2. Liga

Legionovia Legionowo – Siarka Tarnobrzeg

2:0

finał (0:0)

26.08.2017, 17:00 • Stadion Miejski im. ks. płk. Jana Mrugacza, Legionowo • 6. kolejka • Michał Rawa

To wszystko z Legionowa. Dziękujemy, że byliście z nami przez te ponad 90 minut. Dobrego wieczoru! (18:57:20)
W drugiej połowie gospodarze zagrali odważniej, pewniej. Niezawodny Żebrowski zdobył kolejne dwie bramki i znowu był bohaterem Legionowa. Siarka w drugiej połowie już nie przeważała, oddała prowadzenie gry Legionovii. Trzeba powiedzieć, że dobrych zmian dokonał także trener Jabłoński, ale zdecydowanie gospodarzy odmieniła przerwa. Czy "Novia" rozpoczyna w ten sposób marsz w górę tabeli? To się okaże. Po tej wygranej Legionowia wskakuje na 11. miejsce w tabeli, a Siarka plasuje się na siedemnastym.

90+4

90+4

Ostro potraktowany przez rywali szarżujący z piłką Zaradny. Futbolówka poza boiskiem.

90+2

Kontratak Legionovii, to musiałaby być bramka. Gospodarze szli czwórką zawodników, ale niecelnie zamyka tą akcję Mazurek. Pozostaje pytanie, jak to nie wpadło?

90

Cztery minuty dolicza sędzia tego spotkania, Sebastian Załęski.

90

Kolejny świetny mecz Żebrowskiego, który ma na swoim koncie już 7 goli w tym sezonie II ligi. W jego miejsce 19-letni Rybkiewicz.

89

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Żebrowski, na boisku pojawia się Rybkiewicz.

88

Kwiatkowski ledwo doszedł do wylatującej piłki, ale dośrodkował do Dybowskiego – bramkarza Siarki.

86

W pole karne Legionovii wrzucał Janeczko, ale został zablokowany.

85

Gol dla Legionovii!
MATEUSZ ŻEBROWSKI po raz drugi trafia do siatki gości! Pewnie, obok prawego słupka, po ziemi pokonuje Dybowskiego. Mamy 2:0 w Legionowie.

83

Mamy rzut karny dla Legionovii! Faulowany w polu karnym dopiero wprowadzony Jajko.

81

Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Czyżycki, na boisku pojawia się Toczydłowski.
Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Kowalczyk, na boisku pojawia się Jajko.

78

Z woleja spróbował Witkowski, dobry strzał, ale prosto w nieugiętego Puska.

76

Na murawie leży Czyżycki (Siarka) i Mazurek (Znicz). Obydwaj się podnoszą po udzieleniu pomocy przez lekarzy. Mieliśmy chwilę przerwy.

75

Dośrodkowanie Grzesika, piłkę wybija Wojcinowicz i mamy rzut rożny dla gości, po którym piłkę wypiąstkował Pusek.

73

Wywalczył piłkę Broź, potem zagrał do Janeczki, który uderzył kilka metrów nad poprzeczką bramki Legionovii.

71

Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Dawidowicz, na boisku pojawia się Witkowski.

70

Dobra interwencja Puska po strzale Grzegorza Płatka zza pola karnego. Piłka leciała obok słupka.

68

Rzut wolny dla gości. Dośrodkowuje Dawidowicz, próbuje głową Księżniakiewicz, ale prosto w ręce Puska.

66

Leżał na murawie Mazurek, ale po pomocy od fizjoterapeuty już się podniósł i może kontynuować grę.

65

Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Witasik, na boisku pojawia się Zaradny.

64

Dobra akcja rozkręcona przez Kowalczyka, ale kończy się to niecelnym zagraniem do Kwiatkowskiego.

62

Zmiana w drużynie Siarka Tarnobrzeg: z boiska schodzi Radulj, na boisku pojawia się Janeczko.

61

Goście uskrzydleni! Świetna akcja, dośrodkowanie z lewej strony Koziary za plecy obrońców. Głową uderza na bramkę Siarki obok Dybowskiego MATEUSZ ŻEBROWSKI i mamy szóstą bramkę zawodnika Legionovii w tym sezonie!

