0:3

finał (17:25, 21:25, 14:25)

12.12.2017, 18:00 • Sportsko Poslovni Centar, Ruma • Artur Ryszawa

0:0

Mistrzynie Polski znakomicie otwierają rozgrywki Ligi Mistrzyń! I co może cieszyć, pokazały naprawdę dobrą siatkówkę. W naszej drużynie można wyróżnić nieźle grające przyjmujące: Biankę Bušę oraz Natalię Mędrzyk, a także środkową Katarzynę Gajgał-Anioł, która od kilku spotkań pokazuje równą formę. "Chemiczkom" serdecznie gratulujemy zwycięstwa, a Państwu dziękuję za wspólnie spędzony czas! Dobranoc! (19:28:27)

14:25

Trzeci set skończony.

14:25

Skuteczny atak Bušy z lewego po skosie! Chemik górą w Rumie!

14:24

Lozo celnie uderza z lewej flanki po skosie.

13:24

Przedarła się jedna z Serbek na skrzydle.

12:24

Zaroślińska-Król mocno atakuje, nie broni tego libero Vizury! Mamy meczbole!

12:23

Piłka po zagrywce Mędrzyk wróciła na naszą stronę, a kontrę skończyła z obiegnięcia Gajgał-Anioł!

12:22

Atakująca Chemika popisała się udanym atakiem z szóstej strefy.

12:21

Zaroślińska-Król zaserwowała w środek siatki.

11:21

A po chwili dokładnie identyczna sytuacja, niebywałe!

11:20

Bełcik i Gajgał-Anioł ponownie blokują kapitan Vizury na skrzydle!

11:19

Mędrzyk świetnie plasuje w środek boiska!

11:18

Doskonały blok naszych zawodniczek na skrzydle! Zatrzymana Erić! Jeszcze serbski trener próbuje ratować sytuację, prosząc o drugi time-out w tym secie.

11:17

Zaroślińska-Król poradziła sobie na prawej flance z podwójnym blokiem.

11:16

Veljković popsuła serwis po przerwie.

10:16

Pejićić zablokowana na środku przez Gajgał-Anioł! Mamy przerwę techniczną nr 2.

7:12

Blok-aut po uderzeniu Zaroślińskiej-Król z szóstej strefy.

7:11

Udany atak Lozo z lewej flanki.

6:11

Lazović nie dała rady przyjąć na palce serwisu Mędrzyk!

6:10

Gajgał-Anioł w swoim stylu kończy akcję!

6:9

Punktują gospodynie w pierwszej akcji.

5:9

Centymetrowy aut po zagrywce Ćirović.

5:8

Lazović przedarła się przez blok na skrzydle.

4:8

Aleksić także posłała piłkę poza boisko, a po chwili obie drużyny udały się na pierwszą przerwę techniczną!

4:7

Autowy serwis jednej z policzanek.

3:7

Mamy siódme "oczko".

3:6

Krzos dobrze się ustawiła, ale nie zdołała obronić mocnego ataku Aleksić z obiegnięcia.

2:6

Erić zdecydowała się na atak po prostej, ale piłka wylądowała na aucie.

2:5

Spadająca zagrywka Bełcik zaskoczyła Lozo! "Chemiczki" odskakują od rywalek, ale szybko reaguje Desnica i prosi o czas.

2:4

Kapitan Vizury zaserwowała poza pole gry.

2:3

Erić lepsza w walce na siatce od Bełcik.

1:3

Erić myli się w ataku z obiegnięcia.

1:2

Gajgał-Anioł przedarła się przez blok.

1:1

Erić atakuje z prawej flanki po prostej.

0:1

Lozo zatrzymana podwójnym blokiem na lewym skrzydle!

0:0

Trzeci set rozpoczęty.

0:0

W pierwszej partii nasze siatkarki od początku kontrolowały przebieg gry. Ostatecznie zwyciężyły do 17.

W drugiej – przez większość czasu – prowadziły Serbki. Chemik jednak "dorwał" rywalki przy stanie 17:17, a potem powoli odskakiwał, aby wygrać seta do 21.

21:25

Drugi set skończony.

21:25

Kapitalna czapa w wykonaniu Mędrzyk na atakującej z obiegnięcia Erić była ostatnim akordem drugiej odsłony dzisiejszego starcia!!!

21:24

Lozo zerwała atak z lewego skrzydła! Chemik ma piłki setowe!

21:23

Identyczny błąd popełniła Ćirović.

21:22

Bełcik zaserwowała w aut.

20:22

Lozo atakuje z lewej flanki po prostej w aut!

