FC Barcelona – Real Betis Balompié

2:0

finał (2:0)

20.08.2017, 20:15 • Camp Nou, Barcelona • Runda 1 • Jarek

Po przerwie nie doczekaliśmy się goli i mecz kończy się zwycięstwem Barcelony 2:0! Katalończycy inkasują niezwykle ważne trzy punkty na inaugurację sezonu i poprawiają nastroje swoim fanom po nieudanych meczach z Realem Madryt. Dziękuję za uwagę! (22:09:35)

90+3

Rozpędził się teraz Messi i wparował w pole karne gości, ale został powstrzymany czystym wślizgiem przez jednego z defensorów!

90+2

Żółtym kartonikiem za wyraźny faul na rywalu na połowie Betisu ukarany został Digne.

90+1

Zablokowane uderzenie Messiego z ostrego kąta i miejscowi wznowią grę od rzutu rożnego.

90

O trzy minuty zostaje przedłużony ten pojedynek.

89

Mogli złapać kontakt przyjezdni! Leon nie trafił czysto w piłkę w szesnastce Barcy, ale do futbolówki błyskawicznie dopadł Fabian Ruiz, który jednak wyraźnie spudłował!

87

Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Jordi Alba, na boisku pojawia się Lucas Digne.

86

Niecałe pięć minut do końca regulaminowego czasu gry. Zawodnicy Betisu bardzo rzadko na dłużej utrzymują się przy piłce.

84

Tym razem Messi uderzył nieco za lekko i pewnie jego strzał wybronił Adan.

83

Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Paco Alcácer, na boisku pojawia się Denis Suárez.

83

Po wrzutce Rakiticia z rzutu rożnego głową uderzał... Messi! Minimalnie chybił Leo.

82

Ale pecha ma dziś Messi! Argentyńczyka posłał atomowe uderzenie z linii pola karnego, ale piłka po jego strzale ponownie zatrzymała się na słupku!

81

Przed nami końcowa faza tego pojedynku. Raczej nie zanosi się na jakiś zmasowany atak zew strony przyjezdnych, ale Barca musi się mieć na baczności, jeśli chce bez nerwów wygrać to spotkanie.

79

Zmiana w drużynie Real Betis Balompié: z boiska schodzi Víctor Camarasa, na boisku pojawia się Fabián Ruiz.

78

Jakieś problemy mięśniowe zasygnalizował teraz Camarasa. Krótka przerwa w grze na interwencję medyczną.

76

Niezbyt udane dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne przyjezdnych i gracze z Sewilli oddalają zagrożenie.

2:0

finał (2:0)

Gole: 36. Tosca (sam.), 38. Roberto

Kartki:   52. Alba (BAR), 90+2. Digne (BAR) – 63. Nahuel (RBE)

Strzały celne: 2:0. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 8:0. Spalone: 2:1. Foule: 16:15.

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Mascherano, Umtiti, Alba (87. Digne) – Roberto, Busquets, Rakitić – Messi, Alcácer (83. Denis Suárez), Deulofeu (72. Aleix Vidal).
Zmiany: Cillessen – Piqué, Denis Suárez, Arda Turan, Digne, A. Gomes, Aleix Vidal.

Real Betis Balompié: Adán – Barragán, Feddal, Mandi, Tosca – Narváez (68. Javi García), Joaquín, Camarasa (79. Ruiz), Guardado, Nahuel (73. Guerrero) – León.
Zmiany: D. Giménez – Amat, Durmisi, Javi García, Ruiz, A. Sanabria, Guerrero.

Sędziowie: Trujillo Suarez