0:1

finał (0:1)

23.08.2017, 19:00 • Stadion MOSiR, Bytów • 5. kolejka • Krystian Błank

Dziękuję za uwagę. (20:56:48)
Bytovia przegrywa po raz na własnym stadionie i po raz drugi z rzędu. Olimpia odnosi pierwsze zwycięstwo po dwóch porażkach z rzędu.

90+5

90+5

Żółtą kartkę otrzymuje Wilczyński (Drutex-Bytovia Bytów).

90+3

Coraz bliżej zwycięstwa zawodnicy Olimpii. Coraz mniej czasu Bytovii na zdobycie gola.

90

Sędzia dolicza co najmniej 4 minuty.

88

Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Wacławczyk, na boisku pojawia się Gonzalez.

86

Dużo niedokładności w grze obu ekip. Coraz mniej czasu brakuje Drutex-Bytovii na zdobycie bramki dającej remis.

85

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Klichowicz, na boisku pojawia się Eusebio.

80

W ostatnich minutach nieco bardziej bramce gości zagrozili zawodnicy Bytovii, zabrakło jednak dokładnego strzału na bramkę, aby zdobyć gola wyrównującego.

77

Drutex-Bytovia atakuje chyba zbyt mało intensywnie. Mają coraz mniej czasu na zdobycie bramki wyrównującej.

73

Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Poczobut, na boisku pojawia się Duda.

73

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Salmikivi, na boisku pojawia się Koval.

72

Żółtą kartkę otrzymuje M.Wolski (Olimpia Grudziądz).

70

Kolejne minuty za nami. Sporo ostrej gry z obu stron.

68

Żółtą kartkę otrzymuje Stasiak (Drutex-Bytovia Bytów).

67

Żółtą kartkę otrzymuje Olczyk (Olimpia Grudziądz).

63

Dobre uderzenie z prawej strony boiska Kamińskiego, łapie jednak Małecki.

61

Żółtą kartkę otrzymuje Jakóbowski (Drutex-Bytovia Bytów).

56

Pierwsze dziesięć minut drugiej części spotkania wyrównane, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Bytovia szuka szczęścia po stałych fragmentów gry.

54

Żółtą kartkę otrzymuje Kamiński (Drutex-Bytovia Bytów).

48

Żółtą kartkę otrzymuje Machalik (Olimpia Grudziądz).

47

Bardzo dobra okazja Bartosza Biela, jednak piłkę przed wpadnięciem do siatki ratują obrońcy Olimpii.

46

Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Modelski, na boisku pojawia się Biel.

46

Przed przerwą Olimpia wykorzystała błędy Drutex-Bytovii i zdobyła bramkę na 1:0. Janusz Surdykowski miał świetną okazję na zdobycie bramki wyrównującej, ale nie wykorzystał jedenastki. Do przerwy Olimpia prowadzi z Drutex-Bytovią 1:0.

45

45

Sędzia dolicza co najmniej 1 minutę.

43

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Sebastian Kamińskiego, ale Surdykowski strzela zbyt lekko i piłka leci obok bramki gości.

41

Żółtą kartkę otrzymuje Goropevšek (Olimpia Grudziądz).

38

W kolejnych minutach Drutex-Bytovia szuka szczęścia po stałych fragmentach gry, natomiast Olimpia stara się tworzyć kontrataki.

32

Do jedenastki podszedł Surdykowski, jednak strzał napastnika Bytovii broni Małecki.

31

Zagranie ręką zawodnika Olimpii w polu karnym i jedenastka dla Drutex-Bytovii.

25

Gol dla Olimpii!
Strzelcem bramki KLICHOWICZ.
Salmikivi ogrywa Modelskiego strzela na bramkę, piłkę wybija Oszmaniec, dopada do niej Klichowicz i strzela gola swojemu byłemu zespołowi.

