I liga futsalu - gr. południowa

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – GKS Futsal Tychy

6:5

finał (4:2)

17.02.2018, 18:00 • Hala Sportowa, Jelcz-Laskowice • 15. kolejka • Dawid Czempisz

Ależ to był niesamowity futsalowy bój! Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice wygrywa 6:5 z GKS-em Futsal Tychy. Bramki dla gospodarzy zdobywali dzisiaj Nowakowski (dwie), Andrade (dwie), Gutierrez oraz Witek. Z kolei w zespole gości piłkę do siatki kierowali Krzyżowski, Słonina, Kołodziejczyk, Rutkowski oraz samobójcze trafienie zanotował Nowak. To był piękny pokaz futsalu. Mecz obfitował w piękne akcje, dużo było efektownych zagrać oraz błędów w defensywie. Liczymy na więcej takich widowisk! (19:50:24)

39:30

Ostatnie pół minuty tego meczu. GKS Tychy przy piłce i konstruuje swój atak. Strzał zza pola karnego Matusza znowu broni golkiper!

39:10

Prosty błąd w rozegraniu piłki tyskich piłkarzy i za moment grę od autu wznowi Orzeł. Jeszcze urazu przy obronie strzału Matusza doznał Foltyn.

39:02

Matusz miał kapitalną okazję strzelecką! Jego mocny strzał zza pola karnego broni ofiarną interwencją Maciej Foltyn!

38:24

Gol dla GKS-u!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa BARTOSZ RUTKOWSKI.

Ależ to będzie niesamowita końcówka! Bartosz Rutkowski potężnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Foltyna i zdobył bramkę kontaktową!

38:23

Będziemy mieli rzut karny dla gości! Faulowany w polu karnym był w tej sytuacji Marek Kołodziejczyk!

38:00

Do końca spotkania pozostały już tylko dwie minuty. Tyszanie nadal konstruują akcje z lotnym bramkarzem.

37:37

Burgos stracił piłkę przy własnym polu karnym! Starał się to wykorzystać jeden z zawodników gości, jednak jego strzał wybronił na raty Foltyn!

37:13

Timeout dla gospodarzy.

37:13

Samobójcze trafienie zalicza GRZEGORZ NOWAK.

Zapowiada nam się niesamowicie zacięta końcówka! Po bardzo mocnym wrzuceniu piłki z lewego skrzydła niefortunnie we własnym polu karnym interweniuje Grzegorz Nowak i trafia do własnej bramki!

36:08

Maciej Foltyn ratuje swój team przed utratą bramki! Wygrał on pojedynek sam na sam z szarżującym zawodnikiem gości!

35:45

Foltyn przejął futbolówkę w polu karnym i szybko uruchomił Gutierreza. Ten jednak strzałem na wślizgu nie trafił do pustej bramki gości.

35:22

W dalszym ciągu bardzo długo w posiadaniu piłki utrzymują się goście, ale nie potrafią stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej.

35:00

Do końca spotkania pozostało już zaledwie pięć minut. Tyszanie nadal grają z lotnym bramkarzem.

34:50

Spokojnie wymieniają kolejne podania przyjezdni piłkarze. Kołodziejczyk ostatecznie nie zdołał posłać piłki w pole karne z prawego skrzydła.

33:59

Strzelcem bramki MAREK KOŁODZIEJCZYK. Asysta Dawid Kochanowski.

Tyszanie zdobywają swoją trzecią bramkę w tym meczu. Dawid Kochanowski posłał potężne uderzenie w kierunku dalszego słupka, a tam z najbliższej odległości futbolówkę do siatki skierował Kołodziejczyk!

33:26

Potężną petardę zza pola karnego odpalił Gutierrez, ale po raz kolejny dzisiaj niesamowitą paradą popisał się Modrzik!

33:23

Dawid Kochanowski w ostatniej chwili zdołał wrócić we własne pole karne i wybił piłkę zmierzającą do siatki.

33:03

Rojek pięknym zwodem minął dwóch tyszan, a później jego strzał zza pola karnego znowu kapitalnie wybronił Modrzik!

32:47

Sytuacja GKS Futsal Tychy jest już bardzo kiepska. Trudno przypuszczać, aby byli oni jeszcze w stanie ugrać choćby remis.

32:07

Goście rozpoczynają grę z lotnym bramkarzem. W tej roli pojawił się na boisku Dawid Kochanowski.

31:54

Timeout dla gości.

