3 liga, grupa II

Elana Toruń – Lech II Poznań

5:3

finał (2:1)

10.06.2017, 13:00 • Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego, Toruń • Runda 32 • Jarek

Niezwykłych emocji dostarczyło nam spotkanie w Toruniu! Osiem goli, bardzo dużo walki i czerwona kartka. Ostatecznie to Elana okazuje się lepsza i zwyciężają 5:3 zachowuje matematyczne szanse na awans do drugiej ligi. Dziękuję za uwagę! (14:55:12)

90+7

90+7

Michał Glanowski wstał zza linii bocznej już o własnych siłach, jednak prawdopodobnie nie będzie miał już okazji wrócić na murawę w tym meczu.

90+6

Kolejna udana pułapka ofsajdowa zastawiona przez defensorów ekipy z Torunia.

90+4

Elana będzie musiała dokończyć to spotkanie w dziesiątkę. Na noszach murawę opuścił najprawdopodobniej Michał Glanowski.

90+2

Pomoc medyczna pojawiła się na murawie. Gracz Elany, który był przed momentem faulowany, w dalszym ciągu nie dochodzi do siebie.

90+1

Lechici wywalczyli rzut rożny, ale w trakcie jego wykonywania faulowany był jeden z defensorów Elany.

90

Za faul w środku pola żółtym kartonikiem ukarany został Łukasz Uszalewski (Elana Toruń).

89

Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Patryk Janasik, na boisku pojawia się Maciej Spychała.

89

Świtalski pewnie wyłapuje piłkę przed nadbiegającym Tomczykiem. Torunianie spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie.

88

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Marcin Trojanowski, na boisku pojawia się Dawid Zamiatowski.

87

Mleczko ze spokojem wyłapuje piłkę po uderzeniu z dystansu jednego z zawodników Elany.

86

Za mocno wypuścił futbolówkę przed siebie Krystian Tomaszewski i przejął ją jeden z obrońców Lecha.

85

Kolejna przerwa w grze powodowana urazem jednego z zawodników. Tym razem kłopoty zdrowotne dotknęły Wasielewskiego.

84

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Adam Zawierucha, na boisku pojawia się Łukasz Zagdański.

83

Jakieś problemy ma Trojanowski, który nie podnosi się z murawy od kilkudziesięciu sekund. Potrzebna pomoc masażysty.

82

Ładna dwójkowa akcja Krawczuna i Krystiana Tomaszewskiego. Ten drugi oddał strzał z piętnastego metra, który jednak na raty wybronił Mleczko.

81

Mają kłopoty z wybiciem futbolówki z własnej szesnastki torunianie. Z trudem gra się obecnie podopiecznym Rafała Góraka.

80

Sprzed pola karnego uderzenie oddawał Trojanowski, ale mocnym strzałem przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

79

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Patryk Aleksandrowicz, na boisku pojawia się Mateusz Grudziński.

77

Gra przeniosła się na dłużej na połowie torunian. Lech jest w gazie, ale czy grając w osłabieniu będzie w stanie jeszcze coś osiągnąć?

75

Jakiegoś urazu w środku pola doznał Patryk Aleksandrowicz, przy którym znajdują się teraz medycy toruńskiej Elany.

74

Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Maciej Stefanowicz, na boisku pojawia się Krystian Tomaszewski.

73

Gol dla Lecha!

Niesamowita historia! Z dwudziestu pięciu metrów płasko uderzył VICTOR GUTIERREZ i piłka tuż przy słupku wpadła do bramki! Jakby od niechcenia uderzył zawodnik Lecha, ale zdołał tym samym zaskoczyć całą defensywę Elany!

72

Brzydki wślizg w nogi rywala na połowie Lecha wykonał Zawierucha, który w pełni zasłużenie otrzymuje żółtą kartkę.

71

Do końca spotkania pozostało dwadzieścia minut. Wydaje się, że tylko kataklizm mógłby Elanie odebrać trzy punkty, niemniej z pewnością możemy spodziewać się jeszcze goli.

69

Gol dla Elany!

