FC Barcelona – Valencia CF

1:0

finał (0:0)

01.02.2018, 21:30 • Camp Nou (Barcelona) • Półfinał • Krzysztof

FC Barcelona jest bliżej finału Pucharu Króla. Valencia broniła się bardzo dzielnie, lecz ostatecznie musiała uznać wyższość przeciwników. Decydującego gola zdobył Luis Suarez po znakomitej asyście Messiego. Rewanż za tydzień na terenie Nietoperzy. (23:23:16)

90+3

90+3

Precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony boiska. Zamykający akcję Santi Mina kiepsko złożył się do strzału i przeniósł głową futbolówkę nad bramkę.

90+2

Jeszcze jedno celne uderzenie Messiego z rzutu wolnego. Domenech nie miał jednak problemów z wybronieniem tego strzału.

90+2

Faul gracza Valencii. Barca będzie miała szansę na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry.

90+1

Świetne zachowanie Umtitiego, który przerwał szybki atak przyjezdnych.

90+1

Mecz został przedłużony przez arbitra o trzy minuty.

90

Ależ ważna interwencja golkipera gospodarzy. Wybiegł daleko z bramki i wślizgiem wygarnął futbolówkę spod nóg Santi Miny. Było bardzo groźnie!

88

Zablokowane uderzenie Messiego sprzed pola karnego. Ostatnie minuty meczu.

87

Messi faulowany przez Coquelina. Były gracz Arsenalu powstrzymał w ten sposób nieźle zapowiadającą się akcję gospodarzy.

86

Nietoperze sprawiają wrażenie, jakby pasowało im takie rozstrzygnięcie tego pojedynku. Nie forsują ataków w ostatnich minutach, starają się utrzymać status quo.

85

Messi pogubił się w polu karnym gości po podaniu od Suareza. Piłka wyszła poza boisko.

83

Katalończycy długo utrzymują się przy piłce przed szesnastką przeciwników.

81

Rodrigo jest już poza boiskiem. Na ostatnie minuty wchodzi Santi Mina.

80

Piłka wyszła przed szesnastkę, a stamtąd Paco zdecydował się na śmiałą decyzję o oddaniu strzału. Domenech miał spore problemy i sparował futbolówkę nad poprzeczkę.

79

Messi wpadł w pole karne rywali. Długo składał się do strzału, lecz ostatecznie został zablokowany. Będzie korner.

77

Groźne uderzenie Messiego ze stałego fragmentu gry. Piłka minimalnie przelatuje jednak nad poprzeczkę. Brakowało naprawdę niewiele.

76

Soler zbiega na ławkę rezerwowych. Szansę otrzymał Torres.

75

Kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Z Valencii nieco zeszło powietrze, natomiast gospodarze są coraz bliżej zdobycia kolejnej bramki.

74

Domenech wybił piłkę do boku po mocnym strzale przeciwnika. Ciągle w natarciu Katalończycy.

73

Ostatnia rotacja w zespole Barcelony. Boisko standardowo na tym etapie meczu opuścił Iniesta, a w jego miejsce pojawił się Paco Alcacer.

72

Niezłe uderzenie Coquelina z dalszej odległości. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczkę, co kontrolował Cillessen.

71

Próba ataku Nietoperzy. Niedokładne zagranie na lewą stronę zatrzymało akcję. Piłka wyszła za linię boczną.

68

Niezrozumiałe zagranie Coutinho, który próbował miękkim, lecz bardzo wysokim zagraniem wrzucić futbolówkę za plecy obrońców. To nie miało jednak jakiejkolwiek szansy powodzenia.

68

Druga zmiana w zespole Barcelony. Boisko opuścił Raktiić, a w jego miejsce wszedł Paulinho.

67

67. Luis Suárez (BAR) - 1:0

67

Gol dla Barcelony!
Strzelcem bramki LUIS SUÁREZ.

Gospodarze doczekali się! Messi zakręcił rywalami, podbiegł do linii końcowej i miękko dorzucił w kierunku zamykającego akcję Suareza. Niepilnowany Luis odbił futbolówkę głową, a Gaya nie zdołał tego zablokować!

64

64. Premierowa celna próba gospodarzy:

64

Szykuje się kolejna rotacja w składzie gospodarzy. Przy linii bocznej gotowy do wejścia jest Paulinho.

