Betclic 1 Liga

Górnik Łęczna – GKS Katowice

1:3

finał (1:0)

12.11.2017, 12:00 • Stadion Górnika, Łęczna • 17 • 17. kolejka • Info o zminach stanu (Sebastian)

Górnik Łęczna nie wykorzystał ani przewagi gola, ani przewagi liczebnej. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu prowadził 1:0, jednak pozwolił rywalom na zdobycie trzech bramek. Po zwycięstwie 3:1 punkty dopisał sobie GKS. (13:49:52)

90+3

90+2

Gol dla GKS-u Katowice!
Strzelcem bramki ADRIAN BŁĄD.

W doliczonym czasie Błąd trafił do opuszczonej bramki Górnika Łęczna i gwarantuje katowiczanom zwycięstwo w pamiętnych okolicznościach.

90

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

87

Strzelcem bramki WOJCIECH KĘDZIORA.

GKS Katowice finiszuje w stylu trudnym do uwierzenia. Już prowadzi, a coraz regularniejszy w zdobywaniu bramek jest Kędziora.

86

Strzelcem bramki DAWID PLIZGA.

Akcja zmienników skutkuje wyrównaniem. Błąd obsłużył podaniem Plizgę, który strzelił celnie. GKS Katowice zdobył gola w dziesięciu, a nie potrafił w jedenastu.

85

Sebastian Nowak wykazał się po strzale Sosnowskiego, dzięki czemu GKS Katowice pozostaje jeszcze w walce o korzystniejszy wynik.

79

Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Szewczyk, na boisku pojawia się Jarecki.

79

GKS Katowice dokończy mecz w osłabieniu. W kilka minut Kalinkowski dostał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

77

Żółtą kartkę otrzymuje Kalinkowski (GKS Katowice).

75

Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Prokić, na boisku pojawia się Cerimagić.

75

Górnik Łęczna jest kwadrans od odniesienia zwycięstwa. Przewinienia i zmiany powodują, że tempo w ostatnich minutach było rwane. Trudno jest podopiecznym Piotra Mandrysza rozwinąć skrzydła.

73

Żółtą kartkę otrzymuje Tymiński (Górnik Łęczna).

66

Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Frańczak, na boisku pojawia się Błąd.

64

Żółtą kartkę otrzymuje Skrzecz (GKS Katowice).

63

Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Szerszeń, na boisku pojawia się Tymiński.

55

W obronie gości gra obecnie Zejdler. Górnik Łęczna stara się atakować z wykorzystaniem tego skrzydła. Ostatnią akcję gospodarzy zakończył strzałem Szysz.

46

Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Mączyński, na boisku pojawia się Plizga.

46

Mecz ułożył się zgodnie z planem Górnika Łęczna. W początkowym kwadransie wyszedł na prowadzenie, po czym skoncentrował się na jego skutecznym pilnowaniu. Bramka Patryka Szysza z rzutu karnego to dotychczas jedyna.

45

40

W ostatnich minutach przed przerwą atakuje GKS Katowice. Zaskoczyć bramkarza gospodarzy próbował Wojciech Kędziora, jednak jego próba została zablokowana.

30

Uderzenia Frańczaka i Prokicia. Musiał interweniować Sergiusz Prusak. Weteran w bramce Górnika Łęczna nie pozwolił katowiczanom na wyrównanie.

20

Zmiana obrazu spotkania. GKS Katowice w ataku pozycyjnym. Kontroluje to na razie jedenastka prowadzona przez Tomasza Kafarskiego.

13

Gol dla Łęcznej!
Strzelcem bramki z rzutu karnego PATRYK SZYSZ.

Po faulu Midzierskiego na Sasinie sędzia Kiełczewski podyktował rzut karny dla spadkowicza z Lotto Ekstraklasy. Egzekutorem jedenastki był Szysz.

10

Górnik Łęczna jest częściej w posiadaniu piłki, ale to próby kontrataków GieKSy Katowice są groźniejsze. Do strzału składał się dwukrotnie Kędziora.

1

Górnik Łęczna: Prusak – Sasin, Sosnowski, Kosznik, Pisarczuk – Pruchnik, Karbowy – Szerszeń, Szewczyk, Bonin – Szysz.

Rezerwowi: Rojek – Tymiński, Kasperkiewicz, Wiech, Jarecki, Pacek, Szczerba.

GKS Katowice: Nowak – Frańczak, Klemenz, Midzierski, Mączyński – Zejdler, Kalinkowski – Skrzecz, Foszmańczyk, Prokić – Kędziora.

Rezerwowi: Abramowicz – Cerimagić, Błąd, Kamiński, Słomka, Plizga, Goncerz.

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).
Będziemy informować o zmianach w meczu Górnika Łęczna z GKS Katowice. Drużyna z Lubelszczyzny spróbuje opuścić strefę spadkową. Pierwszy gwizdek Konrada Kiełczewskiego w niedzielę o godzinie 12.
Górnik Łęczna ma problem. Jeżeli nie poradzi sobie z katowiczanami, będzie na półmetku sezonu w strefie spadkowej. Poprzednie zwycięstwo odniósł 23 września w meczu z GKS Tychy. Od tego sukcesiku minęło już dużo czasu.
GKS Katowice jest w trochę lepszym nastroju po zwycięstwie z Olimpią Grudziądz, jednak do sielanki w stolicy Górnego Śląska daleko. Drużynie Piotra Mandrysza bliżej do strefy spadkowej niż do miejsc premiowanych awansem. W niedzielę spróbuje przeskoczyć do górnej połowy tabeli.
Witamy. Mecz rozpocznie się o 12:00 i będziemy informować o zmianach stanu..