2:0

finał (1:0)

25.09.2017, 21:00 • Emirates Stadium, London • Runda 6 • Sebastian

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:59:08)
Pierwsza i druga połowa to dwie zupełnie inne historie. Przed przerwą można było dyskutować czy prowadzenie Arsenalu jest zasłużone. Po powrocie z szatni ekipa z Londynu ucięła wszystkie zbędne dyskusje. Kanonierzy odebrali West Bromwich Albion argumenty, kontrolowali mecz i dzięki Lacazette'owi przypieczętowali wyższość drugim golem. 2:0 i punkty zostały w stolicy Anglii. 90 minut na murawie spędził Grzegorz Krychowiak. Świetnie wyglądał w kwadransie przed przerwą, ale spotkanie trwa trochę dłużej, a później tak samo jak cała drużyna Polak zgasł. Pokazał się raz, kiedy sędzia upomniał go żółtym kartonikiem za faul. Mogło być ciekawiej, gdyby Jay Rodriguez spożytkował podanie Krychowiaka i doprowadził do remisu. Nie było jednak gola, nie było asysty, a na koniec nie ma punktów.

90+3

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Aaron Ramsey, na boisku pojawia się Ainsley Maitland-Niles.

90+2

Monreal specjalistą od blokowania strzałów West Bromwich Albion w tym spotkaniu. Przed momentem defensor najpewniej zatrzymał ostatnią próbę zespołu Krychowiaka.

90

Doliczone 3 minuty do regulaminowego czasu.

90

Po nieudanym stałym fragmencie West Bromwich Albion ekspresowy kontratak Arsenalu. Piłka powędrowała do Ramseya, którego płaski strzał odbił nogami Foster!

88

Po podaniu Girouda piłka uciekła Arsenalowi za linię bramkową. Jeszcze szukają trzeciego gola gospodarze i kibice nagradzają to brawami.

87

Elneny do Girouda, a Francuz do Xhaki. Wszystko to w polu karnym przeciwnika. Kreatywny pomocnik dostał za zadanie oddanie strzału i nie wykonał tego dobrze. Piłka poleciała ponad bramką West Bromwich Albion.

85

Rondon wzięty w kleszcze na połowie Arsenalu i stracił futbolówkę. Liczył jeszcze południowiec na gwizdek sędziego, ale Bobby Madley myśli już powoli o prysznicu po meczu.

83

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alexis Sanchez, na boisku pojawia się Mesut Özil.

83

Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alexandre Lacazette, na boisku pojawia się Olivier Giroud.

82

Bellerin wypracował sobie miejsce do oddania strzału i huknął z kilkunastu metrów. Piłka z wysoką prędkością pofrunęła ponad poprzeczką.

81

Wyglądają na zrezygnowanych syzyfową rozgrzewką rezerwowi Arsenalu. Ich menedżer nie ma ochoty na zmienianie elementów w dobrze funkcjonującym mechanizmie.

79

Evans interweniował wślizgiem i w ostatnim momencie sprzątnął piłkę sprzed nosa rozpędzonego Alexisa Sancheza. Chwilę później Chilijczyk już zatrzymany nieprzepisowo przez Dawsona i mogła być druga żółta kartka.

77

Komplet zmian wykorzystał menedżer West Bromwich Albion, dlatego moment, w którym Elneny złapał się za stopę, musiał być dla niego dość stresujący. Chyba wszystko w porządku z nogą defensora.

75

Kwadrans do końca regulaminowego czasu. Nic, naprawdę nic wskazuje na przełom w tym meczu. Arsenal delikatnie wycofał się i sprawdza niewielkie możliwości przeciwnika w ataku pozycyjnym.

74

Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Allan Nyom, na boisku pojawia się Matt Phillips.

73

Bez problemu zatrzymali piłkę Kanonierzy. Po przerwie Cech na wsparcie w swoich obrońcach, dzięki czemu doświadczony bramkarz nie musi interweniować.

72

Rondon zatrzymany w polu karnym Arsenalu. Będzie jeszcze szansa dla West Brom na zdobycie gola kontaktowego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

70

Lacazette blisko hat-tricka. Wymanewrował już Fostera po podaniu z głębi pola, ale ostry kąt utrudnił oddanie strzału. Mieli szczęście przyjezdni!

69

Pewni swego po drugim golu mogą być londyńczycy. Rozsądnie grają po przerwie i nawet jeżeli rzut karny budzi dyskusje, to prowadzenie Arsenalu jest zasłużone.

67

67. Alexandre Lacazette (ARS) - 2:0

67

Gol dla Arsenalu!
Bramkę z rzutu karnego zdobywa ALEXANDRE LACAZETTE.

