27.09.2017, 18:00 • Stadion Olimpijski, Baku • Grupa C • Sebastian

Strzały niecelne: 6:4.
Rzuty rożne: 4:9.
Spalone: 5:1.
Faule: 21:8.
Mecz w Baku rozstrzygnął się w 15 minut. Błyskotliwy początek wystarczył AS Roma do zdobycia kompletu punktów w Azerbejdżanie. Gole zdobyli wówczas Kostas Manolas i Edin Dzeko. Karabach z czasem nabrał pewności siebie. Pomogła mu historyczna, pierwsza bramka w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W akcjach zespołu Jakuba Rzeźniczaka brakowało jednak konkretów. Alisson nie musiał interweniować po żadnym celnym uderzeniu w drugiej połowie. To rzymianie byli bliżej potwierdzenia wyższości trzecim trafieniem. Ostatecznie stanęło na wyniku 1:2. Punkty jadą do wiecznego miasta, a drużyna Eusebio Di Francesco pozostaje poważnym kandydatem do awansu. Karabach wciąż bez "oczek" w elicie.

90+3

90

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

90

To była ta szansa Karabachu Agdam! Do piłki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła dopadł Ndlovu, wyprzedził zdezorientowanego Juana Jesusa i oddał uderzenie pół metra obok bramki AS Roma. Alisson mógł nie zdążyć do tej futbolówki.

88

Zmiana w drużynie Karabach Agdam: z boiska schodzi Míchel, na boisku pojawia się Dani Quintana.

88

Nie próżnuje wicemistrz Włoch. Wprowadzony z ławki rezerwowych Florenzi zatańczył na linii pola karnego i poczęstował Sehicia płaskim strzałem. Bramkarz Karabachu Agdam jest nakręcony i broni pewnie.

86

Ucieka czas gospodarzom. Alisson wciąż bez interwencji w drugiej połowie. Coraz więcej wskazuje na to, że spotkanie rozstrzygnęło się w 15 minut.

84

Pierwsza akcja po wejściu na boisko Donalda Guerriera. Były zawodnik Wisły Kraków rozrzucił grę na skraj pola karnego, skąd kolejne uderzenie Karabachu było niecelne. Koszmarny brak precyzji gospodarzy.

82

Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Lorenzo Pellegrini, na boisku pojawia się Kevin Strootman.

82

Zmiana w drużynie Karabach Agdam: z boiska schodzi Mahir Madatov, na boisku pojawia się Wilde-Donald Guerrier.

80

Szanuje piłkę drużyna z Rzymu. Po starannie przygotowanym ataku pozycyjnym przypomniał o sobie Edin Dzeko, jednak nie oddał soczystego, wymarzonego uderzenia.

78

Podnosi się jeszcze wrzawa na trybunach. Nie ma zorganizowanego dopingu, ale jest gwarno. Karabach potrzebuje tylko i aż jednego gola, żeby zdobyć historyczny, pierwszy punkt w fazie grupowej.

77

Wymiana podań z udziałem zmiennika Elyounoussiego. Poradzili sobie piłkarze z Włoch, jednak kolejny atak będzie konstruować ponownie Karabach.

76

Zmiana w drużynie Karabach Agdam: z boiska schodzi Pedro Henrique, na boisku pojawia się Tarik Elyounoussi.

75

Kwadrans do końca regulaminowego czasu. Teraz albo nigdy musi zorganizować się do konkretnych ataków drużyna z Azerbejdżanu.

1:2

finał (1:2)

Gole: 28. Henrique – 7. Manolás, 15. Džeko

Kartki:   38. Garajev (KBK), 41. Henrique (KBK) – 43. Gonalons (ASR)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
Strzały celne: 1:9. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 4:9. Spalone: 5:1. Foule: 21:8.

Karabach Agdam: Šehić – Medveděv, B. Gusejnov, R. Sadygov, Agolli – Garajev, R. Almeida – Henrique (76. T. Elyounoussi), Míchel (88. Quintana), Madatov (82. Guerrier) – Ndlovu.
Zmiany: Kanibołoćkyj – Rzeźniczak, Amirgulijev, Guerrier, Quintana, Dinijev, T. Elyounoussi.

AS Roma: Alisson – Peres, Manolás, Juan Jesus, Kolarov – Pellegrini (82. Strootman), Gonalons (67. De Rossi), Nainggolan – Defrel (58. Florenzi), Džeko, El Shaarawy.
Zmiany: Skorupski – Fazio, De Rossi, Florenzi, Gerson, Ünder, Strootman.

Sędziowie: Artur Dias (Portugalia)