Ogromna radość na trybunach w Toruniu! Błyskawiczna kontra Elany, którą pewnym uderzeniem przy słupku wykończył PATRYK ALEKSANDROWICZ!

68

Z narożnika boiska próbował uderzał Trojanowski, ale nie trafił czysto w piłkę i ta w sporej odległości minęła słupek bramki Lecha.

66

To powinien być gol dla Lecha! Kołodziej otrzymał wyśmienite podanie na piąty metr, ale nie zdołał skierować piłki w światło bramki!

65

Poznaniacy nie dokończą tego spotkania w jedenastu! Spóźniony wślizg Jana Andrzejewskiego, druga żółta kartka i w konsekwencji wyrzucenie z boiska!

64

Gra toczy się obecnie w środku pola. Widać, że Lechici dążyć będą do odrobienia strat, ale jak na razie torunianie skuteczni im to uniemożliwiają.

62

Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Marek Mróz, na boisku pojawia się Krzysztof Kołodziej.

61

Lechici wracają do gry! MAREK MRÓZ dopadł do piłki na dwudziestym metrze i ładnym technicznym strzałem nie dał Świtalskiemu szans na skuteczną interwencję!

60

Ciach nieprzepisowo blokował szarżującego Zulciaka, co nie uszło uwadze arbitra. Stały fragment gry dla przyjezdnych.

59

Rzut wolny dla Elany w środkowej strefie boiska. Ogromne kłopoty Lechitów, jeśli chodzi o stworzenie jakiejś składnej akcji.

58

Kolejne niecelne uderzenie na bramkę gospodarzy. Nie spieszy się ze wznowieniem gry Świtalski.

56

Uciekają rywalom torunianie! ADAM ZAWIERUCHA strzałem głową z dwunastu metrów pokonuje bramkarza Lecha i wpisuje się na listę strzelców!

55

Szybko zareagowali Lechici. Zza pola karnego uderzał Tomczak, ale niecelnie.

54

Podwyższają prowadzenie gospodarze! Po dośrodkowaniu Aleksandra Tomaszewskiego precyzyjny strzał głową oddał MARCIN TROJANOWSKI! Nie zdołał skutecznie interweniować Mleczko i Lechici muszą odrabiać już dwubramkową stratę!

54

Trojanowski faulowany tuż przed polem karnym Lecha. To może być dogodna okazja dla miejscowych.

53

Ładny drybling, następnie zejście do środka i strzał na bramkę Elany w wykonaniu Wasielewskiego, ale znów zabrakło skuteczności.

52

Bardzo senne tempo gry. Próbują jakoś atakować Lechici, ale brakuje zdecydowania pod polem karnym rywali.

50

Znakomity rajd Marka Mroza zakończony jednak niecelnym uderzeniem. Ładnie urwał się na lewym skrzydle 18-letni zawodnik rezerw Lecha.

49

Zbyt mocne zagranie do Krawczuna, któremu futbolówka uciekła poza linię końcową.

48

Bardzo spokojny początek tej drugiej części gry. Żadna z drużyn nie jest na ten moment w stanie wypracować sobie przewagi.

46

Mleczko bardzo pewnie wybronił piłkę po uderzeniu z dystansu jednego z rywali.

46

Bardzo ciekawe pierwsze trzy kwadranse tego pojedynku za nami! Do przerwy Elana Toruń prowadzi z rezerwami Lecha 2:1 i jest na dobrej drodze do pokonania lidera, który jednak również prezentuje się bardzo przyzwoicie. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+1

45

A po chwili kartonik obejrzał również Wasielewski (Lech II Poznań).

45

Brzydka przepychanka pomiędzy Aleksandrowiczem a Wasielewskim. Arbiter przywołał do siebie obu zawodników. Najpierw kartonik obejrzał Aleksandrowicz (Elana Toruń).

44

Nie schodzą w tym momencie torunianie z połowy swoich rywali. Czy Elana zdoła jeszcze zadać jakiś cios w tej części gry?

43

Sporo fauli w ostatnich minutach. Tym razem przepisy naruszył Gutierrez.

41

Tym razem to Wasielewski był faulowany na połowie przeciwników. Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez poznaniaków.

