Eliminacje Mistrzostw Świata (Europa)

Czarnogóra – Armenia

4:1

finał (2:0)

10.06.2017, 20:45 • Gradski Stadion Podgorica (MNE) • Jarosław Kowalski (@JarKowalski13)

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (22:40:26)

Pewna wygrana Czarnogórców u siebie z Armenią. Wzięli solidny rewanż za pierwsze spotkanie i pokazali, że wciąż się liczą w walce o miejsce barażowe. Po tej kolejce są nadal na drugim miejscu tuż przed Danią.

90+3

90+2

Małe zamieszanie pod bramką Petkovicia po centrze z lewego skrzydła. Ostatecznie wybił piłkę jeden z defensorów Czarnogóry. Szukają jeszcze gola przyjezdni.

90

Trzy minuty doliczone przez arbitra.

89

89. Ruslan Korjan (ARM) - 4:1

89

Gol dla Armenii!

Goście przy dosyć biernej postawie defensywy Czarnogóry zaliczają trafienie honorowe. Jego autorem RUSLAN KORJAN! Płaskie uderzenie w dalszy róg bramki.

87

Teraz to Czarnogórcy utrzymują się przy piłce na swojej połowie. Nie widać by się śpieszyli z atakowaniem. W zasadzie nie mają powodu.

85

Futbolówkę na swojej połowie spokojnie rozgrywają Ormianie. Raczej w tym meczu już niewiele się wydarzy.

84

Zmiana w Czarnogórze: z boiska schodzi Vladimir Jovović, na boisku pojawia się Sead Haksabanović.

82

82. Stevan Jovetić (CHO) - 4:0

82

Gol dla Czarnogóry!

W genialny sposób STEVAN JOVETIĆ pieczętuje hat-tricka! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła będąc niepilnowanym złożył się do przewrotki i wpakował piłkę do bramki tuż przy słupku!

80

Druga kartka w zespole gości. Ukarany Grigorjan.

78

Nie widać już u Ormian wiary w to, że cokolwiek można jeszcze zdziałać. W ostatnich kilku minutach niewiele się dzieje na murawie.

76

Czarnogórcy utrzymują się z futbolówką na połowie rywala. Coraz bliżej są zdobycia kompletu punktów.

75

Zmiana w Czarnogórze: z boiska schodzi Żarko Tomasević, na boisku pojawia się Emrah Klimenta.

73

Zmiana w Armenii: z boiska schodzi Marcos Pizzelli, na boisku pojawia się Tigran Barseghjan.

72

Uderzył mocno z dystansu Mchitarjan, sparował piłkę do boku golkiper Czarnogóry, dopadł do niej Hovhannisjan, lecz spudłował! To była najlepsza okazja na gola dla gości!

71

Zmiana w Czarnogórze: z boiska schodzi Nikola Vukcević, na boisku pojawia się Aleksandar Scekić

70

W odpowiedzi Ormianie, ale ponownie na posterunku był Petković. Pewnie broni strzał Jedigarjana.

69

Dośrodkowanie Jankovicia z narożnika na dalszy słupek do Joveticia, który nieznacznie pudłuje po strzale głową! Troszeczkę przeszkadzał mu tam Tomasević, który także wyskakiwał do tej piłki.

68

Marusić przejął piłkę i od razu ruszył prawą flanką. Podbiegł aż pod linię końcową i zdołał wywalczyć korner.

67

Dobrze rozegrana w końcu futbolówka przez Ormian. Przyjął ją w polu karnym Korjan, obrócił się i uderzył, lecz za lekko by móc zaskoczyć Petkovicia.

65

Rzut wolny dla Ormian niedaleko za polem karnym rywali. Fatalnie to jednak zostało rozegrane. Strzał Korjana wysoko ponad poprzeczką.

63

Po dłuższym czasie przejęli piłkę Czarnogórcy. Próbowali przedostać się środkiem w szesnastkę gości, lecz ta akcja spaliła na panewce.

62

Długie podanie z własnej połowy na lewe skrzydło Edgar Manucarjana, ten jednak nie miał najmniejszych szans dojść do tej piłki.

61

Żółta kartka dla Korjana.

60

Zmiana w Armenii: z boiska schodzi Aras Ozbiliz, na boisku pojawia się Edgar Manucarjan.

59

Próbują długich dośrodkowań przyjezdni, ale zdecydowanie są na bakier z dokładnością. Nie widać by mieli pomysł na to jak odwrócić losy spotkania.

57

Nie mogą się przebić z futbolówką w pole karne Ormianie. Niewiele im wychodzi w tym meczu.

56

Czarnogórcy nastawili się na kontry, dają pograć piłka rywalom i jak widać ta taktyka się sprawdza.

54

54. Stevan Jovetić (CHO) - 3:0

54

Kontratak gospodarzy i na koniec kapitalne uderzenie z szesnastego metra prawą nogą STEVANA JOVETICIA! Ta bramka chyba już chyba przesądza losy spotkania!

