Korona Kielce – Piast Gliwice

1:1

finał (0:0)

15.12.2017, 18:00 • Stadion Miejski, Kielce • 21. kolejka • Mateusz

Spotkanie kończy się podziałem punktów. Zarówno gospodarze, jak i goście wywalczyli po jednej bramce. Tych goli mogło być dziś zdecydowanie więcej, jednak obie ekipy nie były zbyt skuteczne. W tym spotkaniu mieliśmy aż 24 uderzenia, osiem z nich zmierzało w światło bramki i rozłożyły się one równo. Najwięcej przebiegli dziś Maciej Jankowski, Patryk Dziczek i Jakub Żubrowski. (19:53:25)

90+5

90+4

Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Rozpoczęła się ostatnia minuta dzisiejszej potyczki w Kielcach.

90+1

Świetnie rozpędził się teraz Karol Angielski! Koniec końców jednak zawodnik Piasta zdołał wywalczyć jedynie wznowienie z narożnika boiska. Powinien był osiągnąć znacznie więcej.

90

Spotkanie zostało przedłużone o cztery minuty.

89

89. Nika KACZARAWA - 1:1

89

Gol dla Korony!
Strzelcem bramki NIKA KACZARAWA. Ależ fatalnie zachował się teraz Hebert! Głupio podał na pamięć, co zakończyło się utratą gola. Kaczarawa sprytnie powalczył z Rusovem i zdołał go pokonać. Trzeba jednak przyznać, że golkiper Piasta robił, co tylko mógł.

89

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Aleksander Jagiełło, na boisku pojawia się Gerard Badia.

89

Waldemar Fornalik przygotował trzecią rotację w swoich szeregach. Za kilka chwil na murawie zamelduje się Badia. To będzie jego czwarty występ w tym sezonie.

87

Kielczanie po 85. minucie meczu w tym sezonie goli nie zdobywali. Czy dziś zdołają przełamać tę kiepską passę? Zobaczymy. Jedno jest pewne – czas mija na korzyść zawodników z Gliwic.

86

Gliwiczanie rozsądnie wymieniają się podaniami. Piast gra na całej szerokości boiska. Widać, że goście chcą szanować czas.

85

85. Konstantin VASSILJEV - 0:1

85

Gol dla Piasta!
Strzelcem bramki KONSTANTIN VASSILJEV. Przepiękna kontra gości z Gliwic! Doświadczony Estończyk sprytnie urwał się spod opieki przeciwników, a następnie skutecznie wymanewrował Rymaniaka. Później już tylko oddał precyzyjne uderzenie, po którym futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

84

Nieźle centrował Kaczarawa, jednak żaden z jego partnerów nie zdołał oddać celnego strzału. Próba dobra, ale zabrakło optymalnej komunikacji i zgrania. Piłka w posiadaniu Piasta Gliwice.

81

Dośrodkowania: 21-9

80

Jeszcze tylko dziesięć minut z okładem i poznamy ostateczny rezultat tego pojedynku. W dalszym ciągu nieco lepsze wrażenie sprawiają gospodarze, ale nic z tego nie wynika.

78

Za nami kolejne rotacje, tym razem mieliśmy po jednej zmianie w każdej z drużyn. Zobaczymy, jak te modyfikacje wpłyną na dalsze losy dzisiejszego spotkania w Kielcach.

77

Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Marcin Cebula, na boisku pojawia się Elia Soriano.

77

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Mateusz Mak, na boisku pojawia się Konstantin Vassiljev.

76

Dzisiejsze spotkanie ogląda 5 277 widzów.

75

Mocno huknął Bukata, jednak piłka trafiła prosto w dobrze ustawionego Dejmka. Inicjatywa na koncie "Scyzorów", którzy nieustannie podkręcają tempo, szukając szansy na otwarcie rezultatu.

74

Nie wygląda to zbyt dobrze. Brakuje dokładności. Jest zbyt wiele podań, które nie docierają do adresatów. Celność strzałów również pozostawia dużo do życzenia.

73

Posiadanie piłki: 50-50%.

71

Przyspiesza Korona. Może w końcu coś z tego wyniknie. Kielczanie bardziej się odkrywają, co sprawia, że rywale mogą próbować kontratakować.

70

Za około dwadzieścia minut wszystko będzie jasne. Aktualnie lepiej prezentują się gospodarze, jednak nie potrafią tego podkreślić poprzez odnotowanie trafienia... Na tablicy wciąż 0:0.

69

Szukał strzału Kaczarawa, ale bez efektu. Inicjatywa znów w posiadaniu "Piastunek". Gliwiczanie nastawiają się na grę z kontry, jednak nic z tego nie wynika.

68

Kielczanie nie mają pomysłu na przeforsowanie zasieków obronnych drużyny z Gliwic. Przed momentem trochę przesadził Sedlar, który obejrzał żółty kartonik.