59

Rzut wolny i słaby strzał po ziemi Koziary.

59

Witasik (SRK) ukarany żółtą kartką za przytrzymywanie rywala.

56

Kowalczyk do Mazurka i co za okazja dla gospodarzy! Był wprowadzony z ławki rezerwowych zawodnik sam na sam z Dybowskim, ale górą bramkarz gości. Po chwili kolejna akcja Kowalczyka zakończona strzałem obok słupka, ale broni Dybowski. Uratował teraz swój zespół.

54

Leży na boisku Radulj, na boisku pojawiła się fizjoterapeutka i gracz Siarki szybciutko ozdrowiał. To są dopiero ręce, które leczą.

53

Mocne uderzenie z dystansu Klaka, ale łapie to w ręce Dybowski.

53

Trener Jabłoński pogania swoich chłopców na rozgrzewce. Widać spore nerwy w drużynie gospodarzy.

51

Bliski dojścia do piłki Kwiatkowski, ale dobrze głową zagrał do bramkarza Księżniakiewicz.

50

Będzie uderzenie z rzutu wolnego gości. Spróbował Księżniakiewicz, ale strzał w mur na pewno nie był zadowalający dla jego kolegów.

48

Świetna szansa Legionovii! Doskonałe, prostopadłe zagranie Żebrowskiego do Kwiatkowskiego, a ten uderza na bramkę gości, ale nogą broni świetnie Dybowski!

47

Goście rozpoczynają drugę połowę od kolejnego spalonego Ropskiego. Szkoda, bo po podaniu Brozia mieliby gracze Siarki świetną okazję na bramkę.

46

Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Lukava, na boisku pojawia się Klak.
Zmiana w drużynie Legionovia Legionowo: z boiska schodzi Zaklika, na boisku pojawia się Mazurek.

46

Dwie zmiany w drużynie gospodarzy. Jeśli ma się zmienić obraz gry, to są one potrzebne.
W innym rozgrywanym równocześnie spotkaniu II ligi Znicz – GKS-em Jastrzębie 0:0.
Zdecydowanie przeważają goście, którzy jednak nie znajdują sposobu na skuteczne zagrożenie bramce strzeżonej przez Puska. Legionovia broni bardzo nisko, ale pomimo tego Siarka często łapie się na pułapki ofsajdowe. Kilka rajdów na początku przeprowadził w drużynie gospodarzy Żebrowski, który potem jednak przygasł. Na razie Siarka gra odważniej. Zobaczymy co zmieni na boisku 15 minut przerwy na które serdecznie Państwa zapraszam.

45

45

Kowalczyk fauluje Grzesik i tym kończy się ta pierwsza połowa.

44

Kolejna wrzutka po rzucie wolnym w wykonaniu Siarki. Tym razem Radulj i niewiele brakowało, aby wpadła bramka. Skończyła się ta akcja zablokowanym strzałem Brozia.

43

Koziara (LGN) otrzymuje żółtą kartkę za złapanie za szyję Czyżyckiego.

40

Dobra wrzutka Żebrowskiego z rzutu rożnego, po którym minimalnie niecelnie głową uderza Kowalczyk. Siarka przejmuje piłkę i przeprowadza kontratak, po którym strzał oddaje Broź. Bardzo niewiele brakowało, aby Pusek musiał wyjmować strzał, ale futbolówka mija słupek jego bramki o centymetry.

38

Sedzia zawahał się czy nie podyktować rzutu karnego po tym jak Ropski był przytrzymywany w polu karnym przez jednego z rywali, ale ponieważ napastnik gości oddał niecelny strzał, to jedenastki nie ma.

37

Pod bramką Legionovii kolejny spalony gości. Muszą to opanować w drugiej połowie.

37

Ostry faul i ostatniego ostrzeżenie przed kartką dla Lukavy.

35

Koziara do Wojcinowicza z rzutu wolnego, a potem główką próbuje jeden z graczy gospodarzy, ale niecelnie. Trener gospodarzy Jabłoński aż złapał się za głowę jak rozegrali to jego podopieczni.