64

Strzały celne: 1 – 1

63

Mocne uderzenie z rzutu wolnego, lecz prosto w środek bramki. Domenech wypiąstkował futbolówkę przed siebie.

62

Messi faulowany przez zawodników Valencii. Gospodarze staną przed kapitalną okazją na otwarcie wyniku. Stały fragment ze świetnej pozycji.

61

Pół godziny do zakończenia regulaminowego czasu gry. Valencia otworzyła się w drugiej części, ale nadal pozostaje bezbramkowy remis.

60

Prosty błąd Coutinho w szesnastce Valencii. Nie przyjął futbolówki w banalnej sytuacji.

59

Montoya popełnił błąd przy linii bocznej. Niewymuszona strata i Barca ponownie inicjuje atak.

58

Vidal opuszcza boisko, a w jego miejsce wbiega zapowiadany Coutinho.

57

Alba przyblokował centrę rywala z prawej strony. Będzie rzut rożny, a lada moment na placu gry pojawi się sam Coutinho.

56

Po przerwie mecz wygląda zdecydowanie ciekawiej. Przyjezdni odważniej atakują, co zmusza Barcelonę do przyspieszenia.

54

Piłkarz Valencii szczupakiem wybił futbolówkę poza linię boczną. Korner.

53

Jeszcze jeden żółty kartonik piłkarza Nietoperzy. Soler nieprzepisowo zaatakował wślizgiem gracza Barcy. Gospodarze będą mieli świetną okazję z rzutu wolnego.

53

Statystycy uznali próbę Parejo jako pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu. To oznacza, że strzał Messiego z rzutu wolnego określono dośrodkowaniem.

52

Premierowy celny strzał Valencii. Sprzed pola karnego uderzał Parejo, a Cilessen dał sobie spokojnie z tym radę.

51

Vietto ukarany żółtym kartonikiem za domaganie się od arbitra pokazanie żółtej kartki piłkarzowi gospodarzy.

51

Dzisiejsze spotkanie ogląda 50 959 widzów.

50

50. Akcja Messiego:

50

Coraz śmielej poczynają sobie piłkarze Valencii. Przez te kilka minut drugiej połowy byli częściej na połowie Barcy, niż przez całą pierwszą część gry.

48

Rakitić zgrał do Messiego, a ten rozpoczął swój rajd. Minął rywali, a na koniec oddał mocny strzał. Futbolówka zatrzymała się jednak na bocznej siatce.

47

Goście nieźle wymieniali się podaniami na połowie rywali, ale na koniec wszystko zepsuł Parejo niedokładną wrzutką w pole karne.

46

Barcelona wyszła na drugą odsłonę w niezmienionym składzie.

46

Maksimovič zastąpił poturbowanego Pereirę, który miał na dodatek na swoim koncie żółtą kartkę.

46

Dojdzie do roszady w zespole Valencii. Gotowy do wejścia jest Maksimović.
Piłkarze wracają z szatni. Niebawem wznowią grę.
Barca remisuje do przerwy z Valencią 0-0. Gospodarze mają olbrzymią przewagę, lecz nie potrafią jej zamienić na gola. Premierowa ofensywna akcja gości miała miejsce w doliczonym czasie gry. Liczymy, że w drugiej połowie będzie ciekawiej.

45+2

45+1

Pierwsza jakakolwiek próba gości. Mocne uderzenie sprzed pola karnego, lecz wyraźnie niecelne. Strzelał Montoya.

45+1

Arbiter doliczył minutę do pierwszej odsłony tego spotkania.

45

Faule: 5 – 5

45

Luis Suarez faulował Vezo w polu karnym Valencii. Złośliwe zachowanie snajpera gospodarzy.

44

Nieporozumienie Iniesty z Albą na lewej flance. Piłka wychodzi za linię końcową i Domenech wznowi grę wykopem z piątego metra.

43

Przyblokowana wrzutka Alby z lewej strony pola karnego Nietoperzy. Jeszcze jeden korner Barcelony.

41

Pierwsza celna próba w tym meczu. Messi uderzał bezpośrednio z rzutu rożnego. Było to jednak zbyt słabe, aby mogło zaskoczyć Domenecha. Argentyńczyk liczył, że jeden z jego kolegów przetnie ten centrostrzał.