Strzał z rzutu karnego był tak precyzyjny, że Foster nie sięgnął futbolówki, choć rzucił się w ten sam narożnik, w który przymierzył Lacazette!

67

Jest także żółta kartka dla Nyoma, który sprokurował jedenastkę.

67

Rzut karny dla Arsenalu! Sędzia uznał że Nyom powstrzymał nieprzepisowo Ramseya blisko linii bramkowej. Dość dyskusyjna decyzja.

65

Niewiele wnosił do gry w tym spotkaniu Robson-Kanu. Teraz menedżer West Bromwich Albion stawia na siłę fizyczną Rondona. Czas ucieka jego drużynie.

64

Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Hal Robson-Kanu, na boisku pojawia się José Salomón Rondón.

63

Zmiana w drużynie West Bromwich Albion F.C.: z boiska schodzi Jake Livermore, na boisku pojawia się James Morrison.

61

Po solowej akcji Alexisa Sancheza piłka odbiła się w polu karnym w niekontrolowany sposób od Ramseya i poturlała się w rękawice bramkarza.

60

Minął kwadrans po przerwie i Arsenal nie dopuścił do żadnego niebezpiecznego uderzenia w kierunku własnej bramki. Powoli przybliża się do zwycięstwa.

59

Dobry powrót Alexisa Sancheza. Trochę ryzykował, ponieważ ma żółtą kartkę na koncie, ale tym razem działał zgodnie z przepisami.

58

Pora na jakiś atak West Bromwich Albion. Na początku drugiej części tak jak na starcie pierwszej raczej przyglądali się gospodarzom.

56

Faul Krychowiaka w bocznym sektorze boiska. Sędzia miał już pomocnika na celowniku, więc pora na żółty kartonik.

55

Monreal daje do zrozumienia wszystkim na stadionie, że oberwał cios w twarz. Sędzia nie rozczula się nad defensorem Arsenalu i nie użył gwizdka.

53

Okrutnie zabawił się Lacazette z Jayem Rodriguezem. Piłka puszczona między nogami napastnika. W efekcie całego ataku Francuza korner dla Kanonierów.

51

Lacazette miał apetyt na drugiego gola tego wieczoru. Piłka dotarła do niego jak po sznurku, a napastnik oddał strzał po krótkim zwodzie. Drobny rykoszet wystarczył, by futbolówka nie poszybowała w światło bramki.

50

Dobre wyjście spod pressingu przyjezdnych, ale ich akcja również nie potrwała długo i została zahamowana na skrzydle. Dotychczas bez ataku West Bromwich Albion w drugiej połowie.

49

Faul Dawsona na Alexisie Sanchezie zasłużył w oczach sędziego na żółtą kartkę.

48

Nie wyszło z jednego skrzydła, więc Arsenal spróbował dostać się w szesnastkę przeciwnika z drugiego. Centra Bellerina uciekła Ramseyowi poza boisko, więc od bramki Foster.

47

Po przerwie dotychczas jedno niebezpieczne dośrodkowanie w pole karne West Brom przecięte przez Hegazy'ego.

46

Aktorzy widowiska powracają na boisko. Pierwsi zameldowali się Krychowiak i jego partnerzy z zespołu. Za moment Bobby Madley wznowi grę.
Dwaj piłkarze w oku kamery po pierwszej połowie. Lacazette śrubuje swoje statystyki. Kolejnego gola strzelił w 20. minucie, dobijając piłkę do siatki po uderzeniu Alexisa Sancheza z rzutu wolnego. Drugi zawodnik to Jay Rodriguez. Miał kilka szans na strzelenie gola Arsenalowi, przynajmniej wyrównanie, ale nie potrafił tego zrobić. Trafił w słupek, trafił w boczną siatkę, trafił wreszcie w Monreala po genialnym podaniu Krychowiaka. West Bromwich Albion stać na zapunktowanie, ale musi podkręcić skuteczność. Arsenal nie zamierza wyłącznie czekać aż przyjezdni to zrobią i również postara się zaatakować. Na razie skromnie prowadzi 1:0.

45+1

45

Doliczona minuta do regulaminowego czasu.

45

Krychowiak przyspieszył akcję swojego zespołu świetnym podaniem crossowym. Ponownie również w centrum wydarzeń Jay Rodriguez, ale nie wepchnął futbolówki z bliska do siatki.

44

Faul Alexisa Sancheza w bocznym sektorze boiska. Jest indywidualne upomnienie dla piłkarza Arsenalu.

