2:1

finał (0:0)

03.11.2017, 20:45 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • 16 • 16. kolejka • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:42:09)
Duża przewaga Zagłębia Sosnowiec zarysowała się już w pierwszej połowie. Gospodarze nie potrafili udokumentować tego golem. Krótko po przerwie złamali defensywę Niebieskich, a decydującego gola na 2:1 zdobyli w 83. minucie. Najważniejszym piłkarzem na murawie był Udovicić, który odegrał ważną rolę przy obu golach Zagłębia. Sosnowiczanie wracają do górnej połowy tabeli. Po udanym październiku rozpoczęli listopad od mocnego uderzenia. Ruch zostaje na dnie tabeli wskutek porażki. Chorzowianie mieli dobre momenty w tym spotkaniu, ale mniej niż Zagłębie.

90+3

90+3

Pracował praktycznie przez całe spotkanie na ten kartonik Trojak.

90+1

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Urbańczyk, na boisku pojawia się Słoma.

90

Doliczone minimum 3 minuty do regulaminowego czasu.

89

Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Nawotka, na boisku pojawia się Nuno Malheiro.

88

Potworna wrzawa na stadionie Zagłębia Sosnowiec. Kibice czują, że zwycięstwo w prestiżowym pojedynku jest już blisko.

87

Po trafieniu Udovicicia kolejne uderzenia oddało Zagłębie Sosnowiec. Pierwsze niecelne, a drugie zatrzymane przez Hrdlickę.

86

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Kowalczyk, na boisku pojawia się Balicki.

83

Gol dla Zagłębia!
Strzelcem bramki ŻARKO UDOVICIĆ.

Po faulu Hołowni odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego wziął na siebie Żarko Udovicić! Precyzyjne uderzenie z okolic narożnika pola karnego w krótki róg bramki Ruchu Chorzów zaskoczyło Hrdlickę.

82

Hołownia napomniany kartonikiem za ewidentny faul na rozpędzonym Wrzesińskim.

81

Po zablokowanym dośrodkowaniu Walskiego szansa dla Ruchu na poprawkę z rzutu rożnego. Tylko sprowokował Zagłębie do kontrataku.

80

Dla różnicy denerwuje się Nawotka na sędziego asystenta, który był blisko, jednak nie skłonił głównego do odgwizdania przewinienia. Dają pograć rozjemcy.

78

Żywo protestują gospodarze. Przede wszystkim Jędrych i Lewicki, którzy byli najbliżej sygnalizowanego zagrania ręką. Sędzia nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla Zagłębia.

76

Próba dośrodkowania Nawotki zablokowana przez Markovicia. Gospodarze muszą się zadowolić rzutem rożnym.

74

Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Sanogo, na boisku pojawia się Łuczak.

73

Jasność nastała w Sosnowcu. To efekt pirotechniki, którą prezentują kibice.

72

Wstrzelenie Bartosza Nowaka trącone przez Kudłę nie trafiło do żadnego z piłkarzy ofensywnych Ruchu.

70

Mello miał szansę na zdobycie kolejnego gola! Zakręcił dwoma rywalami przed polem karnym Zagłębia i zdecydował się na uderzenie z dystansu. Mello ostemplował spojenie słupka z poprzeczką!

69

Trojak sobie bezkarnie fauluje. Przed momentem podciął próbującego się odwrócić z futbolówką Cichockiego.

67

Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Banasiak, na boisku pojawia się Wrzesiński.

67

Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Posinković, na boisku pojawia się Nowak.

65

Ostra rozmowa sędziego z Markoviciem. Daniel Kruczyński nie osłabił Ruchu, pokazując defensorowi drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

64

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Lewickiego, którego kopnął w twarz Marković.

62

Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Urbańczyk. Odbita rykoszetem piłka wyszła na korner. Po dośrodkowaniu Walskiego próba Mello zatrzymana przez Kudłę.

61

Marković zajmuje się natomiast pilnowaniem lidera klasyfikacji strzelców Szymona Lewickiego. Przed momentem wybił głową piłkę sprzed nosa napastnika Zagłębia.

59

Interesujące pojedynki Sanogo z Kowalczykiem. Doświadczony stoper Ruchu Chorzów robi co może, żeby napastnik nie dochodził do sytuacji podbramkowych.

58

Jest co oglądać po przerwie. Piłkarze zaspokoili już choć częściowo głód goli.

57

Podrażnione Zagłębie zaatakowało z wykorzystaniem prawego skrzydła. Po płaskim wstrzeleniu z prawego skrzydła nie trafił w piłkę Szymon Lewicki. Był jeszcze Sanogo, którego próbę zatrzymał Hrdlicka!

55

Przybecki napomniany kartonikiem za wcześniejsze, nieprzepisowe zagranie.

53

Gol dla Ruchu!
Strzelcem bramki GIACOMO MELLO.

Niespodziewane wyrównanie w Sosnowcu! Ruch Chorzów potrafił ekspresowo zareagować. W środek pola karnego wbiegł bezkarnie Mello i strzałem z półwoleja po dośrodkowaniu Villafane z prawego skrzydła pokonał Dawida Kudłę!