40

Wasielewski zastawił drogę Aleksandrowiczowi przy linii środkowej. Torunianie szybko wznawiają grę.

39

Aleksandrowicz skutecznie złapany w pułapkę ofsajdową. Od rzutu wolnego wznawiają grę przyjezdni.

38

Miejscowi powracają na prowadzenie! Po płaskim dośrodkowaniu w pole karne Lecha do piłki dopadł MACIEJ STEFANOWICZ, który bez zastanowienia uderzył w kierunku dłuższego słupka i pokonał golkipera rywali!

36

Jeden z zawodników Elany domagał się odgwizdania faulu po tym, jak upadł na murawę w szesnastce Lecha, ale arbiter był innego zdania.

34

Gospodarze rozpoczynają grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

33

Na moment przejęli inicjatywę torunianie. Cały czas brakuje jednak jakichś ciekawszych akcji ofensywnych z obu stron.

31

Zawierucha nieprzepisowo naciskał Nawrockiego w polu karnym Lecha i arbiter odgwizdał naruszenie przepisów.

30

Janasik nie zdołał opanować futbolówki na prawej stronie boiska i grę od bramki wznowi Świtalski.

29

W dalszym ciągu nie zmienia się scenariusz gry. Dominują przyjezdni, którzy zdecydowanie dłużej utrzymują się przy futbolówce.

27

Brzydki faul Andrzejewskiego na rozpędzonym rywalu i zawodnik Lecha Poznań słusznie zostaje ukarany przez arbitra.

26

Nieco wolniejsze tempo gry obecnie obserwujemy w Toruniu. Przy piłce utrzymują się poznaniacy, którzy jednak obecnie niewiele z tego mają.

25

Mleczko popisał się udanym dryblingiem przy narożniku i skutecznie wyszedł z opresji.

24

Wasielewski pomagał sobie ręką w walce o piłkę. Rzut wolny dla Elany, która w ostatnich minutach nie wychodzi z własnej połowy.

22

Dobrze zapowiadająca się akcja Lecha przerwana przez arbitra. W pułapkę ofsajdową złapany został Wasielewski.

21

Gutierrez wyraźnie ucierpiał w starciu w środkowej strefie boiska. Arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

20

Z Zulciakiem wszystko jest już w porządku i gracz Lecha powrócił do gry.

19

Strzelec gola dla Lecha wyraźnie ucierpiał w akcji bramkowej. W tym momencie Lechici grają w dziesiątkę, Zulciak jest opatrywany poza placem gry.

18

Przyjezdni doprowadzają do wyrównania! Po dośrodkowaniu Wasielewskiego uderzenie oddał NIKLAS ZULCIAK. Piłka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce!

17

Po akcji prawym skrzydłem torunianie wywalczyli rzut rożny.

16

Indywidualna akcja Zawieruchy zakończona zupełnie nieudanym uderzeniem. Od bramki rozpoczyna Mleczko.

14

Orłowski dośrodkowywał, ale trafił w Tetycha. Kolejny rzut rożny dla ekipy z Wielkopolski.

13

Ależ to była okazja gości! Wasielewski otrzymał podanie w pole karne rywali, ale w ostatniej chwili jego strzał ofiarnie zablokował Uszalewski! Korner dla Lecha.

12

Zupełnie nieudany przerzut Janasika na drugą stronę boiska. Przy piłce podopieczni Rafała Góraka.

11

Wysokie dośrodkowanie Zulciaka ze stałego fragmentu gry. Lepiej w szesnastce zachowali się defensorzy Elany, którzy pewnie oddalili zagrożenie.

10

Glanowski powalił na murawę Wasielewskiego w odległości czterdziestu metrów od własnej bramki. Rzut wolny dla Lecha.

9

Zbyt mocne dośrodkowanie Orłowskiego z prawego skrzydła, ale zdołali się utrzymać przy piłce poznaniacy.

8

Miejscowi wychodzą na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła na tyle niefortunnie interweniował JURIC CINDRIC, że wpakował piłkę do własnej bramki! Bezradny Mleczko w tej sytuacji.

