PKO Ekstraklasa

Pogoń Szczecin – Wisła Płock

2:1

finał (1:0)

24.02.2018, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • 24. kolejka • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu niezwykle serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (19:57:36)
To już koniec tego niezwykle emocjonującego spotkania. Pogoń Szczecin wygrywa po raz kolejny na własnym obiekcie i tym samym wydostaje się z ostatniego miejsca ligowej tabeli. Gole dla Portowców zdobywali dzisiaj Kamil Drygas oraz Morten Rasmussen. Jedyne trafienie dla Nafciarzy zanotował z kolei Igor Łasicki. Obie ekipy walczyły dzisiaj świetnie o trzy punkty, a ostatecznie zostają one w Szczecinie.

90+5

90+4

To już ostatnia minuta doliczonego czasu gry. Jeszcze od rzutu wolnego na połowie rywali od rzutu wolnego grę wznowią miejscowi piłkarze.

90+3

Portowcy urywają kolejne cenne sekundy. Są przy okazji coraz bliżej opuszczenia ostatniego miejsca w tabeli Lotto Ekstraklasy.

90+2

Mamy chwilową przerwę w grze. Skurcze łapią Adama Buksę, ale będzie on za moment zdolny grać dalej.

90+1

Sędzia Jarosław Przybył zdecydował się doliczyć do tego spotkania dodatkowe cztery minuty.

90

Varela nieźle zachował się w tej sytuacji i zgrał futbolówkę do nadbiegającego Zawady. Nie zdołał on jednak czysto trafił w futbolówkę na dwudziestym metrze.

89

Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Semir Štilić, na boisku pojawia się Oskar Zawada.

88

Żółtą kartkę otrzymuje Adam Frączczak (Pogoń Szczecin). Wszystko wskutek niesportowego zachowania.

87

Umiejętnie w tej sytuacji o piłkę powalczył Zwoliński i był faulowany przy linii bocznej boiska przez Łasickiego.

86

Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Delew, na boisku pojawia się Hubert Matynia.

85

85. Słupek ratuje gospodarzy!

85

Ależ bliski szczęścia był w tej sytuacji Dominik Furman! Uderzył on idealnie nad murem bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił tylko w słupek!

84

Adam Frączczak wskoczył w tej sytuacji na plecy Stilicia. Będzie groźny rzut wolny w okolicach pola karnego Pogoni Szczecin.

82

Żółtą kartkę otrzymuje Tomasz Hołota (Pogoń Szczecin). Zdaniem sędziego zbyt agresywnie zagrał on w walce z Furmanem.

82

Merebaszwili po wejściu na boisko szuka sobie sytuacji do uderzenia, ale nie radzi sobie odpowiednio z Râpą.

2:1

finał (1:0)

Gole: 34. Drygas, 69. M. Rasmussen – 58. Łasicki

Kartki:   46. Nunes (POG), 82. Hołota (POG), 88. Frączczak (POG) – 19. Szymański (PLO), 68. Kante (PLO), 80. Furman (PLO)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
Strzały celne: 12:12. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 2:6. Spalone: 2:0. Foule: 19:22.

Pogoń Szczecin: Załuska – Râpă, Rudol, Dvali, Nunes – Frączczak (C), Piotrowski, Drygas (76. Hołota), Delew (86. Matynia) – Buksa, M. Rasmussen (70. Zwoliński).
Zmiany: Budziłek – Matynia, Kort, Hołota, Błanik, Listkowski, Zwoliński.

Wisła Płock: Dähne – Stefańczyk, Łasicki, Dźwigała, Reca – Varela, Štilić (89. Zawada), Furman, Szymański (C), Michalak (73. Merebaszwili) – Kante.
Zmiany: Kiełpin – Sielewski, Uryga, Rasak, Merebaszwili, Zawada, Biliński.

Główny: Jarosław Przybył
Asystenci: Kamil Wójcik, Marcin Lisowski
Techniczny: Artur Aluszyk
System VAR: Tomasz Kwiatkowski, Tomasz Listkiewicz