40

Spóźniony wślizg Andreasa Pereiry, który wyciął Messiego równo z trawą. Skrzydłowy Valencii sprawia wrażenie mocno zdziwionego.

39

Było przez moment niezwykle gorąco w szesnastce Valencii. Ostatecznie udało im się wyjść z tego obronną ręką. Są praktycznie zamknięci we własnym polu karnym.

38

Ostatnie minuty pierwszej odsłony tego spotkania. Doczekamy się przed przerwą pierwszego celnego uderzenia?

37

Strzały: 4 – 0
Strzały celne: 0 – 0

36

Pereira w końcu podniósł się z murawy, ale widać, że bardzo wyraźnie odczuł skutki wejścia Roberto.

35

Faule: 4 – 4

35

Sergi Roberto ukarany żółtym kartonikiem za brzydkie przewinienie w środku pola. Nakładką trafił w Pereiry. Wyglądało to bardzo nieprzyjemnie.

33

Domenech wyłapuje piłkę po nieudanym dośrodkowaniu gospodarzy. Bramkarz zwlekał ze wznowieniem gry, co spotkało się z gwizdami zgromadzonych kibiców.

32

Zablokowany strzał Iniesty. Piłka odbiła się od jednego z obrońców Valencii i trafiła do rąk Domenecha.

30

Kwadrans do zakończenia pierwszej odsłony. Na tablicy wyników wciąż utrzymuje się bezbramkowy remis.

30

Wrzutka w pole karne, gdzie Gaya zbił futbolówkę głową uniemożliwiając dojście do niej Vidalowi.

29

Coquelin faulował Suareza w środkowej strefie boiska.

28

Zupełnie nieudane uderzenie Suareza sprzed szesnastki Valencii. Futbolówka poszybowała wysoko nad bramkę.

27

Po dośrodkowaniu z narożnika boiska arbiter dostrzegł przewinienie Pique, który w sposób nieprzepisowy próbował wywalczyć sobie pozycję.

26

Rzuty rożne: 5 – 1

25

Obrońca gości w ostatniej chwili uprzedził Suareza, wygarniając futbolówkę spod jego nóg. Rzut rożny Barcy.

24

Gospodarze usypiają kibiców i rywali długą wymianą podań na połowie Valencii.

22

Sprytna wymiana podań pomiędzy Albą a Messim. W ostatniej chwili nie udało się jednak oddać strzału Argentyńczykowi. Widać chemię między tymi piłkarzami.

21

Posiadanie piłki: 79% – 21%

20

Barcelończycy ciągle pozostają w posiadaniu piłki na połowie przeciwników. Nietoperze w roli statystów.

18

Alba szukał kolegów w szesnastce gości. Jego centra została jednak przyblokowana. Ciągle w natarciu Katalończycy.

16

Sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej u jednego z zawodników Valencii. Tymczasem powtórka nakazała poddać w wątpliwość słuszność decyzji arbitra.

15

Już było bliżej oddania celnego strzału, ale Domenech powtórnie mógł odetchnąć z ulgą. Za moment wznowi grę wykopem od bramki.

15

Rzuty rożne: 3 – 1

14

Niezłe podanie w pole karne w kierunku Suareza. Został w ostatniej chwili przyblokowany i Barca będzie miała jeszcze jeden korner.

13

Następny stały fragment w tym spotkaniu, który nie przynosi autorom jakiegokolwiek pożytku. Barca ponownie próbuje długo utrzymać się przy piłce.

12

Dośrodkowanie Nietoperzy z prawego skrzydła. Stoper Barcy wślizgiem wybił futbolówkę i dzięki temu goście mają rzut rożny.

11

Solidna, ambitna defensywa piłkarzy Valencii. Doskakują natychmiast do rywali, rzucają im się pod nogi. Widać, że bardzo zależy im na korzystnym rezultacie.

9

Przyjezdni nie pozwolili na zagranie Messiego z lewej strony pola karnego. Skuteczny blok i kolejny korner gospodarzy.

8

Ostre wejście nakładką Pereiry. Dostał ostrzeżenie od arbitra. Rzut wolny Barcelony.

7

Wciąż w natarciu są Katalończycy. Od pierwszych sekund rzucili się na rywali i są coraz bliżej stworzenia poważniejszego zagrożenia pod bramką Domenecha.