66

Faule: 13-8.

65

Hebert główkował ponad bramką strzeżoną przez Gostomskiego. Kiepska próba.

64

Cebula ciekawie dośrodkowywał do Kiełba, któremu futbolówkę z nogi zdjął Hebert. Kapitalna interwencja tego zawodnika. Nic dodać, nic ująć. Inicjatywa zostaje po stronie Korony – rzut rożny.

63

Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Ivan Jukić, na boisku pojawia się Nabil Aankour.

62

Bardzo dobrze interweniował Kovacević, który przerwał nieźle zapowiadającą się akcję przeciwników.

61

Strzały: 10-7
Strzały celne: 3-3

60

Za około dwa kwadranse wszystko będzie jasne. Wkrótce doczekamy się też kolejnej zmiany w szeregach gospodarzy. Tym razem do wejścia na plac gry szykuje się Marokańczyk Aankour.

59

Koroniarze szukają szansy na wyprowadzenie składnego ataku, lecz niewiele z tego wynika. Obecnie gliwiczanie nie przepuszczają natarć przeciwników, tworząc szczelną defensywę.

58

Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Michal Papadopulos, na boisku pojawia się Karol Angielski.

58

Obiecująco rozwija nam się ten pojedynek. Miejmy nadzieję, że wkrótce zaowocuje to bramką. Tymczasem zanosi się na pierwszą zmianę po stronie gości. Na boisku zamelduje się Karol Angielski.

57

Strzały: 11-6
Strzały celne: 4-3

56

Sporo fauli po stronie gospodarzy. Przed chwilą wyznaczone przepisy przekroczył Kosakiewicz, który w trakcie przerwy zastąpił przeciętnie dysponowanego w dzisiejszym spotkaniu Kallaste.

55

Bardzo ciekawie zagrali kielczanie, ale koniec końców nic z tego nie wynikło. Po kilku chwilach doczekaliśmy się kolejnej żółtej kartki w tym meczu. Otrzymał ją Bartosz Rymaniak.

53

53. Niewykorzystana szansa kielczan!

53

Korona zaczyna się rozkręcać! Rymaniak kapitalnie odegrał do Kaczarawy, ale jego strzał został odbity przez Rusova. Po chwili golkiper Piasta zatrzymał także Kiełba. Najgroźniejsza sytuacja w dzisiejszym spotkaniu

52

Bukata posłał niezbyt silne uderzenie. Gostomski nie miał najmniejszego kłopotu z odnotowaniem skutecznej interwencji. Było widać, że zawodnik Piasta bardziej skupił się na trafieniu w światło bramki.

51

Kovacević brzydko potraktował Papadopulosa. Sędzia Złotek momentalnie przerwał grę i podyktował rzut wolny. Około 30 metrów do brami strzeżonej przez Gostomskiego.

50

Rymaniak wrócił na murawę. Na jego głowie widzimy bandaż, ale wiele wskazuje na to, że jest w stanie kontynuować udział w dzisiejszym pojedynku. Poza boiskiem wciąż znajduje się Jankowski.

49

Pewna interwencja Rusova. Gospodarze nie zdołali oddać zbyt silnego uderzenia, co bez najmniejszego problemu wykorzystał golkiper zespołu z Gliwic.

48

Inicjatywa po stronie kielczan, którzy bardzo spokojnie wymieniają się podaniami. Nie ma jakiegokolwiek pośpiechu, a szkoda. Przydałoby się jakieś przyspieszenie akcji.

47

Groźne starcie Jankowskiego i Rymaniaka. Obydwaj zawodnicy znaleźli się poza boiskiem, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna.

46

Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Ken Kallaste, na boisku pojawia się Łukasz Kosakiewicz.

46

Premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku w Kielcach już za nami. Póki co byliśmy świadkami przeciętnego widowiska. Zarówno gospodarze, jak i goście nie przeprowadzili zbyt wielu groźnych ataków. Kilka niebezpieczeństw było, jednak żadne z nich nie zostało zwieńczone trafieniem. Miejmy nadzieję, że kolejne 45 minut dostarczy nam znacznie więcej emocji!

45

45

Sędzia Złotek nie przedłuży pierwszej połowy.

44

44. Chybienie Rymaniaka.

44

Kielczanie egzekwowali piąty rzut rożny. Futbolówka dotarła do Rymaniaka i wydawało się, że to właśnie on otworzy wynik dzisiejszego spotkania. Ostatecznie jednak oddał strzał głową w boczną siatkę! Ma czego żałować.

42

No cóż... W dalszym ciągu nie jest to zbyt porywające widowisko. Zarówno jedni, jak i drudzy nie decydują się na częste forsowanie tempa i podejmowanie ryzyka. Za dużo jednostajności w Kielcach.

