2. Liga

Gryf Wejherowo – Legionovia Legionowo

1:1

finał (0:1)

18.10.2017, 15:00 • Stadion WKS Gryf, Wejherowo • 12. kolejka • Bartłomiej Karasz

Mecz kończy się remisem po jeden. Gryf po przerwie przegrywał ale w drugiej połowie był lepszym zespołem. Długo nie mógł zdobyć bramki aż w końcu w doliczonym czasie gry Trąbka kapitalnym uderzeniem ustalił wynik tego meczu. Jest to pierwszy remis gości w meczach wyjazdowych w tym sezonie. Gryf nadal pozostaje bez zwycięstwa na własnym terenie. Kolejna okazja na przełamanie już w najbliższą sobotę. Dziękuje za wspólnie spędzony czas i zapraszam na nasze kolejne relację. (16:55:56)

90+5

90+4

Gol dla Gryfa!
Z rożnego dośrodkował Kołc piłka wybita na przed pole trafia do MICHAŁĄ TRĄBKI a ten kapitalnie w samo okienko bramki Puska posyła futbolówkę !! Kapitalne uderzenie

90+3

Chyba przekombinowali teraz zawodnicy gospodarzy w tej akcji, Do spółki obrońcy z bramkarzem przerwali tą akcję.

90+2

Jeszcze wierzy Gryf w choćby remis, stara się przygotować tą ostatnią akcję-decydującą.

90+1

Pusek daleko wyszedł z bramki ale udało mu się złapać piłkę po dośrodkowaniu Piotra Kołca.

90

Sędzia dolicza pięć minut do tego meczu.

89

Nerwowo na boisku proste starty mogą się skończyć fatalnie a przy lini czeka na wejście Klak.

88

Kutarba nabił na Ptaka i wywalczył rzut rożny.

87

Kolejna przerwa w meczu będzie doliczone sporo minut do regulaminowych 90.

86

Trzech zawodników gości wyszło na spotkanie z bramkarzem Gryfa. Kalinowski zamiast podawać starał się uderzyć technicznie i przeniósł piłkę ponad poprzeczką !! To mogła być decydująca akcja w tym meczu.

85

Po raz kolejny sporo kontrowersji w polu karnym gości, blokowane strzały a piłka jak nie chciała wpaść tak nadal nie chce.

84

TTa bramka została zaczarowana. Z siedmiu metrów uderza Gierszewski i trafia w słupek !!!! Mają pecha piłkarze Gryfa w drugiej połowie.

83

Leży na murawie zawodnik gości, mamy przerwę w grze i chwilę wytchnienia dla przyjezdnych bo akcję Gryfa nabierają tempa.

82

Leży w polu karnym Gierszewski zdaniem piłkarzy Gryfa był on kopnięty w szesnastce ale sędzia jest nie ubłagany karnego nie będzie !!!

81

Powstrzymany atak gości od bramki zacznie Leleń.

80

Nie ma co tu mówić Gryf w drugiej połowie jest zespołem lepszym ale brakuje mu wykończenia swoich akcji a i więcej szczęścia by się przydało. Druga sprawa że goście mądrze się bronią.

79

Guram Lukava mija bramkarza i zdobywa bramkę. Wszystko było by dobrze gdyby nie to że sędzia podniósł chorągiewkę, Zawodnik gości był na spalonym.

78

Cały zespół gości broni się na własnej połowie a Gryf atakuję. Raz po raz posyłane są dośrodkowania w szesnastkę przyjezdnych ale bez efektu bramkowego.

77

Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Brzuzy, na boisku pojawia się Ptak.

75

Uderza Goliński ale piłka po murze wychodzi na rzut rożny.

74

Prosty błąd w środku pola i strata Gierszewskiego goście ruszają z kontrą Kutarba podaje do Zaklika a ten jest faulowany kilka metrów przed polem karnym.

73

Żółtą kartkę otrzymuje Kołc (Gryf Wejherowo).

72

Co za zamieszanie w polu karnym, uderza Piotr Kołc ale piłka nie wpada do siatki jeden z obrońców ja zatrzymuję. Stara się wślizgiem jeszcze uderzać Goerke ale bez skutku.

71

Na klatkę przyjął sobie w polu karnym piłkę Wicki a uderzył ją z przewrotki ale bardzo dobrze broni Pusek posyłając ją ponad poprzeczką !!

70

Dwadzieścia minut do końca goście po bramce Rybkiewicza nadal prowadzą w Wejherowie.

69

Żółtą kartkę otrzymuje Trąbka (Gryf Wejherowo).

