Betclic 1 Liga

Chojniczanka Chojnice – Miedź Legnica

0:0

finał (0:0)

04.11.2017, 16:00 • Stadion Miejski, Chojnice • 16 • 16. kolejka • Radosław Łączkowski (@RadekLaczkowski)

Hit 16. kolejki Nice 1. Ligi kończy się bezbramkowym remisem. Zawodnikom obu drużyn nie można odmówić woli walki, ale zabrakło trafień. Spotkanie było niezwykle wyrównane. Bardzo dobre akcje po obu stronach, jednak mimo to obaj bramkarze zachowali czyste konto. O ile pierwsza połowa należała do Miedzi, to po przerwie na murawie przeważała Chojniczanka. Składne wymiany podań w wykonaniu obu zespołów. Niestety zabrakło tego co najważniejsze w futbolu, czyli bramek. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (17:59:50)

90+4

90+4

Centra z rzutu rożnego do Kieruzela. Ten zgrywał na bliższy słupek do Zawistowskiego! Kapitan Chojniczanki przeniósł futbolówkę nad poprzeczkę!

90+4

Rzut wolny dla Chojniczanki na lewej stronie. Sapela świetną paradą wybija futbolówkę z linii końcowej!

90+2

Kieruzel chciał strzałem głową przelobować wychodzącego z bramki Sapelę. Uderzenie wyraźnie za słabe. Chojniczanka rzuca się do ataku.

90

Sędzia doliczył do gry minimum cztery minuty.

90

Centrę z rzutu rożnego Bartulovicia oddalił Kieruzel. Kolejny korner dla Miedzi. Zagranie do Piaseckiego, który minął się z piłką.

89

Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Vojtus, na boisku pojawia się Piasecki.

88

Rzut wolny dla Miedzi po faulu Lisowskiego na Bartuloviciu. Centra w pole karne wybita przez Kieruzela. Piłka zwrotna zagrana do Łobodzińskiego, który faulował rywala.

86

Chojniczanka w swoi stylu rozgrywa akcję. Miedź zaatakowała pressingiem i zgarnęła piłkę. Santana zablokowany przez Wołąkiewicza.

84

Dośrodkowanie Zawistowskiego do Mikołajczaka na jedenasty metrze. Strzał głową napastnika Chojniczanki tuż obok bramki Sapeli!

82

Końcówka rywalizacji bardzo nerwowa. Sędzia często przerywa grę gwizdkiem. Oba zespoły grają bardzo wysoko.

80

Wołąkiewicz taktycznie zatrzymał Santanę. Żółty kartonik dla zawodnika Chojniczanki.

78

Goście przez chwilę grają w osłabieniu. W starciu z Lisowskim ucierpiał Bartulović.

76

Po rzucie rożnym do nożyc złożył się Bartulović. Uderzenie Chorwata wysoko nad poprzeczką.

75

Miedź mogła otworzyć wynik spotkania! Strzał zza pola karnego Mystkowskiego świetnie obronił Janukiewicz!

74

Santana faulował Wołąkiewicza na połowie Chojniczanki i otrzymał za to wejście żółtą kartkę.

72

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Danielewicz, na boisku pojawia się Grzelak.

71

Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Egerszegi, na boisku pojawia się Augustyniak.

69

Prostopadłe zagranie Bożicia w szesnastkę Janukiewicza do Vojtusa. Napastnik Miedzi nie zdołał utrzymać futbolówki w boisku.

67

Egerszegi nieprzepisowo zatrzymał Mikołajczaka w środku pola. Piłkę z pola karnego ponownie wybił De Amo.

66

Odchodząca od bramki wrzutka Zawistowskiego do Kieruzela przecięta przez Bożicia. Chojniczanka wyraźnie rzuciła się do ofensywy.

64

Dośrodkowanie Zawistowskiego z rzutu wolnego z problemami wybite przez Bożicia. Wciąż gospodarze przy piłce na lewej flance.

63

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Drozdowicz, na boisku pojawia się Mikołajczak.

61

Strzał z woleja Danielewicza po wywalczeniu piłki przez Bąka obok bramki Sapeli. Obie ekipy ponownie zabrały się za konstruowanie ataków pozycyjnych.

59

Zmiana w drużynie Miedź Legnica: z boiska schodzi Barreno, na boisku pojawia się Bartulović.

57

Bąk wybiegł sam na sam z Sapelą. Bramkarz Miedzi wygrał pojedynek biegowy, a zawodnik gospodarzy został ukarany żółtą kartką za faul.

55

Gospodarze rzucili się do ataku. Dośrodkowanie Lisowskiego wypiąstkował Sapela. Spotkanie zaczyna być coraz szybsze.

53

Wołąkiewicz bardzo dobrze rozciągnął grę do Pietruszki. Defensora Chojniczanki na skrzydle w ostatniej chwili zatrzymał Barreno.

51

Teraz to Miedź dłużej utrzymuje się przy piłce, w porównaniu do Chojniczanki szybciej przechodzi do ataku.