41

Po obu stronach widać zmęczenie. Doskonale więc, że zbliża się przerwa świąteczna. Zawodnicy będą mieli sporo wolnego czasu na regenerację sił. Zobaczymy, jak go przepracują.

40

Za około pięć minut pierwsza połowa zostanie zakończona. Wiele wskazuje na to, że do przerwy będziemy mieli bezbramkowy remis.

38

38. Zmarnowana okazja Jankowskiego.

38

Sedlar odegrał do Jagiełły, który rewelacyjnie dośrodkował do Jankowskiego. Ten miał wyśmienitą szansę na zainkasowanie trafienia, ale nie zdołał tego wykorzystać! Mógł zrobić o wiele więcej.

37

Dobra okazja gospodarzy! Futbolówka spadła na głowę Dejmka, jednak nie zdołał on oddać celnego uderzenia. Piłka została przeniesiona ponad poprzeczką.

35

35. Strzał Bukaty.

35

Mocne uderzenie Bukaty. To był dobry pomysł, jednak na posterunku znalazł się Gostomski. Golkiper Korony bez większych problemów sparował piłkę na rzut rożny.

34

Kiełb troszeczkę za mocno zagrywał do Kaczarawy. Gdyby popisał się bardziej precyzyjnym podaniem, to najpewniej nie wmieszałby się w to Rusov i być może zawodnik Korony stanąłby przed szansą na zdobycie trafienia.

33

Kallaste ładnie zatrzymał Jankowskiego. Tym samym miejscowi w mgnieniu oka zakończyli atak zawodników z Gliwic.

32

Nudno. Mało, bardzo mało konkretów w Kielcach. Przede wszystkim brakuje nam celnych uderzeń i groźnych ataków. Czekamy na rozwój wydarzeń. Oby wkrótce coś się zmieniło.

31

Akcja Piasta została przerwana. Sędzia liniowy zauważył, że na pozycji spalonej przebywał Papadopulos. Inicjatywa znów po stronie "Scyzorów". Gospodarze spokojnie wymieniają się podaniami.

30

Nic z tego. Kielczanie szybko oddalili potencjalne niebezpieczeństwo. Dobra postawa gospodarzy dzisiejszego pojedynku, którzy są bardzo czujni.

29

Ładnie powalczyli teraz zawodnicy obu ekip. Gliwiczanom udało się wyłuskać wznowienie z narożnika boiska. Zobaczymy, czy przyniesie im to jakieś korzyści.

28

Strzały: 5-2.
Strzały celne: 1-1.

27

Być może miejscowi chcą nieco uśpić czujność gospodarzy. Miejmy nadzieję, że niebawem tempo tego pojedynku wzrośnie i będziemy mieli wiele ciekawych sytuacji. Na razie trochę brakuje konkretów.

26

Korona Kielce rozgrywa piłkę w okolicach środka boiska. Nie ma mowy o jakimkolwiek pośpiechu po stronie miejscowej drużyny.

24

24. Żółta kartka

24

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Ukarany został Mateusz Mak, który nieprzepisowo zatrzymywał Bartosza Rymaniaka. Słuszna decyzja Mariusza Złotka.

23

1/4 spotkania Korona Kielce – Piast Gliwice już za nami. Na razie bez bramek. Niewiele wskazuje na to, by w najbliższych minutach miało się to zmienić.

22

Kaczarawa popisał się przepięknym przyjęciem na klatkę piersiową. Później zawodnik Korony bez dłuższego zastanowienia postanowił oddać strzał, ale był on kompletnie niecelny.

21

Posiadanie piłki: 52-48%

20

Nieudana akcja gospodarzy. Widać, że brakuje im celności, zarówno w podaniach, jak i strzałach. Kielczanie są już chyba trochę zmęczeni trwającą rundą.

19

Gospodarze egzekwowali trzeci rzut rożny w tym meczu. Cvijanovič postanowił dośrodkować do Rymaniaka, który był faulowany przez Maka. Za moment miejscowi wykonają rzut wolny.

18

Znów nieudanie zaatakowali zawodnicy Korony Kielce. "Scyzory" grają trochę bez pomysłu.

17

Kiepsko wykonany korner. Piłka ponownie trafiła w posiadanie zawodników z Gliwic. Ci nie spieszą się z przeprowadzeniem następnego ataku.

16

Ładnie rozpędził się z piłką Rymaniak. Zawodnik Korony szukał szansy na dośrodkowanie, jednak zostało mu to uniemożliwione przez Heberta. Za moment kielczanie będą egzekwować rzut rożny.

15

Nic z tego. Kiepsko rozegrany stały fragment gry przez piłkarzy kieleckiej Korony. Inicjatywa w mgnieniu oka powróciła na konto Piasta Gliwice.