53

Długo utrzymują się przy piłce teraz goście. Próbował strzału z dystansu Mchitarjan, ale został zablokowany.

51

Ormianie wywalczyli rzut wolny na połowie rywala. Kilka już takowych dzisiaj mieli, ale nic z tego nie wynikało. Także i tym razem. Krótko rozegrana piłka, nie było centry a była u temu okazja.

49

Beglarjan popełnia prosty błąd po wyjściu z bramki! Na prawym skrzydle odebrał mu piłkę Jovetić i wrzucił w pole karne, lecz wybił ją na róg jeden z obrońców!

48

Wyszli z szybszą akcję goście. Podanie w pole karne do Hovhannisjana było jednak niedokładne.

48

Spokojny początek drugiej odsłony. Czarnogórcy wymieniają się podaniami na swojej połowie.

46

Zmiana w Armenii: z boiska schodzi Hrajr Mkojan, na boisku pojawia się Artak Jedigarjan.

46

Czarnogórcy w pełni zasłużenie prowadzą do przerwy z Ormianami. Goście nie pokazują nic co mogło by wskazywać na to, że historia z ich pierwszego starcia ma szansę się powtórzyć. Gospodarze jeśli utrzymają swój poziom gry nie będą mieli problemu z zainkasowaniem kompletu punktów.

45+2

45+2

Na sam koniec tej odsłony okazję miał jeszcze Savić, lecz niedokładnie główkował po rzucie rożnym.

45

45. Fatos Bećiraj (CHO)

45

Minuta doliczona przez arbitra.

44

Ależ szybko wyszli z kontrą gospodarze! Dostał długie podanie Beciraj na prawej flance i mimo asysty dwóch obrońców wdarł się w pole karne i mocno uderzył w stronę dalszego rogu, ale piłka odbiła się od słupka!

43

Spokojnie teraz się zrobiło na murawie. Ormianie rozgrywają futbolówkę w okolicach środkowej linii.

42

Kolejny strzał z dystansu w wykonaniu gospodarzy a dokładniej mówiąc Joveticia. Tym razem gwiazda Czarnogóry posłała piłkę ponad bramką.

41

Niedokładne uderzenie sprzed pola karnego Vukcevicia. Mógł jeszcze po drodze sięgnąć piłkę Beciraj, ale za późno się zorientował.

39

Źle rozegrali piłkę w kontrze Czarnogórcy. Proste straty gości w środku pola mogą się w końcu zemścić.

38

Rzut wolny dla Czarnogóry na połowie rywala. Dośrodkowanie na dalszy słupek Joveticia. Nie wygrał walki o główkę Simić, lecz po chwili miał okazję uderzyć nogą. Zabrakło jednak sporo celności w tym strzale.

37

Nie mogą się od dłuższego czasu przebić z futbolówką w pole karne rywlai Ormianie. Sporo niedokładności w ich grze a to nie wróży dobrze na dalsze minuty meczu.

36

Dośrodkowanie Jankovicia na bliższy słupek, uderzał głową Simić, lecz niezbyt dokładnie.

35

Tomasević dośrodkował z lewego skrzydła zbyt głęboko, ale utrzymali się przy piłce gospodarze. Po chwili wywalczyli także rzut rożny.

33

Z szybką kontrą wyszli gospodarze. Jovetić już chciał wystawić piłkę na czystą pozycję do Beciraja, ale po drodze przeciął to zagranie Voskanjan!

32

Niedokładne zagranie do wychodzącego na pozycję Ozbiliza. Spokojnie przejął piłkę Petković.

30

Pół godziny gry za nami. Gospodarze mają świetny wynik, ale nie zamierzają na ty poprzestać. Beciraj bliski był teraz przejęcia piłki w szesnastce gości.

28

28. Stevan Jovetić (CHO) - 2:0

28

Nie udało się lewą flanką za to świetnie zachował się w środkowej części boiska STEVAN JOVETIĆ! Dobrze przyjął sobie futbolówkę tuż przed polem karnym i odpowiednio przymierzył w prawy dolny róg bramki!

27

Czarnogórcy próbują się teraz przedrzeć pod bramkę przeciwnika lewą stroną boiska. Już raz dzisiaj o im się udało. Są cały czas przy piłce.

25

Sporo szarpanej gry w środkowej strefie boiska. Piłka teraz często zmienia właściciela.

24

Kolejny rzut wolny dla Ormian na połowie gospodarzy. Tym razem było za daleko by uderzać. Krótko rozegrali futbolówkę przyjezdni.

22

Rzut wolny dla gości na połowie rywala. Na strzał zdecydował się Pizzelli, choć odległość była spora. Spokojnie przechwycił piłkę Petković.

21

Nieco częściej w ostatnim czasie przy piłce znajdują się Ormianie. Inicjatywa zaczyna przechodzić na ich stronę. Nie wynikają z tego groźne sytuacje podbramkowe.