49

Przewinienie na Adu Kwame na lewej stronie. Miedź wysoko atakuje rywali. Dośrodkowanie Mystkowskiego i niecelna główka Vojtusa na dalszy słupek.

48

Chojniczanka znów wymienia podania na własnej połowie i szuka miejsca na murawie. Błąd w przyjęciu i Janukiewicz musiał ratować akcję wybiciem.

46

Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Podgórski, na boisku pojawia się Bąk.

46

Do przerwy Chojniczanka Chojnice remisuje bezbramkowo z Miedzią Legnica. Pierwsza połowa miała kilka odsłon. Gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie, wyprowadzając dużą ilość akcji. Jednak w okolicach 15. minuty goście ruszyli do ofensywy. Konstruowanie ataków nieco ułatwiły błędy Chojniczanki w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy. Liczne centry w pole karne Janukiewicza kończyły się wybiciami. Za kilka minut wracamy do Chojnic. Mamy nadzieję, że wtedy zobaczymy już gole

45+1

45+1

Płaskie uderzenie z woleja Ryczkowskiego odbiło się od piłkarza gości i wylądowało w rękach Sapeli.

45

Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę.

44

Pierwszy od dłuższego czasu strzał Chojniczanki na bramkę Sapeli. Drozdowicz zgrał piłkę głową do Danielewicza. Uderzenie pomocnika gospodarzy obok bramki Miedzi.

42

Rzut wolny dla Miedzi na połowie przeciwników. Chojniczanka wypchnęła gości na skrzydło i zakończyła ich akcję.

40

Batrczak nie zdołał wygrać pojedynku biegowego z Pietruszką. Miedź nadal oczekuje na błędy rywali w wyprowadzeniu akcji.

38

Zawistowski próbował zaskoczyć rywali szybkim wykonaniem rzutu wolnego. Podanie do Ryczkowskiego za mocne. Chojniczanka momentami nie jest w stanie wymienić celnych zagrań na połowie Miedzi.

36

Gorąca atmosfera na boisku. Najpierw sędzia musiał uspokoić sztab trenerski gospodarzy, później w dyskusje wdał się Kieruzel. Na koniec kibice dobitnie wyrazili swoje zdanie.

35

Adu Kwame zablokował Ryczkowskiego na skrzydle. Chojniczanka wywalczyła rzut rożny.

34

Gospodarze chcą uspokoić grę i wymieniają długie podania na własnej połowie. Szukają błędu w ustawieniu Miedzi.

33

Prostopadłe podanie w kierunku Zawistowskiego w szesnastkę Sapeli. Kapitan gospodarzy zgrał futbolówkę, ale arbiter ponownie dopatrzył się spalonego.

32

Miedź od kilku minut zdecydowanie przeważa na boisku. Gospodarze mają problemy z wyjściem z własnej połowy.

30

Dośrodkowanie Barreno w pole karne Chojniczanki. Pojedynek główkowy z Vojtusem wygrał Kieruzel na piątym metrze!

29

Drugi ostry faul Podgórskiego w tym meczu. Teraz nie obyło się bez upomnienia od sędziego.

27

Faul Markowskiego na Egerszegim. Rzut wolny dla Miedzi na około trzydziestym metrze od bramki Janukiewicza. Centra w pole karne padła łupem obrońców Chojniczanki.

25

Łobodziński efektownie minął Ryczkowskiego i zbiegł do środka. Strzał byłego reprezentanta Polski wychwycił Janukiewicz.

24

Dochodząca centra Ryczkowskiego z lewej strony wyraźnie za mocne. Adu Kwame asekurował piłkę i pozwolił jej opuścić boisko.

22

Drozdowicz miał wiele miejsca na oddanie strzału, ale wybrał rozciągnięcie gry na skrzydło. Dośrodkowanie Lisowskiego spokojnie wyłapał Sapela.

20

Rzut rożny dla Chojniczanki. Ponownie Zawistowski uderzył piłkę za nisko. Po chwili strzału z daleka próbował Podgórski, jednak bardzo niecelnie.

18

Podgórski wyraźnie spóźnił się ze wślizgiem i sfaulował Adu Kwame. Goście szybko wykonali rzut wolny, ale równie błyskawicznie stracili piłkę.

16

De Amo wyprzedził Drozdowicza przed polem karnym Sapeli. Miedź rusza z kontratakiem środkiem boiska.

14

Świetną okazję zmarnowała Chojniczanka! Gospodarze wychodzili z atakiem trzech na trzech, jednak zabrakło decyzji o strzale! Zagranie Zawistowskiego do Podgórskiego niedokładne.

13

Dośrodkowanie Lisowskiego w szesnastkę Sapeli wybił Barreno. Gra od kilku minut toczy się głównie w okolicach linii środkowej.

11

Kieruzel źle wybił futbolówkę po centrze Mystkowskiego. W pole karne wbiegł Łobodziński, ale fatalnie przestrzelił z dwunastego metra!

