16.12.2017, 18:00 • Stadion Nieciecza KS, Nieciecza • 21. kolejka • Jarek

Strzały niecelne: 3:5.
Rzuty rożne: 5:7.
Spalone: 1:3.
Faule: 20:17. (19:58:24)

Niezwykle emocjonujące spotkanie w Niecieczy już za nami! Z nieba do piekła, a potem znów do nieba trafili gospodarze! Gdy wydawało się, ze Lechia sięgnie po komplet punktów, w doliczonym czasie gry miejscowym udało się doprowadzić do remisu.

90+5

90+3

Pyskówka między Nunesem a Małkowskim, ale nie reaguje arbiter.

90+2

90+2. Patrik MRÁZ - 2:2

90+2

Gol dla Sandecji!

Coś niesamowitego! Długi wrzut z autu w pole karne Lechii. Tam dochodzi do ogromnego zamieszania, w którym znakomicie odnajduje się PATRIK MRAZ!

90+1

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Marco Paixao, na boisku pojawia się Mateusz Żukowski.

90

Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie!

90

Centrostrzał wyszedł przed momencie Oliveirze, ale Gliwa czujnie wyłapał futbolówkę.

88

Będą próbować miejscowi walczyć do końca. Tym razem Piszczek nie zdołał jednak opanować futbolówki i ta wyszła poza linię końcową.

87

87. Joao OLIVEIRA - 1:2

87

Gol dla Lechii!

Lechia Gdańsk na prowadzeniu! Znakomita akcja JOAO OLIVEIRY, który zwiódł dwóch zawodników Sandecji, a następnie precyzyjnie uderzył w kierunku dłuższego słupka!

85

Po nieudanym wykończeniu akcji przez lechistów grę od własnej bramki wznowi Gliwa.

84

Ogromne zamieszanie w polu karnym Sandecji, ale ostatecznie wychodzą z opresji miejscowi.

83

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Romário Baldé, na boisku pojawia się Joao Oliveira.

82

Brzyski bardzo dobrze powstrzymuje Balde. Od autu zacznie drużyna z Gdańska.

81

Peszko nie zdołał wrócić zza linii obrońców i został złapany w pułapkę ofsajdową.

80

Techniczne uderzenie Koleva z okolic siedemnastego metra, ale nie miał kłopotów z interwencją Kuciak.

79

Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Adrian Danek, na boisku pojawia się Tomasz Brzyski.

78

Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Jakub Wawrzyniak, na boisku pojawia się Steven Vitoria.

77

Płaska centra Balde, ale blokują to defensorzy Sandecji. Korner dla Lechii.

76

Kraczunow w brzydki sposób powala na murawę wyprzedzającego go Peszkę i arbiter bez wahania wyciąga w jego kierunku żółtą kartkę.

75

Sławczew złożył się do strzału z woleja z narożnika pola karnego, ale fatalnie skiksował.

74

Posiadanie piłki: 44% – 56%.

72

Rzut rożny nie przyniósł gospodarzom wymiernych korzyści. Kuciak za moment będzie wznawiał grę z piątego metra.

71

Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Wojciech Trochim, na boisku pojawia się Filip Piszczek.

71

Sławczew zdaniem arbitra zaatakował niezgodnie z przepisami Trochima w środku pola. Od rzutu wolnego wznowi grę Sandecja.

70

Do końca spotkania pozostało jeszcze tylko dwadzieścia minut. Czy któraś z drużyn zada ostateczny cios, który pozwoli na sięgnięcie po komplet punktów?

68

Niezbyt udane dośrodkowanie Małkowskiego i futbolówkę ze spokojem wyłapuje Kuciak.

67

Bardzo brzydki fragment gry w Niecieczy. Zamiast parcia do przodu obserwujemy ostrą walkę w środku pola.

66

Faule: 16:9.

65

Tempo gry nieco osiadło. Sandecja odparła zmasowany atak Lechii, która teraz nieco się wycofała.

63

Stolarski wyraźnie atakuje jednego z defensorów Sandecji i gospodarze rozpoczną od rzutu wolnego nieopodal własnego pola karnego.

61

Za zbyt donośną dyskusję z arbitrem żółtym kartonikiem ukarany został Kolev.

60

Bardzo mocno w starciu z Kolevem ucierpiał Flavio Paixao. Potrzebna będzie krótka przerwa w grze.

59

Mocne, niskie dośrodkowanie Peszki z rzutu wolnego, ale jeszcze korner wykonywać będą przyjezdni.

58

Baran nieprzepisowo zatrzymuje Peszkę tuż przed linią pola karnego. Może być za moment gorąco w polu karnym Sandecji.

57

Mraz ewidentnie faulował wychodzącego z atakiem Balde i arbiter w pełni zasłużenie upomina go żółtym kartonikiem.

56

Bardzo dobre piąstkowanie Kuciaka po dośrodkowaniu rywali z prawego skrzydła.

55

Idą za ciosem podopieczni Owena. Nieco oszołomieni zdają się być zawodnicy Sandecji po utracie gola.