31:54

Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
Strzelcem bramki VICTOR ANDRADE. Asysta Dawid Witek.

Ależ kontratak miejscowego teamu! Dawid Witek odebrał piłkę rywalowi i popędził sam na sam z bramkarzem! Podawał on jednak później jeszcze do lepiej ustawionego Andrade, a ten bez trudu skierował piłkę do siatki!

31:45

Marek Kołodziejczyk starał się w tej sytuacji ładnym lobem nabrać bramkarza rywali, ale Foltyn nie dał się zaskoczyć!

31:34

Andrade kapitalnym podaniem wypatrzył na lewym skrzydle Dawida Witka. Ten po indywidualnym rajdzie w sytuacji sam na sam przymierzył obok bramki!

31:03

GKS Tychy wyprowadzał ofensywną akcję, ale na rywala wpadł Słonina. Sędziowie nie odgwizdali w tej sytuacji przewinienia.

30:26

Maciej Foltyn kolejny raz popisał się bardzo dobrą interwencją. Wybronił on strzał z lewego skrzydła Rutkowskiego.

30:01

Wyraźnie w tej sytuacji interweniował ręką poza polem karnym Zbigniew Modrzik po uderzeniu Witka! Sędzia Marcin Gutowski puścił jednak grę.

29:46

Żółtą kartkę otrzymuje Nowakowski (Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice). Wszystko to w skutek spięcia z Kołodziejczykiem.

29:46

Mamy chwilową przerwę w grze. Za moment jednak grę od własnej bramki powinien wznowić Maciej Foltyn.

29:09

Niezła szansa na kontratak gości. Niecelnie ostatecznie zagrywał na prawe skrzydło Bartosz Rutkowski.

28:49

Tyski team skupiony na grze w defensywie. Acana Orzeł szuka z kolei swojej szóstej bramki w tym meczu.

28:28

Rojek był faulowany przez Pytla w środkowej strefie boiska. To dopiero pierwszy faul tyszan po przerwie.

27:51

Wysoki pressing miejscowych piłkarzy kończy się dobrym przejęciem. Tym razem piętką uderzał Rojek z trzeciego metra i znowu górą Modrzik!

27:14

Szybka kontra gospodarzy po stracie Kołodziejczyka. Nie przyłożył się jednak odpowiednio do wrzutki Nowakowski.

26:50

Matusz ładnie skierował piłkę z rzutu wolnego do Słoniny. Doświadczony zawodnik huknął w pełnym biegu, ale obok bramki.

26:44

Podopieczni Michała Słoniny i Samuela Janii będą mieli niezłą okazję na oddanie strzału z rzutu wolnego.

26:04

Piłkarze Orła szukają sobie pozycji do oddania strzału. Finalnie Andrade po pięknym dryblingu uderzał piętką, ale przymierzył zbyt słabo.

25:33

Przez dłuższy czas w posiadaniu piłki utrzymują się teraz gospodarze. Czas zdecydowanie pracuje na ich korzyść.

24:54

Świetną okazję na kontrę mieli goście, jednak samotna szarża Rutkowskiego w porę została zatrzymana.

24:00

To powinna być trzecia bramka dla tyszan! Rutkowski otrzymał idealne podanie przed polem karnym, a jego strzał minął ostatecznie światło bramki!

23:51

Modrzik szukał dalekim wyrzutem piłki Słoninę, ale ostatecznie dobrze w defensywie spisali się piłkarze Orła.

23:01

Po raz kolejny do ofensywnej akcji podłączył się Maciej Foltyn. Zagrywał on do Gutierreza, ale ten z kolei niecelnie podawał w pole karne.

22:22

Strzelcem bramki DAWID WITEK.

Fatalnie stracili piłkę w ofensywnej akcji przyjezdni piłkarze i z zabójczą kontrą ruszył Dawid Witek! Po indywidualnej akcji wpisał się on na listę strzelców potężnym strzałem z linii pola karnego!

21:48

Michał Słonina był niezwykle bliski trafienia kontaktowego! Jego strzał w kierunku krótkiego rogu bramki świetnie na korner sparował Foltyn!

21:20

Tym razem Matusz starał się uderzyć z pierwszej piłki, ale futbolówka finalnie przeleciała znacznie nad poprzeczką.

21:01

Adam Matusz pod presją we własnym polu karnym zdecydował się wybić futbolówkę za linię boczną boiska.

