1:2

finał (1:0)

17.02.2018, 15:30 • Volkswagen-Arena, Wolfsburg • Runda 23 • Dawid Czempisz

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (17:28:15)
To już koniec tego niezwykle emocjonującego spotkania. Ostatecznie VfL Wolfsburg przegrywa na własnym boisku 1:2 z Bayernem Monachium. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w tym meczu Daniel Didavi. Później do wyrównania doprowadził Sandro Wagner, a w doliczonym czasie gry monachijczyków na prowadzenie wyprowadził Robert Lewandowski. Trzeba przyznać, że miejscowi piłkarze dzielnie walczyli o choćby jedno oczko, ale głupie zachowanie w końcówce Ittera sprokurowało rzut karny dla Bayernu. Finalnie trzy punkty jadą do Monachium.

90+4

90+3

Żółtą kartkę otrzymuje Thomas Müller (Bayern Monachium). Nieprzepisowo zatrzymał on kontrę Wilków.

90+3

Sędzia doliczył do tego meczu aż cztery minuty. Wilki w ostatnich sekundach wykonywać będą jeszcze rzut rożny.

90+2

Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Yunus Malli, na boisku pojawia się Nany Landry Dimata.

90+1

90+1. Robert Lewandowski (BAY) - 1:2

90+1

Gol dla Bayernu!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa ROBERT LEWANDOWSKI.

Polak zdecydował się w tej sytuacji na płaskie uderzenie z rzutu karnego. Bliski dobrej interwencji był Casteels, ale piłka po jego rękach wpadła ostatecznie do siatki!

90

90. Gian-Luca Itter (WOF)

90

Żółtą kartkę otrzymuje Gian-Luca Itter (VfL Wolfsburg). Młody zawodnik wyraźnie faulował Robbena w polu karnym!

90

To już ostatnia minuta regulaminowego czasu trwania meczu na Volkswagen Arena. Nadal utrzymuje się wynik 1:1.

89

Rafinha dość brutalnie zachował się w tej sytuacji wobec Malliego. Wydaje się, że powinien on otrzymać żółtą kartkę w tej sytuacji za kopnięcie rywala.

87

Koronkowa akcja Bawarczyków. Finalnie Arjen Robben otrzymał idealnie wystawioną piłkę na dwudziestym metrze, jednak fatalnie uderzył na bramkę.

87

Robben otrzymał podanie od Müllera w polu karnym. Zbyt długo składał się jednak do strzału i został bez trudu zablokowany.

86

Coraz więcej niedokładności pojawia się w grze Wilków. Nie wychodzą im już dość proste zagrania, ale i tak przybliżają się do remisu.

85

Arnold ładnie wrócił do defensywy i zdołał skutecznie wybić piłkę na aut spod nóg rozpędzonego napastnika gości.

84

Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Renato Steffen, na boisku pojawia się Victor Osimhen.

83

Coraz częściej monachijczycy starają się grać długimi podaniami. Nie przynosi to jednak żadnego efektu.

82

Ulreich krótkim podaniem rozpoczyna atak Bayernu Monachium. Bawarczycy konstruują akcję na lewym skrzydle.

81

Robert Lewandowski otrzymał dzisiaj zaledwie dziesięć minut. Liczymy jednak na to, że Polak zdoła stworzyć sobie choć jedną okazję strzelecką.

80

Żółtą kartkę otrzymuje Maximilian Arnold (VfL Wolfsburg). Nieprzepisowo zaatakował on blokującego piłkę Tolisso.

79

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Sandro Wagner, na boisku pojawia się Robert Lewandowski.

78

Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Sebastian Jung, na boisku pojawia się William.

78

Wracamy już do gry. Warto podkreślić, że szkoleniowiec miejscowej ekipy nie przeprowadził jeszcze żadnej zmiany.

77

Jung doznał urazu i wymaga pomocy medycznej. Mamy w związku z tym krótką przerwę w grze.

76

Niecelnie wybijał w tej sytuacji piłkę do przodu Casteels. W dalszym ciągu trwa oblężenie jego bramki przez Bayern.

75

Do końca spotkania pozostał już zaledwie kwadrans. Zdecydowanie Wilki zadowolą się już remisem i dopisaniem sobie jednego oczka.

73

Podopieczni Schmidta skupiają się na dalekim wybijaniu futbolówki z własnego pola karnego. Nie starają się już nawet uspokoić swojej gry.