23

Bardzo ładna akcja na prawej stronie Michała Jakóbowskiego, dobrze obrócił się w polu karnym, odegrał do Kamińskiego, ale ten strzelił obok bramki Małeckiego.

20

Kolejne minuty za nami. Wyrównane spotkanie. Chociaż świetną sytuację miał Janusz Surdykowski, ten jednak głową trafił piłkę prosto w Małeckiego.

15

Zmiana w drużynie Olimpia Grudziądz: z boiska schodzi Kurowski, na boisku pojawia się Olczyk.

13

Kontuzjowany Kurowski. Potrzebna będzie zmiana.

9

Wzajemne badanie się obu ekip. Spokojne pierwsze minuty spotkania.

5

W pierwszych minutach spokojna, wyrównana gra obu ekip. Badają własne możliwości zarówno zawodnicy Bytovii, jak i Olimpii.

1

Zawodnicy wychodzą już na boisko. Zaraz zaczynamy!

Drutex-Bytovia Bytów: Mateusz Oszmaniec – Filip Modelski, Michał Stasiak, Krzysztof Bąk (c), Wojciech Wilczyński – Sebastian Kamiński, Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Kamil Wacławczyk, Michał Jakóbowski – Janusz Surdykowski.

Rezerwowi: Andrzej Witan – Fran González, Jakub Wilk, Bartosz Biel, Sławomir Duda, Maksymilian Hebel, Orlando Kpassa

Olimpia Grudziądz: Wojciech Małecki – Damian Michalik, Miha Goropevšek, Tomasz Wełna, Marcin Woźniak – Mateusz Klichowicz, Maciej Wolski, Kamil Kurowski, Daniel Feruga, Marcin Kaczmarek (c) – Ville Salmikivi.

Rezerwowi: Wojciech Muzyk – Matic Zitko, Michael Olczyk, Marcin Poręba, Eusebio Bancessi, Wołodymyr Kowal, Nildo

Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
W miniony weekend podopieczni Adriana Stawskiego odnieśli pierwszą porażkę od 13 maja. Drutex-Bytovia uległa GKS-owi Tychy 0:1, po samobójczym trafieniu Bartłomiej Poczobuta.„Po serii zwycięstw przyszła porażka, ale zespół walczył i chciał zmienić wynik spotkania do samego końca“ – mówił na konferencji po spotkaniu w Tychach trener Adrian Stawski.
Co ciekawe nadal podstawowym zawodnikiem Olimpii jest niespełna 38-letni Marcin Kaczmarek. Doświadczony pomocnik w sezonie 2017/18 wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty we wszystkich meczach ligowych i spotkaniu pucharowym.
Latem do Grudziądza po odejściu z Drutex-Bytovii trafił Mateusz Klichowicz. Napastnik podpisał z Olimpią roczny kontrakt z opcją przedłużenia. W barwach nowego zespołu „Klichu” zadebiutował w meczu pucharowym ze Świtem. Spędził wówczas na boisku 67 minut. W lidze natomiast Klichowicz dwukrotnie wchodził z ławki rezerwowych. Do tej pory na zapleczu ekstraklasy w koszulce Olimpii rozegrał 37 minut.
Olimpia w przeciwieństwie do Drutex-Bytovii zakończyła już swoją przygodę w Pucharze Polski. W 1/32 finału odpadła ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie po dogrywce zakończyło się remisem 2:2. Do wyłonienia zwycięscy potrzebny był konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się zawodnicy Świtu.
Olimpia rozpoczęła nowy sezon ze zmiennym szczęściem. Dwa zwycięstwa i dwie porażki, takie rezultaty odnosili zawodnicy z Grudziądza w pierwszych czterech kolejkach nowych rozgrywek. Podopieczni Jacka Paszulkewicza tylko trzy razy trafiali do siatki rywala w obecnym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Po jednej bramce zdobyli Marcin Woźniak, Fin Ville Salmikivi i Słoweniec Miha Goropevšek.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.