68

Który to już rożny dla Gryfa w tym meczu ??? Cały czas trochę brakuję szczęści gospodarzom. Piotr Kołc uderzył nieco w stylu karate ale piłka otarła się o obrońce i będzie kolejny korner.

67

Po podaniu Trąbki do Okiniewicza nie widząc bramki na strzał zdecydował się napastnik Gryfa. Uderzenie to było bardzo słabe a piłka o kilka dobrych metrów przeszła obok słupka.

66

Wolny dla Legionovi z około 30 metrów. Będzie chyba dośrodkowanie.A jednak na strzał zdecydował się Jajko dobrze broni Leleń.

65

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Mazurek, na boisku pojawia się Kalinowski.

64

Chyba opierał się Maciejewski przy tym uderzeniu na rywalu ale sędzia nakazał wznowić grę od bramki Puskowi. Strzał Maciejewskiego i tak był niecelny.

63

Nie czysto trafia głową piłkę Kołc, bramka dla Gryfa wisi w powietrzu. Kolejny rożny dla miejscowych.

62

Oblężenie bramki gości. Najpierw minimalnie pomylił się Trąbka, chwile potem Gierszewski po obu tych strzałach były rzutu rożne dla Gryfa.

61

Miał bardzo dobrą okazje na oddanie strzału z pola karnego Maciejewski. Uderzył lekko i w nogi obrońców tylko jęk zawodu na trybunach.

60

Spokojnie rozgrywają między sobą piłkę piłkarze Legionovi nie starają się oni za wszelką cenę atakować. Chyba wyczekują możliwości skontrowania rywala.

59

Starał się utrzymać piłkę Maciejewski w polu ale to podanie było zbyt mocne.

58

Kolejni piłkarze biegną na rozgrzewkę. Tymczasem w pole dośrodkował Brzuzy ale nieźle interweniował Wojcinowicz.

56

Nadal w ataku Gryf Wejherowo starają się jak mogą sforsować obronę gości ale jest to dziś zadanie bardzo trudne. Strzelał Goerke zza pola karnego ale uderzył ponad poprzeczką.

55

Wynik nie ulega zmianie a za nami 10 minut drugiej połowy.

54

Kolejna dobra interwencja Puska uprzedził on Brzuzego i wybił piłkę zmierzającą wprost na głowę zawodnika gospodarzy.

53

Uderza Kołc między zawodnikami w murze ale idealnie ustawił się Pusek i wypiąstkował piłkę przed pole karne. Mogą mówić o szczęściu przyjezdni.

52

Żółtą kartkę otrzymuje Lukava (Legionovia Legionowo).

51

Tym razem przewracany był Okuniewicz. Po raz kolejny Trąbka w pole karne ale sędzia odgwizduję faul na Kołcu. Zawodnik Gryfa faulowany był przed linią pola karnego.

50

Zagrywa na krótki słupek pojedynek z obrońca wygrywa Piotr Kołc uderza na bramkę i kapitalnie broni strzał z sześciu metrów Pusek. Najlepsza okazja dla miejscowych w tym meczu.

49

Faulowany Brzuzy przy linii bocznej. Do piłki podchodzi Trąbka i co wymyśli tym razem?/

48

Przyblokował Wicki rywala. Od bramki szybko rozpoczął grę Leleń. Każda upływająca minuta będzie oddalała szansę na zwyciestwo dla Gryfa.

47

Mamy nowe twarze na boisku w obu drużynach, przed nami druga odsłona tego spektaklu.

46

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Rybkiewicz, na boisku pojawia się Kutarba.

46

Zmiana w drużynie Gryf Wejherowo: z boiska schodzi Gabor, na boisku pojawia się Maciejewski.

46

Koniec pierwszej połowy. Mecz nie stoi na wysokim poziomie właściwie poza bramką nie wiele się działo. Gryf przeważał na początku meczu ale z każdą minutą goście mieli coraz więcej do powiedzenia. Oby następne 45 minut były bardziej atrakcyjne dla zebranych kibiców a przede wszystkim żebyśmy byli świadkami większej liczby strzałów na obie bramki. Za kwadrans wracamy na Wzgórze Wolności.

45

43

O centymetry minął się Gierszewski w polu karnym z piłka ale nawet gdyby trafił do siatki to liniowy dopatrzył się pozycji spalonej.

42

Na przed polu podanie otrzymał Rybkiewicz miał mało czasu na przygotowanie tego uderzenia więc i sam strzał był mało precyzyjny.