20:19

Bardzo szybko mamy pierwsze przewinienie po przerwie. Andrade fauluje w kole środkowym boiska Michała Słoninę.

20:08

Drugą połowę od środka boiska rozpoczęli goście, ale dość szybko przytrafił im się prosty błąd w rozegraniu.

21

To już koniec pierwszej odsłony tego spotkania. Acana Orzeł Jelcz Laskowice prowadzi 4:2 z GKS-em Futsal Tychy. Bramki dla miejscowego zespołu zdobywali Nowakowski (dwie), Gutierrez oraz Andrade. Z kolei gole dla tyszan padały po strzałach Krzyżowskiego oraz Słoniny. Zdecydowanie wynik mógł być wyższy, ale kapitalnie dysponowany jest dzisiaj Zbigniew Modrzik, który nieprawdopodobnymi paradami bronił strzały Nowakowskiego i Andrade. Liczymy, że po przerwie nadal mecz będzie toczył się w tak dobrym tempie!

20

19:30

To już ostatnie sekundy pierwszej odsłony tej połowy. Akcję z własnej połowy wyprowadzają gracze Orła.

19:11

Piotr Pytel stracił piłkę przy linii bocznej boiska. Później mocne uderzenie Witka wychodzi finalnie na aut.

18:56

Pogubili się w tej sytuacji miejscowi piłkarze i ostatecznie podanie Jana Rojka wychodzi za linię boczną boiska.

18:17

Za moment oba zespoły udają się do szatni. Widać wyraźnie, że w zespole gości brakuje najskuteczniejszego zawodnika Tomasza Bernata.

17:44

Trzeci w przeciągu minuty pojedynek Modrzika z Nowakowskim! Płaskie uderzenie gracza gospodarzy znowu kapitalnie wybronił bramkarz GKS-u!

17:19

Andrade idealnym podaniem obsłużył Nowakowskiego! Ten jednak w wybornej sytuacji nie zdołał pokonać Modrzika! Później jeszcze lepsze uderzenie oddał Kamil Nowakowski i nieprawdopodobną paradą wykazał się golkiper tyszan!

16:36

Ależ okazję na trafienie miał Andrade! Otrzymał on idealne podanie za linię obrony rywali, ale chybił w sytuacji sam na sam z bramkarzem!

16:10

Zbliżamy się powoli do zakończenia pierwszej połowy tej zaciętej rywalizacji. Acana Orzeł Jelcz-Laskowice nadal na prowadzeniu.

15:45

Pięknym zwodem minął doświadczonego Nowaka gracz GKS-u Tychy Kołodziejczyk, ale ostatecznie nie zdołał on oddać później strzału.

15:06

GKS Futsal Tychy ma na koncie już pięć przewinień. Każdy kolejny faul tyskiego zespołu będzie skutkował przedłużonym rzutem karnym.

15:00

Do końca pierwszej odsłony pozostało już jedynie pięć minut. Znowu Modrzik broni w wyborny sposób uderzenie z bliskiej odległości Nowakowskiego!

14:21

Po jednej wybornej okazji mieli piłkarze obu drużyn! Najpierw zawodnik Orła przymierzył w słupek, a później piłkę zmierzającą do bramki po strzale Słoniny wybijał głową sprzed linii bramkowej Jan Rojek!

14:02

Na uderzenie z dystansu zdecydował się zawodnik tyskiego GKS-u, ale ostatecznie bez trudu broni Fotyn.

13:40

Kapitalną okazję na trafienie miał Gutierrez! Ładnie wypatrzył go partner na trzecim metrze, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem!

13:26

Żółtą kartkę otrzymuje Sitko (GKS Futsal Tychy). Faulował on bez wątpliwości rozpędzonego Jana Rojka.

13:01

Szybka kontra przyjezdnego zespołu. Rutkowski próbował zagrywać piłkę do lepiej ustawionego Słoniny, ale podawał minimalnie za plecy.

12:50

Zdecydowanie lepszy okres gry Jelcz-Laskowiczan. To oni szukają okazji na kolejne trafienie.

12:07

12:07

Strzelcem bramki KAMIL NOWAKOWSKI.

Nie popisał się w tej sytuacji Bartłomiej Sitko. Dał się w dość łatwy sposób ograć Kamilowi Nowakowskiemu, a ten bez większego trudu pokonał bramkarza rywali mocnym strzałem z linii pola karnego!

11:24

Strzelcem bramki VICTOR ANDRADE.