5

Przerzut na lewą stronę do Pereiry, a ten nie zdołał odpowiednio opanować futbolówki i dodatkowo faulował Roberto.

3

Premierowa interwencja Domenecha w tym pojedynku. Przyjezdni mają olbrzymi problem z opuszczeniem własnej połowy.

2

Messi znakomicie mijał kolejnych zawodników Valencii. Na koniec nie wyszedł mu jednak strzał sprzed pola karnego rywali. Nieczysto trafił w piłkę, a ta poszybowała bardzo wysoko w trybuny.

1

Pierwsza akcja Katalończyków. Zablokowana centra z prawej strony boiska i gospodarze już mają rzut rożny.

1

Ruszyli! Gospodarze w swoich tradycyjnych strojach, przyjezdni na biało-czarno.

1

Wszyscy gotowi! Lada moment startujemy.

FC Barcelona: Cillessen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Vidal, Rakitič, Busquets, Iniesta (C) – Messi, Luis Suárez.
Rezerwowi: ter Stegen – Denis Suárez, Coutinho, Paulinho, Paco, Mina, Digne.

Valencia CF: Domenech – Montoya, Vezo, Gabriel, Gayá – Soler, Parejo (C), Coquelin, Pereira – Vietto, Rodrigo
Rezerwowi: Neto – Zaza, Maksimovič, Lato, Torres, Mina, Vidal.
Serdecznie zachęcam do śledzenia relacji z tego interesującego starcia na portalu Lajfy com. Start we czwartek o godz. 21:30, zaś odpowiednio wcześniej zostaną uzupełnione składy obu drużyn. Bądźcie z nami!
Valencia CF

Valencia miała bardzo słabą końcówkę ubiegłego roku, ale po pierwszych tygodniach stycznia wydawało się, że złe czasy mają za sobą Tymczasem po czterech wygranych spotkaniach (dwóch ligowych i dwóch pucharowych) przyszła niespodziewana porażka na Wyspach Kanaryjskich z Las Palmas, nerwowy rewanż z Alaves w Pucharze Króla (pojedynek rozstrzygnął się dopiero po serii rzutów karnych), a ostatnio srogie lanie przed własną publicznością z Realem Madryt (1-4).
FC Barcelona

Katalończycy pewnie zmierzają po kolejne trofeum w Primera Division, ale absolutnie nie zamierzają na tym poprzestać. Puchar Króla to ich kolejny cel, a do jego osiągnięcia jest już bardzo blisko. Kibiców i pracowników Barcelony może ucieszyć fakt, że trafili na Nietoperzy w najlepszym z możliwych momentów. Valencia miała znakomity start w sezonie, ale ostatnimi czasy mocno spuściła z tonu i nie wydaje się, aby znalazła przełamanie w starciu z rozpędzoną maszyną, jaką jest Barca.
Przed nami drugi półfinałowy pojedynek Pucharu Króla, w którym zmierzą się FC Barcelona z Valencią CF. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na Camp Nou, rewanż za tydzień na Estadio Mestalla. W środę został rozegrany pierwszy półfinał: Leganes zremisowało 1-1 z Sevillą.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:30.

1:0

finał (0:0)

Gole: 67. Suárez

Kartki:   35. Roberto (BAR) – 40. Pereira (VAL), 51. Vietto (VAL), 53. Soler (VAL)

Posiadanie piłki: 73 % : 27 %.
Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 12:3. Spalone: 0:1. Foule: 9:16.

FC Barcelona: Cillessen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Vidal (58. Coutinho), Rakitič (68. Paulinho), Busquets, Iniesta (C) (73. Paco) – Messi, Luis Suárez.

Zmiany: ter Stegen – Denis Suárez, Coutinho, Paulinho, Paco, Mina, Digne.

Valencia CF: Domenech – Montoya, Vezo, Gabriel, Gayá – Soler (76. Torres), Parejo (C), Coquelin, Pereira (46. Maksimovič) – Vietto, Rodrigo (81. Mina).

Zmiany: Neto – Zaza, Maksimovič, Lato, Torres, Mina, Vidal.

Sędziowie: José Martinez Sánchez

Widownia: 50 959

Drugi mecz: Valencia - FC Barcelona 0:2