34

Uderzenie Żebrowsiego z okolic pola karnego kończy się nad poprzeczką bramki Dybowskiego, ale było blisko.

33

Zając zagrywa "pasa" do ustawionego na prawym skrzydle Żebrowskiego, ale zrobił to za mocno.

31

Kowalczyk uderzył po podaniu jednego z kolegów. No kolejna piłka poleciała poza obręb stadionu. Fatalnie zmarnowana sytuacja.

30

Będziemy mieli rzadko spotykaną sytuację – bramkarz Siarki złapał piłkę po podaniu od swojego kolegi z drużyny i będziemy mieli rzut wolny pośredni.

29

Siarka szuka zagrania górą, aby rozmontować zbitą na własnej połowie drużynę gospodarzy.

28

Kolejny spalony gości. Znowu był na nim Radulj.

28

W obronie Legionovia broni bardzo głęboko. Pressing zaczyna się dopiero, gdy Siarka wejdzie na połowę gospodarzy.

26

Sporą dziurę w obronie gospodarzy wykorzystali goście. Radulj dośrodkował w polę karne, piłka po rykoszecie od Trzmiela trafia w ręce Puska.

25

Na spalonym Czyżycki, ale coraz częściej goście są bardzo blisko bramki Puska. To już czwarty lub trzeci spalony Siarki w tym meczu.

23

Kubowicz główką po wrzutce z rzutu rożnego Dawidowicza i kończy się to strzałem wprost w ręce Puska. Miała Legionovia sporo szczęścia.

22

Świetnie jak na razie kryje Ropskiego Zając nie pozwalając mu się rozwinąć zbytnio z przodu.

20

Chwila gry bez konkretnej akcji obu stron. Siarka miała długo piłkę, ale Grzesik dograł do będącego na spalonym Ropskiego. Od wolengo zacznie Pusek.

17

Trzmiel wybija spod nóg piłkę Raduljowi. W tej sytuacji jedna piłka wypadła poza boisko, po chwili kolejna. Zdecydowana jest obrona Legionovii w tym wybijaniu. Jak wywalać, to porządnie!

15

Sporo szczęścia mieli gospodarze. Po wrzutce Dawidowicza, łapie piłkę Pusek, ale gdyby Broź ją musnął to mogłoby być nieciekawie dla gospodarzy.

13

Za chwilę jesteśmy po drugiej stronie, a tam strzał po ziemi zza pola karnego wykonał Grzesik. Broni be problemów Pusek.

12

Co za raj Żebrowskiego prawym skrzydłem! Zakończył to dobrym podaniem w pole karne do Kwiatkowskiego, który nie zdołał przyjąć dobrze piłki i piąstkuje ją Dybowski.

11

Grzesik, kapitan gości dośrodkował w pole karne, ale spokojnie łapie ją bramkarz Legionovii Pusek.

9

Rewelacyjna okazja Mateusza Brozia! Akcję rozpędził Radulj na prawym skrzydle, dograł na 16. metr do kolegi z drużyny, a ten uderzył uderzył po ziemi, minimalnie obok lewego słupka.

8

Niezły, acz niedokładny przerzut Koziary na lewą stronę do Filipa Kowalczyka, który po raz pierwszy w tym sezonie zaczyna mecz od pierwszej minuty na boisku.

7

Ta akcja zakończyła się strzałem Witasika z pole karnego. To uderzenie było jednak niecelne.

7

Ropski dośrodkowywał, ale został zablokowany przez Zająca i Siarka ma rzut rożny.

6

Kolejna wrzutka Dawidowicza ze stałego fragmentu gry. Tym razem był to rzut wolny, po którym jeden z graczy Siarki był na spalonym i rozpocznie Legionovia.

4

Z rzutu rożnego dośrodkowuje Michał Daiwdowicz, ale ta wrzutka obrońcy gości za mocna. W posiadaniu piłki "Novia".

3

Piękna klepka na lewym skrzydle w wykonaniu graczy gospodarzy. Kończy tą akcję niecelnym dośrodkowaniem najlepszy strzelec Legionovii Mateusz Żebrowski.