72

Bardzo głęboko do defensywy cofnęły się Wilki. Nie potrafią teraz na dłużej utrzymać się w posiadaniu piłki.

71

VfL Wolfsburg po przerwie nie zdołał zagrozić jeszcze drużynie gości. Z kolei Bayern szuka okazji do wyjścia na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Rafinhy nad bramką głową uderzał Wagner.

70

Alaba po wejściu na boisko występuje na lewym skrzydle. Wspiera go w ofensywnych akcjach Juan Bernat.

69

Steffen pogubił się zdecydowanie przy własnym polu karnym. Ostatecznie jednak nie wykorzystali jego błędu przyjezdni piłkarze.

67

Wyższym pressingiem zaatakowali teraz rywali miejscowi piłkarze i przyniosło to dobry efekt. Ostatecznie jednak grę od autu wznowią Bawarczycy.

66

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Franck Ribéry, na boisku pojawia się David Alaba.

66

Już do wejścia na boisko gotowy jest Alaba. W dalszym ciągu nie widać gotowego do wejścia na boisko Lewandowskiego.

64

64. Sandro Wagner (BAY) - 1:1

64

Strzelcem bramki SANDRO WAGNER.

Przyjezdny zespół w końcu doprowadza do wyrównania! Robben zdołał tym razem urwać się na skrzydle Itterowi i posłał świetną wrzutkę w pole karne! Na szóstym metrze znalazł się Wagner, który dobrym strzałem głową nie dał szans na skuteczną interwencję Casteelsowi!

63

Tolisso dobrym podaniem wyprowadził na pozycję Ribery'ego. Francuz jednak później fatalnie wrzucał piłkę w pole karne.

62

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thiago Alcántara, na boisku pojawia się Thomas Müller.

62

Ribery szukał płaskim dośrodkowaniem na piątym metrze Wagnera, ale były snajper Hoffenheim został uprzedzony przez Brume.

61

Wagner znalazł sobie trochę miejsca na 25. metrze i starał się uderzać z półobrotu. Piłka przeleciała jednak znacznie nad bramką.

60

Za nami już godzina tej rywalizacji. W dalszym ciągu obaj szkoleniowcy nie wprowadzili na boisko żadnego rezerwowego zawodnika.

59

Bardzo dobrą sytuację na wyrównanie miał Tolisso! Otrzymał on idealne dośrodkowanie na szóstym metrze, ale jego strzał z pierwszej piłki trafił wprost w bramkarza!

58

Sporo pojedynków w defensywie musi teraz toczyć Steffen. Musi on uważać, bo ma już na koncie żółtą kartkę.

57

Zdołał w tej sytuacji urwać się Itterowi na skrzydle Robben, ale później wyjechał on również z piłką za linią końcową boiska.

56

Ależ mamy mecz na Volkswagen Arena! Bayern po przerwie zdecydowanie podkręcił tempo, ale nadal nie doprowadził do wyrównania.

55

55. Rzut karny

55

Arjen Robben (Bayern Monachium) nie wykorzystał rzutu karnego. Bardzo mocno w róg bramki przymierzył z jedenastego metra Robben, ale jego intencje skutecznie wyczuł Casteels!

54

Żółtą kartkę otrzymuje Renato Steffen (VfL Wolfsburg). Faulował on Tolisso w polu karnym.

54

Będzie rzut karny dla Bayernu Monachium! Sędzia uznał, że Steffen faulował Tolisso w polu karnym. Decyzja jest jednak dość mocno dyskusyjna.

53

Nie miał lepszego pomysłu Robben i posłał wysoko zawieszone dośrodkowanie w pole karne. Tam dobrze poradził sobie Bruma.

52

Robben zbyt długo zwlekał z opanowaniem futbolówki, aż w końcu lepiej ustawiony Itter wybił mu ją spod nóg.

50

Nie kleją się ofensywne akcje Bayernu Monachium. Zdecydowanie niebawem należy spodziewać się wejścia na boisko Lewandowskiego i Müllera.

49

Rudy w krótkim odstępie czasu drugi raz fauluje Origiego. W dalszym ciągu sędzia nie zdecydował się ukarać żółtą kartką byłego gracza Hoffenheim.