51

Villafane przerwał atak Zagłębia Sosnowiec, jednak wyekspediował piłkę tylko na uwolnienie. Futbolówka więc ponownie w posiadaniu gospodarzy.

50

Po zmianie wyniku Zagłębie próbuje pójść za ciosem. Futbolówka cały czas pozostaje na połowie spadkowicza.

47

Strzelcem bramki TOMASZ NAWOTKA.

To co nie udało się przed przerwą, udało się krótko po niej! Zagłębie na prowadzeniu! Na lewym skrzydle szarżował w swoim stylu Udovicić, którego wstrzelenie sparował Hrdlicka pod nogi Nawotki. Pomocnik gospodarzy ominął zdezorientowanego bramkarza Ruchu płaskim uderzeniem.

47

Szymon Lewicki tak naładowany energią przed drugą częścią spotkania, że zbyt wcześnie wbiegł na połowę przeciwnika. Po chwili udało się rozpocząć grę.

46

Zagłębie Sosnowiec przeważało przez większą część pierwszej połowy, jednak nie znalazło sposobu na pokonanie dobrze dysponowanego Libora Hrdlicki. Bezbramkowy remis jest większym rozczarowaniem dla gospodarzy niż dla Ruchu Chorzów, który obudził się dopiero w ostatnim kwadransie przed przerwą.

45

45

Kudła złapał piłkę po dośrodkowaniu Villafane. To najpewniej ostatnia interwencja bramkarza Zagłębia w pierwszej połowie.

43

Dariusz Dudek nie może uwierzyć, że agresywnie grający Trojak nie dostał jeszcze żółtej kartki. Trener Zagłębia oczekuje od sędziego większej aktywności.

42

Trojak w bocznym sektorze boiska. Zaskoczył tam sosnowiczan i po jego dośrodkowaniu przepuścił piłkę Posinković, a oddał niecelne uderzenie Mello!

41

Pogubili się piłkarze Zagłębia i Ruch miał najlepszą dotychczas szansę na objęcie prowadzenia. Po sprytnym strzale Miłosza Przybeckiego piłka otarła się o słupek gospodarzy!

40

Na razie sędzia ograniczył się do przyznanie Zagłębiu rzutu wolnego. Dośrodkowanie Nowaka prosto w rękawice Hrdlicki, który wyjaśnił zamieszanie.

38

Seria fauli Trojaka. Niebawem sędzia Daniel Kruczyński może stracić cierpliwość do krewkiego zawodnika.

36

Zbyt krótko wybite dośrodkowanie z rzutu rożnego. Przed polem karnym Ruchu czekał na futbolówkę Milewski. Potężne uderzenie młodego pomocnika sparował Hrdlicka! Świetnie broni golkiper Niebieskich.

35

Pobudka! Po szarży Udovicicia i jego przytomnym podaniu strzelił Sanogo. Napastnik Zagłębia Sosnowiec obawiał się interwencji Markovicia i huknął po jego nodze nad poprzeczką. Tylko korner dla gospodarzy.

35

Trochę uspokoili sytuację na własnej połowie chorzowianie, ale jednocześnie nie odpowiadają niczym specjalnym, dlatego ostatnie minuty bez rewelacji.

33

Nawotka do Sulewskiego, który nie zdążył wykonać dośrodkowania zanim futbolówka uciekła za linię bramkową. Sędzia Daniel Kruczyński zarządził, że grę wznowi Libor Hrdlicka.

30

Banasiak nie trafił w światło bramki z dystansu. To nie pierwsza w tym spotkaniu nieudana próba doświadczonego pomocnika.

29

Milewski wbiegł między dwóch stoperów Zagłębia Sosnowiec i przydała się tam jego pomoc. Pomocnik wybił piłkę na korner spod nóg szarżującego Posinkovicia.

28

Sanogo opuścił boisko zgodnie z przepisami, jednak zanosi się na to, że niebawem powróci do walki z chorzowianami.

27

Sędzia zdecydował się pokazać Markoviciowi żółtą kartkę za wspomniany faul na Sanogo.

26

Niebezpieczne zderzenie Markovicia z Sanogo. Faulował rosły obrońca Ruchu Chorzów, a Francuz potrzebuje pomocy medycznej.

25

Banasiak przekładał sobie piłkę i przeciwnika. Nie znalazł jednak miejsca do oddania strzału. Zrobił to ostatecznie niedawny jubilat Nowak, którego próba była mocno niecelna.

Z perspektywy trybun!

23

Od kilkunastu minut atakuje wyłącznie Zagłębie Sosnowiec. Często zmienia stronę boiska i zdobywa sporą liczbę stałych fragmentów.

21

Strzał zza pola karnego. Miał tam zbyt dużo miejsca Sanogo, którego kąśliwe uderzenie zatrzymał Hrdlicka. Nie pomylił się bramkarz Ruchu Chorzów, choć miał trochę kłopotów ze złapaniem piłki.

20

Sulewski postanowił zrewanżować się akcją oskrzydlającą. Już zanosiło się na dośrodkowanie, kiedy przed oczami gospodarza wyrósł ambitny Mello i zatrzymał rajd.