41

Faulowany Goerke . Rzut wolny egzekwować będzie Trąbka. Zbyt mocno dośrodkował i Pusek kolejny raz bez większych problemów interweniował.

40

Przed chwilą była akcja Gryfa która obrazuję nieporadność gospodarzy w tym meczu. Wicon nie bardzo wiedział co ma zrobić z piłką podał do Nadoslkiego ten się z nią minął i goście ruszają z kontrą.

39

Mecz stał się bardzo wyrównany. Brakuję nam na pewno więcej okazji pod obiema bramkami.

38

Żółtą kartkę otrzymuje Nadolski (Gryf Wejherowo).

36

Mało pomysłowo gra Gryf pod bramką rywali, te akcje nie sprawiają obrońcom gości większych kłopotów. Przed chwilą podanie w szesnastkę Gierszewskiego zostało zablokowane.

35

Z prawego skrzydła dośrodkował Gabor. Z trudnej pozycji chciał uderzyć Giewrszewski ale strzelił lekko a na dodatek faulował rywala.

34

Ładnie na wolne pole podał Jajo do Mauzrka ale na minimalnym spalonym był zawodnik przyjezdnych.

33

Strzał z dystansu Wickiego w światło bramki ale żeby pokonać bramkarza gości trzeba się bardziej wysilić.

32

Zablokowany Brzuzy przez obrońcę i od bramki wznawiać będzie Pusek. Gdzieś uszło nieco powietrze z gospodarzy a goście z kolei starają się kontrolować przebieg tego co dzieje się na murawię.

31

Goście od autu Goliński podaje do Jajo ten wycofuje do tyły. Leginovia szanuje piłkę wynik jest dla nich jak najbardziej pozytywny.

30

Strzał Trąbki po ziemi jest zbyt lekki i mija słupek bramki Puska. Pół godziny mija meczu ale do pierwszego zwycięstwa na własnym boisku Gryfa w tym sezonie droga jest daleka.

29

Żółtą kartkę otrzymuje Okuniewicz (Gryf Wejherowo).

28

Trochę pewności siebie nabrali goście po tej bramce. Ich gra wygląda lepiej niż na początku meczu.

26

Wydawało się że przed polem karnym faulowany był Lukava sędzia nie zareagował jednak. Po chwili nawinął sobie Rybkiewicz obrońce Gryfa uderzył ale został zablokowany.

25

Trzech rywali minął Kowalczyk i został powalony na ziemię przez Wiconia w środkowej strefie boiska.

24

Uprzedził rywala Pusek, widać że jest bardzo skoncentrowany.

23

Obraz gry się nie zmienia atakuję Gryf ale teraz już musi wynik jest dla nich nie najlepszy. Goście tymczasem bronią się niemalże całym zespołem i czekają na kontrę.

22

Jak to było już wiele razy na tym stadionie Gryf gra piłką a bramkę zdobywa rywal.

20

Gol dla Legionovii!
Przyjął w polu karnym piłkę Jajko długo czekał na partnerów, w końcu podał do Kowalczyka a ten idealnie obsłużył podaniem PRZEMYSŁAWA RYBKIEWICZA. Rybkiewicz przymierzył obok słupka bramki Lelnia i bramkarz Gryfa nie miał szans na obronę.

19

Mają problem przyjezdni z utrzymaniem się przy piłce w tym meczu.

18

Pograli piłką zawodnicy Gryfa przed polem karnym Legionovi. Szybkie odegranie od Wiconia do Nadolskiego ten wbiegł w pole karne ale chyba bardziej chciał podawać niż uderzać i piłka o metr minęła bramkę.

16

Z wolnego dośrodkował Gabor ale pewnie z bramki wyszedł Pusek i piłka musiała trafić w jego ręce.

15

Kwadrans za nami i lepsze wrażenie sprawiają gospodarze.

14

Pierwsza taka akcja gości. Z kontrą wyszli przyjezdni, podanie do Mazurka a ten chciał dośrodkować po drodze piłkę jednak na rzut rożny wybił Wicki.

13

Strzał Trąbki jest zablokowany, ale piłka pozostaje na połowie gości.

12

Sporo akcji rozgrywane jest prawą stroną gdzie bardzo ambitnie walczy Brzuzy.

11

Kolejny rożny dla Gryfa tym razem z drugiej strony boiska. Mocno na dalszy słupek została zagrana piłka. Tym razem starał się uderzyć Goerke ale i on nie mógł specjalnie zaszkodzić Puskowi.