48

Chwilę później jeszcze lepszą okazję strzelecką miał były zawodnik OL. Teraz jednak jego techniczna próba przeleciała nad poprzeczką.

48

Piłkę przed polem karnym rywali opanował Tolisso. Po chwili spróbował uderzyć z woleja, ale w porę został zablokowany.

47

Rudy fauluje wyraźnie Origiego tuż przed polem karnym. Na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Daniel Didavi, ale nieznacznie chybił celu.

46

Tym razem rozpoczęli grę od środka boiska miejscowi piłkarze. W obu ekipach nie mieliśmy zmian w przerwie.

46

Za nami już pierwsza odsłona tej rywalizacji. VfL Wolfsburg prowadzi dość zaskakująco 1:0 z Bayernem Monachium. Jedyną bramkę w tej połowie zdobył po uderzeniu głową Daniel Didavi. Wspaniałą centrą w tamtej sytuacji popisał się Malli. Zdecydowanie dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się póki co gracze bawarskiego teamu, ale kompletnie nic z tego nie wynika. Monachijczycy nie stworzyli sobie zbyt wielu klarownych okazji strzeleckich. Liczymy więc, że po przerwie na boisku pojawi się Robert Lewandowski.

45+1

45+1

Pierwsza część spotkania została przedłużona o dodatkową minutę. Niebawem sędzia Stegemann zaprosi oba teamy do szatni.

45

Bruma dość przypadkowo posłał świetne podanie na lewe skrzydło do Didavi'ego. Ten znalazł dośrodkowaniem Origiego, ale Belg nie opanował futbolówki.

44

Kolejny już raz skutecznie w obronie zagrywa młodziutki Itter. Gracz ten bardzo dobrze radzi sobie na lewej stronie defensywy.

43

Sędzia Stegemann nie powinien doliczać zbyt wielu minut do pierwszej części meczu. Nie mieliśmy wielu przerw w grze.

42

W bardzo trudnej sytuacji znalazł się Origi przy linii końcowej boiska. Poradził on sobie jednak świetnie i wywalczył rzut rożny.

41

Bawarczycy pierwszy raz w tym meczu mieli okazję do wyprowadzenia kontry. Kończy się ona jednak niecelnym dośrodkowaniem w pole karne Robbena.

40

Zbliżamy się powoli do zakończenia tej części gry. Zdecydowanie monachijczykom przyda się przerwa i czas na zmotywowanie.

39

Dość ryzykowną, ale skuteczną interwencją w defensywie popisał się Itter. Wybił on wślizgiem piłkę na aut spod nóg rywala.

38

Süle podłączył się do ofensywnej akcji Bayernu. Jego partnerzy nie przyspieszyli jednak gry i cały atak zakończył się stratą.

37

Sędzia wspomógł się w tej sytuacji VAR-em i uznał, że na żółtą kartkę zasłużył Ribery.

36

Podczas indywidualnego rajdu Ribery odpychał lekko ręką Steffena i ostatecznie grę od rzutu wolnego wznowi zespół VfL.

34

Tym razem po wrzutce z drugiej strony mieliśmy rykoszet od nóg Ittera i futbolówka wyszła na rzut rożny.

33

Kolejny rzut rożny w tym meczu wykonywać będą goście z Monachium. Dobrą wrzutkę posłał w pole karne Rudy, ale ratują się dobrym wybiciem Wilki.

32

Dość ospale grają jak do tej pory gracze Bayernu. Zdecydowanie będzie ich musiał wyraźnie zmotywować w przerwie Heynckes.

31

Javi Martinez ładnym crossem szukał wychodzącego na pozycję Ribery'ego, ale ten nie zdołał opanować futbolówki.

30

Bardzo dobry powrót do defensywy zanotował Malli. Uprzedził on szarżującego Rafinhe i wywalczył rzut wolny dla VfL.

29

Żółtą kartkę otrzymuje Thiago Alcántara (Bayern Monachium). Faulował on taktycznie wyprowadzającego kontrę rywala.

28

Z rzutu wolnego uderzał jeden z graczy bawarskiego teamu, ale piłka przeszła po głowie miejscowego zawodnika i wyszła na korner.

27

Arjen Robben stara sobie znaleźć miejsce w środku pola. Ostatecznie w tej akcji faulowany na dwudziestym metrze był Ribery.