19

Kibice Ruchu Chorzów nie widzieli od dawna dobrego ataku swoich ulubieńców. Goście nie przedarli się przed momentem na skrzydle.

17

Odpowiedzialność za wykonanie rzutu wolnego wziął na swoje barki Sulewski. Strzał defensora metr obok słupka Ruchu Chorzów.

16

Kolejny stały fragment dla Zagłębia Sosnowiec. Tym razem rzut wolny po przewinieniu Markovicia.

15

Tomasz Nawotka zmienił stronę boiska. Na lewym skrzydle stoczył pojedynek z Villafane, po którym Zagłębie Sosnowiec miało rzut rożny. Centrę Sulewskiego wypiąstkował bramkarz z Chorzowa.

14

Faul na Urbańczyku w centrum boiska. Pomocnik Ruchu Chorzów natychmiast podniósł się z boiska i namawiał partnera do szybkiego wznowienia.

13

Juan Ramon Rocha przygląda się wydarzeniom bez zdenerwowania wypisanego na twarzy. Zagłębie przeważało w ostatnich minutach, ale nie potrafiło tego udokumentować golem.

12

Nieprzygotowane uderzenie z dystansu ponad bramką Niebieskich. Hrdlicka nie spieszył się ze wznowieniem gry, aby jego obrońcy złapali oddech.

10

Nie zrazili się gospodarze po niewykorzystanej sytuacji podbramkowej. Następną akcję starali się zbudować z udziałem Sanogo.

8

Piłka wróciła ekspresowo w pole karne Ruchu Chorzów. Po dośrodkowaniu Udovicicia oddał strzał Arkadiusz Jędrych i przyjezdnych musiał ratować Hrdlicka! Kapitalna interwencja i tylko kolejny korner dla Zagłębia.

8

Po rajdzie Tomasza Nawotki na prawym skrzydle Zagłębie miało korner. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu zneutralizował Marković.

7

Banasiak stracił piłkę na kilka sekund po zbyt brawurowym rajdzie. Zagłębie musi budować akcję od początku.

5

Dośrodkowanie w kierunku Posinkovicia zatrzymał Dawid Kudła. Były bramkarz Pogoni Szczecin był ostatnio w wysokiej formie i ciekawe, czy potwierdzi to w konfrontacji z Ruchem.

4

Futbolówkę po wykopie Hrdlicki przejęli chorzowianie i przystąpili do ataku pozycyjnego. Nieudanego. Sanogo zaatakował przyjezdnych pressingiem i kompletnie wybił z rytmu.

3

Okazję do przywitania się z piłką miał po nieudanym podaniu gospodarzy Hrdlicka. Słowak uspokoił swoich partnerów i dał im do zrozumienia, że wznowi grę wykopem.

2

Zagłębie Sosnowiec w czarnych koszulkach i białych spodenkach. Ruch Chorzów w tradycyjnych, niebieskich strojach.

1

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Sulewski, Jędrych, Cichocki, Udovicić – Nawotka, Nowak, Milewski, Banasiak – Sanogo, Lewicki.

Rezerwowi: Perdijić – Mularczyk, Krzykowski, Nuno, Wrzesiński, Łuczak, Pikul.

Ruch Chorzów: Hrdlicka – Villafane, Kowalczyk, Marković, Hołownia – Trojak, Urbańczyk – Przybecki, Walski, Mello – Posinković.

Rezerwowi: Paszek – Komarnicki, Liberacki, Nowak, Słoma, Setla, Balicki.

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).
Piłkarze zeszli już z rozgrzewki do szatni. Trwa tam ostatnia mobilizacja przed powrotem na murawę i rozpoczęciem walki o punkty.
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębia Sosnowiec z Ruchem Chorzów. Kluby są w dolnej połowie tabeli, ale w październiku dobrze punktowały. Pierwszy gwizdek Daniela Kruczyńskiego w piątek o godzinie 20.45.
Zagłębie Sosnowiec zremisowało w poprzedniej kolejce bezbramkowo na stadionie Podbeskidzia Bielsko-Biała. Było to małe hamowanie zespołu Dariusza Dudka po dwóch zwycięstwach z rzędu. Po meczu pod Klimczokiem jest na 10. lokacie.
Zagłębie Sosnowiec ma w swoim składzie lidera klasyfikacji strzelców. Szymon Lewicki nastawił celownik w październiku i zmierza po koronę dla najlepszego snajpera. W piątek Lewicki powalczy z obrońcami Ruchu Chorzów.
Ruch Chorzów ma szansę, by mimo punktów ujemnych, zimować ponad strefą spadkową. Po ostatnim zwycięstwie 3:1 z Odrą Opole brakuje mu czterech punktów do bezpiecznego miejsca. Drużyna prezentuje się z kolejki na kolejkę coraz lepiej.
Biorąc pod uwagę tylko wyniki z października Ruch Chorzów był trzecią siłą zaplecza Lotto Ekstraklasy, a Zagłębie Sosnowiec czwartą. Podopieczni Dariusza Dudka byli w poprzednim miesiącu niepokonani. W listopadzie spróbują zadomowić się w górnej połowie tabeli.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.