20:21

Pojedynczy blok Bušy na Erić!

20:20

Lazović szczęśliwie kończy akcję na prawym.

19:20

Erić atakuje z lewego skrzydła po skosie, ale nie trafia w boisko! Przerwa na żądanie szkoleniowca miejscowych.

19:19

Wideo-weryfikacja potwierdziła, że piłka po ataku Bušy otarła się o rękę kapitan Vizury – Erić.

19:18

Gajgał-Anioł w akcji ofensywnej dotyka siatki.

18:18

Lozo atakuje z lewej flanki po bloku.

17:18

Poprawiła się Buša i obiła blok w kontrze!

17:17

Erić atakuje w środek siatki i mamy remis!

17:16

Punktują policzanki w pierwszej akcji.

17:15

Chemik miał piłkę w górze, ale Buša została zablokowana.

16:15

Aleksić trafiona zagrywką przez Amerykankę! Szybko zareagował trener Vizury i poprosił o czas!

16:14

Erić była dobrze ustawiona, ale nie zdołała utrzymać piłki w grze po mocnym ataku Holston!

16:13

Aleksić kończy akcję celnym uderzeniem z obiegnięcia. Mamy drugą przerwę techniczną.

15:13

Sędziowie pokazali aut po ataku Mędrzyk ze skrzydła, ale nasza ekipa poprosiła o challenge. I była to dobra decyzja, bo weryfikacja pokazała, że piłka otarła się o palce jednej z Serbek!

15:12

Erić atakuje z obiegnięcia po ciasnym skosie.

14:12

Veljković uderza ze środka po rękach blokujących.

14:11

Po chwili w siatkę zaserwowała nasza rozgrywająca.

13:11

Lozo nie poradziła sobie z serwisem Bełcik!

12:8

W kolejnej akcji znowu piłkę w ataku miała Buša, ale nie przedarła się przez serbski blok.

11:8

Buša najpierw popisała się ładną obroną, a po chwili obiła blok na lewej flance!

11:7

Aleksić atakuje ze środka w aut.

11:6

Popsuty serwis po stronie miejscowych.

11:5

Krzos nie dała rady obronić ataku Lazović ze skrzydła.

10:5

Gajgał-Anioł zablokowana przy próbie ataku z przechodzącej piłki. Jakub Głuszak poprosił o czas!

9:5

Buša plasuje w aut z sytuacyjnej piłki.

8:5

Udana kiwka Mędrzyk w środek boiska.

8:4

Mędrzyk atakuje po prostej w aut, a to oznacza, że na pierwszej przerwie technicznej zdecydowanie prowadzi drużyna z Rumy.

5:3

Mędrzyk zatrzymana podwójnym blokiem na lewej stronie.

4:3

W aut zaserwowała jedna z zawodniczek Vizury.

4:2

Punkt dla gospodyń.

3:2

Zaroślińska-Król zaatakowała po skosie i idealnie zmieściła się w polu gry.

3:1

Buša zablokowana na skrzydle.

2:1

Lazović obija blok na prawej flance.

1:1

Dobry atak Bušy z lewego skrzydła po skosie.

17:25

Mędrzyk atakuje po bloku na lewym skrzydle i piłka ląduje daleko poza boiskiem! Kończymy pierwszego seta!

17:24

Zaroślińska-Król zablokowana na prawym.

16:24

Autowy atak z szóstej strefy Lazović, a to oznacza piłki setowe dla mistrzyń Polski!

16:23

Erić zatrzymana podwójnym blokiem na prawej flance!

16:22

Lozo wyblokowana, a w kontrze mocny cios w wolne pole posłała Gajgał-Anioł!

16:21

Gajgał-Anioł sprytniejsza na siatce od Aleksić! Piłka wpada w pole Serbek.

16:20

Ładnie uderzyła Mędrzyk z lewej strony po skosie.

16:19

Buša atakowała z szóstej strefy, ale nadziała się na blok.

15:19

Veljković przełamała ręce rywalki po ataku ze środka siatki.

15:18

Erić skutecznie atakuje ze skrzydła po skosie.

14:18

I ponownie Buša obija blok w dłuższej akcji! Dejan Desnica wziął drugi time-out w pierwszym secie.

14:17

Blok-aut po akcji Bušy na lewym.

14:16

Zaroślińska-Król atakuje z prawego skrzydła w aut.

13:16

Lazović trafia z prawej flanki po skosie.

12:16

Znakomity atak Gajgał-Anioł z obiegnięcia po prostej! Druga przerwa techniczna.