19

Beciraj o mały włos i wygrał by walkę o piłkę z obrońcą, po której byłby w sytuacji sam na sam! Voskanjan skutecznie interweniował.

17

Mocne uderzenie z dystansu Pizzelliego, na raty, ale przechwycił piłkę Petković.

15

Nic nie wskórali z rzutu rożnego Ormianie. Chwilę utrzymywali się przy piłce, ale wszystko zakończyło się niedokładnym dośrodkowaniem z lewej flanki.

14

Bardzo ładnie rozegrana teraz piłka przez przyjezdnych! Pizzelli dostał ją na prawej stronie pola karnego i mając przed sobą tylko bramkarza uderzył wprost w niego!

12

Nieudane wyjście z kontrą Ormmian, była okazja znacznie lepiej rozegrać piłkę, ale w porę wrócili na swoje miejsca defensorzy Czarnogóry.

11

Czarnogórcy zyskali rzut wolny na lewej flance. Krótkie rozegranie i po chwili nieudane wstrzelenie piłki w szesnastkę rywala.

9

Mamy pierwszy strzał na koncie gości. Płaskie uderzenie z dystansu Korjana nie sprawiło jednak problemów bramkarzowi Czarnogóry.

8

Mkojan niebezpiecznie zagrał piłkę do swojego bramkarza. Był jednak po drodze rykoszet i Beglarjan miał możliwość spokojnie chwycić futbolówkę.

7

Krótko rozegrana piłka, próba ataku prawym skrzydłem, ale tam dobrze w defensywie spisał się Jovetić. Od autu wznawiają grę gospodarze.

6

Faulowany na połowie rywala Ruslan Korjan. Goście mają okazję do tego by wrzucić piłkę w pole karne ze stałego fragmenty gry.

4

Czarnogórcy utrzymują się przy futbolówce w środkowej strefie boiska. Nie zamierzają oddać inicjatywy.

2

2. Fatos Bećiraj (CHO) - 1:0

2

Szybko otwierają wynik meczu gospodarze! Jovović świetnie zagrał z lewej flanki po ziemi w pole bramkowe a tam umiejętnie skierował piłkę do siatki FATOS BECIRAJ!

1

Czarnogóra: Petković – Marušić, Savić, Simić, Tomašević – Vukcevic, Kosović – M. Janković, Jovetić (C), Jovović – Bećiraj.
Rezerwowi: Mijatović, Poleksić – Baša, Vučinić, Šćekić, Kojašević, Zverotić, Hakšabanović, Mugoša, Ivanić, Klimenta

Armenia: Beglarjan – Mkojan, T. Voskanjan, Andonian, Daghbašjan – Mchitarjan (C), Grigorjan – K. Hovhannisjan, Pizzelli, Özbiliz – Korjan
Rezerwowi: Melikseťan, Ajrapeťan – A. Manučarjan, E. Malakjan, Aslanjan, Sarkisov, Artak Jedigarjan, Hajrapetjan, Barseghjan, E. Manučarjan
Na relację z tego spotkania zapraszam na godzinę 20:45. Bądźcie z nami na portalu LAJFY COM!
W poprzedniej serii spotkań lepiej spisali się Ormianie. Pokonali oni u siebie Kazachstan 2:0 po bramkach Henricha Mchitarjana i Araza Ozbiliza i mają na koncie dwa triumfy z rzędu. Odwrotnie Czarnogórcy. Ostatnio przegrali u siebie 1:2 z Polską a jedyne trafienie zaliczył Stefan Mugosa. To była dla nich druga z rzędu porażka.
Skoro mamy szóstą kolejkę to znaczy, że zaczęły się rewanże. Pierwsze starcie miedzy tymi ekipami długo układało się po myśli Czarnogórców. Do przerwy było 2:0 po bramkach Damira Kojasevićia i Stevana Joveticia, Druga połowa należała już do Ormian. Trafiali Artak Grigorja, Warazdat Harojan oraz w ostatniej minucie meczu Geworg Ghazarjan i Armenia triumfowała 3:2.
Ormianie także jeszcze mogą śmiało myśleć o grze w barażach. Mają bowiem tylko o jeden punkt mniej od swoich dzisiejszych rywali. Cały swój dorobek wywalczyli na swoim terenie, ale to nie znaczy, że nie są w stanie ugrać czegoś na wyjeździe. Pamiętamy jak męczyła się z nimi nasza reprezentacja w Warszawie by wygrać 2:1.
Na chwilę obecną to Czarnogóra jest tą drużyną ,która najmniej traci do liderujących w tabeli biało-czerwonych. Ugrali 7 oczek i jak każdy polski kibic wie tracą 5 do biało-czerwonych. Wydaje się jednak, że realniejszym celem będzie dla Czarnogórców miejsce barażowe.
Serdecznie zapraszam na relację z eliminacji do mistrzostw świata. Czarnogóra – Armenia. To szósty mecz dla obu drużyn.
Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.