10

Kolejny rożny dla Gryfa. Wysoko bita piłka, udało się Wickiemu uderzyć ale posłał on ją ponad poprzeczką. Nerwowo z ławki wstał trener Jabłoński chyba nie podoba mu się jak na razie gra jego zespołu.

8

Niczym profesor przyblokował Piotr Kołc Grzegorza Mazurka który nie mogąc zrobić nic innego sfaulował sfaulował swojego rywala.

7

Prze chwilę goście zagościli w polu karnym Gryfa ale bez jakiegokolwiek większego efektu.

6

Składał się do uderzenia Gierzsewski ale miał na plecach Zająca i nie udało mu się czysto trafić w piłkę.

5

Zamknięci we własnym polu karnym są przyjezdni.

4

Dobrze bita mocna piłka przez Pawła Brzuzego i będzie tylko rzut rożny. Po dośrodkowaniu z kornera zrobiło się małe zamieszanie, uderzał z głowy Okuniewicz ale nie udało się piłkarzom Gryfa oddać strzału w światło bramki.

3

Po wybiciu piłki na przed pole bramki Puska na strzał zdecydował się Wicon. Uderzył mocno z prawej nogi ale zabrakło nieco precyzji.

2

Od początku meczu gospodarze ruszyli do ataku. Dwukrotnie z prawej strony posyłana była piłka w pole karne ale obrońcy radzili sobie bez zarzutu.

1

Zaczynamy, mimo tak dziwnej pory na stadionie zebrała się dość liczna widownia.

1

Gryf Wejherowo: Leleń – Nadolski, Brzuzy, Trąbka, Wicki, Wicon, Goerke, Kołc, Gabor, Gierszewski, Okuniewicz

Rezerwowi: Ferra, Kamiński, Ptak, Małolepszy, Maciejewski, Regliński, Koszałka

Legionovia Legionowo: Pusek – Wojcinowicz, Zając, Goliński, Jajko, Mazurek, Lukava, Rybkiewicz, Kowalczyk, Trzmiel, Zaklina

Rezerwowi: Wadach, Kutarba, Koziara, Abul, Klak, Kalinowski.
Mimo że termin tego meczu jest dość nietypowy to już dziś serdecznie zapraszam na relację z tego spotkania. Oba zespoły mają sobie i kibicom coś do udowodnienia a punkty przydadzą się zarówno gościom jak i gospodarzom. Oby mecz nas nie rozczarował a pod obiema bramkami trwałą walka przez całe 90 minut.
Po efektownym zwycięstwie nad Rozwojem Katowice, Gryf w kolejnym meczu poniósł dotkliwą porażkę w Rybniku z ROW-em 0-3. Tym bardziej boli ta porażka że rywal będzie najprawdopodobniej zespołem z którym Gryf będzie bił się o ligowy byt. Nie ma co jednak rozpamiętywać tego meczu, teraz Piotr Rzepka i jego podopieczni muszą maksymalnie skoncentrować się na najbliższym meczu z Legionovią.
Goście zajmują 8 lokatę i uzbierali 17 oczek o 6 więcej niż Gryf. W ostatniej kolejce wygrali oni na własnym boisku 2-1 z Błękitnymi Stargard po bramkach Mazurka i Rybkiewicza. Legionovia gra bezkompromisowo na obcych boiskach. W tym sezonie wygrała trzy mecze jak również trzy przegrała ani razu nie zanotowała remisu.
Gościom bardzo nie leży boisko w Wejherowie przegrywali tu w zeszłym sezonie jak również dwa sezony temu. Gospodarze wygrywali minimalnie odpowiednio 2-1 (Ciechański, Mońka – Jovanovic) i 1-0 ( Kuzimski).
Nie najlepiej wyglądają wyniki Gryfa w tym sezonie. O ile na wyjeździe radzi sobie on nie najgorzej o tyle na własnym boisku osiągane wyniki nie zadowalają nikogo. Najbliższy mecz będzie już szóstym na Wzgórzu Wolności a zwycięstwa nadal brak. Trzy remisy i dwie porażki to bilans podopiecznych Piotra Rzepki. Jeśli nie przełamią się oni i nie nie zaczną punktować na własnym terenie mogą mieć spore problemy z utrzymaniem.
Ligowcy odrabiają zaległości związane z Eliminacjami do Mistrzostw Świata. Jednym z meczy jaki został przełożony jest starcie Gryfa Wejherowo z Legionovią Legionowo. Ten mecz zaplanowany jest w najbliższą środę na godzinę 15 a gospodarzem meczu będzie Gryf Wejherowo.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.