12:15

Popsuty serwis Mędrzyk.

11:15

I szybko Polki zdobywają punkt nr 15.

11:14

Bardzo ładna akcja "Chemiczek" zakończona mocnym uderzeniem Mędrzyk ze skrzydła.

11:13

Mądry atak po prostej jednej z Serbek.

10:13

Aleksić miała piłkę w ataku, ale wystrzeliła ją daleko poza pole gry.

10:12

Dotknięcie siatki po naszej stronie w długiej akcji.

9:12

Grecki arbiter odgwizdał podwójne odbicie Bełcik.

8:12

Aleksić trafia z obiegnięcia.

7:12

Rozgrywająca Vizury, ratując się, wyrzuca piłkę poza boisko.

7:11

I kolejne "oczko" dla Chemika przy serwisie Veljković! O czas poprosił opiekun ekipy z Rumy.

7:10

Aleksić zdecydowała się na atak z obiegnięcia po prostej, ale wyraźnie zaatakowała w aut.

7:9

Veljković skutecznie uderza ze środka.

7:8

Minimalnie niecelna zagrywka Bušy.

6:8

Lozo zablokowana na skrzydle! Pierwsza przerwa techniczna przy dwupunktowym prowadzeniu naszego zespołu.

6:7

Dobry atak Zaroślińskiej-Król z lewej strony w środek boiska.

6:6

Aleksić punktuje z krótkiej.

5:6

Sędziowie najpierw orzekli, że Lozo zaatakowała w aut, ale szybko o challenge poprosił trener Vizury. A że piłka otarła się o palce Veljković, to punkt trafił na konto Serbek.

2:2

Gajgał-Anioł blokuje w pojedynkę rywalkę na środku siatki.

2:1

Efektowny atak Erić z obiegnięcia.

1:1

Lazović trafia z lewej flanki w dziewiąty metr.

0:1

Podwójny blok policzanek na skrzydle!

0:0

0:0

Dzisiejsze starcie jako sędzia pierwszy poprowadzi Grek Michail Themelis, a pomagać mu będzie Włoch Sandro La Micela.

0:0

Dzień dobry! Jeszcze tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia pojedynku w serbskiej Rumie, gdzie tamtejsza Vizura podejmie nasz Chemik Police. Zapraszam do śledzenia relacji z meczu Ligi Mistrzyń!

0:0

W tym roku los okazał się dość łaskawy i "Chemiczki" nie trafiły do grupy śmierci, więc awans jest jak najbardziej w ich zasięgu. Jeśli jednak Polki na to liczą, muszą jutro pokonać pierwszą przeszkodę i wrócić z serbskiej wyprawy z punktami. Początek zapowiadanych zawodów zaplanowano na godzinę 18:00.

0:0

Vizura to aktualny mistrz Serbii i zdobywca tamtejszego superpucharu. W jej składzie widzimy tylko rodzime siatkarki. Zdecydowanie najbardziej doświadczoną jest 34-letnia środkowa Slađana Erić, która ma za sobą występy m.in. w Voléro Zurich i Galatasaray Medical Park Stambuł. Pozostałe zawodniczki mają zaledwie... 20 lat lub mniej! Do grona najstarszych – urodzonych w 1997 roku – należą: środkowa Maja Aleksić, rozgrywająca Aleksandra Ćirović, libero Milena Dimić, a także przyjmująca Sara Lozo. Szkoleniowcem drużyny z Rumy jest Dejan Desnica.

0:0

Zaledwie 24 godziny pozostały do pierwszego spotkania mistrzyń Polski – ekipy Chemika Police – w Lidze Mistrzyń. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka trafiły do grupy z rosyjskim Dynamem Kazań, bułgarską Maritzą Płowdiw oraz serbską Vizurą Ruma – i właśnie ten zespół będzie pierwszym rywalem policzanek. Nasze zawodniczki podróż do Serbii rozpoczęły w niedzielę o godzinie 4:00 w nocy i odbyły już na miejscu pierwszy trening.

0:3

Vizura Ruma: Erić, Gajević, Lozo, Adžić, Lazović, Aleksić, Veselinović, J. Kocić, Ćirović, Pejićić, Rodić, M. Kocić. Libero: Dimić, Mićunović.

Grupa Azoty Chemik Police: Buša, Holston, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Veljković, Mirković, Mędrzyk, Simeonova, Zaroślińska-Król. Libero: Krzos.

Sędzia pierwszy: Michail Themelis (Grecja).
Sędzia drugi: Sandro La Micela (Włochy).