9

De Amo zablokował techniczne uderzenie Podgórskiego po dobrej akcji Danielewicza w środku pola. Goście ruszają z kontratakiem.

8

Płaskie podanie w pole karne Vojtusa na krótki słupek w ostatniej chwili wybija defensywa Chojniczanki! Miedź gra teraz bardzo ofensywnie.

7

Bartczak zatrzymał Ryczkowskiego na prawej stronie. Wciąż to gospodarze konstruują ataki pozycyjne.

5

Miedź wywalczyła pierwszy w tym meczu rzut rożny. Wrzutka Mystkowskiego na lewe skrzydło za silna.

4

Goście mają niewielkie problemy z wymianą podań w środku pola. Kontra Chojniczanki zakończona niecelnym zagraniem Zawistowskiego do Drozdowicza.

3

Kolejne przewinienie Miedzi na własnej połowie. Tym razem Barreno nieprzepisowo zatrzymał Ryczkowskiego. Centra ze stałego fragmentu zdecydowanie za płaska.

2

Pierwszy rzut wolny dla Chojniczanki po faulu na Drozdowiczu. Dośrodkowanie Zawistowskiego od Kieruzela. Ten trafił do bramki, ale znajdował się na spalonym!

1

Piłkarze obu ekip właśnie wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego w Chojnicach. Czekamy na pierwszy gwizdek sędziego.
Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Chojnicach. Przed nami spotkanie w ścisłej czołówce między miejscową Chojniczanką i Miedzią Legnica. Zawodnicy obu drużyn lada moment rozpoczną rozgrzewkę.

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Lisowski, Kieruzel, Markowski, Pietruszka – Zawistowski, Wołąkiewicz – Ryczkowski, Danielewicz, Podgórski – Drozdowicz.

Rezerwowi: Wnuk – Fila, Drzazga, Rybski, Mikołajczak, Bąk, Grzelak

Miedź Legnica: Sapela – Łobodziński, Adu Kwame, Barreno, Santana, De Amo, Vojtus, Bartczak, Mystkowski, Bożić, Egerszegi.

Rezerwowi: Kapsa – Augustyniak, Piasecki, Bartulović, Purzycki, Zieliński, Osyra

Sędziowie: Paweł Pskit – Michał Gajda, Marcin Hankiewicz – Albert Różycki.
Ten pojedynek zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Chojniczanka czeka na przełamanie przed własną publicznością, Miedź chce podtrzymać swoją zwycięską passę. Starcie lidera z wiceliderem bardzo często są bardzo dobrym widowiskiem. Mamy nadzieję, że w sobotę będzie podobnie. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo z Chojnic! Początek rywalizacji o godzinie 16:00.
Historia spotkań Chojniczanki z Miedzią układa się na korzyść sobotnich gospodarzy. "Żółto-biało-czerwoni" wygrali pięć meczów, tyle samo padło remisów. Natomiast "Miedzianka" zwyciężała dwukrotnie. Bilans bramkowy: 16-10
Miedź Legnica:
"Miedzianka" kosztem Chojniczanki awansowała na pierwsze miejsce w lidze mając punkt przewagi nad sobotnim rywalem. Zawodnicy Dominika Nowaka bardzo dobrze prezentują się na obcych terenach. Na osiem meczów na wyjeździe przegrali zaledwie dwa: ze Stomilem Olsztyn 0:2 i z Ruchem Chorzów 0:1. Obecnie Miedź podtrzymuje passę czterech meczów bez porażki. Legnicki zespół od dłuższego czasu zgłasza swoje aspiracje do gry w ekstraklasie. Tacy doświadczeni piłkarze jak Wojciech Łobodziński, Łukasz Garguła czy Łukasz Sapela mają w tym pomóc. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednim sezonie, będziemy mogli oglądać pasjonująca walkę do ostatniej kolejki.
Chojniczanka Chojnice:
Podopieczni Krzysztofa Brede powalczą o powrót na fotel lidera zaplecza ekstraklasy. Klub z Pomorza dysponuje drugą po Rakowie Częstochowa ofensywą z lidze – 23 gole, jak i najlepszą obroną – 12 straconych bramek. Na własnym obiekcie przegrali tylko jedno spotkanie z siedmiu. Te statystyki wyglądają bardzo dobrze, ale dla kibiców Chojniczanki to koniec pozytywów. Ostatnie cztery mecze przy ulicy Mickiewicza to dwie porażki i dwa remisy. Bilans bramek to: 1-5. Na to złożyły się przegrane w lidze z Pogonią Siedlce 0:2, w Pucharze Polski z Górnikiem Zabrze 1:3 oraz bezbramkowe remisy z Olimpią Grudziądz i Górnikiem Łęczna. Ostatnie ligowe starcie to remis z Chrobrym Głogów 0:0.
W najbliższą sobotę będziemy świadkami meczu na szczycie Nice 1. Ligi! Chojniczanka Chojnice podejmie na własnym stadionie Miedź Legnica. Dwie najlepsze ekipy rozpoczną zmagania o kolejne punkty.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.