42

Jay Rodriguez zapolował na piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Niewiele zabrakło, by wepchnął ją z bliska do bramki Cecha. Stać West Brom na wyrównanie, ale musi podkręcić skuteczność.

40

Musi szukać dalej Polak. Tymczasem futbolówka przed polem karnym West Bromwich Albion. Tym razem dobrze ustawieni goście nie pozwalają na strzał.

39

Szkoda tej sytuacji Jaya Rodrigueza. Po odważnej akcji Krychowiakowi należał się punkcik do klasyfikacji kanadyjskiej.

38

Grzegorz Krychowiak centymetry od asysty! Brawurowa akcja reprezentanta Polski. Wbiegł w pole karne i dośrodkował praktycznie na nos do Jaya Rodrigueza. Napastnik ominął strzałem głową bramkarza Arsenalu, jednak jak spod ziemi wyrósł Monreal i nie pozwolił na wyrównanie!

36

Alexis Sanchez prowadzi swój ostrzał z rzutów wolnych. Po raz drugi pudło. Niewiele jednak zabrakło gwiazdorowi Arsenalu, żeby zatrudnić Fostera!

35

Efektem złego wyboru gości przechwyt Arsenalu, następnie przewinienie Evansa i pierwsza żółta kartka.

34

Wrzut z autu, ale wsteczny, na własną połowę. To tylko prowokuje Arsenal do wysokiego pressingu.

32

Podanie w pole karne do rozpędzonego Ramseya. Ten wdał się w pojedynek w dwóch aktach z Fosterem. Najpierw bramkarz wygarnął piłkę spod nóg ofensywnego zawodnika, a następnie złapał jego dośrodkowanie.

30

Minął drugi kwadrans widowiska, którego najważniejszym wydarzeniem była bramka Lacazette'a. Nie spowodowała ona diametralnej zmiany obrazu spotkania. Arsenal ma wciąż przewagę w posiadaniu piłki.

29

Jay Rodriguez przegrał pojedynek blisko chorągiewki z Koscielnym. Na pocieszenie jego drużyna mogła wznowić grę wrzutem z autu.

27

Lacazette ostrożnie przesuwa się między obrońcami West Brom. Czeka na kolejną szansę na poprawienie statystyk.

25

Spokojnie wędruje futbolówka ze skrzydła na skrzydło. W przerywaniu tych rozegrań Arsenalu przoduje Gibbs, ale wykopuje piłkę po autach i jego przechwyty niewiele dają zespołowi.

24

Ponownie Arsenal w posiadaniu piłki. Być może ponownie uda się Kanonierom sprowokować Krychowiaka i spółkę do faulu blisko pola karnego.

22

Pogorszyła się sytuacja przyjezdnych w Londynie. Muszą gonić przeciwnika. Za przewinienia blisko własnego pola karnego dostali surową karę.

20

20. Alexandre Lacazette (ARS) - 1:0

20

Strzelcem bramki ALEXANDRE LACAZETTE.

Foster w komitywie z poprzeczką zatrzymali strzał Alexisa Sancheza z rzutu wolnego, ale nie wyekspediował futbolówki w lepsze miejsce niż głowa Lacazette'a! Napastnik Arsenalu strzelił z bliska na 1:0.

19

Po przewinieniu Krychowiaka gra nie potrwała długo. Kolejny faul i Alexis Sanchez będzie mieć szansę na strzał sprzed pola karnego do bramki.

17

Piłka pod nogami gospodarzy, którzy wymieniają krótkie podania i szukają miejsca, którym można się dostać w pole karne zespołu z West Bromwich.

15

Wyrównała się gra, a drużyna z West Bromwich nie czekała nawet kwadransa, żeby odpowiedzieć gospodarzom.

14

Tony Pulis ma dużo do powiedzenia swoim podopiecznym od początku spotkania. Uwagi kieruje także do Grzegorza Krychowiaka, który operuje w środku pola.

12

Gibbs odpowiedział w trybie natychmiastowym. Po rajdzie w pole karne londyńczyków uderzył z kilkunastu metrów obok spojenia słupka z poprzeczką.

11

Piłka wrzucona za plecy obrońców z West Bromwich. Błyskawicznie wstrzelił ją w pole bramkowe Bellerin. Zabrakło temu atakowi wykończenia dobrym strzałem.

10

Petr Cech wyglądał na mocno poirytowanego atakiem Jaya Rodrigueza. Niby Arsenal kontrolował wydarzenia, a nieomal stracił gola.

10

10. Jay Rodriguez trafił w słupek!

8

Pierwszy atak West Bromwich Albion i od razu drużyna Krychowiaka trafiła w słupek! Jay Rodriguez poślizgnął się razem z defensorem, ale szybciej od niego wstał na równe nogi i oddał płaskie uderzenie w obramowanie.