26

Sporo szczęścia miał w tej sytuacji Steffen. Sprytnie wymusił on w defensywie przewinienie nadbiegającego Bernata.

25

Widać wyraźnie brak na boisku Roberta Lewandowskiego. Kompletnie niewidoczny jest zastępujący go właśnie Wagner.

24

Malli bardzo ładnym podaniem po linii znalazł Origiego. Dośrodkowanie Belga zostało jednak zablokowane i piłkę wyłapał Ulreich.

23

Po kolejnym stałym fragmencie gry dla Bayernu mieliśmy niezbyt groźne dośrodkowanie i w efekcie od bramki grę wznowi Casteels.

22

Bernat nie zgadza się z decyzją sędziego. Mimo wszystko i tak od rzutu wolnego grę za moment wznowią gracze Bayernu.

21

Rzut rożny dla gospodarzy. Niezłe dośrodkowanie posłał w pole karne Malli, ale sędzia uznał, że przepisy w szesnastce przekroczył Steffen.

20

Wilki wznawiają grę od rzutu wolnego. Dość trudno gra się jak do tej pory Bawarczykom na Volkswagen Arena.

18

Nieźle na wolnym polu pokazał się partnerowi Thiago. Ostatecznie Hiszpan zdołał wywalczyć jedynie aut.

17

Nie miał w tej sytuacji Bernat podłączyć się do ofensywnej akcji i musiał wycofać piłkę do tyłu. Później jego partnerzy zagrali niecelnie na wolne pole.

16

Kapitalna interwencja Casteelsa po uderzeniu głową w boczny róg bramki! Golkiper gospodarzy pięknie sparował piłkę do boku! Szczęścia próbował Tolisso.

16

Upiekło się w tej sytuacji Itterowi. Faulował on ostrą nakładką Rafinhe, ale sędzia nie pokazał mu napomnienia.

15

15. Ładna obrona Casteelsa:

15

Rafinha złamał akcję do środka. Nie miał jednak dobrze ustawionych partnerów i musiał wycofać futbolówkę.

14

Origi walczył w pojedynku biegowym z rozpędzonym Süle. Nie miał jednak szans w tym starciu i Belg już wraca do defensywy.

12

Z rzutu wolnego uderzał bezpośrednio Rudy, ale były zawodnik Hoffenheim wyraźnie chybił celu.

11

Żółtą kartkę otrzymuje Sebastian Jung (VfL Wolfsburg). Faulował on rozpędzonego na lewym skrzydle Ribery'ego.

11

Bez większego problemu interweniuje teraz we własnym polu karnym Casteels. Wyłapał on piłkę po dośrodkowaniu ze skrzydła.

10

Bayern stara się szybko odrobić straty, ale samotna szarża na prawym skrzydle Robbena kończy się prostą stratą.

8

8. Daniel Didavi (WOF) - 1:0

8

Gol dla Wolfsburga!
Strzelcem bramki DANIEL DIDAVI.

Ależ dobrze ten mecz rozpoczyna się dla miejscowego teamu! Piękne dośrodkowanie z lewego skrzydła posłał Malli i później ładną główką piłkę do siatki skierował Daniel Didavi! Tym samym zawodnik ten jest już najskuteczniejszym piłkarzem Wilków w obecnym sezonie.

8

Origi znalazł sobie miejsce na lewym skrzydle i starał się przyblokować piłkę ciałem. Faulował go ostatecznie Rafinha.

7

Ribery stracił piłkę na połowie rywala, a chwilę później momentalnie faulem zatrzymał próbę wyprowadzenia kontry.

6

Javi Martinez starał się w tej sytuacji uderzać z przewrotki, ale w porę powstrzymał go jeden z defensorów miejscowego teamu.

5

Podłączył się do ofensywnej akcji na lewym skrzydle Bernat. Starał się Hiszpan posłać delikatne dośrodkowanie, ale piłka nie dotarła do żadnego adresata.

4

Bardzo dobrze zachował się w tej sytuacji Thiago. Sprytnie wygarnął on piłkę spod nóg rywala i zapoczątkował szybką akcję Bayernu.

3

Goście wymieniają spokojne podania w środkowen strefie boiska. Miejscowi piłkarze z kolei cofnęli się całą ekipą na własną połowę.

2

Rozpoczynamy już to niezwykle ciekawie zapowiadające się piłkarskie widowisko. Mecz od środka rozpoczęli przyjezdni piłkarze.