Kapitalne widowisko oglądamy dzisiaj w Jelcz-Laskowicach! Victor Andrade miał bardzo dużo miejsca za polem karnym. Zdecydował się on na płaskie uderzenie z dystansu i pokonał doświadczonego golkipera gości!

11:15

Ależ interwencja Zbigniewa Modrzika! Andrade otrzymał idealne podanie na trzecim metrze i uderzył na wślizgu, ale nie zdołał pokonać kapitalnie broniącego tyskiego golkipera!

10:38

Tyszanie cofnęli się głębiej do defensywy. Miejscowi piłkarze szukają z kolei pozycji do oddania strzału. Taką miał Andrade, ale uderzył nad poprzeczką.

10:00

To już dziesiąta minuta pierwszej odsłony spotkania. Oba zespoły mają w chwili obecnej po trzy przewinienia.

9:21

Strzelcem bramki JOSE LUIS SANTIAGO GUTIERREZ.

Gospodarze niezwykle szybko doprowadzili do wyrównania! Gutierrez dostał dobre podanie przed polem karnym i potężnym uderzeniem pokonał Zbigniewa Modrzika! Znowu mamy remis!

8:59

Strzelcem bramki MICHAŁ SŁONINA.

Fatalny błąd w defensywie popełnili miejscowi piłkarze. Futbolówkę na szóstym metrze opanował Michał Słonina i precyzyjnym strzałem w okienko pokonał bezradnego Macieja Foltyna!

8:33

Synowiec otrzymał idealne podanie na linii pola karnego. Momentalnie huknął w kierunku bramki, ale chybił celu!

8:05

Sporo miejsca za polem karnym miał Gutierrez po dograniu Witka. Zdecydował się momentalnie na strzał, ale wyraźnie chybił.

7:40

Do samego końca powalczył w tej sytuacji o piłkę Słonina. Nie zdołał on jednak oddać mocnego uderzenia z linii pola karnego.

7:16

Indywidulaną akcją popisał się Nowak. Wypracował sobie pozycję strzelecką, ale ostatecznie przymierzył tuż obok słupka.

7:00

Płaskie uderzenie z lewego skrzydła Gutierreza, jednak skutecznie nogami zdołał interweniować Modrzik.

6:47

Trzy przewinienia na koncie mają już miejscowi piłkarze. Zaledwie jedno z kolei jest w dorobku GKS-u Futsal Tychy.

6:00

Nieźle do ofensywnej akcji podłączył się Matejko, ale niecelnie zagrywał do niego futbolówkę jeden z partnerów.

5:32

Matejko wyprowadza akcję swojego teamu. Wszystko później zakończyło się przewinieniem w ofensywie.

5:08

Kapitalną okazję na trafienie miał Marek Kołodziejczyk! Starał się on wykorzystać błąd rywali, ale jego strzał z woleja przeleciał tuż nad bramką!

4:45

Strzelcem bramki FILIP KRZYŻOWSKI.

Goście z Tych bardzo szybko doprowadzają do wyrównania! Po składnej akcji piłkę przed polem karnym otrzymał Filip Krzyżowski i spokojnym strzałem skierował ją do pustej już bramki!

4:30

Nowakowski cofnął się wyraźnie i stara wyprowadzić akcję. Na własnej połowie skutecznie jednak przejął futbolówkę Sitko.

4:08

Tyszanie są bliscy doprowadzenia do remisu! Po składnej akcji mieliśmy uderzenie z prawego skrzydła i skuteczną interwencję Foltyna!

4:06

Bardzo dobrą okazję na wyprowadzenie kontry miał tyski GKS, ale Michał Słonina nie opanował futbolówki na dziesiątym metrze.

3:33

Bardzo ładnie na wolnym polu pokazał się partnerom Słonina, ale wcześniej piłka całym obwodem wyszła za linię noczną boiska.

3:00

Oba zespoły mają na chwilę obecną po jednym przewinieniu na koncie. Gospodarze aktualnie wyprowadzają akcję z własnej połowy.

2:40

Bardzo bliscy podwyższenia prowadzenia byli miejscowi piłkarze! Finalnie jednak uderzenie Gutierreza wybronił ofiarnie Modrzik!

2:21

Bardzo ryzykownie zachował się w tej sytuacji Foltyn. Finalnie jednak jego odważne wyjście z bramki zakończyło się skutecznym wślizgiem.