7

Przyjezdni sprokurowali dwa stałe fragmenty blisko własnego pola karnego. Dotychczas nie byli po przeciwnej stronie boiska, ale powoli organizują się do ataku.

5

5. Alexis Sanchez z rzutu wolnego!

5

Strzał Alexisa Sancheza obok muru przyjezdnych, ale jednocześnie obok bramki Fostera. Tylko postraszył bramkarza West Bromwich Albion.

4

Alexis Sanchez sfaulowany blisko linii pola karnego. Arsenal zastanawia się, czy bezpośrednio strzelić z tego rzutu wolnego. Najpewniej zrobi to sam Chilijczyk.

3

Kieran Gibbs przeciął crossowe podanie w kierunku prawego skrzydła. Arsenal pozostał mimo to w posiadaniu futbolówki i wykonał pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

2

Od środka Kanonierzy i witają się z piłką. West Brom przeszkadza w rozegraniu pierwszej akcji i przesuwa się wysoko na połowę przeciwnika.

1

Piłkarze na murawie w Londynie. Obie w tradycyjnych strojach. Arsenal w czerwonych koszulkach i białych spodenkach, a przyjezdni w granatowo-białych pasiakach.

Przyjazd gospodarzy na stadion.

Arsenal F.C.: Cech – Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Bellerín, Xhaka, Elneny, Kolašinac – Ramsey, Alexis Sanchez – A. Lacazette.

Rezerwowi: Ospina – Mertesacker, Walcott, Wilshere, Özil, Giroud.

West Bromwich Albion F.C.: Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans – Nyom, Livermore, Krychowiak, Barry (C), Gibbs – Jay Rodriguez, Robson-Kanu.

Rezerwowi: Myhill – Rondón, Yacob, Phillips, McClean, J. Morrison, Brunt.

Sędzia: Bobby Madley.
Przed drugim meczem w Lidze Europy piłkarze Arsenalu podejmą klub Grzegorza Krychowiaka. Stawką będzie miejsce w górnej połowie tabeli Premier League. Pierwszy gwizdek Bobby'ego Madleya w poniedziałek o godzinie 21.
Arsenal nie ma się dotychczas czym pochwalić na tle najlepszych drużyn w tabeli Premier League. Komplet punktów wywalczył w dwóch z pięciu kolejek. Pokonany został przez Stoke City oraz Liverpool. Tydzień temu zremisował bezbramkowo w derbach miasta z Chelsea.
Zanim piłkarze Arsenalu skoncentrują się na drugim meczu z Lidze Europy z BATE Borysów, spróbują wskoczyć do górnej połowy tabeli Premier League kosztem West Bromwich Albion. Do swojego przeciwnika tracą punkt. Wyprzedzą go tylko w razie zwycięstwa.
Ekipa z West Bromwich nie wygrała żadnego z czterech poprzednich spotkań. Szczególnie żałowała porażki z Brighton. Ponadto we wrześniu zremisowała z West Ham United i została pokonana przez Manchester City. Wrócić do wygrywania w Londynie nie będzie łatwo.
Piłkarzem West Bromwich Albion został na zasadzie wypożyczenia z Paris Saint-Germain pomocnik Grzegorz Krychowiak. Już pierwsze występy w Anglii zostały nagrodzone powołaniem do reprezentacji Polski. Teraz zamierza cieszyć się z pierwszego zwycięstwa po przeprowadzce.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

2:0

finał (1:0)

Gole: 20. A. Lacazette, 67. A. Lacazette (kar.)

Kartki:   44. Alexis Sanchez (ARS) – 35. J. Evans (WBA), 49. C. Dawson (WBA), 56. Krychowiak (WBA), 67. Nyom (WBA)

Posiadanie piłki: 69 % : 31 %.
Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 0:0. Foule: 8:17.

Arsenal F.C.: Cech – Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Bellerín, Xhaka, Elneny, Kolašinac – Ramsey (90+3. Maitland-Niles), Alexis Sanchez (83. Özil) – A. Lacazette (83. Giroud).
Zmiany: Ospina – Mertesacker, Walcott, Wilshere, Özil, Giroud, Maitland-Niles.

West Bromwich Albion F.C.: Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans – Nyom (74. Phillips), Livermore (63. J. Morrison), Krychowiak, Barry (C), Gibbs – Jay Rodriguez, Robson-Kanu (64. Rondón).
Zmiany: Myhill – Rondón, Yacob, Phillips, McClean, J. Morrison, Brunt.

Sędziowie: Bobby Madley