14

Korona znów przyspieszyła, ale i tym razem nie udało się zagrozić bramce strzeżonej przez Rusova. Gospodarze wywalczyli jedynie rzut wolny. Zobaczymy, czy przyniesie im to jakiekolwiek korzyści.

13

Teraz gra toczy się w środku pola. Kielczanie próbują przejąć inicjatywę i ruszyć z następnym atakiem pozycyjnym.

12

Wciąż nie brakuje niedokładnych zagrań. Pojawiają się też przewinienia. Na szczęście sędzia Złotek błyskawicznie chłodzi nieprzepisowe zapędy zawodników.

11

Tymczasem nieźle przyspieszyli kielczanie. Rymaniak chciał oddać strzał, jednak trafił prosto w jednego z przeciwników. Po kilku chwilach na pozycji spalonej przyłapany został Kiełb. Słuszna sygnalizacja arbitra liniowego.

9

9. Próba Jankowskiego.

9

Jankowski miał niezłą szansę na oddanie celnego uderzenia i zdołał to wykorzystać. Skończyło się jednak tylko na strzale w światło bramki – piłka nie znalazła drogi do siatki, bo na przeszkodzi stanął Gostomski.

8

Kiepsko wykonany stały fragment gry. Dziczek uderzył prosto w mur skonsolidowany z zawodników Korony Kielce. Po kilku chwilach piłkarze Piasta ponownie wrócili w posiadanie inicjatywy.

7

Żubrowski zagrał nakładką, co nie mogło umknąć uwadze rozjemcy dzisiejszego pojedynku. Za moment gliwiczanie będą egzekwować rzut wolny. Może być ciekawie!

6

Od pierwszego gwizdka pana Złotka minęło już sześć minut. Póki co nie dzieje się nic, co mogłoby kogokolwiek zainteresować. Sporo bezsensownych zagrań i prostych strat. Czekamy na rozwój wydarzeń.

5

Kielczanie egzekwowali rzut rożny, lecz nie przyniosło im to żadnych korzyści. Na posterunku był Rusov, który bez najmniejszego kłopotu wyłapał futbolówkę. Inicjatywa ponownie na koncie gości.

3

Na razie tempo rywalizacji nie jest porywające. Obecnie gliwiczanie wymieniają się piłką na własnej połowie. Gospodarze nie decydują się na zbyt wysoki pressing.

2

Warto odnotować, że w Kielcach obecny jest system VAR. Wierzymy jednak, że sędzia Złotek nie będzie musiał korzystać z tej nowinki technologicznej i sam podoła podejmowaniu decyzji.

1

Sędzia Mariusz Złotek zagwizdał po raz pierwszy – czas na początek pojedynku Korony Kielce z Piastem Gliwice. Gospodarze zagrają dziś w żółto-czerwonych kompletach, natomiast goście ubrani są w granatowe stroje.

1

Znamy już składy obu ekip:

Korona Kielce: Gostomski – Rymaniak, Dejmek, Kovacević, Kallaste – Cebula, Żubrowski, Cvijanovič, Jukić – Kaczarawa, Kiełb.

Rezerwowi: Alomerovic – Aankour, Górski, Burdenski, Kosakiewicz, Diaw, Soriano.

Piast Gliwice: Rusov – Konczkowski, Sedlar, Hebert, Pietrowski – Jagiełło, Bukata, Dziczek, Mateusz Mak – Papadopulos, Jankowski.

Rezerwowi: Kurek – Gojko, Angielski, Vassiljev, Badia, Rugašević, Korun.

Sędziowie: Mariusz Złotek.
Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkani Korona Kielce – Piast Gliwice. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!
Natomiast Piast Gliwice rozczarowuje i balansuje na cienkiej krawędzi oddzielającej czołową czternastkę od drużyn zagrożonych spadkiem. "Piastunki" mają na swoim koncie zaledwie dziewiętnaście "oczek". Na ten skromny rezultat złożyły się cztery triumfy, siedem remisów oraz dziewięć porażek. W minionej kolejce Piast, podobnie jak ekipa z Kielc, przegrał. Nie była to jednak tak dotkliwa klęska, jak w przypadku "Scyzorów". Gliwiczanie ulegli Legii Warszawa 0:1.
Korona Kielce całkiem nieźle sprawuje się w trwającym sezonie. Po dwudziestu meczach "Scyzory" są siódmą siłą najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Ekipa z Kielc ma na swoim koncie osiem zwycięstw, sześć remisów i tyle samo porażek. Te wyniki sprawiają, że Korona może pochwalić się dorobkiem 30 punktów. W zeszłej kolejce kielczanie kompletnie rozczarowali, przegrywając na wyjeździe z Jagiellonią Białystok aż 1:5.
Trwa 21. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Kielcach, gdzie miejscowa Korona zmierzy się z Piastem Gliwice. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji z pewnością nie zabraknie.