2:02

Andrade otrzymał mocne podanie na wolne pole. Ostatecznie jednak futbolówkę przejmuje Modrzik.

1:42

Kolejną bardzo dobrą okazję strzelecką miał Słonina. Ostatecznie jednak jego strzał zza pola karnego zablokował Nowak.

1:31

Bardzo ładnie zabrał się z piłką do ofensywnej akcji Bartłomiej Sitko. Jego uderzenie z prostego podbicia przeleciało jednak nieznacznie obok słupka.

1:10

Maciej Foltyn podłączył się do ofensywnej akcji swojego zespołu. Ostatecznie jednak partnerzy nie skorzystali z jego dobrego dogrania.

0:45

Ależ szybko na prowadzenie wychodzą miejscowi piłkarze! Po dobrym dograniu z rzutu rożnego na uderzenie z linii pola karnego zdecydował się Nowakowski! Zbigniew Modrzik był w tej sytuacji bez najmniejszych szans!

0:36

Zbigniew Modrzik był po raz pierwszy w tym meczu zmuszony do interwencji. Obronił on groźne uderzenie Andrade.

0:10

Orzeł Acana rozpoczął to spotkanie od środka boiska. Bardzo szybko swoją okazję stworzyli jednak goście. Słonina przegrał jednak pojedynek z bramkarzem!

1

Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 do naszej relacji!
GKS Futsal Tychy:

Gracze tego teamu w obecnym sezonie z pewnością powalczą o awans do Futsal Ekstraklasy po kilku latach przerwy. Aktualnie plasują się na trzecim miejscu w ligowej tabeli i mają na koncie 28. punktów. Do liderującej Odry Opole tracą trzy oczka, ale podobnie jak Acana Orzeł Jelcz-Laskowice ma jeden mecz rozegrany mniej od opolan. Bilans bramkowy tyskiej ekipy jest bardzo korzystny (52:33). W ostatniej kolejce ligowej podopieczni Michała Słoniny zremisowali na własnym obiekcie z GKS Ekom Futsal Nowiny 1:1. Najskuteczniejszym zawodnikiem GKS-u jest Tomasz Bernat, który ma na koncie czternaście bramek.
Acana Orzeł Jelcz-Laskowice:

Zespół ten już drugi sezon z rzędu walczy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Aktualnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli i traci do liderującej Odry Opole jedno oczko. Warto jednak podkreślić, że ma o jeden mecz rozegrany mniej. Bilans bramkowy teamu jest zdecydowanie najkorzystniejszy w ligowej stawce (64:26). W ostatniej ligowej kolejce Orzeł bez większych problemółw pokonał na wyjeździe GKS Ekom Futsal Nowiny 6:2. Najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy jest Paweł Synowiec, który ma w dorobku dziewięć trafień.
Już w najbliższą sobotę czekają nas ogromne emocje na hali sportowej w Jelcz-Laskowicach. Miejscowy Acana Orzeł zmierzy się z GKS-em Futsal Tychy. Minimalnym faworytem tego meczu wydają się być gospodarze. W pierwszej rundzie pokonali oni tyski zespół na wyjeździe po bardzo emocjonującym starciu, natomiast teraz będą mieli dodatkowo za sobą atut własnego boiska. Trzeba jednak pamiętać, że tyszanie na wyjazdach spisują się w obecnym sezonie bardzo dobrze i również w Jelcz-Laskowicach z całą pewnością powalczą o komplet punktów.

6:5

finał (4:2)

Gole: 1. Nowakowski, 10. Gutierrez, 12. Andrade, 13. Nowakowski, 23. Witek, 32. Andrade (Witek) – 5. Krzyżowski, 9. Słonina, 34. Kołodziejczyk (Kochanowski), 38. Nowak (sam.), 39. Rutkowski (kar.)

Kartki:   30. Nowakowski (JLA) – 14. Sitko (TYC)

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn (Konieczny) – Nowak, Witek, Nowakowski, Andrade, Rojek, Gutierrez, Burgos, Synowiec, Matejko, Dębicki.

GKS Futsal Tychy: Modrzik (Borowski) – Słonina, Sitko, Filip Biernat, Kochanowski, Krzyżowski, Piotr Pytel, Matusz, Rutkowski, Lisiński.

Główny: Dominik Cipiński (Skierniewice)
Drugi: Marcin Gutowski (Łódź)
Czasowy: Bartłomiej Nowicki (Łódź)