2

Ciekawą piłkę próbował zagrać do Zakliki Mateusz Żebrowski, ale niedokładnie dograł.

1

Rozpoczęła Siarka. Na początku spokojne rozgrywanie piłki środkiem boiska.

1

Oba zespoły pojawiają się już na murawie. Z głośników słyszymy "The Final Countdown" zespołu Europe.

Legionovia Legionowo: Pusek – Grzelak, Zając, Wojcinowicz, Trzmiel – Żebrowski, Koziara, Lukawa, Kwiatkowski, Kowalczyk – Zaklika
Rezerwowi: Stefaniak, Jajko, Wajdzik, Klak, Mazurek, Rybkiewicz

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Kubowicz, Księżniakiewicz, Witasik, Dawidowicz – Radulj, Płatek, Czyżycki, Ropski – Broź
Rezerwowi: Jedynak, Barteczko, Witkowski, Zaradny, Janeczko, Wawrylak, Toczydłowski

Sędziowie: Sebastian Zalęski – Łukasz Sikora, Łukasz Ryfa.
Na przeciw sobie staną w dzisiejszym meczu dwie drużyny, które mają wszystkim sporo do udowodnienia po początku obecnego sezonu. Czekamy na dobre spotkanie! Zapraszam do śledzenia naszej relacji z tego pojedynku. Początek meczu o godzinie 17:00.
Obie drużyny grały ze sobą już ośmiokrotnie w rozgrywkach drugoligowych. W przeszłości pięć razy górą była Siarka, a trzykrotnie Legionovia.
Obie drużyny sąsiadują ze sobą w drugoligowej tabeli – Siarka jest 16. z dorobkiem czterech punktów, a Legionovia 17, z trzema oczkami na swoim koncie.
Siarka Tarnobrzeg:

Start tego sezonu i wygrana na wyjeździe ze spadkowiczem z Nice 1. Ligi, czyli Wisłą Puławy, zwiastował, że Siarka może być ważnym drugoligowym graczem. Zeszły sezon skończyła przecież na świetnym, szóstym miejscu. Niestety dla zespołu z Tarnobrzega rzeczywistość okazała się inna. Wygrana z Wisłą była jak na razie jedyną w tym sezonie. "Siarkowcy" zdołali jeszcze bezbramkowo zremisować w ostatniej kolejce z Rozwojem Katowice oraz trzy razy sromotnie przegrać, tracąc z lepszymi od siebie rywalami aż jedenaście bramek. Najlepszym strzelcem zespołu z województwa podkarpackiego jest Mateusz Broź, były gracz Warty Poznań, który w dwóch ostatnich meczach zdobył trzy bramki. Mecz z Legionovią to szansa na drugą wygraną w sezonie.
Legionovia Legionowo:

Nareszcie! Tak pokrótce można skomentować uczucia kibiców "Novii". Podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego zdołali zwyciężyć po serii czterech porażek z rzędu na samym starcie sezonu. Wygrana na wyjeździe zobowiązuje, aby to samo uczynić na własnym boisku tym bardziej, gdy na przeciwko zagra drużyna teoretycznie słabsza od Garbarni Kraków (Garbarnia zajmuje 13. miejsce w tabeli, Siarka 16.). W bardzo dobrej dyspozycji znajduje się pomocnik Biało-Żółto-Czerwonych, Mateusz Żebrowski, który ma na swoim koncie już pięć bramek. Dwie z nich zdobył w ostatnim spotkaniu z krakowską drużyną i poprowadził swoich kolegów do zwycięstwa. Zwycięstwo Legionovii w dzisiejszym spotkaniu pozwoli prawdopodobnie legionowianom na opuszczenie strefy spadkowej.
Sędzią tego pojedynku będzie Pan Sebastian Zalęski.
Zapraszamy na mecz 6. kolejki piłkarskiej II ligi. Legionovia podejmie na własnym boisku Siarkę Tarnobrzeg. Obie drużyny znajdują się obecnie w strefie spadkowej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.