1

VfL Wolfsburg: Casteels – Jung, Knoche, Bruma, Itter – Guilavogui, Arnold – Steffen, Didavi, Malli – Origi.
Rezerwowi: Bazoer, Dimata, Grun, William, Mehmedi, Osimhen, Rexhbecaj.

Bayern Monachium: Ulreich – Rafinha, Martinez, Süle, Bernat – Thiago, Rudy, Tolisso – Ribery, Wagner, Robben.
Rezerwowi: Starke – Hummels, Lewandowski, Boateng, Muller, Alaba, Kimmich.

Główny: S. Stegemann
Asystenci: C. Fischer, J. Neitzel
Techniczny: L. Koslowski.
Na to spotkanie zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 15:30 do naszej relacji!
VfL Wolfsburg:

Gracze tego teamu obecnego sezonu zdecydowanie nie zaliczą do udanych. Na chwilę obecną plasują się na trzynastym miejscu w ligowej tabeli i mają na koncie zaledwie 24. punkty. Również bilans bramkowy popularnych Wilków nie jest korzystny (25:28). W ostatniej kolejce piłkarze Vfl przegrali na wyjeździe z Werderem Brema 1:3. Najskuteczniejszymi piłkarzami zespołu są Origi, Malli oraz Didavi. Wszyscy zapisali na swoich kontach w tym sezonie po pięć trafień. Trzeba jednak zauważyć, że podopieczni Schmidta w tym sezonie wygrali zaldwie cztery spotkania i nic nie zapowiada, aby ta statystyka poprawiła się w najbliższą sobotę.
Bayern Monachium:

Zespół ten w obecnym sezonie nie ma sobie równych w Bundeslidze. Po 22. kolejkach ma na koncie aż 56. punktów i plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli. Taki dorobek daje aż osiemnaście oczek przewagi nad drugim RB Lisk. Na uwagę zasługuje również kapitalny bilans bramkowy monachijczyków (53:17). Gracze tego teamu wygrali ostatnich dziewięć spotkań w lidze, a ostatnio punkty urwała im Borussia M'Gladbach. W ostatnim ligowym starciu pokonali Schalke 2:1. Najskuteczniejszym graczem zespołu jest Robert Lewandowski, który zdobył w obecnym sezonie dziewiętnaście goli.
W najbliższą sobotę czeka nas ciekawie zapowiadający się pojedynek na Volkswagen Arena w Wolfsburgu. Miejscowy VfL zmierzy się na własnym obiekcie z Bayernem Monachium. Zdecydowanym faworytem tego meczu są goście, którzy są już niemal pewni obrony mistrzowskiego tytułu. Gospodarze z kolei kolejny już sezon z rzędu bronią się przed spadkiem, mimo solidnych wzmocnień. Mimo wszystko liczymy na niezłe widowisko, a ponadto kolejne trafienia naszego reprezentanta Roberta Lewandowskiego.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

1:2

finał (1:0)

Gole: 8. Didavi – 64. Wagner, 90+1. Lewandowski (kar.)

Kartki:   11. S. Jung (WOF), 54. Steffen (WOF), 80. Arnold (WOF), 90. Itter (WOF) – 29. Alcántara (BAY), 37. Ribéry (BAY), 90+3. Müller (BAY)

Spudłowany karny!: 55. Robben (BAY), bramkarz Casteels obronił

Posiadanie piłki: 24 % : 76 %.
Strzały celne: 1:5. Strzały niecelne: 2:7. Rzuty rożne: 4:8. Spalone: 0:1. Foule: 14:15.

VfL Wolfsburg: Casteels – S. Jung (78. William), Knoche, Bruma, Itter – Guilavogiu, Arnold (C) – Steffen (84. Osimhen), Didavi, Malli (90+2. Dimata) – Origi.
Zmiany: Grün – Bazoer, Dimata, William, Osimhen, Rexhbecaj, Mehmedi.

Bayern Monachium: Ulreich – Rafinha, Javi Martínez, Süle, Bernat – Rudy – Tolisso, Alcántara (62. Müller) – Robben, Wagner (79. Lewandowski), Ribéry (C) (66. Alaba).
Zmiany: Starke – Alaba, Boateng, Kimmich, Hummels, Lewandowski, Müller.

Techniczny: L. Koslowski