53

Mogło być 2:1 dla Lechii! Flavio Paixao był w sytuacji sam na sam z Gliwą, ale ten nogą wybronił płaskie uderzenie rywala!

51

51. Flavio PAIXAO - 1:1

51

No i wyrównują przyjezdni! Sławek Peszko odegrał piłkę przed pole karne do FLAVIO PAIXAO, a ten bardzo ładnym uderzeniem w kierunku dłuższego słupka pokonuje Gliwę!

50

Agresywnie, ofensywnie rozpoczęli drugą odsłonę gdańszczanie. Lechia z pewnością do samego końca walczyć będzie o odwrócenie losów tego pojedynku, ale czy się uda?

48

Uderzał z ostrego kąta Peszko, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

47

Na strzał z przewrotki zdecydował się Piter-Bućko, ale uderzenie okazało się niecelne.

46

Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy Sandecja prowadzi z Lechią 1:0! Gola na prowadzenie zdobył w 17. minucie Kolev. Coraz więcej jednak wskazuje na to, że gol został uznany niesłusznie, ponieważ gracz gospodarzy przy przyjmowaniu futbolówki zagrał piłkę ręką. Nie zmienia to jednak faktu, że miejscowi prowadzą i są na dobrej drodze do zdobyczy punktowej. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+3

45+1

Dwie minuty do pierwszej odsłony tego meczu doliczył arbiter.

45

Kolejna bardzo dobra akcja Lechii, ale w decydującym momencie pewnością w bramce popisał się Gliwa!

43

Gospodarze wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

42

Zbliżamy się do końca pierwszej części gry. Lechia znów ma swój moment, ale tak jak wcześniej – brakuje konkretów.

40

Osamotniony w polu karnym rywali Peszko nie zdołał ani dośrodkować, ani oddać strzału. Umiejętnie przypilnował go Piter-Bućko.

39

Zablokowane uderzenie Trochima z dystansu i od rzutu rożnego grę wznowią miejscowi.

38

Mniej ciekawy fragment spotkania w Niecieczy. Zamiast ciekawych akcji ofensywnych w dalszym ciągu obserwujemy głównie walkę.

37

Sławczew po raz kolejny mocno zaatakowany na połowie Sandecji. Faulował Kasprzak.

35

Zbyt głęboka centra Sławomira Peszki. Bardzo pewnie futbolówkę wyłapuje Michał Gliwa.

34

Balde wystawił futbolówkę na szesnasty metr do Flavio Paixao. Napastnik Lechii miał dużo miejsca, ale włożył w uderzenie zbyt dużo siły i fatalnie spudłował!

33

Łukasik wyraźnie atakowany na połowie Sandecji.

32

Dośrodkowanie Małkowskiego w pole karne Lechii, ale Kolev, pilnowany przez Stolarskiego, nie zdołał sięgnąć futbolówki.

31

Sporo walki w ostatnich minutach gry. Lechia próbowała też kolejny raz atakować skrzydłem, ale bez skutku.

29

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Peszko po kontrataku Lechii.

28

Nie mogą przedrzeć się pod pole karne przeciwników lechiści. Ogromny kłopot ze stwarzaniem sobie dogodnych okazji strzeleckich mają zawodnicy z Gdańska.

26

Balde ukarany żółtym kartonikiem za nieprzepisową walkę w środkowej strefie boiska.

25

Atak pozycyjny zaczynają budować gdańszczanie. Lechia zaczyna się nieco przebudzać, ale cały czas prezentuje się gorzej od swoich rywali.

23

Niecelnie strzelają również gdańszczanie. Przed momentem skuteczności zabrakło Nunesowi.

22

Po dośrodkowaniu Mraza strzał głową oddał Kasprzak, ale nie udało skierować się piłki w światło bramki. Z piątego metra grę wznowi Kuciak.

21

Fenomenalna okazja Lechii! Sławczew ładnie zgrał piłkę w pole karne do Flavio Paixao, który złożył się do strzału z woleja, ale minimalnie chybił!

19

Basta wrzucał piłkę z prawego skrzydła, ale przytomnie wybił futbolówkę Wojtkowiak.

18

Gdańszczanie protestowali, sugerując, że gracz Sandecji tuż przed zdobyciem gola zagrał piłkę ręką. Przydałby się VAR w tej sytuacji, jednak w tym spotkaniu arbitrzy radzić sobie muszą bez videoweryfikacji.

17

17. Alexandar KOLEV - 1:0

17

Miejscowi wychodzą na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka trafiła do ALEXANDARA KOLEVA, który przyjął futbolówkę, a następnie strzałem z dziesiątego metra nie dał szans Kuciakowi!

16

Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Dawid Szufryn, na boisku pojawia się Płamen Kraczunow.

15

Kraczunow jest szykowany do wejścia w miejsce kapitana drużyny z Nowego Sącza.