6

Mocno z dystansu uderzał Aleksander Tomaszewski, ale zabrakło mu precyzji. Z piątego metra grę wznowi Mleczko.

5

Nie utrzymał piłki w boisku jeden z przyjezdnych i torunianie rozpoczną od wrzutu z autu na wysokości swojego pola karnego.

4

Akcja Elany przerwana po faulu jednego z zawodników gospodarzy na Andrzejewskim. Od rzutu wolnego Lechici.

3

Cały czas przy piłce utrzymują się gospodarze. Drużyna Djurdjevicia schowana na własnej połowie boiska.

2

Od początku do ataku rzucili się torunianie. Po wrzutce z prawego skrzydła próbował uderzać Zawierucha, który został jednak zablokowany.

1

Piłkarze obydwu drużyn pojawili się już na murawie. Za moment pierwszy gwizdek arbitra!

Protokół meczowy:

Elana Toruń:
Świtalski – Glanowski (C), A. Tomaszewski, Uszalewski, Aleksandrowicz, Ciach, Stefanowicz, Zawierucha, Trojanowski, Krawczun, Tetych

Rezerwowi:
Piotrowski – Tarnowski, Zagdański, Grudziński, K. Tomaszewski, Zamiatowski, Piasecki

Trener: Rafał Górak

Lech II Poznań:
Mleczko – Orłowski (C), Cindric, Nawrocki, Andrzejewski, Gutierrez, Janasik, Zulciak, Mróz, Wasielewski, Tomczak

Rezerwowi:
Gutowski – Magdziak, Banaszak, Spychała, Friska, Mielcarek, Kołodziej

Trener: Ivan Djurdjević

Sędzia główny: Przemysław Bzowski
Asystenci: Marek Czarnecki, Patryk Grzywacz.
Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra, pana Przemysława Bzowskiego, zaplanowano na godzinę 13:00. Kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!
Bezpośrednie starcia:

W meczu rundy jesiennej tych ekip lepsi okazali się rezerwowi Lecha Poznań. W meczu rozgrywanym we Wronkach lepsi okazali się miejscowi, którzy zwyciężyli 1:0. W poprzednim sezonie Lech także wygrał u siebie, wtedy 2:0, a w Toruniu padł bezbramkowy remis.

Co ciekawe, obecnym liderem tej grupy są właśnie przyjezdni. Druga drużyna Lecha kolejny sezon prezentuje wysoką dyspozycję i w tym momencie to ekipa rozgrywająca swoje mecze we Wronkach ma największe szanse na awans do drugiej ligi. W poprzedniej serii gier podopieczni Ivana Djurdjevicia zwyciężyli 3:1 z bezpośrednim rywalem w walce o promocję, Bałtykiem Gdynia.

Gospodarze nie mają już zbyt wielkich szans na awans, jednak te matematyczne cały czas pozostają. Miejscowi z dorobkiem 64 punktów plasują się na czwartej lokacie i do miejsca premiowanego awansem tracą siedem oczek. Podopieczni Rafała Góraka z pewnością nie będą jednak odpuszczać w końcówce sezonu, aby uzyskać jak najlepszy wynik i z optymizmem wyczekiwać na rundę jesienną.
O meczu:

Przed nami decydujące starcia w drugiej grupie trzeciej ligi! W hitowym starciu 32. kolejki toruńska Elana na własnym terenie zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Szykują się ciekawe zawody!
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

5:3

finał (2:1)

Gole: 8. Cindric (sam.), 38. Stefanowicz, 54. Trojanowski, 56. Zawierucha, 69. Aleksandrowicz – 18. Zulciak, 61. Mróz, 73. Gutierrez

Kartki:   45. Aleksandrowicz (ELA), 72. Zawierucha (ELA), 90. Uszalewski (ELA) – 27. Andrzejewski (LP2), 45. Wasielewski (LP2)   65. Andrzejewski (LP2)

Świtalski – Glanowski (C), A. Tomaszewski, Uszalewski, Aleksandrowicz (79. Grudziński), Ciach, Stefanowicz (74. K. Tomaszewski), Zawierucha (84. Zagdański), Trojanowski (88. Zamiatowski), Krawczun, Tetych