z kolei pokazali, że potrafią punktować również bez Messiego, Aguero oraz Dybali.

90

90

To już ostatnia minuta regulaminowego czasu trwania tej rywalizacji. Niebawem dowiemy się ile minut doliczy sędzia Atkinson.

89

Zmiana w drużynie Argentyna: z boiska schodzi Bustos, na boisku pojawia się Mercado.

88

Zdaniem sędziego w tej sytuacji Rugani był faulowany w polu karnym przez szarżującego Perottiego.

87

Nie wydaje się już możliwy powrót do walki o choćby remis reprezentacji Włoch. Widać, że ta kadra będzie przechodzić obecnie trudny okres.

86

Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Jorginho, na boisku pojawia się Belotti.

85

85. Lanzini (ARG) - 2:0

85

Gol dla Argentyny!
Strzelcem bramki LANZINI.

Ależ kapitalne trafienie zanotował w końcówce tej rywalizacji Lanzini. Otrzymał on podanie od Higuaina na linii pola karnego i pięknym strzałem niemal w samo okienko pokonał bezradnego Buffona!

84

Albicelestes mogli jeszcze w końcówce podwyższyć prowadzenie, ale strzał z dość ostrego kąta Perottiego wybronił Buffon!

84

Zastanawia się jeszcze Di Biagio kogo w końcówce wprowadzić na boisko. Gotowy do wejścia jest już Belotti.

83

Perotti niezbyt dobrze opanował futbolówkę na własnej połowie i później musiał już faulować przejmującego piłkę rywala.

82

Sampaoli nakazuje teraz swoim podopiecznym wymieniać podania w środku pola. Argentyńczycy nie zbliżają nie nawet do pola karnego rywali.

81

Azzurri starają się uspokoić nieco sytuację w środku pola, ale nadal muszą sobie oni radzić z wysokim podejściem pressingiem ze strony rywali.

80

Do końca spotkania pozostało już zaledwie dziesięć minut. Nie spieszy się już wyraźnie Argentyńczykom i spokojnie wznawia grę od bramki Caballero.

79

Trzeba przyznać, że Otamendi notuje dzisiaj świetne spotkanie. Gracz ten na co dzień występuje w miejscowym Manchesterze City.

2:0

finał (0:0)

Gole: 75. Banega, 85. Lanzini

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
Strzały celne: 8:4. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 3:1. Spalone: 2:6. Foule: 18:11.

Argentyna: Caballero – Bustos (89. Mercado), Otamendi, Fazio, Tagliafico – Paredes (64. Banega), Biglia – Lo Celso (76. Pavón), Lanzini, Di Maria (64. Perotti) – Higuain.
Zmiany: Romero, Guzman – Mercado, Messi, Perez, Correa, Pavón, Perotti, Acuna, Mascherano, Rojo, Banega, Martinez.

Włochy: Buffon – Florenzi (61. Zappacosta), Rugani, Bonucci, De Sciglio – Verratti (71. Cristante), Jorginho (86. Belotti), Parolo (61. Pellegrini) – Chiesa (61. Candreva), Immobile (74. Cutrone), Insigne.
Zmiany: Donnarumma, Perin – Darmian, Ferrari, Ogbonna, Spinazzola, Zappacosta, Bonaventura, Cristante, Gagliardini, Pellegrini, Belotti, Candreva, Cutrone, Verdi.

Sędziowie: Martin Atkinson