14

Szufryn wrócił na murawę, ale przed chwilą ponownie na nią upadł z powodu urazu. Najprawdopodobniej gracz Sandecji będzie musiał przedwcześnie opuścić murawę.

13

Szufryn jest zmuszony na moment opuścić murawę, aby tam być opatrywany przez klubowych lekarzy.

12

Ucierpiał jeden z zawodników Sandecji. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

10

Gliwa ryzykownie wypuścił piłkę przed siebie, ale udało mu się wyekspediować futbolówkę przed nadbiegającym zawodnikiem rywali.

9

Peszko przewracany na prawym skrzydle. Lechia za moment wykonywać będzie stały fragment gry na wysokości czterdziestego metra.

8

Zbyt niskie i zbyt słabe dośrodkowanie Trochima. Lechiści ze spokojem wybijają futbolówkę daleko poza własne pole karne.

7

Strzał Koleva z ostrego kąta zablokowany przez jednego z gdańszczan. Od rzutu rożnego wznowią grę gospodarze.

6

Sporo chaosu w ostatnich kilkudziesięciu sekundach tego meczu. Obecnie przy piłce na połowie rywali znajduje się beniaminek Ekstraklasy.

5

Faulowany Małkowski w środku pola i arbiter po chwili namysłu dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

3

Spokojnie utrzymują się przy piłce na własnej połowie boiska podopieczni Owena. Sandecja jak na razie nie stosuje zbyt wysokiego pressingu.

2

Pierwsze uderzenie na bramkę Lechii. Swoich sił próbował Danek, ale jego strzał okazał się niecelny.

1

Protokół meczowy:

Sandecja Nowy Sącz: Gliwa – Mráz, Szufryn, Piter-Bučko, Basta – Kasprzak, Baran – Małkowski, Trochim, Danek – Kolev.
Rezerwowi: Radliński – Kraczunow, Cetnarski, Kubáň, F. Piszczek, Dudzic, Brzyski.

Lechia Gdańsk: Kuciak (C) – Stolarski, Wojtkowiak, Nunes, Wawrzyniak – Baldé, Łukasik, Sławczew, Peszko – Paixao, Paixao.
Rezerwowi: Zelenika – Krasić, Mato, Vitoria, Lipski, Oliveira, Żukowski.

Sędzia główny: Paweł Raczkowski
Asystenci: Michał Pierściński, Michał Obukowicz
Sędzia techniczny: Piotr Urban.
Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy Państwu kilkadziesiąt minut wcześniej. Bądźcie z nami!
Bezpośreniednie starcia:

Pierwszy mecz tych ekip odbył się 18 sierpnia w Gdańsku. Spotkanie przyniosło wiele emocji. Pojedynek zakończył się wynikiem 3:2 dla Sandecji. Miesiąc wcześniej ekipy te zagrały sparing, który zakończył się takim samym rezultatem, ale na korzyść Lechii.
Lechia Gdańsk:

Ekipa z Trójmiasta również zawodzi.Lechiści mimo paru przebłysków cały czas nie potrafią powrócić do formy i dyspozycji z zeszłego sezonu. Gdańszczanie mają 24 punkty i okupują dolną połowę tabeli. W mimioną środę Lechia przegrała na własnym terenie 1:3 z ostatnią w lidze Pogonią Szczecin.
Sandecja Nowy Sącz:

Zawodnicy prowadzeni przez Janusza Świerada sezon rozpoczęli nie najgorzej, ale teraz spisują się poniżej oczekiwań czy możliwości. Gospodarze mają na swoim koncie 20 punktów i zajmują czternastą lokatę. Warto tutaj podkreślić, że Sandecja nie wygrała żadnego z ostatnich jedenastu meczów ligowych, a na trzypuntkową zdobycz czeka aż od 17 września!
O meczu:

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Niecieczy pełniąca rolę gospodarze Sandecja podejmie gdańską Lechię. Liczymy na sporo emocji!

2:2

finał (1:0)

Gole: 17. Kolev, 90+2. Mráz – 51. Paixao, 87. Oliveira

Kartki:   57. Mráz (SAN), 61. Kolev (SAN), 76. Kraczunow (SAN) – 26. Baldé (LGD)

Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:3. Foule: 20:17.

Sandecja Nowy Sącz: Gliwa – Mráz, Szufryn (C) (16. Kraczunow), Piter-Bučko, Basta – Kasprzak, Baran – Małkowski, Trochim (71. F. Piszczek), Danek (79. Brzyski) – Kolev.
Zmiany: Radliński – Kraczunow, Cetnarski, Kubáň, F. Piszczek, Dudzic, Brzyski.

Lechia Gdańsk: Kuciak (C) – Stolarski, Wojtkowiak, Nunes, Wawrzyniak (78. Vitoria) – Baldé (83. Oliveira), Łukasik, Sławczew, Peszko – Paixao, Paixao (90+1. Żukowski).
Zmiany: Zelenika – Krasić, Mato, Vitoria, Lipski, Oliveira, Żukowski.

Sędzia techniczny: Piotr Urban